Hlavní obsah

Olympijský vzpěrač draží zlaté medaile na podporu obětí zemětřesení v Íránu

úterý 15:37

Íránský sportovec věnuje medaile do dražby na pomoc obětem katastrofy.

Kianoush Rostami, íránský olympijský vítěz ve vzpírání, věnoval do aukce svoje zlaté medaile. Výtěžek půjde na pomoc obětem nedělního zemětřesení v Íránu a v Iráku.

Článek

Íránský olympijský šampion ve vzpírání Kianoush Rostami věnoval do aukce svoje zlaté medaile, aby pomohl vybrat peníze pro oběti nedělní přírodní katastrofy v Íránu a v Iráku. Počet mrtvých po zemětřesení podle aktuálních úterních údajů už vystoupal na 530. Zraněných je 8 000.

Rostami zvítězil v kategorii 85 kilogramů na olympijských hrách 2016 v Riu. Zároveň tam, s celkovým vzepřením 396 kilogramů, pokořil světový rekord.

Nyní uvedl, že nedělní katastrofa v něm zanechala zoufalou touhu pomoci obětem. „Beru to jako svou povinnost udělat krok, jakkoli malý, abych pomohl svým milovaným spoluobčanům, kteří utrpěli v důsledku zemětřesení,” řekl olympionik podle íránské oficiální státní zpravodajské agentury Tasnim. „Vracím zlatou medaili, která je právem jejich, svému lidu. Výtěžek z dražby použiji na pomoc obětem.”

Podle agentury Tasnim se má několik vrcholových íránských sportovců ve středu sejít na teheránském stadionu Shiroudi a dát dohromady další peníze na pomoc.

Zemětřesení o síle 7,3 stupně mělo epicentrum asi 32 kilometrů od iráckého města Halabdža, blízko hranic s Íránem. Nejsmrtelnější zemětřesení tohoto roku zranilo tisíce lidí a zničilo stovky vesnic a pocítili ho obyvatelé Turecka i Pákistánu.

yvarpzumanzesanyknalc

Názory k článku

Reklama