V dravé řece se někdo topí. Hodím mu kus dřeva, aby se chytl. Policajt, který stojí vedle, mi napaří pokutu za znečišťování vodních toků.
A na okraj - CO2 (neumím to napsat správně s malou dvojkou vpravo dole) je naprosto nezbytný plyn. Bez něj příroda nefunguje. Je to naprosto nepostradatelný stavební prvek rostlin. Ve třetihorách bylo více CO2 i tepleji - vážka měla více než půl metru, přesličky byly vysoké 30 m. Bez CO2 je to jako pěstovat rostliny bez vody. Soudruzi ekologové ještě neviděli les, pole, louku. Neví, jak to funguje. Poroučet ale umí dobře.
Jedna hodina on-line výuky v páté třídě:
učitelka - Tučňáci žijí na jižním pólu. Milují zimu.
žák - Jižní pól je dokonalá pustina, minimálně 500 km od pólu není žádný život (skutečnost minimálně 1200 km). Tučňáci kromě pobřeží Antarktidy žijí na Jižním ostrově Nového Zélandu, v Jihoafrické republice (Afrika) a na Galapágách, které leží na rovníku.
učitelka - Někde na jiné planetě může být život třeba při -350 stupních Celsia.
žák - Blbost , minus 350 stupňů Celsia neexistuje, je to nemožné.
učitelka - další týden ukončena on-line výuka a následovala pětka z výkresu při VV.
Na odučenou hodinu má zaplacenou hodinu přípravy.
Potřebuje taková učitelka přidat?
Začít spořit na penzi je možná rozumné až ve věku 55. Potom riziko trvá pouze pět let. Při zahájení spoření v mladším věku je velmi vysoké riziko a úrokové zvýhodnění mizivé. Na vklad dostanete státní příspěvek pouze jednou. Když tento výnos rozložíte na třicet let, je to bída. Ale přeci je pro někoho penzijní spoření výhodné - pro penzijní fondy. A stát (zaměstnavatel) je ten, kdo to platí.
Zeptám sejinak - v druhé polovině dvacátého století vyslala zeměkoule kosmické zařízení na cestu do jiných galaxií s poselstvím pozemštanů ve formě hologramu a obrázkové zprávy. V té době i v Československu byla v odborných a vědeckopopulárních časopisech tato zpráva zveřejněna (nejen v ABC, VTM ,T 7) Věřím tomu, že tátové a dědové si na to možná i vzpomenou ,zvláště pokud dosáhli na odpovídající vzdělání. MATFYZ,SPŠjaderná, a pod.
Cesta do jiných galaxií - to jste trochu přehnal. Jiná galaxie je trochu dále. Sonda se s ohledem na nejbližší hvězdu zatím příliš nevzdálila od Slunce. A ta jiná galaxie je 365x86400x300000x70000 km vzdálená. 342200000000000 km. Voyager 2 je vzdálen 18000000000. Takže necelý milion (874511) let a Voyager 2 je tam. Ihned nám nejbližší galaxie vyhlásí válku a za další milion let jsou tu. Bude-li za necelé dva miliony let někdo podezřelý u vás zvonit, jsou to oni. Neotvírejte!
Starý chléb a rohlíky, chlebíčky a cukroví. Potraviny, kterými lidé běžně chodí krmit vodní ptactvo k rybníkům a řekám. Počet takových návštěvníků tradičně stoupá v zimě, kdy přicházejí labutě či kachny „přikrmovat“, aby v chladu a bez dostatku dostupné potravy nestrádaly. Mnohdy si však lidé neuvědomují,že tím ptákům způsobují zdravotní problémy.
„Staré pečivo neobsahuje vitamíny a minerální látky, které ptáci potřebují. Obsahuje především sacharidy, takže labuť nebo kachna má pocit, že je najedená a přitom strádá,“ vysvětluje Věra Sychrová z České společnosti ornitologické. Upozorňuje také, že běžné pečivo obsahuje krystalky soli nebo je kořeněné, což pro ptáky není přirozené a může jim způsobit zažívací problémy.
Nadměrná konzumace pečiva může velmi ohrozit také mláďata v jejich růstu, zapříčiní deformaci peří a křídel, tzv. angel wings neboli andělská křídla. Kvůli postižení nejsou ptáci schopni létat a křídla jim mohou bránit i v hledání potravy.
S tímto postižením v říjnu minulého roku přijala Záchranná stanice hlavního města Prahy pro volně žijící živočichy labutí mládě. „I přes všechnu naši péči a léčbu, kterou jsme labutímu mláděti poskytli, se nám nepodařilo zdeformované křídlo uvést do funkčního stavu. A protože by labuti překáželo v pohybu, museli jsme jej amputovat.,“ informovaly na svém webu Lesy hlavního města Prahy.
Chudák labuť, mrcha líná. Tady nemá co dělat. Pouze se nakrmit při přeletu ze zimního na letní stanoviště a zpět.
Dávno, jako výpravčí vlaků, jsem se setkal s podobnou situací. Vlakem chtěla cestovat žena s ani ne ročním miminem. Praxe byla taková, že mimino bylo v kočárku do poslední chvíle. Teprve, až vlak zastavil, vyndala mimi z kočárku na kočárek se naložil do služebního vozu. Cestující vystoupili, nastoupili a vlak měl odjet. Brečící máma šla podél vlaku zpět, prý není ve voze místo pro kočárek. Byla tam spousta chlapů - ajznpoňáků - kteří jeli do nebo z práce. Vlakvedoucí mi zopakoval - ve voze není místo. Měl na to právo, byla to jeho pravomoc. Nařídil jsem mu tedy zařadit do vlaku nákladní vůz ze sedmé koleje a kočárek umístit tam. Po pěti minutách bylo v hitláku najednou pro kočárek místo.
Co všichni pořád melou o porážce Američanů ve Vietnamu. Jakoby Rudé Právo pořád agitovalo. Hodně jednoduše - Američané ve Vietnamu neustále vítězili. Měli ale naprosto chybnou strategii - způsobit protivníkovi co největší ztráty. Když "padla", opustili dobyté pozice. Druhý den znova. Netušili, že ztráty na životech komunisty nezajímají. Ztrát bylo však i na komunisty příliš, proto začalo mírové jednání ve Francii. Mírová smlouva byla podepsána 27. ledna 1973. Výsledek - USA opustí Vietnam, hranice stanovena na 17. rovnoběžce a budou následovat svobodné volby o uspořádání ve Vietnamu. Jihovietnamský prezident Thieu nesouhlasil, podle něj je to kapitulace. Nixon se zaručil za dodržení mírové smlouvy (17. rovnoběžky - místo dotyku severu a jihu). Následovala aféra Watergate, Nixon odstupuje, Vietkong překračuje 17. rovnoběžku. 30. dubna padnul Saigon. Když už je konečně mír, začíná teror Vietkongu a samozřejmě hlad. Hlad skončil, když Vietkong mírně povolil otěže. Najednou byl Vietnam vývozce rýže.
Protiválečná fotka - holčička, která ze sebe strhala hořící oblečení a utíká z My Lay. Kde myslíte, že žije. Ve svobodném Vietnamu? Ne. V Kanadě. A US vojáci, kteří ji pomohli, jsou její přátelé.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A co Iphonová chudoba?