Klientská zónaSeznam.cz

Případové studie

Z následujících případových studií se dozvíte, jak reklama na stránkách Seznamu pomohla v podnikání ostatním, a co tedy může přinést i vám.

Efektivní akvizice B2B klienta

Případová studie ukazuje, jak lze pracovat s B2B kampaní a jaká jsou u ní specifika. Vedle cíleného oslovení relevantních audiencí jsme se soustředili na maximalizaci objemu uživatelů přivedených na web i na dosažení příznivé ceny za proklik.

Vliv otevřené aukce na výkon dlouhodobé kampaně

Tato případová studie stručně dokumentuje, jak se od roku 2019 výrazně navýšily investice klienta Obrazy v aukci do Seznam RTB a jak se nám, díky zapojení OMP, dařilo jeho kampaně optimalizovat a především zlevňovat.

RTB jako platforma pro dotažení frekvence a storytelling

Případová studie ukazuje, jak lze vhodně kombinovat přímý nákup a RTB pro dosažení cílů klienta. RTB hrálo klíčovou roli v navazující komunikaci (storytellingu) a práci s frekvencí zásahu. Navazovalo se na všechny typy komunikací včetně Seznam Nativu, kam se jednak přiváděla část oslovených uživatelů a v závěrečné fázi komunikace se čtenáři Seznam Native přiváděli na e-shop Alza.cz s limitovanou edicí promovaného produktu.

Cílení na bonitní klienty

Cílem dlouhodobé kampaně pro klienta Johann Malle Production s.r.o. je oslovovat klienty, kteří si ruční výrobu a prvotřídní materiály mohou dovolit. Případová studie ukazuje, kde se nám daří vhodného potencionálního zákazníka cíleně oslovovat.

Vizibilní nákup v otevřené aukci

Případová studie ukazuje, jak lze vhodně zkombinovat nákup ploch přes otevřenou aukci a privátní deal, a dodat tak velký zásah, který splňuje vysoké standardy vizibility.

Výkon po inventory

V kampaních, které spravujeme pro klienta Fortuna, využíváme inventory různých publisherů. To je v našem případě výjimečný přístup, který pro nás má jeden důležitý přínos – možnost srovnat inzertní prostor Seznamu s inventory jiných publisherů, zejména těch, u kterých také nakupujeme prostor pomocí privátních dealů (CPEx, Economia, CNC a R2B2).

Jak na konverze v RTB

ChytryHonza.cz je první ryze český online srovnávač s kompletní nabídkou finančních produktů. Na jediném místě naleznete na 180 nabídek produktů od 75 bank a pojišťoven. Některé produkty lze rovnou sjednat online, například cestovní pojištění, pojištění majetku nebo dokonce i povinné ručení.

Vizibilní dealy

Vizibilita bannerové reklamy je v současnosti jedno z klíčových témat na online trhu. Sehrává zásadní roli nejenom v budování povědomí o značce, ale může také pomoci zvýšit zásah a výkon kampaně. RTB oddělení Seznamu proto připravilo speciální produkt, který právě vizibilitu klientům nabízí.