Jan Weber

Rád budu diskutovat s každým, s kým se diskutovat dá. Jiný názor nevadí. Btw: na urážky a debilní komentáře nereaguji, na to je můj život moc krátký.

 • Tak nic a to je ta hloupost. Aplikovat neustále hloupě naučená data, která proběhla. Studovaný člověk je jen papoušek někoho jiného co proběhlo. Ale děkuji

  reagoval na Lukas Gilik
  Před 1 dnem

  Studovaný člověk vidí dál, než k rovnítku mezi vysokou základní úrokovou sazbu a drahým zbožím. Protože tak jednoduché to není a je spousta dalších vazeb mezi ekonomickými subjekty a ději. Nemůžete vazby jsou kladné, jiné záporné, některé slabší, jiné silné.

  Bez urážky: když budete měřit 5 cm a budete stát před kopacím míčem, uvidíte před sebou jen ten míč. Když se podíváte z výšky 1 metru, uvidíte za ním zeď hráčů a mnohé vám dojde. Ale až z výšky 50 metrů uvidíte v celku hřiště a pochopíte, o co jde...

 • Umíte číst a následně uvažovat?

  reagoval na Lukas Gilik
  Před 1 dnem

  A můžu se já zeptat, co jste měl že státnic z ekonomie?

 • Pro ty méně bystré. Odkaz 1  

  ČNB ohlásila rekordní ztrátu - Seznam Zprávy
  Česká národní banka (ČNB) loni vykázala rekordní ztrátu 411,9 miliardy korun. V roce 2021 měla ztrátu 37,7 miliardy korun.
  reagoval na Lukas Gilik
  Před 2 dny

  Takže budete raději za nižší úrokovou sazbu a vysokou inflaci?

 • Ahaaaa, takže ne, že by jste si nedal pivo v 17ti,ale Vy jste se opil ve 13ti a bylo Vám zle. To chapu🤦Máte pravdu, nadělali jsme se plno lotrovin, ale nám to prostě vyšlo bez neštěstí. Je to smutny

  reagoval na Gábina Škubová
  Před 2 dny

  Jojo. Opil. S kamarádem u nás na chatě. Našli jsme tam načatou litrovku domácího čůča, co táta kvasil a seznal nepoživatelným. A pak už stačila jen taková ta "prosímtě, tomu nerozumíš, takhle se to pije, koukej" a bylo 😄. Litrovka zasyčela a byla prázdná. Ale teda to smutné ráno opilcovo potom... tři dny mi bylo blbě, o zblitém spacáku a kamarádovi nemluvě 😄.Ale jak říkáte - prostě to vyšlo a já jsem se ani neudusil, ani neutopil. Ale řekl bych, že po skoro 40 letech už je to promlčené 😄.

 • komentoval
  Před 2 dny

  😄 😄 😄 😄

 • Tak a dostali jsme se na stejnou notu. Věřte mi, že na zednické učiliště jsem fakt nechodila.. Ale jezdili jsme na vodu, na cundry, na chalupy.. S volejbalem na turnaje a soustředění.. A vždycky jsme si pivo dali. Dceři je dnes 17 let a i když jsou na chatě s kamarády a uděláme prepadovku, tak nikde žádný alkohol. Nicmene si myslím, že se zkrátka stalo neštěstí, zahynul mladý kluk a nám nikomu nepřísluší kázat morálku

  reagoval na Gábina Škubová
  Před 2 dny

  Hurá 🙂. Hlavně, že jsme se nakonec shodli 🙂. Ani já jsem nebyl na tom učilišti (čímž učně nijak neshazuji - i ti zedníci jsou potřeba). Měli jsme to podobně. Až na to pivo. Já se prvně (a naposled) důkladně (do bezvědomí) opil ve třinácti v šesté třídě a pak jsem nemohl mnoho let alkohol ani cítit 😄. Naštěstí to tenkrát dopadlo dobře - ani jsem neumřel, ani se nestal otcem, hihi.

  Tady je otázka, co se stalo a všichni tady spekulujeme. Mohla to být blbá nehoda, hloupá sázka, mohla to být nešťastná láska... kdo ví? Určitě je to tragédie a mě ani nenapadlo jej soudit, nebo kázat morálku. Nějaké ty blbosti jsme udělali v životě všichni (kdo ne, ať hodí první kamenem) a rozdíl je jen v tom, že nad někým anděl strážný létal a někomu zrovna odešel na svačinu.

 • Prosim Vas, mě taky bylo 17,rozhodne neznám nikoho kdo by v 17ti místo s kamarády seděl celé dny doma a četl. Ještě tady můžou psát o dnešní mládeži..Jak za ně se nic takového stát nemohlo🤦

  reagoval na Gábina Škubová
  Před 2 dny

  Ale samozřejmě, že mohlo. Nevím, na jakou školu jste chodila (a tím i do jaké sociální skupiny jste tehdy patřila - přeci jen mezi výběrovým gymnáziem a zednickým učilištěm budou nějaké ty rozdíly). Také jsme neseděli pořád doma. Chodili jsme i na diskotéky, podnikali všelijaké výpravy, o víkendu jsme buď někde tůrovali fichtly, nebo je u někoho v garáži rozebírali, tunili a "vylepšovali". Ale neznamenalo to, že když je nám 17, prosedíme večer v baru nad zástupem panáků. To jsme fakt nedělali. Nicméně tím neříkám, že i tehdy bylo dost takových, kteří to dělali. Dokonce si myslím, že jich bylo víc, než dnes. Přijde mi, že dnešní mládež má k alkoholu a tabáku daleko rozumnější přístup, než měla generace moje.

 • Já strávila od 16 do 22 let každý víkend po různých akcích od hospody po diskotéku či bar. Navíc jsem tam i pracovala - to si myslíte, že to vždycky znamená co? Jakože všichni jen pijou a zvrhle žijou? Koníčky a povinnosti jsme měli v týdnu, o víkendu se prostě sebrala parta a šlo se. Určitě nejsem o nic duševně chudší jen proto, že jsem tam strávila víc času než vy 😄 A určitě se to nevylučuje s inteligencí, vzděláním, zálibou v umění, tvořivostí a různou zručností.

  reagoval na Tereza Keřková
  Před 2 dny

  Terezo, nic takového jsem neřekl. Také jsem jezdil na diskotéky. Do 18 na kole, pak na motorce. Takže jsem tam byl "nasucho" a chodil jsem si tehdy užívat hudbu, případně zatrsat s holkama. Jen jsem reagoval na paní Škubovou tím, že ne vše je černobílé a ne všichni patří do jednoho pytle, resp. ne všichni jsou "nezodpovědní mladiství alkoholici".

 • Píšete to dobře pane Weber. U nás na průmyslovce jsme po hospodách také nechodili. Navíc děti nemají v baru co pohledávat.

  reagoval na Jaroslav Matys
  Před 2 dny

  Tak v 17 už není dítě. Nebo je o tom aspoň přesvědčený 😉. Ale jinak děkuji.

 • Ale dvacátý koupí. Cenu určuje vždy vlastník pane Webere.

  reagoval na Jaroslav Vobořil
  Před 2 dny

  Otázka, jestli jich tolik přijde a otázka za kolik - to, co visí na webu neznamená, že se to za tolik nakonec prodá. Předloni jsme kupovali chatu. Původně nabízeli na webu za milion a půl, po roce a půl slezli na 1,2M, pak jsme se objevili my, řekli jsme, že se nám líbí, ale ať udělají něco s cenou. A na první dobrou jsme se během dvou minut dohodli na 1,1M. Vedle nás se prodává rozestavěná chalupa (původně vechtr, pak vyhořel a majitel ho začal předělávat - jenže skončil tím, že nedodělal ani hrubou stavbu - nemá stropy a podlahy - jen střechu). Loni v létě začal nabízet za 2,4M. Teď už je na 1,9 a zjevně nemůže zakopnout o kupce, protože se tam zatím nebyl ani nikdo podívat. Ještě 4 roky zpátky už by to bylo dávno prodané i za těch 2,4.

 • A ten chlapec z clanku tam vysedaval denne?

  reagoval na Eva Veselá
  Před 2 dny

  To netvrdím. Každopádně je otázka, co za tím bylo - jestli blbá náhoda (spadnul opilý do řeky), nebo pitomý nápad (vsaď se o kilo, že to přeplavu), nebo sebevražedný úmysl (nešťasná láska, problém se sebepřijetím třeba odlišné orientace, šikana ve škole...). My tady nevíme nic a jen spekulujeme a tyhle kecy akorát přisypávají sůl do ran rodičům, prarodičům a bráchovi...

 • Nesypejte sůl do ran rodiny, paní Terezo. Je to peklo pro rodinu a vězte, že takovéto poznámky nikomu nepomohou, naopak. Oni potřebují pomoc z okolí a řeči typu, že by třeba měli udělat něco jinak, jenom bolest zhoršují.

  reagoval na Jitka Koubková
  Před 2 dny

  Jitko, máte pravdu. Na druhou stranu - Tereza se vyjádřila slušně, popsala své pocity, popsala, co by se honilo v hlavě jí. Nikoho nenapadla, do nikoho se nenaváží. To jsou tady myslím debilnější komentáře...

 • Jste byl svatý v 17?

  reagoval na Gábina Škubová
  Před 2 dny

  Proč svatý? Stačí, že měl jiné zájmy, než se toupat po hospodách, ne? Sport, modelařina, četba, hra na cokoliv, nebo třeba makat s tátou na stavbě. U nás ve třídě jsme po hospodách nechodili skoro nikdo až do maturity. Až na výjimky a výjimečné případy.

 • jsou proste situace, ktere deti proste nemohou sdilet se svymi rodici. dodnes si pamatuji mou hadku s rodici, kteri pripustili, aby jejich deti slavily silvestra mezi nami i ozralymi rodici. cela spolecnost byla ovinena, padaly “kosilate” vtipy. absolutne nechapu, proc by okolo pulnoci mely pobihat deti mezi takovou spolecnosti.

  reagoval na Lukas Fiala
  Před 2 dny

  A proč by nemohly? Stačí, když se dospělí nebudou chovat tak, aby u toho děti nemohly být, ne? Naše děti jsou do půlnoci "živé" normálně, natož na Silvestra. Protože jsou sovy a odjakživa (v podstatě od narození) zvečera prostě neusnou. Na Silvestra s námi bývají běžně - když jsme byli za Covidu doma, tak doma, když nejsou lockdowny, tak v naší bandě. Bývá nás kolem 60 dospělých + děti. Děti si stejně nakonec udělají !svůj program" a my je v podstatě zajímáme jenom když si přijdou pro jídlo a pití. Akorát my se teda neožereme. Nejsme nasucho, ale zase nejsme upraveni tak, abychom museli mít ráno blbý pocit, že nás v tom stavu viděly. To je celé.

 • Tak trochu mám pocit, že spíš některým ujel vlak a teď se snaží konkurenci pozastavit, aby dohnali vývoj.

  reagoval na Ondřej Malý
  Před 2 dny

  Ten důvod je jinde. Pro AI chybí legislativní rámec - najednou se naučila skládat zkoušky na VŠ, ale v legislativě není napsáno, že nemůže. A také (a to je podle mě to hlavní) - chybí kontrolní mechanismy a hrozí, že se vymkne z kontroly. A bude schopná minimálně zkreslovat informace nám podávané, v horším případě s nimi nenápadně manipulovat tak, že nás přiměje rozpoutat válku tím, že nám podsune falešné informace "z druhé strany". Nebo tu válku rozpoutá sama - autonomních systémů už dneska existuje dost. Nevím, kolik Vám je let, ale za nás vycházel v Ábíčku seriál Vzpoura mozků. Děsil mě už tenkrát a poslední dobou se mi připomíná nějak nepříjemně často.

 • Čas ukáže, že člověk tímto krokem vývoje, zničí sám sebe!!! :(

  reagoval na Marcel Berka
  Před 2 dny

  Jj. Jakmile spustili ChatGPT, tak jsem si vzpomněl na komiks, co jsem jako dítě hltal - Vzpoura mozků.

 • Že ty ji máš pod stolem, ty chlíváku?!

  reagoval na Cyril Pazúr
  Před 2 dny

  No, myslím, že dneska bude m Monika Lewinská spíš už ráda, že jí ho vůbec někdo půjčí 😄.

 • Jen kdyby hlavní skápnul, celé hnízdo by se rozuteklo.

  reagoval na Cecilie Svobodová
  Před 3 dny

  No právě, že když jeden skápne, nastane tam boj o jeho místo. A že jich tam je, co se na to třesou. Tak doufejme, že dojde k tomu ideálnímu scénáři, kdy se sežerou navzájem.

 • komentoval
  Před 3 dny

  Zajímavé téma a moc hezký rozhovor. Je to přesně tak. Zbraň vytahuji, když se cítím ohrožen na zdraví, nebo životě. Ne, že bych chtěl střílet - zatím v obou případech stačilo ji vytáhnout. Ale je pravda, že když už ji taháte, tak musíte být uvnitř sebe nějak porovnaný s tím, že se může stát, že budete muset zabít člověka.

  Spousta lidí mi říká něco jako "jseš magor, když ti nevadí střílet na lidi". Jenže mě to vadí, ale co mám dělat, když se ten druhý chce prát? Z nich si to nikdo nezkusil a rozhodně to není o tom, že ten, kdo chodí ozbrojen se těší na to, až bude moct na někoho střílet, nebo aspoň machrovat se zbraní. Spíš naopak. Chodím ozbrojený, protože "budu raději, když mě bude jeden soudit, než aby mě čtyři nesli". Ale to neznamená, že ji chci vytahovat při každé příležitosti, abych podpořil svoje argumenty v debatě, nebo že se těším, až si zkusím, jaké to je na někoho vystřelit.

 • komentoval
  Před 3 dny

  Paní Kabátová, nesouhlasím, že by společnost odsunula děti, jako bytosti druhé kategorie, naopak po zkušenosti ze škol, je tomu právě naopak... Děti mají, často, "omotané" rodiče kolem prstů... a mnohé v sobě nemají ani ten základ, tedy tu slušnost, o které se zmiňujete... a školy, z nepochopitelných důvodů na to "naskakují"...

  Myslím si, že můj pohled je více podobný realitě, ne Vaše glosa...

  reagoval na Martin Bouček
  Před 3 dny

  Také si to myslím 😉