Ano, dnešní rodiče jsou úzkostliví, vozí děti do školy a te školy auty, i když pěšky by tam byli rychleji. To samé na kroužky. Pochopil bych to, jdyby šlo o prvňáčky, ale děje se to i u mnohem starších dětí. To samé s chozením ven, my jsme hodili domů tašku a až do večera jsme byli venku. A teď - spousta různých organizovaných kroužků a potom doma úkoly. A do toho gps čipy a sledovací programy v mibilech. To opravdu není šťastně prožité dětství. Přitom žijeme v bezpečné zemi.
To je článek, který konečně jasně analyzuje potřeby a strukturu energetiky z hlediska stálých a vykrývacích zdrojů a také zdrojů tepla. Odstavením uhelných elektráren (a to je výhledově nutné, protože jejich efektivita je poměrně nízká a také by to znamenalo rozšiřování těžby uhlí a bourání obcí) přijdeme o významné zdroje vytápění sídlišť. To znamená, že se musí něčím nahradit a solární panely ani větrníky to nebudou. Plynové kogenerační jednotky dávají smysl, podle mě by se měla zvýšit výroba bioplynu a stát by ji měl začít opět podporovat, ale nikoliv na lokální, ale na centrální úrovni. Protože bioplynka na vsi, kde nemá odběr, je úplně k ničemu, jsou to vyhozené peníze. Pokud je naopak postavená u kogenerační stanice, její přínos je podstatně lepší.
Navíc se loni a letos ukázalo, že ruský plyn jde velmi rychle nahradit z jiných destinací. A po skončení války a konsolidace vztahů s Ruskem, případně dalšími asijskými státy, lze dovoz obnovit.
A do té doby pravděpodobně vědci vymyslí další zdroje, využívající obnovitelnou energii lépe, než současná fotovoltaika.
Mě dost vadí už celý ten příspěvek, odvozený od 30% nákladů na bydlení. V podstatě jedna osoba může bydlet sama ve velkém bytě s vysokým nájmem nebo náklady a stát (respektive daňový poplatník) jí to doplatí. Přestože by se mohla přestěhovat do bytu menšího. Nebo místo, aby svůj dům zateplili a výrazně tak snížili výdaje za energie, jedou na dovolenou nebo kouří (a to nejsou žádné malé částky). I jim to ti zodpovednější zaplatí. Také dlouhodobě nezaměstnaným, chcete-li nemakačenkům.
V první řadě je důležité opravdu na místě provést šetření, jaká je situace žadatele ve skutečnosti, a potom vyplatit nebo nevyplatit, nikoliv přenášet povinnost dodávat údaje na zaměstnavatele. To je další, nikým nezaplacená, práce navíc. A alibismus úředníků.
Ano, to by bylo správně, ale musí se také trochu sledovat, kdo a pro koho dotyčný dělá. Pokud má do roka 12 faktur na stejnou částku stejnému odběrateli, jedná se evidentně o švarc systém. To lze vysledovat ze souhrnných hlášení FÚ.
Já jako řemeslník daňový paušál nepoužívám, nechávám si dělat účetnictví.
Pak je ona věčně omílaná stránka odvodů a důchodů. Sociální pojištění není jen na důchody, ale i na nemocenskou a ošetřovačky. Ani na jedno nemá OSVČ nárok.
Dále nemá nárok na další sociální dávky, které ovšem mohou pobírat i lidé, kteří dlouhodobě nepracují a neodvádějí ani korunu státu. Také nemá nárok na placenou dovolenou, i když to s tím úplně nesouvisí.
Možná by také bylo dobré, kdyby ČSSZ konečně zveřejnila strukturu pobírání nemocenské podle zaměstnání - minimálně v kategoriích úředníci, státní zaměstnanci, zaměstnanci ve službách, zaměstnanci v průmyslu, zaměstnanci v zemědělství a potravinářství a OSVČ. To samé by mohly zveřejnit zdravotní pojišťovny - tedy myslím náklady na léčbu těchto kategorií. Myslím, že bychom se dost divili.
Pokud je v prodeji celé balení, tak není možné prodat jednu meruňku, to snad by měl emeritní kantor vědět. To je, jako by chtěl navážit 10 dkg pracího prášku... Mimochodem, jeho důchod, pokud má odpracovaný plný počet let, se pohybuje kolem 23 tisíc korun, takže pokud nebydlí sám ve velkém bytě (což by si jako učitel mohl také spočítat), na balení meruněk by měl bez problémů mít. A co nesní, z toho by si udělal marmeládu.
Ano, takhle má vypadat práce policie a ne, aby je ještě doprovázela a chránila, jako na pražské magistrále. Jen je ještě začít trestat, finanční postihy a veřejně prospěšné práce (manuální samozřejmě).
Kdo jsou tito lidé? Oni nepoužívají výdobytky naší civilizace? Oni nejezdí auty a nelétají? Doma nesvítí, netopí a nemají počítače?
České potraviny jsou drahé dlouhodobě, to není až v poslední době, vzpomeňte si, jak se Babiš bránil před lety dovozu kuřecího a vepřového masa z Polska. A nakonec si ho do svých výroben začal z Polska dovážet sám, aniž by to ovšem spotřebitel pocítil na snížení ceny. A takhle je to i se zeleninou.
Kdyby stát snížil DPH, tak jsme na tom se státní kasou ještě hůř a spotřebitel by to na cenách stejně nepoznal, protože by se o to šábli zemědělci, zpracovatelé a prodejci...
A ještě jsem neslyšel zdůvodnění vysokého nárůstu zisku v zemědělství a potravinářství v minulém roce.
No tak pokud se Posselt zasloužil o vypuštění požadavků na restituce ve stanovách SL, tak si myslím, že je to důvod k ocenění.
Ostatně dějiny jsou složité a Němců v pohraničí se v roce 1918 nikdo neptal, jestli chtějí být součástí Československa. A žili tam stovky let a díky nim bylo pohraničí kolonizované (Čechům se tam moc nechtělo, doporučuji trochu prostudovat dějiny, ale ne v socialistickém dějepisu ani četbou Jiráska). A po roce 1945 byla uplatněna kolektivní vina....
Z tohoto pohledu bych řekl, škoda, že nebyla uplatněna taky u nás po 68.
No možná kdyby celníci nepospávali u dálnic, čekajíce na polský kamion, a věnovali se jiné smysluplné práci, mohli by to vyřešit. Třeba kancelářské krysy by mohly odpovídat na ty inzeráty a ti čekatelé, převlečení do civilu, provádět nákup. A potom sbírat a exemplárně trestat. Tak jednoduché by to bylo, kdyby se chtělo.
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
Odboráři už před lety řekli, že o důchodové reformě nebudou diskutovat. Tak nechápu, co vlastně chtějí. No možná druhé Řecko.