

3/12
Stovky lidí dorazily do brněnských Kounicových kolejí na pietní akt.


Nacisté tam za války popravili více než 1300 lidí, poválečné zúčtování mělo stovky obětí.


Památku obětí uctila primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS) s dalšími radními…


... i zástupci sudetoněmeckého landsmanšaftu.


Sudetoněmecý předák Bernd Posselt (uprostřed) pietě rovněž přihlížel.


Desítky lidí položily květiny k památníku.


U památníku se střídali ve skupinách.


Kounicovy koleje jsou jedním ze symbolů nacistické zvůli při druhé světové válce.


Součástí piety byla také společná modlitba.


Na akci dorazili znovu odpůrci sudetoněmeckého sněmu.


Přišlo jich několik desítek.


Primátorka Vaňková považuje setkání se sudetskými Němci za jeden z nejdůležitějších okamžiků za osm let ve funkci.


3/12

