A co kdyby si dal stát trochu práce, zapojil své úřady a pravidelně u největších řetězců a u největších jejich dodavatelů zjistil u třeba stovky potravin, jaké mají marže. A po té to pravidelně, třeba každé tři měsíce zveřejnil. Ať víme, kdo nás tedy nejvíc okrádá. A možná, že by potom nestálo mnoho potravin v různých řetězcích na haléř stejně. Nevím zda je to schůdné, pouze nápad.
To tady zase čtu perly. Za zdražením potravin stojí hlavně drahé energie. A za druhé ne výrobci, ale skutečně řetězce a jejich nenažranost. Jsou téměř všechny Německé a marže na něco kolem dvou set procent je skutečně nehoráznost. Proč si to nedovolí doma v Německu, na to je třeba nalézt odpověď, kde je chyba.
K tomuto stavu tento konflikt spěje již několik měsíců. Rusko nemá sílu porazit Ukrajinu. Ukrajina nemá sílu vyhnat Rusy ze svého území. A to ani za podpory zemí, které Ukrajině pomáhají. Ta pomoc slábne, jednak už není z čeho moc dávat. A také ochota lidí v těchto zemích se uskromnit klesá a vlády těchto zemí, pokud dále chtějí vládnout musí těmto hlasům naslouchat. Konflikt mezi Palestinci a Izraelem tomu také nepomohl, protože tuto hloupou válku zastínil jak mediálně, tak si některé vlády uvědomily, že situace ve světě může být ještě horší a prostředky budou potřebovat sami. Jinými slovy, nějaká dohoda je nevyhnutelná, bohužel.
Jediná státní zakázka se neobejde bez provizí a nebo úplatku, jak chcete. Naše slavné strany z toho žijí. Proto se vítěz voleb snaží na místa kde se rozhoduje nacpat své lidi. Aby penízky tekly, kam mají. Je to praxe, která tady je už víc jak třicet let a není vůle s tím něco dělat. A proto to je pouze boj s větrnými mlýny.
10
Sledujících
1
Sleduje
10
Sledujících
1
Sleduje
A čemu se divit, nikdo neví, co vláda vymyslí a kde nás zase oškube. Panuje prostě velká nejistota.
8 odpovědí