Roman Machala

 • komentoval
  Před 1 dnem

  Za mne je tato schůzka skvělý krok. Zeman se stýkal téměř výhradně se sobě nakloněnými osobami a všechny s jinými názory jen urážel. Snaha o dialog by přitom měla být jedním z hlavních úkolů prezidenta. Pavel na rozdíl od Zemana pochopil, že prezident není jakýsi mocipán, kde jediný správný názor je ten jeho, ale že úkolem prezidenta, neobdařeného žádnými výkonnými pravomocemi je především reprezentovat a spojovat názory všech v této zemi.

  Od prezidenta Pavla jsem zatím nezaznamenal jedinou urážku na kohokoliv.

 • komentoval
  Před 2 dny

  Elektřiny, plynu i ropy je ve světě obrovský přebytek. Proto jejich ceny jsou již dnes na úrovní před válkou na Ukrajině. Putin udělal pro Green deal 100x víc, jak Gréta. Jenom zdejší protivšemuáci jsou přesvědčeni, že vyrábíme levně elektřinu a draho ji prodáváme. Stejně tak jako naivní představy o tom, že USA a Čína vydělávají obrovské peníze na přeprodeji ruských surovin. Nemůže na světových burzách udat ropu a plyn nikdo, protože díky akcelerovanému přechodu na nefosilní zdroje a masivnímu rozvoji nízkoenergetických zařízení je jich na světě prostě moc. Po světě bloudí tankery s ropou a plynem, které nejsou obchodníci schopni udat.

  Ale jenom proto, aby mohli zdejší protivšemuáci nadávat na zelené šílenství, budou nám zde tvrdit, že přechodem na zelené energie se Evropa zhroutí.

  Nezhroutí vážení. Zelené energie jsou mnohem levnější a nikdy na rozdíl od fosilních nedojdou. Již dnes například Čína vyrábí elektroauta se sodíkovými bateriemi, které jsou levnější, než čmoudíci nižších cenových kategorií. Fosilní zdroje se v budoucnu budou využívat jen na vykrytí doby, kdy v celé Evropě nefouká a nesvítí sluníčko.

 • komentoval
  Před 2 dny

  Tady se zase seslo zvanilu. Nevim z ktere diry vylezli, ze nemluvi o nicem jinem, nez o bide, ale kdyby jednou vstali od pocitace a vysli na ulici, tak by prisli na to, ze zadna bida u nas neni. Nakupka plna, dovolene v zahranici vyprodane, popelnice plne vyhozeneho jidla, na silnicich plno, na ulici zadni hladovi duchodci bez bydleni. Babis vsem rozdal dost. Ted je cas to zaplatit. Babis rozdal a my to zaplatime.

 • komentoval
  Před 5 dny

  Expert neví, o čem mluví. Energie je už dnes ve světě přebytek. Energii si koupíte všude.

  Také jsem poslouchal celé loňské jaro experty, jak bez ruského plynu zmrzne celá Evropa a fabriky budou stát. Stačilo půl roku a zdroje, které mělo trvat roky, než se vybudují, byly na světě. A plyn je mnohem levnější, než před válkou.

 • komentoval
  Před 9 dny

  Tak já to shrnu za Vás Sezname. BIS při své činnosti zjistila informace, které v době, kdy to bylo možné, předala orgánům činným v trestním řízení. Potvrdila to komise PS, která má na rozdíl od Janka Kroupy přístup k utajovaným dokumentům a jsou v ní i zástupci opozice.

  Takže opět velká bublina Seznamu o ničem. SKANDÁL SE NEKONÁ.

  Nikdo z komise totiž netvrdil, že BIS předala orgánům informace o úplatcích. To jste si opět vymysleli Vy na Seznamu. Další fabulace.

 • komentoval
  Před 11 dny

  Porovnejte, co je horší.

  Odkaz 1  

  Opilí ruští vojáci zastřelili malou holčičku. Svědci tvrdí, že zabíjeli z nudy
  Hrůzné okamžiky zažívají ukrajinští obyvatelé v částech země, které obsadila ruská armáda. Z těchto míst chodí zprávy o znásilňování žen, rabování a ničení maje
 • komentoval
  Před 11 dny

  No oni Orbáne Poláci také věděli, že válku proti Německu a Rusku vyhrát nemohou a přesto se nevzdali a bojovali. Až do hořkého konce. A hádej, kdo byl nakonec vítěz? Pravda, Rusko je pak ještě na dalších 45 let ovládalo, ale nakonec se Poláci zbavili i toho Ruska. Kdo si dnes žije líp? Rusáci, nebo Poláci?

 • komentoval
  Před 11 dny

  Čína už problém vyřešila a používá sodíkové baterie. A jsou mnohem levnější, než lithiové. A sodíku jsou plné oceány. Toyota zaspala a kalí vodu.

 • komentoval
  Před 11 dny

  Katarský ministr si dělá z Evropy srandu. Plynu je a bude v celém světě přebytek. A s rostoucím přechodem na nefosilní zdroje nebude za chvíli kam plyn udat. Za krátký čas budou možná obchodníci platit zákazníkům, aby si nějaký plyn vzali – plné tankery plynu bloudí po světě a nemají ho komu udat už dnes. A nová obrovská naleziště se našla nedávno v Egyptě, Austrálii…..

 • komentoval
  Před 12 dny

  Zatímco USA a Čína mohutně rozvíjejí vývoj a výrobu levných elektromobilů, kterými v brzké době zahltí svět, tak evropské vlády, placené spalovacím lobingem budou bojovat za udržení slepé vývojové větve automobilizmu – spalovacími motory. To nevymyslíš. A až se Evropa probudí, tak zjistí, že jejich předražené čmoudíky nikdo nechce a se svým automobilovým průmyslem se mohou jít tak akorát pást.

  Odkaz 1  

  Čínské elektromobily dobývají Evropu. Oproti konkurenci jsou levnější - E15.cz
  BYD, Dongfeng, Geely, NIO a další. Evropský zákazník o čínských výrobcích elektromobilů možná ještě ani neslyšel, ti však mají ambice i potenciál pevně se usadit na trzích Starého kontinentu.
 • komentoval
  Před 12 dny

  Tak když se na to podíváme, vládní strany, které v našich diskuzích vydávají naši autoři za totálně neschopné mají v součtu k opozici poměr 43 : 39,5. Tak to je v době přijímání nepopulárních opatření a v době, kdy podle valné části diskutujících prožívá naše země neskutečnou bídu nečekaně dobrý výsledek pro vládní strany. Zřejmě destrukční taktika opozice: Nikomu nic nebrat, nikde nešetřit a rozdávat všem plnými hrstmi, on to za nás někdo zaplatí - nezabírá.

 • komentoval
  Před 12 dny

  Poslouchal jsem pozorně všechny 3 reportáže s panem profesorem na Plusu a musím konstatovat, že jde o extravagantního vědce s extravagantními názory. V mnohém má pravdu a v mnohém je silně extrémní. On na jednu stranu řekne, že neexistuje bezuhlíková fotovoltaika, nebo větrná energie, protože na výrobu a dopravu těchto systémů se spotřebuje obrovské množství uhlíku, ale za 15 minut v tom samém rozhovoru nám sdělí, že větrné a fotovoltaické elektrárny nám desítky let vyrábí bezuhlíkovou elektrickou energii. Že ten vstup uhlíkových emisí je jen na začátku - při výrobě. Celé povídání s ním ve 3 rozhovorech je jeden velký zmatek. Doporučuji poslechnout si ho. Přes to všechno má mnoho zajímavých myšlenek a poznatků.

  Ale jeho názory jako celek nejde brát jako bernou minci. Zatímco on bude hlásat, že zelený svět nemá smysl, protože vše určují rozvojové země, tak Čína , USA a celý vyspělý svět mají dávno určené limity, kdy přejdou na uhlíkově neutrální ekonomiku. A kolik se vypustí do vzduchu uhlíku neurčují rozvojové země, ale vyspělé ekonomiky, které produkují 80% všech emisí. Stejně tak jeho povídání nic nezmění na tom, že slepá vývojová větev automobilizmu - spalovací motory končí, a dřív než se dvakrát vrátí do Kanady a zpět, bude svět zaplaven levnými elektromobily se sodíkovými bateriemi z Číny a USA. Jen EU bude ještě nějakou chvíli přešlapovat na místě s vylobovanými spalováky, které nikdo nechce.

 • komentoval
  Před 14 dny

  Prigožin. Není to ten člověk, který před 14 dny vykřikoval, že se jeho vojska stahují z Bachmutu, protože jsou úplně v pr.....?

  Jestli je to pravda, tak Ukrajinci po 11 měsících prohráli bitvu o jedno město velikosti Jihlavy. Vzhledem k tomu, že nic jiného rusáci za posledního půl roku nedobili, tak to je vítězství pro zemi, která se považuje za velmoc opravdu hubené.

  Toto vítězství odpovídá svým významem významu Ruska. Trpasličí zem, s největší rozlohou na světě. Z Ruska už dělají velmoc jenom ty jaderné zbraně.

 • komentoval
  Před 15 dny

  Celou dobu čtu ve zdejších diskuzích volání po zestátnění ČEZ. Vyrábíme si sami elektřinu a kupujeme ji přitom drahou. A ve chvíli, kdy vláda začne dělat kroky, které už mimo jiné měla udělat dávno, protože ji k tomu zavazuje směrnice EU, Odkaz 1  

  a které umožní získat kontrolu nad ČEZ, hrne se na ni kritika od těch samýc diskutujících, kteří zde celou dobu volali po ovládnutí ČEZu. Mimo jiné, kontrolu díky většinovému podílu akcií měla vláda už před tím, ale nemohla konat kroky prospěšné pro ČR, protože by tím poškozovala menšinové vlastníky a soudy by tyto kroky zrušily.

  K chystané novele zákona o přeměnách obchodních
  Průvodce na cestě právem. Odborné texty z pera špičkových právníků.
 • komentoval
  Před 15 dny

  Zatímco některé vlády EU, placené aoutoloby evropských výrobců budou hledat způsoby, jak výrobu této slepé vývojové větve - spalovacích motorů - prodloužit co nejdéle, tak USA a Čína jedou vývoj a zavádění elektroaut na plné obrátky a až se evropští výrobci aut vzpamatují, zjistí že jsou sto let za opicemi a svět ovládla elektroauta z USA a Číny, která jsou 2x levnější a mají 2x tolký dojezd, než jejich.

 • komentoval
  Před 15 dny

  Ať si rodiče koupí pruty, chytnou zlatou rybku a ta jim třeba nadělí balík peněz tak, aby mohli 50.000 dostat všechny děti.

  Ministři však zlaté rybky nechytají, takže stát může rozdělovat jenom takové peníze, které má. I tak rozděluje už léta o stamiliardy korun víc, než vybral. Babiš rozjel Titanic směrem rozhazování státu naplno a než nynější vláda otočením kormidla změní směr státu zase k úsporám, bude to chvíli trvat. Směr rozjeté lodi jen tak nezměníte.

  A jestliže nám žádná rybka peníze nenadělila, tak můžeme rozdávat jen to, co si můžeme dovolit. A proto se musí stanovit nějaká hranice, kdo peníze dostane a kdo ne. Vždy budou nespokojení ti, kteří zůstanou před hranicí. Ať ji stanoví kdekoliv.

  Já třeba budu nespokojen, když 50.000 dostane každé dítě, protože těch 50.000 budu platit já a všichni další občané tohoto státu. Ty peníze nejsou vlády, ale nás všech - stejně tak jako dluh, který tím vznikne.

 • komentoval
  Před 16 dny

  Je to ten samy general, ktereho tady vsichni dehonestovali? Najednou je na jeho strane i pan Trojan. Cim to?

 • komentoval
  Před 16 dny

  A zatím co v Evropě budou různé nátlakové skupiny a jimi zlobované země bojovat proti zákazu čmoudíků a blokovat tak rozvoj elektroaut, tak USA a Čína, bez zbytečného otálení jedou vývoj a zavádění elektroautomobilů na plné obrátky. A až se Evropa vzpamatuje, tak zjistí, že její automprůmysl přibrzděný touto slepou větví - spalovacími motory - je sto let za vyspělým automobilovým průmyslem USA a Číny a naše předražená, nedokonalá elektroauta nikdo nechce. Pěkná budoucnost autoprůmyslu. Věru.

 • komentoval
  Před 17 dny

  Aby se zdejší milovníci čmoudících komínů nedomnívali, že ochrana ovzduší a klimatu je nějaký výmysl Bruselu. Poškozování životního prostředí je trestné, nejen v EU.

  Odkaz  

  Zatímco vy si budete fandit čemukoliv, co není ekologické - to je dnes u nás sprosté slovo - svět na ochranu životního prostředí myslí za Vás.

 • komentoval
  Před 18 dny

  Smlouvu schválila před dvěma týdny česká vláda. Po podpisu musí dohodu ještě schválit obě komory parlamentu a prezident. O smlouvě s vládou jednali za SPD Radim Fiala a poslanec, bývalý plukovník Vích. A to podrobně. Smlouva je řádně zveřejněná. Co je na tom proboha tajného?

  Okamura ze sebe opět dělá hlupáka. To ho jeho lidé z SPD neinformují o průběhu jednání? Jako když napadá hlasování ve Sněmovně, kde sám hlasoval pro, nebo když dává hlas svému úhlavnímu nepříteli ve volbách.