• Doufám, že jsi to dobře přečetl Okamura, Klaus a jim podobní kolaboranti včetně místních flastenců a vědí, co by je čekalo pod Kremlem. Žádný baráčky na vesnicích, narvaný košíky z Kauflandu, teplý jídlo třikrát denně jako teď a vše hrazeno státem. Pěkně po bolševicku, nakopat do vlaku a hurá na Sibiř do chatrče a makat. Kdy už si to místní dezoláti uvědomí, že si žijou jak prasátka v žitě z našich daní a ještě jsou nevděční. Vláda by měla konečně všem proruským zarazit jakýkoliv platby od státu včetně důchodů a zdravotního, ať si je platí Krem.

 • Ideální by bylo, kdyby prozápadně a demokraticky směřující Slováci se přesunuli do Česka a od nás na Slovensko zase milovníci totality, Putina, Fica a starých pořádků. Hned by bylo v Česku o cca 1.5 mil. méně důchodců a cca 1.5 mil. dělníků. Nejlépe, kdyby si vzaly i ty montovny a Babišovy chemičky sebou do východního ráje. Měli by konečně zase levný plyn, naftu, cíga a chlast od rusáků, mohly by od rána do večera společně nadávat na západ, EU a Ameriku u svýho lahváče a kořalky v práci, nebo hospodě, kde věčně vysedávají. Prostě zase ten svůj krásný život, který jim teď chybí. My by jsme se zase posunuli více na západ a věřím, že bez těchto flastenců by Česko letělo nahoru jako raketa, protože tahle třímilionová koule u nohy nás dopředu neposouvá.

 • Zeman s Klausem musí pukat vzteky. Tři dekády to tady rusákům hlídaly, aby miliardy za suroviny šly jen směr Moskva a Fiala jim to zničil za rok. S takovou bude muset Venca zavřít svůj institut a nakonec se zabydlí společně se Zemanem v tom pronajatým kvartýru od Nejedlýho. Na víc si je asi Rusko už necení, ale můžou si udělat zase opoziční smlouvu a podělit se o nákupy do ledničky. Mrzký to konec dvou prezidentů.

 • Až se za chvilku probudí po včerejší konzumaci levného alkoholu místní flastenci, členové spolku SPD a bolševičtí důchodci, tak aspoň budou mít důvod do sebe kopnout nějakýho Braníka, nebo kořalku ze stánku na spravení a můžou slavit "Velikaju pabědu", už dokonce gratuloval i vůdce z Kremlu. Tak do toho kolaboranti, oslavte vraždění Ukrajinců vašimi idoly.

 • Stejně je to zajímavý, člověk si půjčí před lety na nemovitost od banky za 2 procenta, banka si na to tehdy půjčila třeba za 0.1procenta dle sazby ČNB, nemovitost zaplatila a teď chce po letech třeba 7 procent. Proč jako? Vždyť už to bylo zaplacený. Prostě easy money pro banky, na co se snažit něco vytvořit, když stačí každého ždímat třeba 30 let. Na co jsou potom vůbec uváděny ceny bytů, když se kupují na hypo? Celkovou sumu člověk stejně nebude vědět po celou dobu splátek. Přijde zase nějaká krize a může to vyskočit na 15 procent jak v Rusku. Tak kolik potom zaplatím za byt na hypo v Praze? Za malý 2 plus kk, 45 metrů, hotově teď třeba za 6 mil., na hypo to bude mezi 12 až 15 mil za 30 let. Super představa pro mladý, protože život pro běžnýho, mladýho člověka, co touží založit rodinu, dostává nový rozměr. To není ale vina vlády, nechaly se korporace rozrůst do obludných rozměrů a z lidí se stávají opět nevolníci. Jen do práce a po výplatě zaplatit účty. Píšu o běžných mladých, aby zase někdo nenarážel, že jako IT má v klidu 80 měsíčně a žije se mu skvěle. Prostě bez rodičů nemají obyčejní mladí šanci na normální život.

 • Ještě nerozvedl plán "DT". Jestli se podaří Doníkovi dostat nějakým zázrakem opět do oválný pracovny a věřím, že tentokrát Putin vsadí svůj poslední bilion na to, aby tam ten oranžovej narcis zase seděl, tak je po válce. Ostatně Trump to tento týden veřejně při interview řekl, že do 24 hodin to ukončí. Jenže v jeho pojetí to bude znamenat konec podpory UA a tím totální porážka pro UA a celej demokratickej svět. Doník pak bude ze sebe dělat hrdinu a navrhne se sám na Nobelovku, ruskej Car se bude pyšnit novým územím, většina Ukrajinců se raději přesune do EU. Taky nic moc scénář teda.

 • Je to hlava ten premiér, kdyby vyhodili 25 procent státních zaměstnanců, tak mají po problémem, ale on nasere celou republiku těma reformama.

 • Ono je to stejně už jedno, žádnej úspešnej sázkař v Česku nesází, protože ho nenechají vsadit. Tipsport, Fortuna a podobní šmejdi při úspěšných sázkách sníží vklad na 500 kč, mají vaši historii sázek. díky registraci. Prostě to mají postavený tak, že se tam chodí prohrávat, občas něco malýho vybrat, víc vás nenechají hrát. Každej, kdo sází za víc, jede do Německa, Španělska, Anglie, pohoda, bez registrace, inkognito. No a teď už se vyplatí si udělat výlet za hranice i díky sázení. Po revoluci se stavěli kasina a bordely u nás na hranicích pro západáky, teď naopak budou stavět Němci sázkovky a samošky u nich pro Čechy. Má to vůbec smysl v Česku utrácet?

 • Česko jde klasicky proti proudu. Je potřeba přijímat desetitisíce úředníků do státní zprávy. Přece nebudeme třeba vyřizovat doklady nebo dokumenty jednoduše online, nebo na úřádě u monitoru s pomocí umělé inteligence, kde by mohlo být otevřeno prakticky nonstop a tyto úkony nám pomáhala jednoduše vyplnit AI. Potřebujeme otevíračku na úřadech cca 4 dny v týdnu po pár hodinách a personál, který stejně kromě absolutně standartních úkonů není schopen ničeho extra a má znalosti, jako bude mít AI po pěti vteřinách od zapnutí. Kam by všechny ty Vlastičky a Boženky proboha šly? Co s tisíci prázdných kanceláří? Prodeje kávy by šly taky rapidně dolů. To nechceme přece, žádný novinky se zavádět na našich úřadech nebudou. Není nad to, vidět na vlastní oči produktivitu našeho úředníka a přitom si od srdce říct "na tohle jdou moje daně".

 • SPD je ukázka morálního kolapsu politické strany v demokratické společnosti a jejich naprostá podpora kremelského režimu již jen potvrzuje, za koho tahle sorta "vlastenců" kope. Ono stačí číst zdejší diskuze a Okamura si lehce spočítal, že těch cca 7 procent jednodušších jedinců ve společnosti je pořád realitou, kteří ho budou volit, když jim dá to, co chtějí tihle ..... (doplňte) slyšet. Prostě každá doba má svoje Moravce, kteří pro peníze prodají duši i Kremlu.

 • Z Okamury je mi už fyzicky špatně. On z toho má opravdu jen byznys, protože těm jeho blábolům sám nevěří, to je pro těch pár procent nejhloupějších z naší populace. Proč neřekne pravdu? Když padne Ukrajina, budeme muset povinně zvýšit výdaje na obranu na cca 5%, to veřejně řekl šéf NATO, jde to dohledat. To znamená, že se to vezme důchodcům a stát nebude mít na nic. Plus desítky milionů uprchlíků, kterým budeme muset poskytnout pomoc. Každej normální ví, že je lepší posílat peníze někomu, kdo umírá za mě. Opravdu, ta strana by měla znamenat Spolek primitivních dezolatů.

 • Zločinec se vrací na místo činu. Hitler taky jel do Prahy, ten Putin ho kopíruje v podstatě ve všem. Jsem zvědavej, jakej si zvolí konec.

 • Když jsem viděl ty jeho dnešní fotky z Krymu, začínám věřit na dvojníky. Vypadá na nich úplně jinak, než před týdnem s Kadyrovem.

 • A je to tady. Na tohle se čekalo. Je úplně jedno, že nebude vydán. Ode dneška je oficiálně prohlášen za zločince. Chtěl se zapsat do dějin jako velký vůdce a obnovitel Ruska a dopadlo to tak, jako u rusáka vždycky. Je z něho vyvrhel moderního světa. Ta paralela s Hitlerem je přímo neskutečná. Jsem zvědavej, jak pejsek Lavrov bude štěkat, protože tohle se mu bude ve světě opravdu špatně vysvětlovat, že šéf je hledanej zločinec.

 • Min 30 procent úředníků je zbytečných, vše by mělo být k vyřízení on-line, proč se platí tisíce úředníků, aby jen přebíraly formuláře? 600 stavebních úřadů je k čemu? Aby šest úřednic několik měsíců rozhodovalo o 5 stavbách ( příklad práce na menším městě). To dokáže posoudit počítač za 1 minutu. OSSZ je totální masakr, tam je produktivita práce asi jeden úkon na týden. Prostě státní aparát se chová, jako by ještě neexistoval internet a vše se dělá jak v minulém století. Policajtů máme na počet obyvatel jako v Rusku a přesto je Praha plná různých podvodníků za bílého dne. Soudní aparát se rychlostí už měří jen na to, jestli se člověk dožije rozhodnutí. Myslel jsem, že Fiala do toho pořádně řízne, mohli ušetřit stovky mld, ale naopak otevřeli další ministerstva. Tohle nedopadne dobře.

 • Pro ty yntelygentny flastence, co tady zesměšňují Ukrajinu a přáli by si, aby to tam už Rusko vyhrálo, mám jeden vzkaz. Jak půjde UA do kytek, půjdou s tím i vaše důchody a podpory, protože rusáka budeme mít za humny a budeme se muset připravovat na stejný scénář. To znamená místo důchodu se bude muset zbrojit ve velkým, když US a NATO už nebudou zárukou stability. To pak nebudete kvičet kvůli tisícovce, ale počítejte, že důchody klesnou tak na půlku, ekonomika půjde silně dolů, mladí a schopní se pro jistotu přesunou dál na západ a vám seniorům zůstanou je oči pro pláč. Zdravotní péči, jak jste zvyklý, na to zapomeňte, nikdo schopnej tady nezůstane a stát na nic, kromě armády mít nebude. Jestli si myslíte, že porážkou UA se vše vrátí do starých kolejí, to je mi vás líto. Z Česka se stane skanzen chudých seniorů, po vzoru ruskýho venkova.

 • Ideální by bylo, kdyby volební právo měli jen plátci daní. Z jejich peněz je živen stát, tak by měli rozhodovat o tom, kdo s němi bude hospodařit. Nemyslím to špatně, ale proč má nějaká babička v 80 letech rozhodovat o budoucnosti mé mladé dcery, která má život před sebou a jiný priority, než jakej pudink bude mít babi v neděli po obědě. Volby akorát rozdělují společnost a ničí mezilidský vztahy, protože lumpové, jako Okamura a Babiš si v touze po moci kupují hlasy právě těchto nejvíce zranitelných lidí. Všichni jsou rozhádaní, rodiny se často už ani kvůli politice nestýkají a přitom by stačilo jednoduchý pravidlo. Důchody by se navázaly na průměrnou mzdu, nějaké rozumné číslo, aby byli senioři spokojení, třeba 60 procent z průměrné mzdy, klidně více, než berou teď a dalo by se to do ústavy, takže by to nešlo měnit. Podotýkám, že jde o parlamentní volby. Garantuju, že do roka by senioři přestali politiku sledovat, věděli by, že svoje mají jistý a nemuseli by se tímto absolutně stresovat, jestli nějaká pětikolka nebo kdokoliv zase něco změní. Ti aktivní by se mohli věnovat komunální politice, aby jejich ulice byla špígl. V hospodě by se zase chlapy bavili o fotbalu a ženských a ne pořád Fiala, Babiš, Ukrajina. Ted to nejlepší. Politici by museli začít makat jak šroubek, protože do teď jde jen o to, kdo si koupí důchodce a bude u koryta. Museli by oslovovat mladý, začít budovat stát. Jen si vemte, jak pracují doteď. Jen se řeší senioři. Tohle vše by odpadlo a chtěl bych vidět, jak by se změnila politická mapa. Nebylo by to lepší, než tenhle hnus nyní?

 • Komunikační technologie patří mezi absolutní páteř každého státu. Stejně jako energie a díky zkorumpovaným politikům, kteří nás směřovali pod náruč Ruska, všichni víme, jak to dopadlo, když agresor začal vydírat. Je dobře, že dnešním politikům se konečně začíná vracet zdravej rozum. Není možný, aby internet a mobilní sítě měla v Evropě pod kontrolou Čína. Jestli to tady někomu nedochází, to mě nepřekvapuje, místní flastenci by prodali vlast Rusku nebo Číně klidně za kopějku nebo juan a ještě u toho drze pokřikovali, že to dělají pro svobodu a demokracii.

 • Udělal jsem si malej průzkum na netu, jak vychází SU 35 vs F 35 a přesto, že ten ruskej stroj by měl být papírově rychlejší a mít lepší manévratelnost, tak píší, že pro US letadlo, které má technologie stealth a nejmodernější avioniku to bude jen lehká svačinka, ani se k němu nemá šanci přiblížit. Izrael jim to rychle sundá a rusák bude mít zase jen ostudu, jako s Armatama. Ať se na to, už raději vybodnou a začnou vyrábět něco, co bude pro ty místní přínosem. Můžou začít třeba výbavou do domácnosti, ať se rusák naučí jíst příborem z talíře, který nikde neukradl.

 • Už chápete, místní pátá kolono a podporovatelé Putina, co jsou ti rusáci za svoloč. Otevírají si vám konečně oči zalepené rudým slizem? Ještě, že v tomto státě je většina lidí normálních a nevolila proruskej extrém jako Okamuru a Babiše. Ti by nás společně s Orbánem nasměrovali hned směr Moskva. Rusák by už druhou chybyu jako v 92 neudělal, ti by tady už zůstali na věky. To by byl panečku sešup. To byste tady nebrečeli kvůli 7 tácům za rok, ale kvůli 7 měsíčně. A jak byste si otevřeli klapačku, dostali byste dle Putinovské demokracie nakládačku a navrh 15 let v převýchovným táboru. A ti z vás, co ještě nejsou v kolečkovým křesle by letěli šupem na frontu, tak jak to udělali s proruskýma na Ukrajině. Tak vy flastenci, podporujte si svý katy, chytráci.