Město tehdy tvořilo historické jádro – Staré Město, Malá Strana, Hradčany a Nové Město – a bylo domovem asi 100 000 obyvatel.
Ulice byly dlážděné, ale často špinavé a hlučné, plné koňských povozů.
Osvětlení zajišťovaly olejové lampy, plyn ještě nebyl běžný.
Většina domů byla kamenná, s dvory, kde se chovala drůbež nebo skladovalo uhlí.
Pitná voda se nosila ze studní nebo veřejných kašen.
Většina lidí pracovala jako řemeslníci, obchodníci, služebnictvo nebo dělníci.
Průmysl byl teprve v začátcích – továrny se začaly objevovat až o pár let později.
Ženy často pracovaly doma – šily, pletly, vařily, nebo pomáhaly v obchodech.
Juuu, to by byla krása, kdyby se to vrátilo.
Přesně proto systém naučil lidi záviskosti na technice, aby je mohli kdykoli ovládat. To byla jen zkouška, příště vás nechají vykysat týden a budete jak beránci.
Jasně - systém nás to naučil. 😄
Prozradím Vám tajemství... Oni se to lidi tak nějak naučili sami. Ale systému to neříkejte, že jsem Vám to prozradil.
Stacila by jedna CT24 a my bambulove bychom vedeli, kam se obratit. Ale iPrima si taky vede skvele, vsechna cest. 8
Vy fakt sledujete iPrima? 😄 Mankote...
Pracoval jsem v médiích dlouho a věřte, že kolegové zprávaři a redaktoři, kteří k nám pak chodili a prošli si Primou, tak vyprávěli... Banda největších amatérů. Tam jsou rádi, když opíšou článek z ČTK a při "redukci" tam nasekaj jen pravopisné chyby. Prima nééé... prosím, Prima nééé... Zkuste něco, kde je aspoň pár chytrých hlaviček, nebo kde mají vlastní investigativní oddělení, ale Prima nééé... Prima fakt nééé
Mvuhahe, že by Azérbajdžán čekala speciální vojenská operace? Popcorny rozbalit - teď! Usednout k monitorům - teď! A sledujte jak čeští experti na všechno začnou ze sebe chrlit znalosti o Azerbajdžánu a teroristech, možná i nacistech a určitě za to může očkování proti covidu, nebo práškování z letadel. Každopádně car Putler je osvobodí. 😄
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Svedou to na Fialu a Rakušana.
1 odpověď
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
A jo... Sakra... To mi nedošlo. Možná, že to nakonec svedou na islámské teroristy, nebo na Ukrajince. Ale na někoho to určitě svedou.
1 odpověď