OSVČ platí vždy větší odvody než zaměstnanec. Tedy v případě, že neuplatňuje výdajový paušál. Vysoko nákladovým profesím, se výdejový paušál nevyplatí a paradoxně odvádí mnohem více jak ten, který náklady nemá a zneužívá výdajový paušál. Zrušme výdejové paušály, zaměstnáme více účetních a v pokladně bude více peněz. Vzhledem k tomu, že poslanci mají své poradce, právníky, vedoucí svých kanceláří atd., zrušení výdejových paušálů nehrozí.
OSVČ jako jediný odvádí všechny odvody ze svého čistého zisku. Ostatní podnikající subjekty, SRO, AS atd. mají vše, tedy vyplacené mzdy a odvedené zdravotní a sociální za sebe i za zaměstnance, jako mzdový náklad a o tuto částku snižuje svůj zisk a odvátí pak nižší daň z příjmů.
Pokud by odvody mohl OSVČ uplatnit jako nákladovou položku, stát by vybral podstatně více a OSVČ by měly i solidní důchod.
Pokud se budou stále zvyšovat odvody, je pak lepší ze sebe udělat jednočlennou společnost s ručením omezeným a vyplácet si stotisícový měsíční plat a i s odvody je dávat do nákladů a na konci roku odvede minimální daň z příjmů.
Stále srovnáváte socializmus s dneškem. Ale zapomínáte, že čas a vývoj běží, nic nemůže být stejné jako před 50. lety. To je stejné jako srovnávat rok 1970 s rokem 1920. To je také 50 let ve vývoji společnosti. Bylo snad v té době lépe? Srovnávat by se mohl ten rok 70 v tehdejší ČSSR a třeba v Anglii. Ani v tehdejším kapitalismu na západ od nás nabylo vše růžové. Miluji film Billy Elliot pro výtečnou hudbu, ale také se zde věrně ukazuje doba 70.let v Anglii a je to krásný lidský příběh. A krásné příběhy vznikají, když se překonávají jisté potíže a pokud se to povede, je to vždy báječný pocit. A možná i to byla ta doba.
Mluví se stále o historii KSČ a jejich omluvách. Kdy se omluví pan Výborný, nebo paní Pekarová Adamové za 21. červen 1621. Možná důležitější datum vývoje české společnosti násilnou rekatolizací české inteligence, kolik Čechů vyhnali, kolik životů má katolická církev na svědomí násilnou rekatolizací na celém světě. 30 let socialismu je proti 300 letům temna epizodka ve vývoji české společnosti. A posledních třicet pět let obě strany pro nás Čechy nic nedělají. Katolická církev díky nim získává rozsáhlé restituce, valorizované o inflaci, obě strany prosadily prodej českých nemovitostí, pozemků cizincům. A tím obešly Benešovi dekrety a v pohraničí již patří příhraničním cizincům čtvrtina všech pozemků a řada nemovitostí. Proč nikomu nevadí tyto dvě strany, které nikdy nic pro Čechy neudělaly a v chrámech páně škodlivou ideologií oblbují lidi. Vždyť jen náboženské rozpory mohou na světě za nejvíce lidských obětí, možná více jak špatná nacionální politika.
Německý plat za čtyři roky 110 000,- Kč, v roce 2028 má důchod klesnout na 42%
průměrné mzdy, tady průměrný důchod 46 200,- Kč. Tak proč tolik šetření na důchodech, nová důchodová reforma, když Fiala počítá za čtyři roky s takovými důchody. Mzdy za něj zaplatí podniky, odvedou také víc státu na odvodech, za zaměstnance a za sebe. Ale odvody na důchodové pojištění jsou pouze 28 %, tedy 30 800, - Kč. Nevím kolik pracujících připadá na jednoho důchodce. Ale důchody platí stát a to by měl pan Fiala důchodcům sdělit, jak bude štědrý a tahanice o důchodovou reformu byla jen taková hra. Je třeba s touto vizí seznámit důchodce a má to v kapse. Babiš sliboval zvýšit průměrný důchod, který byl v té době něco málo nad 10 000,- Kč za pět let na 15 000,- Kč. Byl to možná populizmus, ale on to dokázal. Tak jak pan Fiala, když říká, že to není populizmus, ale vize, které bychom měli věřit a za touto jít.
Německý plat za čtyři roky 110 000,- Kč, v roce 2028 má důchod klesnout na 42%
průměrné mzdy, tady průměrný důchod 46 200,- Kč. Tak proč tolik šetření na důchodech, nová důchodová reforma, když Fiala počítá za čtyři roky s takovými důchody. Mzdy za něj zaplatí podniky, odvedou také víc státu na odvodech, za zaměstnance a za sebe. Ale odvody na důchodové pojištění jsou pouze 28 %, tedy 30 800, - Kč. Nevím kolik pracujících připadá na jednoho důchodce. Ale důchody platí stát a to by měl pan Fiala důchodcům sdělit, jak bude štědrý a tahanice o důchodovou reformu byla jen taková hra. Je třeba s touto vizí seznámit důchodce a má to v kapse. Babiš sliboval zvýšit průměrný důchod, který byl v té době něco málo nad 10 000,- Kč za pět let na 15 000,- Kč. Byl to možná populizmus, ale on to dokázal. Tak co udělá pan Fiala, když říká, že to není populizmus, ale vize, které bychom měli věřit a za touto jít.
Když tu čtu komentáře, je mi smutno, kam v naší společnosti klesl ten, který se stará o obživu národa, zemědělec. Vlastně ho nepotřebujeme, jen škodí a tak ho zrušíme a nebudeme jej muset dotovat.
Tak něco k zamyšlení.
V roce 1990 se tuna pšenice prodávala za 3300,- a chleba stál 2.80 Kč, zemědělci nebrali žádné dotace. Současná cena tuny pšenice 4000,- Kč a cena chleba 40,- Kč. Cena pšenice větší o 82 % a chleba o 1400 %. Tak kde jsou ty zisky? Proč to nikomu nevadí a napadáte tu zemědělce. Kolik bude stát chleba, až se zvýší cena pšenice na 4500,- tedy cenu z roku 2019? Bude to 60 Kč, protože zemědělci zvýšili cenu obilí na cenu před pěti lety? Proti navýšení ceny základní suroviny, tedy pšenice o 82 %, je navýšení všech následujících zpracovatelů a obchodníků 1318 % .
Pokud by se i ostatní podíleli na růstu cen jak zemědělci, museli by mlynáři prodávat mouku za 4,- Kč/kg, pekaři chléb za 7 Kč, rohlík za 0.40 Kč a obchodníci mouku za 5,- Kč/kg, chleba za 10 Kč/Kg a rohlík za 0,50 Kč. Lidem by se to jistě líbilo zvláště při současném růstu mezd. Ale
přežili by to tak, jako to musí přežít zemědělci. Za 30.let cena větší o 82 % v tom se musí schovat nárůst všech nákladů, hnojiva, nafta, mzdy atd.
Průměrná mzda v roce 1990, 3500.- Kčs, současná 45000,- Kč, tedy o 1142 %. A kdo nemůže zlevnit protože, rostou náklady na energie, PHM, mzdy.
Obchod!
Třeba by nám to vysvětlil usměvavý pan Prouza.
Pokud by se podařilo vyjednat příměří a linie dotyku se stala demarkační linií, kontrolovanou vojsky OSN. Pak by země nebyly ve válce a mohly by proběhnout volby pod mezinárodním dozorem. A to jak v anexovaných republikách, tak na Ukrajině, a to i prezidentské. A lidé by rozhodli, co chtějí, připojení k Ukrajině, samostatnost, jiné ukrajinské vedení, obhájil by Zelenský prezidenta?
Mám dojem, že je to důvod, proč se stále válčí a odsouvají se všechny demokratické volby. Kdo se asi voleb bojí. Ukrajinský lid? Zelenský?
Nebo zastánci demokracie a co kdyby ty demokratické volby skončily, jako nedemokratické a vyhráli by populisté, nereformní, proruské strany?
Nastoupila by zase nějaké ta demokracie.
Když šlo o celistvost Jugoslávie, tak se demokraticky rozhodlo, že se podpoří vznik nových států, Černá Hora, Bosna a Hercegovina, Chorvatsko, Slovinsko, Kosovo, Severní Makedonie a Srbsko. Demokraté tomu pomohli demokratickým napadením Jugoslávie. Lidé si přáli samostatnost, tak proč jim ji nezabezpečit. A nepotřebovalo to žádná referenda. Jinde ta samé demokracie, referenda jiných v jiných zemích, označí za zmanipulovaná a vzniku nových států jako Luhansko, Záporoží, Chersonsko, Krym, Doněcko musí za každou cenu zabráni, ač si lidé tam žijící přejí samostatnost, třeba pod vlivem Ruska, když jim není demokratický svět schopen samostatnost zabezpečit sám a raději podporuje válku. Proč nás redaktoři všech zpravodajských relací od televize po internet neinformují o diverzních akcích, demonstracích, partyzánské válce na takzvaném anektovaném
území, copak tam nic takového neprobíhá. Nebylo by lepší se demokraticky zeptat lidí co tam žijí, co chtějí. A ještě k předešlému dodávám.
Ten, kdo říká, že v Jugoslávii šlo o občanskou válku, tak i ta na Ukrajině začala jako občanská válka proti územím, které chtěli samostatnost.
Jen pro představu, jak by to asi dopadlo, kdyby v bývalém Československu česká většina, prosadila zákon o zákazu užívání slovenštiny, zrušili by slovenské školy, všechny nápisy jen v češtině a jediný úřední jazyk by byla čeština.
Rozhodla by přeci demokratická většina.
Když šlo o celistvost Jugoslávie, tak se demokraticky rozhodlo, že se podpoří vznik nových států - Černá Hora, Bosna a Hercegovina, Chorvatsko, Slovinsko, Kosovo, Severní Makedonie a Srbsko. Demokraté tomu pomohly demokratickým napadením Jugoslávie. Lidé si přáli samostatnost, tak proč jim ji nezabezpečit. A nepotřebovalo to žádná referenda. Jinde ta samé demokracie, referenda jiných v jiných zemích, označí za zmanipulovaná a vzniku nových států jako Luhansko, Záporoží, Chersonsko, Krym, Doněcko musí za každou cenu zabráni, ač si lidé tam žijící přejí samostatnost, třeba pod vlivem Ruska, když jim není demokratický svět schopen samostatnost zabezpečit sám a raději podporuje válku.
Proč nás redaktoři všech zpravodajských relací od televize po internet neinformují o diverzních akcích, demonstracích, partyzánské válce na takzvaném anektovaném
území, copak tam nic takového neprobíhá. Nebylo by lepší se demokraticky zeptat lidí co tam žijí, co chtějí.
Pořád slyším, že vyhrály nesystémové, extrémistické a populistické strany.
Tedy strany, které před volbami slibují záměrně něco co nemohou splnit, nebo ví, že po volbách budou dělat co chtějí a na sliby brzo zapomenou. Tak mně napadá, po posledních parlamentních volbách je to jen jedna, nabo snad hned pět.Ale ty jsou od těch ostatních populisticky demokratické. Na světě již ta řecká demokracie a tedy její význam nějak zmizel a je jen jedna a to ta americká. Již neni v demokratických volbách vítězná strana ta demokratická, ale demokratická je ta, která sice demokraticky prohraje, ale nepodřídí se většině, jen proto, že má demokratickou sestru za oceánem a pro tu jsou všechny nespolupracující strany, ty nedomakrické.
Základní rozdíly. OSVČ musí na stejný důchod vykázat dvojnásobek mzdy zaměstnance a tento příjem zdanit. Na stejný důchod musí odvést dvojnásobnou daň z příjmu.
Mzda zaměstnance a všechny odvody jak pracovníka, tak zaměstnance jsou mzdové náklady a zaměstnavatel si o ně snižuje zisk. OSVČ vše platí ze svého zisku, zaplatí daň a 1/2 stejného základu 44,5 % odvodů na sociální a zdravotní. Jde o dvojí zdanění. Pokud bychom vzali hrubou mzdu zaměstnance a ve stejné výši zisk, tedy daňový základ OSVČ, pak zaměstnanec zaplatí 15 % daň a 11 % na odvody. OSVČ zaplatí stejnou 15 % daň a k tomu z 1/2 základu daně, tedy z jeho zisku 44.5 %. Zůstane mu daleko méně k jeho spotřebě a ještě dostane poloviční důchod. Vezměte si kalkulačku, odhoďte emoce a počítejte. A přičtěte, neplacenou dovolenou, 14. dní neplacené nemocenské, neplacené svátky, ošetřovné atd. A zůstane vám jediná výhoda, svoboda. Žádný vedoucí, ale odpovědnost za vše, pak nesete vy. A pokud se něco nepovede ručíte celým majetkem. Nesete veškerá rizika. Hlavní problém je v tom, že stát upřednostňuje daň z příjmu před odvody na sociální a zdravotní. Pokud by OSVČ platili ze svého zisku 11 % jako zaměstnanci a zbytek odváděných 33,5 % mohli dát do nákladů, jako odpočitatelnou položku, bude mít stát dostatek peněz a OSVČ odpovídající důchody.
Pěstuji řepku a na té nejlepší zimuje každý rok 200 labutí, co na to ochránci přírody. Vyberou si vždy tu nejlepší, aby jim nezapadala sněhem. Zároveň na řepkových polích přezimuje 50 bílých volavek, které sem lákají hraboši, které v řepce vykusují dobře viditelná kola a na jaře přiletí jeřábi a ti mají rádi tu přemrzlou, letos se jich tu na týden zastavilo 36. A pak, že řepka škodí životnímu prostředí. Nic není černo bílé.
Mé matce je 98 let, každý den přečte celé Právo, včetně příloh, ročně přečte přibližně deset knih, nejlepší dárek k vánocům.Přiznejte si kdo to dělá, třeba jen na internetu. Sleduje zpravodajské relace a stále sama dojde k volbám a v mém okolí neznám nikdo kdo by trpěl ztrátou paměti a tak se mi zdá tvrzení, že bude každý druhý dementní, nadnesené a má jen někoho přesvědčit, že by se měli starší občané omezit ne volebním právu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Nebudu kritizovat článek, ale popíšu pravdivě situaci v pohraničí. Máme rodinnou farmu v okrese Cheb. Již v rámci prodeje pozemků státu, přes Pozemkový fond, se soutěží zúčastňovali němečtí občané, přes účelově založené SRO a nastrčené české bílé koně. Zúčastňovali se fyzicky probíhajícího výběru a vyhrával ten s nejlepší cenou. Přeplácení těchto nezvaných kupců nás stálo nemalé peníze. Mnoho pozemků tak již tenkrát získaly s pomocí státu a to jsme nebyly v EU. Pak se lidovci zúčastnily krajinského sjezdu a následně prosadily, spolu s ODS, zákon o prodeji naší české půdy cizincům. Ti zrušily účelové SRO a pozemky převedli na sebe jako fyzické osoby německého původu a vzhledem k tomu, že jsou neustále finančně podporována Německou, případně Bavorskou vládou, nakupují pozemky dále a legálně. A my Češi prodáváme naši půdu, Beneš, ne Beneš. Hospodaříme na 400 ha a máme jediného českého souseda. V okrese je v německých rukou 30–40% zemědělské půdy. Možno jednoduše ověřit na katastru nemovitostí. Pokud dělá zdejší výkupní organizace slavnostní oběd, hodnocení roku probíhá v češtině a pak v němčině. Na jedné straně je třicet mladých německých zemědělců do 40. let věku a na druhé deset postarších českých, nejmladší má 50. Čeští se již raději nezúčastňují. A vláda ničí ty České a ty z nouze pronajímají pozemky těm Německým. Ti platí 11000,- ročně za pronajatý hektar a to je zdaleka větší tržba, bez nákladů. Než vlastní zemědělská práce, likvidovaná současnou vládou.
3 odpovědi