Stačí si znovu přečíst článek a vůbec si přečíst o co vlastně v kauze Ševčík jde.
Já vím, o čemjde u Ševčíka. Ale byla jeho chyba, nebo možná jeho úmysl, že si známku nezaregistroval na další období, možná i proto, že se svazovou činností končí, jak sám řekl. Viz:
"Ševčík si ochrannou známku MJO zaregistroval v roce 2001, znovu pak o deset let později. V minulém roce si ale Šourek všiml, že Ševčík o zápis po dalších deseti letech nepožádal. Učinil tak místo něho, úřad na začátku února značku zapsal a do srpna 2032 je jejím držitelem."
Takže znovu - co to má společného s jeho názory?
Ševčík míří tak akorát na smetiště dějin. Ten se společensky a politicky zcela znemožnil. Bude ve stejné partě jako Skála, Konečná, Filip, Foldyna a další. Jsem zvědav koho bude učit. Inteligentní studenti jím musí opovrhovat.
On půjde za rok důchodu, takže mu to může být šumafuk. Bude se věnovat politice. S jeho rétorikou bude mít úspěch jako jiní obdobní.
Aktivistický tzv. novinář Seznamu Koutník napsal hloupý článek. Nadpis má být bomba, obsahem je pak další hledání špíny na pana Ševčíka. Ševčík nesouhlasí s Fialovou proukrajinskou a protičeskou vládou, tak se vládní kolaboranti snaží.
Nadpis je od toho, aby upoutal. Když si Ševčík tu registraci známky neobnovil, tak o ni přišel a zaregistroval si ji někdo jiný - je to v souladu se zákonem.
V mnohém souhlasím ale potřebujeme stále nové a nové?Nebylo již vše řečeno?
Vše bylo řečeno, ale nikdo toho nedbá, proto je třeba, aby to lidem někdo stále připomínal. A samozřejmě filozofové rozebírají stále nové případy a souvislosti. Tím probůh neobhajuji, že každý druhý student má být filozof. Navíc si myslím, že k tomu být filozof se musí člověk kromě znalostí také prožít - 20tiletý filozof moc fungovat nebude.
K tomu jste přišel kde?
Tohle je samozřejmě extrém: Milan Richter (ODS), který nedávno rezignoval na pozici pražského zastupitele, na zatím posledním jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy uvedl, že pražský magistrát si v současné době – bez výběrového řízení – najímá právní služby asi za 2800 korun za hodinu práce.
K tomu jste přišel kde?
Tak jsem teď namátkou prolistovala Seznamem, a ceny právních služeb se dle různých rozhovorů a rad pohybují "průměrně" kolem 2000 - 2800 Kč/hod. Záleží samozřejmě na složitosti, náročnosti, věhlasu právníka atd. Někdy se platí za úkon, někdy v hodinovce. Když vezmu, že jsme před 2 lety notáři dali 5000 za podklady pro zrušení věcného břemene - bez poplatků placených katastránímu úřadu - (což bych si troufla sama napsat za 2 hod, ale samozřejmě jsme to chtěli mít se správnou terminologií), tak se zase tak moc neodchyluji.
Vím ale nejsme ve starověku.Mne zajímá sočasná doba....
"Řecké filosofos vzniklo spojením slov filein, mít rád, a sofia, moudrost, znalost, dovednost. Původně souviselo se vzděláváním a označovalo člověka, který se snaží rozumově poznávat pravdu a dobře jednat, a to ne z čistě účelových pohnutek." Kdyby lidé více naslouchali filozofům, nebyla by společnost tak rozpolcená. Jenže my už jednak moc dobrých filozofů nemáme, jednak jediné, co nás zajímá, je materiálno.
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
Týdenní půst je to nejlepší, co (vědomý) člověk může pro své tělo udělat, tělo se ozdraví, zbaví se toxických látek a bonus navíc je, že člověk i zhubne.. A co teprve suchý půst ? Ten je prospěšný.. Ale podle některých komentářů tady na diskuzi vidím, že většina lidí o této metodě vůbec neví a píší jen negace.. Lidská závist je prostě nekonečná..
10 odpovědí
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ano, týdenní půst může být prospěšný. Zhubnout 12 kg za měsíc už méně. Ale ať si každý dělá, co uzná za vhodné.