

Ranní snímek ze shromaždiště hasičů v Mezní Louce. Do Hřenska přes noc přijely další jednotky. Aktuálně je v oblasti asi 900 hasičů.


V Českém Švýcarsku hoří les devátým dnem. Toto je snímek z odbočky z Hřenska na Mezní Louku, kde už je uhašeno.


Hasičům se o víkendu podařilo zmenšovat plochu požárního zásahu z 3 600 hektarů na 2 860 hektarů, spálená plocha činí 1 060 hektarů.


Takto aktuálně vypadá oblast na dohled od Pravčické brány, kde už se plameny podařilo uhasit.


Aktuální snímek Pravčické brány. V jejím těsném okolí se už v minulosti prokácely dřeviny, aby tam nebylo co hořet, uvedl místní geolog pro Seznam Zprávy.


Podle meteorologů spadlo v oblasti za poslední dny „jen pár kapek“. „V dalších dnech to nevypadá o moc lépe, od zítřka (úterý) aspoň zeslábne vítr,“ dodali.


Plameny v národním parku momentálně hasí 18 vrtulníků a pět letadel.


O zrušení evakuace pro Meznou, Mezní Louku a Hřensko se v tuto chvíli neuvažuje.


Situace je ale nyní stabilizovaná. Plochu, na kterou hasiči v neděli postoupili, stále drží.


Hasiči přivezli další přenosná čerpadla, čtyřkolky a hadice.


Turisté kvůli zásahu nemohou do vybraných lokalit národního parku, platí tam zákaz vstupu do lesů.


Na pomoc obyvatelům obcí v Českém Švýcarsku, které už více než týden trápí rozsáhlý lesní požár, vybrali lidé zatím přes 6,5 milionu korun.
8/12

