Můj táta mi vždycky říkával: "Oldo, když tady v té peněžence mám stovku, nemůžu utratit dvě. Tak začíná cesta do pekla". Každý, kdo se stará o domácí nebo firemní finance ví, že to je alfa a omega jakéhokoliv rozumného hospodaření. Je možno si vzít půjčku, ale na investice a ne na to, aby se zcela nehospodárně a bez rozmyslu rozhazovaly peníze skupinám tzv. potřebných a tím se zajišťovaly (rozuměj nakupovaly) jejich volební hlasy tak, jak tomu bylo před 3 - 4 lety. Tím se roztočí inflační spirála, tím se znehodnotí cena peněz, které si ušetřili odpovědně se chovající občané. Jednalo se tenkrát o zločin proti státu, který budou muset zaplatit další generace našich potomků. Když potom v této situaci, kdy si všichni zvykli, že stačí řvát a peníze prostě přijdou, nastoupí odpovědná vláda a do toho přijde válka na Ukrajině a celosvětová energetická krize, je třeba rozpočty ozdravit = začít šetřit. A potom ti, kteří to vše zavinili, burcují své bývalé voliče ke stávce a znovu honí politické body = volební hlasy do příštích voleb. Zviditelňují se na poctivých protestech některých skupin, které se dostaly do skutečně špatné situace (neškolští zaměstnanci škol apod.) a do sítí populismu se snaží chytit kohokoliv, kdo nemá jasný úsudek. A poctiví odboráři, kteří se nechají touto chátrou politických dobrodruhů jejich populistickými hesly dovést až ke stávce, jsou zneužiti jako kompars. Je mi ze všech těch chudáčků, jako je Středula, Babiš, Okamura atd. na zvracení. Dle světových agentur máme 21.- 24. nejvyšší životní úroveň. Co tedy vlastně chceme? Dále utrácet peníze našich potomků?
Proč pořád dokola musíme v médiích číst a poslouchat skazky ze života naprosto bezvýznamných lidí, jako jsou Soukup a Hanychová? Součet obou jejich IQ nepřesahuje číslo 50 a jestli je to vše, čím jsou zajímaví, tak je proboha pusťte tam, kam patří, to je do zapomnění. Tím, že o nich nebudete stále psát, jim ublížíte úplně nejvíc.
Pokud by snad ANO sestavovalo ještě jednou vládu, okamžitě balím svoje firmy a jdu pryč do zahraničí. A podobně by se zřejmě zachovali všichni poctiví zaměstnavatelé, kteří chtějí, aby jejich firmy a zaměstnanci žili z poctivé práce a ne z dotací a nechtějí se stydět ani před svými zaměstnanci, ani před obchodními partnery v zahraničí. Toho už jsme si užili před pár lety až až.
Na místě prezidenta Pavla bych ho nechal na Hradě čekat na chodbě jako v čekárně u zubaře. Po nějaké té hodině bych pootevřel dveře a řekl: "Další, prosím". Tím bych dal "návštěvě" jasně na srozuměnou, jak je pro prezidenta a ČR důležitá.
Jen bych doporučil novinářům, aby se v době návštěvy zamkli doma, případně požádali o ochranu Policii ČR. Přece jen existují různé nedávné zkušenosti, které naznačují, ... Však víme.
Finále ME 1976 Bělehrad: ČSSR vers. Německo
Finále ME 1996 Wembley: ČSR vers. Německo
To bylo ještě v době, kdy fotbal byl sport nejen o penězích, kdy fotbalisté byli srdcaři a kdy na ME hrály evropské týmy a fotbalisté.
A dnes? Bída a zmar u obou. Aspoň že Němci, když jdou chlastat, se přitom nenechají fotit a natáčet na mobily přejícných šmejdů.
Ty mříže se mu nakonec přece jen nevyhnou, když už se jim úspěšně vyhnul v domovině na Slovensku a v zemi jeho imigrace, v naší České republice. Francouzi se s ním zase až tak moc mazat nebudou a pošlou ho tak, kam patří, tedy mezi podobné existence. Škoda jen, že zbourali tu Bastilu, bylo by to více příslovečné.
Neuvěřitelné, co si tady člověk přečte. Všechny tyto problémy ve zdravotnictví, které by teď měly být v době světové energetické krize vyřešeny za pár měsíců, se tady napříč stranami neřešily 30 let. Já samozřejmě fandím lékařům a nemocničnímu i ambulatnímu personálu a přál bych jim, aby jejich odměna za práci odpovídala závažnosti a společenskému významu jejich práce, ale holt, někdo na to musí vydělat. Takže abychom mohli zatraktivnit profese ve zdravotnictví, musíme dosáhnout toho, aby odborníci neutíkali z výroby, abychom nebyli ve druhé světové padesátce v produktivitě práce, což neodpovídá hodnocení naší životní úrovně světovými institucemi a agenturami (21. - 24. místo na světě). Jak mám dnes do firmy dostat kvalitního zaměstnance, když všichni utekli ze soukromého do státního sektoru, kde mají vyšší (a navíc státem garantované = bezrizikové) mzdy a k tomu spoustu dalších benefitů, na které pracovníci ve výrobě či službách nikdy nedosáhnou? Znáte někdo jinou zemi na světě, kde ve veřejném sektoru platy (a u nás výrazně) převyšují platy v soukromém sektoru, který na celý ten státní aparát musí vydělat? A úprkem kvalifikované síly do veřejného sektoru na práci často neodpovídající kvalifikaci, ale lépe ohodnocené, začíná celá problematika dnešního sporu...
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Je třeba té ruské chamradi ustupovat tak dlouho, dokud neovládne celou Evropu. A pak už budou slzy zbytečné.... Copak se svět z historie nikdy nepoučí? Musí se naši vnuci a pravnuci zase ve škole povinně učit ruštinu a do zahraničí musíme (ne)jezdit znovu na devizový příslib podepsaný soudruhy Konečnou, Okamurou a Babišem, aby studenti pochopili, že je něco špatně a znovu nás dokopali k revoluci? Ale národ s pamětí kratší třiceti let si zřejmě ani lepší osud nezaslouží...
2 odpovědi