• A Babiš má pravdu, že vysoká inflace je proto, že není zestátněný ČEZ.

  Ve Francii je zastropována cena elektřiny na 1,10. V Rakousku 1,20. Holandsko dokonce 0,90. Polsko 2,80, Slovensko 2,50.

  V ČR je cena elektřiny 6, plus ČEZ Distribuce 4, plus DPH, cca 12 Kč.

  Vyrábíme v EU nejlevněji a výrobní cena je cca 0,26 s DPH. Elektřina je pro ČR to samé, co pto Saudy je ropa. A 30% elektřiny máme nadvýrobu a tu můžeme prodat na burze.

  ČEZ by se měl zestátnit a cena by měla být třeba jako v Rakousku. Byly by 10x levnější náklady pro domácnosti, školy, firmy, MHD, ČD, nemocnice, úřady, atd.

  Dnes vysoké ceny vyhovují jen minoritářům ČEZu, kterým Fiala dělá miliardové zisky, a které platíme my občané.

  Příjmy státního rozpočtu tvoří 40% odvody soc a zdrav pojištění, 20% DPH, 13% dotace z EU, 10% spotřební daně, 8% firemní daně, 7% daně fyzických osob a 2% ostatní.

  Výdaje státu jsou 40% na sociální dávky a penze, 21% státní úřady a st. zaměstnanci, 12% kraje a obce, 11% investice, 9% neziskovky, 7% ostatní.

  Daně by se měly zvednout zahraničním firmám typu Lídl, Penny, Globus, Tesco, Makro, Billa, Albert, ČSOB, KB, Erste, Raifka, Generali, Unictredit, Kooperativa, Čpp, Wustenrot, Tmobile, Vodafone, Eon, Siemens, Bosch, Continental, Innogy, Mol, Schell, Orlen, OMV, Hornbach, Ikea, Obi, Jysk, HM, Zara, CA, KFC, McDonald a dalším. Dnes odvádějí 24% za zaměstnance na soc a zdrav pojištění. Vyvádějí ale 300-500 miliard zisků. Zvednout by se jim to mělo o dalších 24% a vyvedli by pak jen 150 miliard. A i těch 150 miliard jim musí stačit. A v rozpočtu bude 350 miliard každý rok navíc.

 • A věřím, že Babiš srovná odvody osvč. Platí jen 25%. A hned bude v rozpočtu navíc 140 miliard. A nemusí se dělat důchodová reforma. A pokud se to Osvč nebude líbit, tak ať zruší podnikání a jdou pracovat. Plno firem hledá zaměstnance. Chybí jich přes 400 000. Ale hlavně pak ty chudinky osvečářské nebufou kňučet, že nemají dovolenou, nemocenskou, benefity, které teď nemají a kňučí že nemají ochranu zákoníku práce, že je podnikání řehole, a podobné kecy. Takže když se jim nebude zvýšení odvodů líbit, tak půjdou pracovat a budou odvádět jako všichni zaměstnanci.

  A věřím, že zavede EET pro všechny bez výjimek a v jednom kroku.

  Dalších 30 miliard v rozpočtu.

 • Věřím, že až bude Babiš u vlady, ta zestátní ČEZ. Cena akcie už kdysi za Babiše byla 400 a Babiš ČEZ nezestátnil, protože netušil, jak spekulanti vyženou ceny energií nahoru. Dnes je cena 950. A pokud to dnes Fiala neudělá, tak za 3 roky bude cena akcie 3 000. A pokud Fiala nechce, aby se demonstrace změnily na druhou VŘŠR, a kapitalisti zase přišli o všechen majetek, tak musí zachovat sociální smír. Jenže co se děje?

  Bohatí stále více bohatnou, a chudí stále více chudnou. Miliardové zisky minoritářů ČEZu, miliardové zisky bsnk, pojišťoven, řetězců, operátorů atd.

  Chudých bylo za Babiše 15%, a teď za Fialy to je už 45%.

  A chudí platí za energie ČEZu a dividenda jde pak i minoritářům.

  Přitom ČEZ byl vždy státní, od roku 1976 do 1993. A akcie ČEZu vymysleli zloději socani a odesáci, protože věděli, že ČEZ nemá v ČR konkurenta, a lidi musí vždy platit za elektřinu, takže si socani a odesáci zajistili zaručený příjem. Jejich bývalí členové a kamarádi vlastní přes 130 milionů akcií ČEZu z celkových 150 mil. ČEZ je akciovkou od roku 1993 a na dividendách odešlo minoritářům za těch 30 let cca 900 miliard korun, které mohl mít stát.

  A když mohl Macron ve Francii zestátnit jejich polostatní EdF, tak může i dnes Fiala zestátnit ČEZ. A když to neudělá, tak to pak udělá Babiš.

 • Důvodem tak vysoké inflace u nás je částečně naše poloha (země okolo mají také vyšší inflaci), částečně vysoká závislost na ruském plynu a ropě. A za tu je Babišova vláda přímo zodpovědná.

  Jeho řešení je mimo, protože totéž už teď dělá Fialova vláda. Penězmi ze zisku ČEZu financuje strop energií. A dlouhodobě je to nesmysl zejména proto, že letošní zisk ČEZu je ojedinělý a další roky je odhad výrazně nižší. Nutná je skutečná reforma důchodového systému, neboli třetiny rozpočtu.

  Vy budete podobný hamižný pravičák jako poradci typu Hampl, Křeček, Zamrazilová, Nerudová, apod. Platy mají kolem 300 000 čistého a budou tvrdit, že opasky si musí utáhnout ti s příjmy do 40 000.

  Já znám jednoho řidiče MHD, plat má 40 000 čistého a jeho soused je důchodce, penze 18 000. Oba platí nájem 15 000 za byt. Dále jídlo, léky, atd. Věřil, že mu stát přidá na 19 700, protože ho už nikde nezaměstnají. Chtěl mít místo 3000 na své útraty 4700.

 • Tak 5spolek má 108 a vše si prohlasuje. Opozice zjistila, že nemá cenu obstruovat. Prostě vláda si vše schválí. Viděli jsme co s opozicí udělal 5spolek u valorizace penzí. Doslova si 5spolek s opozicí dělal co chtěl, a stejně si to pak schválili. No a klidně, ať vláda navrhuje a schvaluje další zákony, a další vláda ty zákony pak zruší, tak jako zrušil Sobotka důchodovou pseudoreformu Nečase, která sloužila jen bohatým majitelům penzijních fondů.

 • Tak Kalousek posílá vzkaz policii, že pokud mají čas to korupční jednání řešit, tak že tam jsou úspory a bude se to řešit? No je to signál, že se tam asi bude propouštět? Jak může vyhrožovat, že pokud to budou řešit, tak se tam bude snižovat počet vyšetřovatelů? To je horší než kmotři z ODS a mafie Stanu.

  Místo toho, aby Fiala okamžitě Jurečku odvolal, tak jednání Jurečky schvalují a obhajují? A vyhrožují policii, že je propustí?

  Babiš by takového ministra odvolal, jako Vojtěcha, Prymulu, Bkatného, Arenbergra?

 • To snad není pravda, co si o sobě myslí, a co ze sebe dělají kdučsláci.

  Tak Jurečka podplácí a oni ho obhajují?

  A církevní restituce se vyplácí s plnou inflací 17,8% a vláda nic církvím nekrátí jako důchodcům?

  A Lidovci se za svého předsedu Jurečku jednotně postaví? a považují za skandální, že Naj­mon Jurečku skandalizuje?

  Papaláš Jurečka si usmyslí, že vyhodí Najmona a ještě ho chce podlplatit? A pokud by Najmon úplatek vzal, tak by ho pak Jurečka udal na policii, že měl důvod Najmona vyhodit, protože vzal úplatek?


  Jurečka se chová úplně stejné jako kmotři z ODS a jejich kauza DROBIL-KNETIG-MICHÁLEK. Jako Nečas a jeho trafiky, jen aby mohly být církevní restituce, jinak by padla vláda. A jak topolánek 2x vydíral poslance, že pokud nebudou hlasovat, tak že nebudou mít poslanecký plat a přijdou o hypotéky, protože je nesplatí?

  Jurečko by měl být odvolán, nebo sám rezignovat. A je jasné, že ho Fiala neodvolá, protože by padla celá vláda. Už by neměli 108. Chyběli by jim poslanci kdučsl. Ale třeba by jim Fiala dal nějaké trafiky, aby ho dále podporovali, jako dostali Tluchoř, Šnajdr a Fuksa.

 • Pan premiér Petr Fiala má tradičně naprostou pravdu. Sláva mu a díky Bohu za tak mimořádně kvalitního premiéra. Jednoznačně nejlepšího v historii naší země.

  A přesně i z důvodu deportací ukrajinských dětí ruskými nacisty a devianty musí dostat hrdá Ukrajina úplně všechny zbraně, které potřebuje. Pak bude nacistické a deviantní Rusko rozdrceno a sraženo na kolena, a nacista a deviant Putin vydán před mezinárodní tribunál. Vůbec nikdo neví, co těm dětem ruští nacisté a devianti provádí. Obávám se toho nejhoršího. Celý svět dobře ví, že je nacista Putin homosexuální pedofil. Když tento fakt světu oznámil jeho dlouholetý kolega Litviněnko, tak byl okamžitě na příkaz devianta Putina zavražděn.

  Tak nevím, co je lepší, zda ty děti odvézt do Ruska, anebo aby je pozabíjely Ukrajinské střely a bomby.

  Je to prostě věc názoru. Deportace je špatně, každá deportace je špatně. Ale kdyby tam ty děti zůstaly, tak umřou. A třeba se po skončení války na Ukrajinu vrátí.

  A věřím, že kdyby Zelenskyj mohl, tak by ty děti taky odvezl on z Donbasu a Luhansku do vnitrozemí. Ale to území okupovalo Rusko, a tak ty děti deportovalo. Izrael udělal něco podobného, když okupoval Golanské výšiny, které okupuje dodnes, jako dodnes okupuje Rusko Krym.

 • komentoval
  Před 2 dny

  Tak už to retro video policejního zásahu s tajemnou, veřejně známou osobou, dává smysl = znemožnit možného soupeře...jak primitivní, (ale jak účinné !!!😉 ) To je na zvracení 🤮 tady ty novinářské války. Takže se do boje o TV šéfa zapojila už i policie!!!??? To je teda mazec. 👎

  Je pravda, že je to trochu retro. Ale je dobře, že jsme se to aspoň o něm dozvěděli. Nidko se nemá povyšovat nad zákony. Kdyby zákony dodržoval, tak ho poliicie nezastaví.

  A Železný se nerozmyslel kvůli nějaké konkurenci, ale kvůli svému amorálnímu chování, a papalášskému chování. Byl by to výsměch občanům, kdyby se stal ředitelem ČT.

  Ale hlavně musí skončit Dvořák. To je katastrofa.

 • Věřím, že Fiala nedopustí, aby se něco takového dělo v ČR. Věřím, že Fiala vidí, co se v ČR nelíbí dolním 10 milionům. A nejhorší jsou názory pravicových ekonomů z ODS, Prouza, Křeček, Zmrazilová, Hampl, Bezděk, atd.

  Věřím, že Fiala ví, že bohatí stále více bohatnou a chudí stále více chudnou!

  Rekodní miliardové zisky mají banky, pojišťovny, obchody, ČEZ atd., a pravicoví ekonomové chtějí zvedat daně zaměstnancům, aby měli nižší mzdy, aby šetřili, aby si mohli hamižní kapitalisti ještě více zbohatnout.

  No nedivil bych se, kdyby se Demonstrace proti bídě z Václaváku jednou změnila na druhou VŘSR, a kapitalisti by pak přišli o vše, nebo jako v Bordeuax.

  A přitom stačí zestátnit ČEZ jak to udělal Macron ve Francii. Ne Fiala nás nutí platit vysoké ceny za energie, a minoritáři Čezu mají miliardové zisky.

  A měly by se srovnat odvody Osvč na stejnou úroveň jako mají zaměstnanci. Teď platí Osvč jen 25% a kňučí, že nemají to, co mají zaměstnanci, tedy nemocenskou, dovolenou, ochranu zákoníkem práce atd.

  Tak pokud se jim to nebude líbit, to zvýšení na 100%, tak ať skončí s Osvč, podnikáním, a jdou pracovat a BUDOU !!!! mít úplně stejné výhody jako mají zaměstnanci. A už pak nemusí kňučet, že se mají zaměstnanci lépe.

  A až budou Osvč odvádět 100% do soc a zdrav systému, tak nemusí být žádná důchodová reforma, je to navíc 140 miliard. Osvč jsou paraziti na soc a zdrav systému.

  A 5spolek místo toho, aby na ÚP chodilo co nejméně lidí pro dávky, tak tam žene co nejvíce lidí. Počty klientů ÚP a žadatelů o dávky vzrostly a na úřady už nechodí 20% obyvatel ale už 45% chudých.

 • Tak teď tan je jeden socan, který jde na ruku ODS. A kmotři z ODS by tam chtěli dalšího z ODS. No potěš.

  Benda není a nebude dobrý ústavní právník, protože už teď byl členem protiústavního jednání, kdy vláda navrhla legislativní nouzi, a přitom nehrozí žádná hospodářská škoda, katastrofa nebo války. A třeba jen Čez má rekordní zisky a bude je mít dalších 10 let.

  Je neskutečné jak celou ČR zase začíná ovládat ODS, kmotři z ODS. Měli by skončit na smetišti dějin jako socani ČSSD. Nechápu kdo je může volit, že mají 12% voličů v ČR. Asi to jsou ti, kteří jsou penězovody napojení na radnice, obce, kraje, na zakáztky měst atd., jinak to nechápu.

 • Nejhorší jsou názory pravicových ekonomů z ODS, Prouza, Křeček, Zmrazilová, Hampl, Bezděk, atd.

  Bohatí stále více bohatnou a chudí stále více chudnou!

  Rekodní miliardové zisky mají banky, pojišťovny, obchody, ČEZ atd., a pravicoví ekonomové chtějí zvedat daně zaměstnancům, aby měli nižší mzdy, šetřili, aby si mohli hamižní kapitalisti ještě více vydělat.

  No nedivil bych se, kdyby se Demonstrace proti bídě z Václaváku jednou změnila na druhou VŘSR, a kapitalisti by pak přišli o vše.

  A přitom stačí zestátnit ČEZ jak to udělal Macron ve Francii. Ne Fiala nás nutí platit nesmyslně vyskou cenu za energie, a minoritáři mají miliardové zisky.

  A měly by se srovnat odvody Osvč na stejnou úroveň jako mají zaměstnanci. Teď platí Osvč jen 25% a kňučí, že nemají to, co mají zaměstnanci, tedy nemocenskou, dovolenou, ochranu zákoníkem práce atd.

  Tak pokud se jim to nebude líbit, to zvýšení na 100%, tak ať skončí s Osvč, podnikáním, a jdou pracovat a BUDOU !!!! mít úplně stejné výhody jako mají zaměstnanci. A už pak nemusí kňučet, že se mají zaměstnanci lépe.

  A až budou Osvč odvádět 100% do soc a zdrav systému, ne jak teď jen 25%, tak nemusí být žádná důchodová reforma. Osvč jsou paraziti na soc a zdrav systému.

  A Jurečka, místo toho, aby na ÚP chodilo co nejméně lidí pro dávky, tak tam 5spolek žene co nejvíce lidí. Počty klientů ÚP a žadatelů o dávky vzrostly o 100%, na úřady už nechodí 20% obyvatel ale už 45%.

 • Rajch jen pravdivě pojmenovává, co se nelíbí dolním 10 milionům. A nejhorší jsou názory pravicových ekonomů z ODS, Prouza, Křeček, Zmrazilová, Hampl, Bezděk, atd.

  Bohatí stále více bohatnou a chudí stále více chudnou!

  Rekodní miliardové zisky mají banky, pojišťovny, obchody, ČEZ atd., a pravicoví ekonomové chtějí zvedat daně zaměstnancům, aby měli nižší mzdy, šetřili, aby si mohli hamižní kapitalisti ještě více vydělat.

  No nedivil bych se, kdyby se Demonstrace proti bídě z Václaváku jednou změnila na druhou VŘSR, a kapitalisti by pak přišli o vše.

  A přitom stačí zestátnit ČEZ jak to udělal Macron ve Francii. Ne Fiala nás nutí platit nesmyslně vyskou cenu za energie, a minoritáři mají miliardové zisky.

  A měly by se srovnat odvody Osvč na stejnou úroveň jako mají zaměstnanci. Teď platí Osvč jen 25% a kňučí, že nemají to, co mají zaměstnanci, tedy nemocenskou, dovolenou, ochranu zákoníkem práce atd.

  Tak pokud se jim to nebude líbit, to zvýšení na 100%, tak ať skončí s Osvč, podnikáním, a jdou pracovat a BUDOU !!!! mít úplně stejné výhody jako mají zaměstnanci. A už pak nemusí kňučet, že se mají zaměstnanci lépe.

  A až budou Osvč odvádět 100% do soc a zdrav systému, ne jak teď jen 25%, tak nemusí být žádná důchodová reforma. Osvč jsou paraziti na soc a zdrav systému.

  A Jurečka, místo toho, aby na ÚP chodilo co nejméně lidí pro dávky, tak tam 5spolek žene co nejvíce lidí. Počty klientů ÚP a žadatelů o dávky vzrostly o 100%, na úřady už nechodí 20% obyvatel ale už 45%.

 • Jurečka je šmejd. Místo toho, aby na ÚP chodilo co nejméně lidí, tak tam fialový hnus žene co nejvíce lidí. Počty klientů ÚP a žadatelů o dávky vzrostly o 100%, na úřady už nechodí 20% obyvatel ale už 45% obyvatel, a zaměstnanců na ÚP je málo a Jurečka je nespokojený. No hlupák jako celá banda z kdučsl.

 • Jurečka je šmejd. Místo toho, aby na ÚP chodilo co nejméně lidí, tak tam fialový hnus žene co nejvíce lidí. Počty klientů ÚP a žadatelů o dávky vzrostly o 100%, na úřady už nechodí 20% obyvatel ale už 45% obyvatel, a zaměstnanců na ÚP je málo a Jurečka je nespokojený. No hlupák jako celá banda z kdučsl.

 • Tak je jasné, že mu Jurečka nabídnul úplatek. To je korupce jak vyšitá a Jurečka tvrdí, že postupoval podle zákona. No to snad nemyslí vážně. Fiala ho musí okamžitě odvolat.

  A Jurečku by měla okamžitě zatknout policie. Jo aha, on má vlastně imunitu a policie na něj nemůže.

  Věřím, že kdyby to Najmon nezveřejnil, a úplatek vzal, tak nahrávku zveřejní Jurečka, předá to policii, a Jurečka by nechal zavřít Najmona za vzetí úplatku.

  Jenže se Jurečka přepočítal. Jak se může chovat jako kmotr z ODS nebo mafián Stanu? To je neskutečné. Je stejný šmejd jako kmotři ODS a mafie Stanu.

  A je to podobné jako korupce v kauze DROBIL-KNETIG-MICHÁLEK.

 • Jurečka mu nabídnul úplatek. To je korupce jak vyšitá a Jurečka tvrdí, že postupoval podle zákona. Měla by ho okamžitě zatknout policie. Jo aha, on má vlastně imunitu a policie na něj nemůže.

  Věřím, že kdyby to Najmon nezveřejnil, a úplatek vzal, tak nahrávku zveřejní Jurečka, předá to policii, a Jurečka by nechal zavřít Najmona za vzetí úplatku.

  Jenže se Jurečka přepočítal. Jak se může chovat jako kmotr z ODS nebo mafián Stanu? To je neskutečné. Je stejný šmejd jako kmotři ODS a mafie Stanu.

  A je to podobné jako korupce v kauze DROBIL-KNETIG-MICHÁLEK.

 • Akademický senát by měl odvolat rektora a Ševčíka navrhnout novým rektorem.