Co si budem vykládat, prodloužit věk odchodu do důchodu, snížit valorizaci důchodů, zvýšit pracovní věk na 40 let, od kdy můžete jít do důchodu, to není žádná reforma penzí, to by dokázal udělat každý, kdo má jen základní vzdělání. Na druhou stranu, pan Babiš nám také sliboval, že udělá penzijní reformu, byl to jeden jeho z důležitých bodů programu a skutek utek. Já nechápu, proč tedy neuzákonit, že místo současných 31,9% ze mzdy / platu, by se odvádělo třeba jen 8% na sociální daň (pojištění) a ty ušetřené peníze by si každý ze zaměstnanců sám rozhodl, co s nima udělá, jestli na důchodové spoření, nebo jiné nebo někam investovat a každý sám by si pak rozhodl, kdy odejde do penze, podle svých finančních možností a vůbec bychom pak nebyli závislí na státní penzi a odpadlo by stálé dohadování, kde na to má stát brát, když kasa je prázdná. Samozřejmě by se to muselo provést v nějakém časovém horizontu cca 40 let a postupně, nelze to udělat ze dne na den. Ale za 40 let bychom tu měli generaci, která by se o sebe starala sama a nezatěžoval by státní kasu a odpadlo by to věčné dohadování, kdo koho živí.
To, že letošní státní rozpočet je průšvih, to ví zřejmě všichni včetně pana prezidenta a ministra financí. Na druhou stranu, nechápu že zrovna paní Schillerová se obouvá do současné vlády ohledně dvou procent na obranu. Ať sama řekne, ve kterém roce jsme splnili ona dvě procenta, když jsme měli ve vládě hnutí ANO, kterého je ona jeho součástí?
Tak pokud je panu Vance proti srsti pomáhat Evropě, jejich spojenci, byl bych pro, aby evropští spotřebitelé začali bojkotovat americké zboží, pokud možno v co nejhojnější míře. Stačí se jen podívat na to, jak na tom byla amerika, po ekonomické stránce, před vstupem do druhé sv. války a po konci druhé sv. války. Amerika na té válce ohromně zbohatla, zatímco Evropa byla ekonomicky vycucaná. Jistě, ten ekonomický růst stál sice Američany nějaké lidské životy, ale panu Trumpovi a panu Muskovi jde přeci především o byznys. Nebo ne?
"Snížením byrokracie o 25 procent pro všechny společnosti a o 35 procent pro malé a střední podniky usnadníme fungování všem v našem ekonomickém prostoru,“ uvedl Costa.
Nikde jsem se nedozvěděl, jak těchto cílů chtějí dosáhnout. Třeba tím, že propustí 35% úředníků (byrokratů)? A proč do teď tu byrokracii rozvíjeli? Do teď jako nechtěli, aby Evropa byla konkurenceschopná? A proč to nechtěli a najednou to chtějí? A kdo je zodpovědný za to, že máme takovou nesmyslnou byrokracii, kterou jsou najednou schopni snížit o 35%, aniž by to komukoliv vadilo? Máme tu spoustu otázek, ale bez odpovědí. Spíš si myslím, že si lídři EU udělali summit s bohatým rautem, pak se opět slavnostně vyfotili, pár selfíček, poplácání se vzájemně po ramenou, ale skutek utek, nic se nezmění a vše pojede ve starých kolejích.
"Znovu se omluvila i Kolaříková, jak za své jednání, tak za to, že byla opilá a jak se chovala. Žádala soud, aby ji netrestal, protože nechce přijít o svou práci u policie."
To si dělá srandu. Pomohla zlomit poškozené kotník, tím ji přerušila kariéru atletické trenérky a sama pak žádá, aby nebyla potrestána, protože chce i nadále dělat kariéru jako policistka. Ptala se poškozené, jestli chce nadále trénovat nebo ne a jestli chce nebo ne zlomit kotník, než ji ten kotník zlomili? Pochybuji, ale i kdyby se zeptala, myslím si, že poškozená nechtěla mít zlomený kotník.
Ono to vypadá, jako kdyby alkohol v krvi byla polehčující okolnost. Také tu máme zákon o opilství. Pozůstalí mohou být rádi, že to soudce nehodil na tento zákon, pak by pachatel možná vyfasoval i podmínku. Naši zákonodárci, místo toho dohadování o svých platech, které jim zabralo několik měsíců těžké dřiny, by mohli raději revidovat některé zákony, podle kterých se soudí. Ale na druhou stranu chápu, že z pohledu našich zákonodárců, je důležitější debata o těch platech.
Je hezké, jak se půl roku před volbami najednou vládní koalice shoduje na tom, že je potřeba začít také šetřit na výdajích státu. Neříkali nám to náhodou také před těmi minulými volbami? Jak zeštíhlí státní správu, jak omezí různé dotace, jak zefektivní státní správu díky digitalizaci? Hned po volbách zřídili tři nová ministerstva, to aby zeštíhlili ten státní aparát. Jak dopadla digitalizace stavebního řízení víme všichni a jak se teď díky tomu všude staví o sto šest je patrné. No a dotace, přibyla nám dotace na elektroauta a na opravu zříceniny po babičce, nebo po kom, jen tak na mátkou. Takže pokud by současná vláda nám tu vládla i po letošních volbách, nedělám si iluze o tom, jak začnou šetřit na výdajích státu. Já si tedy nedělám iluze ani o Babišově vládě.
Běženci ale přesun z Paříže odmítají. „Není to pro ně uspokojivé. Zvláště pro ty, kteří mají úřední procedury v Paříži a kteří se zde vzdělávají,“ tvrdí levicová poslankyně Danielle Simonnetová.
Tak ta informace o vzdělávajícím se squatterovi, co vybydlel divadlo, mě fakt rozesmála a směji se ještě teď. Kam na to ti politici chodí? Na to musejí mít nějaké zvláštní vzdělávací kurzy nebo co?
"Podle návrhu na kárné řízení mohla soudkyně Tereza Malá svými pochybeními narušit důstojnost soudcovské funkce a ohrozit důvěru v nezávislé, nestranné a spravedlivé rozhodování soudů."
Myslím, že naše soudcovská funkce žádnou důstojnost již nemá, po tom, co naši soudci roky předvádějí. Jediné, co naše soudce zajímá, jsou peníze, prý aby byli neuplatitelní, přitom to, jestli je nebo není někdo uplatitelný není o výši platu, nýbrž o charakteru.
"Pochybnosti o některých položkách státního rozpočtu na letošní rok dával najevo i prezident Petr Pavel předtím, než zákon o rozpočtu podepsal. K podpisu se rozhodl i s ohledem na to, že se mu premiér Petr Fiala a ministr financí Zbyněk Stanjura (oba ODS) zaručili, že i v případě naplnění rizik nepřesáhne schodek naplánovaných 241 miliard korun."
Čím se prezidentovi zaručili? Majetkem, který v případě nesplnění propadne státu? Protože pokud se pan Fiala, který například sliboval nezvyšovat daně, nebo že se za této vlády nezvednou koncesionářské poplatky, zaručil pouhým slovem, tak to v případě pana Fialy není žádná záruka.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Škoda jen, že soudci nepřistupují k problémům nás ostatních lidí se stejným zápalem, jako přistupují k tomu, když rozhodují o svých platech. Tam jim pravomocné rozhodnutí netrvá ani rok.