Bernardo Silva (31) má s Manchesterem City smlouvu pouze do konce aktuální sezony a k jednáním ohledně jejího prodloužení zatím nedošlo. Podle novináře Nicola Schiry zřejmě ani nedojde a portugalský reprezentant po devíti velmi úspěšných letech ze severozápadu Anglie odejde.
Bernardo Silva (31) má s Manchesterem City smlouvu pouze do konce sezony a k jednáním ohledně jejího prodloužení zatím nedošlo. Podle novináře Nicola Schiry zřejmě ani nedojde a portugalský reprezentant po devíti velmi úspěšných letech odejde.
„Nedává to žádný smysl. Právě jsme spolu byli v národním týmu, právě jsi se oženil,“ reagoval Cristiano Ronaldo poté, co se dozvěděl o smrti Dioga Joty. Hvězdný Portugalec kondoloval přes sociální sítě, na pohřeb kamaráda ale nedorazil. Až po dlouhých měsících prozradil, proč nepřišel vyprovodit Jotu na poslední cestu.
Benfica Campus slaví už 19 let. Otevřena byla 22. září 2006 a fotbalová akademie portugalského klubu je dnes mnohem víc než jen špičkové zázemí. Jde o sportovní, lidský a vzdělávací projekt, který vynesl Benfiku na vrchol světového mládežnického fotbalu a stal se skutečným symbolem identity a ambicí. Portugalská redakce Livesport Zpráv navštívila areál Benfica Campus a mluvila s mnoha lidmi, kteří tvoří současnou podobu mládežnické akademie Benfiky.
Cristiano Ronaldo má rekord, na který cílil hodně dlouho. V kariéře překonal desítky rekordů, ale až ve čtyřiceti letech si poprvé může říkat nejlepší střelec historie kvalifikace MS. A díky servisu spoluhráčů může být legendární veterán produktivní i dál.
Před šesti lety si Slavia vysloužila na San Siru zasloužený obdiv zahraničních fanoušků i médií za odvážný fotbal. Tentokrát světu předvedla, že za mezinárodním rychlíkem zaostává. Je to memento pro ni (a nejen před derby), ale pro celý český fotbal. V čem hlavně?
Ukrajinský brankář Andrij Lunin se v létě rozhodl ignorovat několik nabídek z jiných klubů. Přestože jeho šance na pravidelné starty v Realu Madrid jsou minimální, zůstává věrný Bílému baletu — a městu, které si oblíbil. Courtois je nedotknutelný, ale Lunin dál trénuje a čeká na svou chvíli. Sant
/VIDEO/ Fotbalová Anglie se o víkendu dočkala velkého šlágru Premier League. Na londýnský Emirates Stadium přijel k bitvě s místním Arsenalem Manchester City. Zápas nabídl nejen napínavou podívanou a dvě branky, ale i bizarní momenty, které se staly vděčným tématem fanoušků. A poměrně rozklížily atmosféru mezi fanoušky tamní kopané.
To byl šlágr! Souboj Arsenalu s Manchesterem City sice nabídl jen dvě branky, na fotbalové kvalitě to ale zápasu neubralo. Naopak, rozhodlo se v úplném závěru, kdy Gunners parádním gólem srovnali na konečných 1:1. Postaral se o to Gabriel Martinelli. Pokud chtěl ten či onen tým jakž takž udržet krok se suverénním lídrem tabulky z […]
Záložníci Manchesteru City přiznali, že v Lize mistrů nečelili náročnějšímu protivníkovi než Realu Madrid. V Premier League pak za největší výzvu považují Liverpool. V Champions League hraje 36 týmů, ale jedno utkání jako by bylo jistotou: Real Madrid proti Manchesteru City. Oba celky se střetnou
Cristiano Ronaldo opět posunul hranice fotbalových dějin. V utkání proti Maďarsku proměnil penaltu a dorovnal rekord Carlose Ruize v počtu branek vstřelených v kvalifikaci mistrovství světa. Oba mají na kontě 39 gólů, píše BeSoccer.
Everton zahájil jednání s Manchesterem City o možném ročním hostování křídelníka Jacka Grealishe (29). Případný přesun by byl nákladný a zatím není jisté, zda se uskuteční, nicméně podle anglických médií všechny strany se zájmem zahájily jednání.
V Gondomaru se dnes uskutečnil pohřeb tragicky zesnulého útočníka Dioga Joty. S portugalským fotbalistou se vedle rodiny a přátel přišli podle médií rozloučit spoluhráči z Liverpoolu nebo národního týmu a také stovky fanoušků.
Lisabon - V Gondomaru se dnes uskutečnil pohřeb tragicky zesnulého útočníka Dioga Joty. S portugalským fotbalistou se vedle rodiny a přátel přišli podle médií rozloučit spoluhráči z Liverpoolu nebo národního týmu a také stovky fanoušků.
Fotbalisté Manchesteru City překvapivě končí už v osmifinále nově pojatého Klubového mistrovství světa. Svěřenci Pepa Guardioly nestačili na saúdskoarabský Al-Hilal, kterému podlehli v prodloužení 3:4, a rozloučili se s turnajem dříve, než kdokoli čekal.
Favorit padl. Manchester City na fotbalovém mistrovství světa klubů vypadl v osmifinále, když nestačil na al-Hilál po prodloužení (3:4). Zatím největší překvapení turnaje nese rukopis trenéra Simoneho Inzaghiho. Ten ještě před několika týdny dovedl do finále Ligy mistrů italský Inter Milán, nyní jako už kouč týmu ze Saúdské Arábie opět zaskočil favorita v cestě za triumfem.
Uplynulá sezona nebyla pro Manchester City tou nejvydařenější, nepřipsal si totiž na konto ani jednu cennou trofej, možná proto má ovšem velký hlad na MS klubů. Alespoň dosavadní výsledky naznačují, že anglický klub bere tuhle soutěž se vší vážností a hodlá se o prvenství stoprocentně porvat. V cestě do čtvrtfinále mu stojí Al-Hilal, jediný asijský celek v play off.
Nestalo se to poprvé. A pravděpodobně ani naposledy. Při rozcvičce před středečním semifinále Ligy národů mezi Německem a Portugalskem mladý fanoušek přeběhl celé hřiště, aby se vyfotil s hvězdným fotbalovým útočníkem Cristianem Ronaldem, což se mu nakonec nepodařilo. Zklamání u něj pak muselo vygradovat, když kvůli tomu neviděl, jak portugalská hvězda rozhodla vítězným gólem na 2:1 o postupu do finále.
Manchester City si v předehrávce 35. kola anglické ligy poradil s Wolves, nejtěsnějším možným výsledkem, 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil loučící se Kevin De Bruyne. Citizens tak i nadále drží příčku zaručující přímý postup do Ligy mistrů. Na druhé straně Wolves přišli o sérii 5 výher v řadě.
Anglická nejvyšší soutěž je konečně zpátky. Sobotní porce zápasů Premier League nabízí šlágr mezi třetím Nottinghamem a čtvrtým Manchesterem City, mezi nimiž je rozdíl jediného bodu. Liverpool má skvělou příležitost zastřílet si doma proti Southamptonu, který je nejhorším celkem ligy. Brentford si to rozdá s Aston Villou, Brighton přivítá Fulham.
Přestupové období ještě nezačalo, ale Pep Guardiola už teď s úsměvem vytahuje červenou tužku a škrtá jména jako šéfkuchař přebytečné ingredience. Osm hvězd Manchesteru City má být obětováno na oltáři jeho věčné touhy po dokonalosti. Co za tím vězí a kdo přežije jeho nelítostnou vizi?
Manchester City dnes působí jen jako stín týmu, který vyhrál historický treble. Guardiola a jeho svěřenci už vypadli ze všech soutěží kromě FA Cupu a v Premier League bojují jen o kvalifikaci do Ligy mistrů. Musí přijít obměna kádru!
Manchester City přivítal na Boxing Day v domácím prostředí Everton. Hlavním tématem tohoto střetnutí bylo to, zda se domácím podaří ukončit výsledkovou i herní krizi. Hosté vstupovali do zápasu v roli velkého outsidera, na Etihad Stadium mohli stejně jako v předešlých zápasech s Arsenalem a Chelsea pouze překvapit.
Program anglické Premier League na Boxing Day otevírá souboj Manchesteru City s Evertonem. Zatímco domácí se nachází v obrovské krizi, hosté mohou být se svými posledními výsledky poměrně spokojeni. Domácí ale do zápasu vstoupili velmi dobře a zaslouženě se dočkali také rychlé odměny v podobě vstřeleného gólu.
Paul Pogba by mohl po svém návratu na fotbalové trávníky v březnu zamířit do Manchesteru City. Klub údajně sondoval jeho dostupnost, ale přestup čelí zásadnímu problému. Samotný hráč má být zdrženlivý vůči návratu do Manchesteru kvůli svým předchozím zkušenostem s městským rivalem United.
Manchester City se konečně odrazil ode dna. Po sérii nepříznivých výsledků zazářili Kevin De Bruyne a Jeremy Doku, kteří pomohli týmu Pepa Guardioly ke klíčovému vítězství 3:0. Jejich výkony přinesly nejen důležité body, ale i nový impuls pro zbytek sezóny.
Portugalsko si ve svém pátém zápase Ligy národů UEFA poradilo s Polskem 5:1 a může tak slavit postup do závěrečného turnaje. Roberto Martínez na pozápasové tiskové konferenci zmínil, že zápas byl rozdělen na dva poločasy, tedy z hlediska výkonu. Cristiano Ronaldo naopak promluvil o jeho konci kariéry, přičemž si v zápase připsal další rekord.
Portugalsko v pátém kole Ligy národů hostilo Polsko, se kterým si poradilo 5:1. Úvodní poločas branku nepřinesl. S góly roztrhl pytel až ve druhém poločase. Hlavní roli opět sehrál Cristiano Ronaldo, který zapsal dva góly a asistenci, jeho branka z penalty se navíc opět stala vítěznou. Západoevropská země si pojistila postup do závěrečného turnaje.
Bernardo Silva otevřeně přiznal, že Manchester City prožívá těžké období po drtivé porážce 4:1 od Sportingu v Lize mistrů. Trenér Pep Guardiola však zůstává optimistický a slibuje, že udělá vše pro to, aby tým z této krize vyvedl.
Manchester City zapsal v úterním zápase Ligy mistrů tvrdou a vysokou porážku 1:4 na hřišti Sportingu Lisabon. Pep Guardiola ovšem sezonu ani po třech prohrách v řadě nebalí, a i přes velkou marodku chce v sezoně nadále bojovat o trofeje. Na druhé straně zažil skvělou rozlučku s domácími fanoušky Ruben Amorim, který se 11. listopadu připojí k rivalovi z červené části Manchesteru.
Ange Postecoglou má první velký skalp nové sezony. Na domácí půdě v rámci Carabao Cupu zdolal Manchester City 2:1, jeho Tottenham tak prošel do dalšího kola Ligového poháru. Rozhodl zásah Pape Matar Sarra.
Sparta se „srazila“ v Lize mistrů s evropským gigantem. Anglický Manchester City patří dlouhodobě k mezi nejlepší kluby v Evropě. Přineslo utkání něco nového?
Martin Vitík je jedním ze stěžejních členů sestavy pražské Sparty. Proto nebylo překvapením, že nechyběl v základní sestavě na Manchesteru City, kam Sparta dorazila v rámci třetího utkání ligové fáze Ligy mistrů. Sparta padla vysoko 0:5 a ačkoliv se takový výsledek před zápasem očekával, Vitík s ním smířený stále ještě není.
Středeční program Ligy mistrů přinesl pro české fanoušky velmi atraktivní zápas. Pražská Sparta totiž vycestovala na Etihad Stadium, kde se utkala s Manchesterem City. A papírový favorit svou roli nakonec jednoznačně potvrdil, když po gólech Phila Fodena, Erlinga Haalanda, Johna Stonese a Matheuse Nunese zvítězil 5:0.
Srážka českého a anglického mistra vyšla lépe pro Manchester City. Domácí splnili roli velkého favorita a Spartu na svém stadionu v Lize mistrů porazili jasně 5:0, když čtyři branky vstřelili ve druhém poločase. Dvěma góly se blýskl Erling Haaland. Více než samotný výsledek ale může pražský tým mrzet zdravotní stav Lukáše Haraslína, který si po prvním poločase řekl o střídání kvůli problémům se zadním stehenním svalem.
Pražská Sparta měla ve středu večer na programu jeden z nejtěžších zápasů této sezóny. Zavítala totiž na Etihad Stadium, a to v rámci třetího kola ligové fáze Ligy mistrů. Anglický klub se pak už ve třetí minutě dostal do vedení, když se poměrně lehce prosadil Phil Foden.
Už dnes večer si možná někteří ze Sparťanů splní svůj životní sen. Klub z Letné totiž nastoupí proti Manchesteru City s hvězdami, jako jsou Haaland, Grealish, Foden či Bernardo Silva. Má vůbec nějakou šanci na uspokojivý výsledek?
Florian Wirtz platí za jednoho z nejnadějnějších záložníků nejen v Bundeslize. Již ve svých 21 letech táhne za velkými úspěchy Bayer Leverkusen a logicky je tak spojován s velkými evropskými giganty. O slovo se nyní hlásí Pep Guardiola, jenž by ho rád viděl v Manchesteru City, který potřebuje nahradit Kevina De Bruyneho.
Portugalsko dokázalo zvítězit v Polsku 3:1 a zůstává tak nadále 100%. Zápas se rozhodnul už v prvním poločase, který Portugalci vyhráli 2:0. Ve druhém poločase se sice Poláci snažili se zápasem něco udělat, ale už bylo pozdě. Poslední výhra Polska nad Portugalskem se tak stále datuje do roku 2006.
Mikel Arteta reagoval na Pepa Guardiolu poté, co se trenér Manchesteru City dožadoval vysvětlení ohledně komentářů, které kouč Arsenalu pronesl po nedávném zápase mezi oběma kluby. Po remíze 2:2 mezi Arsenalem a Manchesterem City byl Artetův tým kritizován za údajné použití „temných taktik“, což vyvolalo ohlas i u Guardioly.
Napínavý nedělní zápas mezi Arsenalem a Manchesterem City skončil remízou 2:2 poté, co John Stones v 98. minutě vyrovnal. Arsenal přitom hrál celou druhou polovinu v deseti hráčích po kontroverzním vyloučení Leandra Trossarda.
Ostře sledovaný zápas mezi Manchesterem City a Arsenalem skončil remízou. Ačkoliv londýnský celek dlouho sahal po vítězství, v 98. minutě vyrovnal domácí John Stones. Chvíli poté na sebe negativně upozornil kanonýr Erling Haaland, který nejdříve hodil míč po stoperu Gabrielovi a po rozehrávce srazil k zemi záložníka Parteyho, proti kterému se rozeběhl jako utržený vagón. Ani v jednom případě žlutou kartu nedostal.
Jedním z hlavních témat uplynulých let je neustále se navyšující počet soutěžních zápasů, FIFA a UEFA dlouhodobě čelí kritice, prvně jmenovaná organizace dokonce žalobě ze strany FIFPRO a uklidnění podle všeho nepřinesou ani nadcházející měsíce. Neklid přichází například z řad Manchesteru City.
Premier League teprve začíná, ale Erling Haaland už stihl potvrdit svou roli největšího kanonýra současnosti. V zápase proti West Hamu si připsal hattrick a na svém kontě má už sedm zásahů. Manchester City pod jeho vedením drtí vše, co mu stojí v cestě.
Čtvrthodinu se koukal, pak z první šance udeřil. Kanonýr Erling Haaland symbolicky otevřel střelecký účet Manchesteru City v nové sezoně Premier League, cestou do malého vápna ukázkově odklidil Marca Cucurellu.
V sobotu bylo na programu velkolepé finále Community Shieldu, tedy Manchesteru City a United. Alejandro Garnacho poslal v 82. minutě svůj tým do vedení, ale v 90. minutě vyrovnal Bernardo Silva. Napínavý penaltový rozstřel rozhodnul pro Manuel Akanji.
Fotbalisté Manchesteru City vyhráli posedmé v historii anglický Superpohár. Úřadující šampioni Premier League porazili v londýnském Wembley svého městského rivala United 7:6 v penaltovém rozstřelu. V normální hrací době utkání skončilo 1:1.
Fotbalisté Manchesteru City vyhráli posedmé v historii anglický Superpohár. Úřadující šampioni Premier League porazili v londýnském Wembley svého městského rivala United 7:6 v penaltovém rozstřelu. V normální hrací době utkání skončilo 1:1.
Londýn - Fotbalisté Manchesteru City vyhráli posedmé v historii anglický Superpohár. Úřadující šampioni Premier League porazili v londýnském Wembley svého městského rivala United 7:6 v penaltovém rozstřelu. V normální hrací době utkání skončilo 1:1.
Přestože vytvořil neproměněnou penaltou velkou chybu a chvíli si myslel, že se zblázní, tak mohl hvězdný Ronaldo nakonec slavit. Při výhře se Slovinskem na penalty 1:0. vytvořil devětatřicetiletý střelec další rekord. Hráli jsme lépe než soupeř, řekl po utkání.
V sobotu v 18 hodin se odehrál další zápas skupiny F, ve kterém se potkalo Turecko a Portugalsko. Favorité z Pyrenejského poloostrova zvítězili s přehledem 3:0 a mají tak jasný postup z prvního místa. Nicméně z organizačního hlediska nebyl zápas tak hladký, jako jeho výsledek.
Studijní materiál pro fotbalové akademie poskytl Ronaldo při třetí brance Portugalska s Tureckem, když nezištně přihrál na kolegu Fernandese. Pohodová výhra přiměla jejich spoluhráče Bernarda Silvu, aby jasně řekl, jaké má Portugalsko ambice.
První zápas skvělý, druhý už tolik ne. Turecko ve svém druhém vystoupení na letošním mistrovství Evropy podlehlo Portugalsku 0:3 a ve skupině F zůstává na třech bodech. Navíc směrem k příštímu duelu s Českem hlásí velký problém. Turci nemohou počítat hned se dvěma důležitými hráči.
Podobně jako s Gruzínci se turečtí fotbalisté nezalekli portugalského soupeře. Aktivní přístup nakonec však přinesl jen mrzení. Favorit s Cristianem Ronaldem v kádru se třikrát trefil a díky druhému vítězství ve skupině F si zajistil postup do osmifinále Eura. Turci o postup zabojují proti Čechům. Před klíčovým střetnutím však hlásí veliký problém.
Po remíze České republiky s Gruzií jsme se dočkali i druhého zápasu druhého kola skupiny F. V něm se utkali Portugalci s Tureckem, tedy oba týmy s jednou výhrou v kapse. Turecku ale start zápasu hrubě nevyšel a po půlhodině to bylo už o dvě branky.
Zápas české reprezentace s Portugalskem provázely velké emoce. Internet oblétlo video, kde se Cristiano Ronaldo vysmíval Jindřichu Staňkovi po vítězném gólu, jenže nebyl jediný. Podle reakce Dioga Joty se dá usoudit, že Češi možná Portugalce trochu provokovali.