Ačkoliv mě to až zas tak netrápí, napsané je to objektivně a v zásadě má autor pravdu.
Ja bych řekl, že každý národ má nějaký symbol, ktery považuje za svůj "průkaz". Británie královnu, Američané vlajku, Rusové zemi, Francouzi treba hymnu. A myslim si, ze Češi mají také hymnu. Nestává se, aby ji i sebevetsi buran rušil. No a vlajku podle mě zas tak vážně nebereme.
Nemůžu souhlasit s názorem, že západní svět neměl zájem kopírovat naše patenty. Souhlasím, že v tehdejší poměrně nevykonne ekonomice nemuselo být těch patentů tolik, ovsem někdy se povedlo vymyslet skvost.
Příkladem může být naše pistole ČZ 75,ktera patří mezi Wonder Nine, je asi stejně slavná jako Colt 1911. Tehdejší vláda tuto zbraň, jako vojenský materiál, patentovala tajně , tudíž s platností pouze v ČSSR. Tudíž západ tuto skvělou zbraň beztrestně a legálně široce kopíroval.
jistá analogie s tím perpetisem zde je.
Kruci, jak tohle může projít korekturou. Tenistka se jmenuje Iga Świąteková. Čárkované S nahradit Š možná, ale nelze vynechat ocásek u a. Protože to značí nosové n. Takže se to celé čte nějak "Švontek" kde to o je takové mezi, neumím popsat, možná si dát do google translator. Ale je to diametrálně jiné od "Šviatek". Panu Rojíkovi by se asi taky nelíbilo, kdyby mu někdo říkal třeba "Roudžík"
Napsáno slušně, ale autor mohl být konkrétnější, stále se hovoří o ČT jako o něčem abstraktním, ale ČT má svůj kodex a hlavně tuším 16 clenou řadu, která by měla zodpovídat za programové obsah. Jinými slovy někdo musel námět té pohádky číst a doporučit jej k financování.
Jelikož se výsledek nedostavil, je to chybné manažerské rozhodnutí, které je v komerční firmě penalizovano.
Nebo je ČT korporat, kde se každý schovává za kolektivní vinu? Pokud ano, chci, jako koncesionar (jednodušeně akcionar), nápravu.
No ten zázrak oil2wax bude kyselina stearova nebo podobna nasycena mastná kyselina v ceně kolem 400 kc/kg.
Chemicky to bude podobné jako smažit jednu pánev na oleji a druhou na sádle, po smiseni to bude víceméně tuhé taky.
Akorát s tou ekologii nevím, spalenim takové svíčky vznikne necelých 340 g CO2, takže uhlikova stopa půjde kam? No půjde do p...le.
Jo, nepotřebuji agresivní chemii. Takže si to shrnme z pohledu nenávidene chemie
1.Zlucove mýdlo, krome těch enzymu obsahuje klasické sodne soli mastných kyselin, jinymi slovy alkalicke jak prase
3.Bily ocet (nebo i ten klasický barevný, z hlediska funkce to vůbec nemá vliv), má pH pod 3,cili kyselý jak prase. A kdyby to nestačilo, ještě zvýším iontovou sílu solí. Této směsi neodolá dlouhodobě ani potr. nerez 304,
Ještě se autor zapomněl zmínit, že lze koupit rodinnou vstupenku 2+2 tuším za 300 PLN, která platí do ZOO i aquaparku, nemusí být využita tyz den. A opravdu projít místní ZOO nelze za odpoledne.
Naproti Zoo je pak park, kde je zdarma každou hodinu poustena vodotryskova show, a dále je tam japonská zahrada, tam se něco málo platí.
Sbírání trpaslíku v centru je taky zábava za ca 120 Kč za samolepky.
No já jsem četl, ale bohužel si nevzpomenu na konkrétní knihu, možná něco od Timothy Snyder, že na připojení Zakarpatí k ČSR měl zájem W. Wilson, jelikož to emigrantum v USA přislíbil. Naopak, že Masaryk a další zas takový zájem neměli, protože se jednalo o nejchudší region v bývalé monarchii a oni věděli, že budou muset hospodářsky velmi podporovat už Slovensko. Ale že nakonec to bylo, opravdu velmi zjednodušeně řečeno, "Vy si připojíte Zakarpatí a já vám vznik toho Ceskoslovenska podpořím."
Chtělo by ta čísla ještě oprostit o inflaci. Např. velebenych 152 mil. V r. 2018 odpovídá asi 216 mil. Kč v r. 2024, a to už proti dnešnímu průměru není takový rozdíl.
Samozřejmě čísla z r. 2008 budou odpovídat zhruba dvojnasobku v dnešních hodnotách a zde se nabízí otázka jak k čemu byl technický dozor investora. Možná kdyby TDI nedostal tabulkový plat, ale třeba 10M za úsek, usporil by stát v důsledku více.
Ne, nee, to není pravda, co se tady předkládá. To je zlej sen.
Ne to fakt ne :-)
Podle toho, co jsem četl já (T. Snyder a dalsi) tam jeden podstatný rozdíl byl. A sice, že ruské gulagy měly sloužit jako ekonomická síla. Tj., ačkoliv nelze popřít nelidské podmínky, že život neměl valnou cenu, v principu nebyly likvidační. To je také důvod, proč byly v 60. letech oficiálně zrušeny, protože se přišlo na to, že to moc nefunguje. Nacistické lagry ale byly vždy v konečném důsledku likvidační. Samozřejmě zvěrstvo jsou obojí.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
V tom článku je strasne malo technickych informací, tak třeba to bude někdo vědět tady.
Přeci když dělám elektroinstalaci musím mít výchozí revizi, je někde tento dokument? a jak mohla projít, když se tam tedy našly závady? Nebo jsou tyto závady nepodstatné? A k revizi je zpravidla potřeba stanovení vnějších vlivu, kdy zpravidla investor vytváří komisi nutnou k stanovení těchto vlivu. A pokud ta revize je, jak je tam hodnocena ta vlhkost? Jinymi slovy jestli se předpokládá bezna nebo třeba zvýšená?
2 odpovědi