Hlavní obsah

Bouře Sebastian zabila v Německu nejméně tři lidi. Silný vítr místy dosahoval až 140 kilometrů za hodinu

13. 9. 2017

Přes noc se má bouře Sebastian podle meteorologů přesunout do východní části Německa.

Silný vítr během dne terorizoval zejména oblast Německa. Kvůli bouři byl dočasně omezen provoz na amsterodamském letišti Schiphol nebo trajektová doprava v Severním moři.

Článek

Bouře Sebastian, která zasáhla sever Evropy, si v Německu vyžádala tři oběti. Doprovází ji vítr o rychlosti 130 kilometrů za hodinu a posouvá se dál na východ, uvedla agentura DPA. Bouře se ve středu přehnala přes západní a severní části Německa a blízko pobřeží Severního moře byl zaznamenán vítr o rychlosti až 140 kilometrů za hodinu. Přes noc se má živel podle meteorologů přesunout do východní části Německa a u moře má prudký vítr foukat i ve čtvrtek.

V Hamburku se ve středu zřítilo lešení na kolemjdoucího, který neštěstí nepřežil. Podle místních hasičů se konstrukce uvolnila pravděpodobně v důsledku silných větrných poryvů.

Rovněž v Hamburku byla nalezena další možná oběť bouře v Labi. Šlo o muže na kolečkovém křesle. Podle policie však není vyloučeno, že spáchal sebevraždu.

V západoněmecké spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko v lese u obce Brilon zabil třiapadesátiletého zeměměřiče vyvrácený dvacetimetrový smrk. Bouře v regionu vyvrátila mnoho stromů, způsobila komplikace v železniční dopravě a poničila i několik automobilů a budov.

V Severním moři bylo zrušeno několik trajektových spojů. Před příchodem do Německa bouře sužovala i Nizozemsko. Na amsterodamském letišti Schiphol byly dočasně uzavřeny startovací a přistávací dráhy.

yvarpzumanzesanyknalc

Názory k článku

Reklama