Dane uz jsou progresivni. Stat se nemuze postarat o vsechny, nebot to plodi jenom dalsi generaci neschopnejsich lidi.
Dane snizit vseobecne a vetsinu davek, neziskovek a jinych radobypomoci zrusit. Co delame poslednich 70 let je Hitlerovska eugenika, jenom misto nabusenych blondaku podporujem mnozeni tech nejvetsich socek a loseru, co se o svou budoucnost a budoucnost svych deti nezajimaji a proste si dite udelaji.
To neodvratne casem nepujde zaplatit a cela spolecnost se zborti.
Ne, nejde vychovavat deti ve skolach a popirat vliv rodicu. Ne, samozivitelka neni dobrej rodic, kdyz sama nevi, kde si to upichla.
Nerikam, ze mame propagovat zas nekoho jineho, ale zruste davky, zruste vyhody a nechte lidi at se s zivotem popasujou sami. Nekdo holt umre, ale o tom je Darwin, zadnemu druhu 100% jedincu nepreziva z dobrych duvodu.
Nevěřím tomu, je to pouze věc na papíře a v teorii. Ten most je prorezlej do mrtě, vyměněj 15% dílů a bude fungovat dalších 100 let? To není reálné, bude fungovat, ale následné opravy a další výměny budou znamenat každoroční výluky. Nemluvím o tom, že most neplní rychlostní ani hlukové požadavky pro moderní centrum města, jak vyřeší to? Bude se dál přes most jezdit max 30, aby jeho hřmění neprobudilo půl Prahy?
Jakmile někdo zmíní množství CO2, je mi rovnou jasné, že jde o podvod. Jen tak mimochodem zprávy o tom, že proběhla jakási prezentace jsou všude, ale jak to, že ani jeden zdroj neobsahuje odkaz na samotnou studii? Rád bych si ji přečetl...Ale to by se asi našli lidi, co by ten paskvil rozcupovali, že?
To je právě to jádro pudla...protože když dostanou kmitočty, mají pokrýt X% populace. Jenže to přesně znamená, že pokrajou města, kde stejně je X dalších sítí, ale signál mimo ně jaksi neexistuje. ČD se furt chlubí tím, že ve vklaku můžete pracovat...jak moc, když se signál nechytí na polovině hlavního koridoru Praha-Ostrava? O ostatních vlakových tratích ani nemluvím.
Shánět data na silnicích? Marné...jakékoli příhraniční oblasti? Marné....
Však je to jako rušit občerstvovny pro koně. Ani rozhlas ani pošta nemají v moderním světě co dělat.
Maximálně má existovat malé studio na které sedá prach a které semtam přijde někdo zkontrolovat pro případ katastrofy. Většina lidí už by už ale stejně neměla jak doma rádio zapnout, takže nějaká možnost informování obyvatel je spíše teoretická.
Osobně? za mě už je za zenitem i televize, taktéž už jsem se ani nenamáhal zapojit anténu a příští generaci zobrazovadel už budu stejně mít doma na 99% bez TV tuneru. Není proč se podřizovat lineárnímu médiu, já si chci pustit zábavu, když já na to mám čas.
Tohle dávalo smysl dokud byla televize centralizovaný kanál zábavy. Dneska už je tolik podcastů (a dalších médií) a tolik obsahu o všech tématech, že ČT a ČRO nemá dělat nic. Stačí jeden informační kanál o zprávách, zbytek ať je otázkou zdravé konkurence a trhu.
Stejnej je i dotační podvod s filmama...skutečně posouváme umění, když X milionama zadotujem film na kterej přijde nakonec do kina 4000 (a to v lepším případě) lidí? Vždyť se pak ani nesnaží produkovat něco použitelného, mají svoje peníze od státu a tím celá operace končí, prostě jen řeknou, že u nás lidi do kina nechodí...A jelikož českej rybníček je tak malej, tak si stejně o dotacích rozhodují sami, všechno to není vkládáno třeba do nového talentovaného člověka, ale je to o známostech.
Člověk totiž musí porovnat cenu s cenou...ani ne s tím nejlepším.
Průměrný hrubý plat byl v roce 1989 3170Kčs hrubého. Dneska je 43 967Kč. V roce 1989 byl průměrnej důchod 35% průměrné mzdy, dneska je 50%.
Průměrný plat je tedy 13,8X vyšší.
Tady jsem dohledal ceny z roku 1989.
Gothaj stál 32Kčs/kg. Tedy dneska by si člověk musel koupit gothaj za 441Kč/kg. ani nevím, jestli se takovej vůbec prodává, to je cenová hladina úplně jiných pochutin.
Prostě uzenina byla vzácnost, proto se jim zdá, že byly tak dobré...nebyla to věc na každej den...a nebo si někdo koupil 5 deka k 3 rohlíkům. Když jdu dneska do obchodu, tak si vezmu čtvrt kila na sváču a ani nad tím nepřemejšlím.
Je zajímavé, že růst cen zmíní na konci, ale nezmíní ho když ty 2 miliony ukládá do bydlení. Samozřejmě narozdíl od akcií si to jen tak nemůže vybrat, ale ty peníze taky rostou na hodnotě. A rostou nejen ty, ale i ty peníze půjčené, takže výslednej zisk je vyšší než velká část akciových výnosů.
Dál jsem tu v úvaze ani nezahlíd pojem inflace. Sám jsem na tom tak, že ano, hypotéka byla o něco dražší než nájem, když jsem si ji bral. Teď po 8 letech, jelikož jsem si zafixoval rozumnou sazbu na 5 a pak na 7 a nečekal na procentu a půl že by nesmyslně šla ještě níž...hypotéka je mnohem míň než nájem adekvátně velikého bytu. Až budu hypotéku doplácet, tak díky inflaci to budou jenom drobné, kdežto nájmy dál porostou. Mám to na 25, ale přesto při znalosti ekonomických cyklů se dá předpokládat, že ta hypotéka přetrvá ještě 2 ekonomické krize, přičemž každá ekonomická krize se vždy vyznačuje vysokou inflací. Samotná hodnota bytu může oproti inflaci stoupnout, klesnout, je to jedno...dokud ho nehodlám prodávat, jsou dočasné relativní poklesy irelevantní.
Podíval jsem se do historických dat, 25 let zpátky je průměrná inflace 3,14%, to prostě není málo. Krátkodobě od roku 2016 (odkdy mám hypo) je oficiální inflace 5,64% ročně, reálná? řekl bych tak 8%.
O těch nesmyslech s náklady v ceně nájmu ani nemluvím, 99% nájmů má energie zvlášť, jedinej rozdíl je fond oprav, kterej ale jde do zhodnocení vašeho bydlení, nebo aspoň do udržení hodnoty, přičemž se nejedná o zas tak vysokou částku, nebo když se staví, tak se ta částka zase projeví v ušetřených energiích.
Protože se totálně utopili v procesech...hledali takovou jistotu, až to dotáhli do pekel.
Kdy naposled vydal VW hezké auto? To je tak 20 let zpátky, od té doby jsou to jenom auta z rozumu. Zachraňuje to Kabaňovská éra Škodovky, kterou taky následně museli trochu zošklivit, protože konkurovala až moc...ale stále z toho čerpají.
Jednu dobu to táhl taky SEAT, ten ale radši zničili celej, aby neschopné mateřské firmě nekonkuroval.
Audi je designově mrtvé od roku 2005.
Ať si přestanou ničit budoucnost tím, že lezou EU do řiti a ať začnou zase vyrábět auta, za kterejma se na ulici člověk otočí....není to tak složitý, je to to samé, co dneska potkává impotentní filmy a hry - jakmile zacílíte na co nejširší publikum, protože vám to nějakej pseudostudovanej blbec řekl, tak se netrefíte do nikoho. Ať chcete, nebo ne výběr auta je do velké míry otázkou emocí. Mají několik značek, můžou jednu cílit na mladé, jednu na starší, ten trh si rozdělit...Nakonec třeba zjistěj, že ani důchodci nechtěj impotentní auta...
Pokud dům není kompletně vybydlený, tak už ani chatu v podstatě nejde nechat bez temperování...jakmile tam máte jakoukoli novější elektroniku, nebo nábytek z dřevotřísky, tak cesta pod nulu už v podstatě neexistuje. Ono i když vypustíte plastové vodovodní trubky, nedělá jim promrznutí úplně dobře. Elektronika odchází, odchází polovina moderních plastů...zvlášť když je v chatě vlhčejc, tak v dřevotřísce vlhkost, která několikrát přemrzne stačí, aby se nábytek celkem rychle rozpadl (kupodovu masivu zmrznutí moc nevadí).
Ono to zase tak moc nestojí, pokud to není opravdu jen dřevěná chatka, tak je uvnitř pod nulou stejně jenom pár dní v roce...
Darwin? Firma neudělala nic špatného, pokud člověk je moc blbej na to, aby chodil a dejchal zároveň, tak prostě asi nemá existovat.
Humanismus je blbá víra stejně jako křesťanství, nebo islám. Neůže každej přežít, prostě to není možný, genetický mutace existujou stále a pokud existují ty, musí k nim existovat i mechanismus přírodního výběru, kterej vyselektuje ty špatné a genofondu jich zbaví. Už vůbec základní myšlenka humanismu tohle popírá, co hůř moderní zvrácení humanismu znamená, že místo aby přežívali ti nejschopnější přežívají a množí se nejvíc ti, co se o svou budoucnost, ani o své potomstvo nestarají. Děláme to samé co Hilter, jenom propagujeme jiné jedince...a už si to v celé společnosti nese své následky.
Teď mě tu každej začne poučovat...ne, nejsem proto, abysme uměle vybírali jiné jedince, jsem pouze pro to, abysme odstranili nálepky "pozor nebezpečí" a ono se to přebere samo.
12
Sledujících
0
Sleduje
12
Sledujících
0
Sleduje
To je ale přesně ta otázka, jak mám pomůže počet vysokoškolských studentů? Výsledky byly mnohem lepší když gymnasiální student ovládal latinu + 3 jazyky a následně byl vzdělán skutečnými odborníky. Nevznikal takovej odpad lidí, co makat nepůjdou, protože nemají papír, ale reálně jsou k ničemu.
Pojďme se podívat spíš na podstatu problému, 100 let zpátky profesor byl vážená osoba, odborník ve svém oboru. Platí to dneska? Neplatí, procesor získá svoje vysezelé místo za "primární výzkum", reálně je to obecné označení toho, že podstatného nedělá nic. Jedinou výjimkou je medicína, kde z principu je vše postaru - člověk dopoledne učí a odpoledne skutečně operuje.
Podívejme se na to odkud se profesoři berou, kdo vůbec jde na doktorské studium. Jsou to nejlepší odborníci v oboru? Dávno nejsou, člověk dobrej v oboru dostane hned po škole takovou nabídku, že by musel bejt cvok, aby zůstal na škole. Na škole zůstávají ti, kterým "škola jde" což se ale v průběhu času změnilo z logického myšlení ve vyjmenovávání seznamů - jedničku mají lidi, co se dovedou našrotit XYZ stránek a přesně tak, jak se je naučili, tak je vyzvrací do testu. V tom je utvrzuje už několikátá generace doktorandů a docentů, kteří nedělali nic jiného, genraci za generací je školství abstraktnější a vzdálenější reálné praxi. A takovejhle výběr použitelných lidí s červeným diplomem jsou lidé, kteří vytvoří abstraktní slinty a časem si vysedí titul procesora.
2 odpovědi