Edvard Beneš se zasloužil o vysídlení přes 3 milionů Němců z bývalých Sudet, kteří se ve své většině před II.sv.v. hlásili k Henleinově straně, která požadovala připojení Sudet k Německé říši vedené Hitlerem. O vysídlení rozhodli v Postupimi představitelé vítězných mocností Stalin, Truman a Churchill.
Je neuvěřitelné kolik českých občanů v dnešní době haní našeho presidenta Beneše - Osvoboditele. Přitom jsou to učitelé, kteří by měli učit k hrdosti na naši vlast a její tisíciletou historii.
Vzpomínám si na jeho volební kampaň, kdy se setkával po dobu několika předvolebních měsíců s tisíci Američany a doslova při tom prošoupal několik podrážek u bot. Obcházel lidi v jejich domech, stál před různými podniky a podával ruku vycházejícím dělníků atd. Skutečný president z lidu zvolený Demokratickou stranou. R.I.P.
Dnes má 88. narozeniny sv. otec František. Očekával bych na Seznamu důstojný článek od nějakého historika. Tak alespoň za moji širší rodinu: Všechno nejlepší sv. otče Františku hlavně pevné zdraví a ještě hodně let v práci pro více než 2mld. křest´anů a z toho asi 1,5mld. věřících římsko-katolické církve ve všech zemích světa.
Feliz Cumpleanos! Happy Birthday!
Dnes má 88. narozeniny sv. otec František. Očekával bych a seznamu důstojný článek našeho historika. Tak alespoň za sebe a moji rodinu: Všechno nejlepší k dnešním narozeninám pevné zdraví, dlouhá léta dalšího života ve prospěch asi 1,5 miliardy věřících v římskokatolické církvi.
Happy Birthday! Feliz Cumpleanos!
Právě nyní proběhla v Elysejském paláci schůzka mezi Macronem, Trumpem a Zelenským. Podle TV BFM se Macron snaží přesvědčit, že je potřeba i nadále podporovat Ukrajinu v bojích proti RF. Pan Trump přiletěl se 45 min. zpožděním do paláce. Zelenský je ve své tradiční vojenské bundě. Otevření katedrály se tím dále zpožďuje.
Na otevření katedrály Notre Dame dnes v Paříži se těší celý svět a zejména Ti, kteří v minulosti tento symbol Paříže navštívili. Osobně jsem ji navštívil během svých soukromých nebo služebních cestách více než třicetkrát. Pracoval jsem několik let v ČTK, takže mi chybí v tomto článku doba otevření katedrály. Slavnostní sv. mše proběhne zítra v neděli v 10.30.
Účast našeho kardinála Duky velice vítám. Bohužel současná politická a ekonomická situace po pádu vlády je velmi problematická a chaotická. Za viníka pokládá značná část populace právě presidenta Macrona, který se ale o obnovu katedrály významně zasloužil. Na satelitním přijímači Hot Bird lze sledovat on line franc. TV BFM. Katedrála je ve vlastnictví státu, takže ministryně pro kulturu prosazovala zavedení vstupného 5-10 eur. To ale pařížský arcibiskup odmítl. Myslím, že i u nás by jsme měli zrušit vstupné do naší katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Na druhé straně ale zabezpečit důstojné chování turistů při její návštěvě!
Dnes mezi 9-10 hod. jsem sledoval na TV BBC rozhovor moderátorky Katya Adler s ex-kancléřkou Merklovou týkající se některých informací zveřejněných v její knize. Padl tam i dotaz týkající závislosti Německa a Evropy na levném ruském plynu. Iniciativa pro vybudování plynovodu vycházela ze strany Německa a jeho potřebě pro německý průmysl. Paní Merklová sdělila, že tehdejší president USA Obama jí varoval před jeho dokončením. Podle něj se SRN stane příliš závislou na RF. V té době již RF dodávala do Evropy téměř 50% plynu. Moderátorka se jí zeptala, zda dnes nelituje svého rozhodnutí dokončení a zprovoznění plynovodu STREAN II. Merklová sdělila, že vycházela z potřeb německého průmyslu a výhody, že potrubím bude procházet plyn bez jakýchkoliv omezení a tranzitních poplatků. O problémech s dodávkou plynu přes Ukrajinu jednal v rámci našeho předsednictví v EU premiér Topolánek. Plynovod STREAM II Rusové v r. 2022 dokončili a dokonce ho i naplnili plynem. Stačilo ho oficiálně schválit a otevřít. President Zelenský byl logicky proti jeho zprovoznění nejen kvůli ztrátě tranzitních poplatků a přílivu tvrdé valuty pro RF. Merklová nelituje ani svého dřívějšího rozhodnutí odmítnout vstup UA do NATO. V tom ji prý podpořil i další státy EU VB, Francie aj.
Vřele bych doporučoval toto interview převzít a odvysílat na ČTV. Merklová tam zdůvodňovala i své přátelské postoje s Putinem a vřelé přijímání migrantů.
Byl jsem tam mnohokrát. Rok před požárem jsem tam byl na v neděli na mši. Nádherná stavba. Dokonce jsem kdysi před katedrálou tančil při hudbě s nadcházející nevěstou, která se skupinkou mladých lidí loučila se svobodou. Zeptali se mne odkud jsem a jestli bych mohl zatančit s krásnou dívkou. Odmítnout jsem nemohl, přesto do dneska nechápu čím jsem si to zasloužil. Bylo mi totiž už přes 50 let.
V Polsku je přes 950 tisíc ukrajinských uprchlíků, v Německu bezmála 1,2 milionu, Česko je v absolutních číslech na třetím místě.
Proč jste uvedli čísla v Německu a Polsku, ke kterým nemáte přímý přístup a neuvedly čísla pro Ukrajince v ČR.
V roce 2022 přišlo do ČR podle tehdejších údajů přes 540.000 běženců z toho 70% žen s dětmi, kteří dostali max. finanční podporu vzhledem k okolním zemím. Přitom podle vyjádření MV zde do února 2022 již pracovalo cca 200 tisíc Ukrajinců bez jakékoliv zvláštní podpory ze strany našeho státu. Naopak spíše byli vykořisťováni místními mafiány. Muži pracovali většinou ve stavebnictví a ženy ve službách. Na Seznamu je uváděn rozdílný počet Ukrajinců zapsaných na Úřadech práce a registrovaných MV. V létě MV na Seznamu uvádělo počet cizinců v ČR kolem 1 mil. ( z toho 700.000 Ukrajinců) to znamená 10% obyvatel ČR. Uvedený počet 98 tisíc Ukrajinců v Praze jsem zaregistroval po prvé.
6
Sledujících
3
Sleduje
6
Sledujících
3
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Poslouchal jsem včera na TV BBC projev více-presidenta USA J.D, Vance na Bezpečnostní konferenci v Mnichově, který tvrdě kritizoval ztrátu demokracie v Evropě. Tento článek je typickým příkladem hrubého urážení milionů věřících několika pomýlenými jedinci. Pan Vance přiletěl do Mnichova na bezpečnostní konferenci s manželkou a dvěma malými syny. Pan Vance je věřící katolík stejně jako je ex-president Joe Biden. Svůj projev na konferenci zakončil citátem sv. Jana Pavla 2, který pronesl ve Vatikánu po svém zvolení: "Nebojte se! Nebojte se!"