Bývalý tenista a nynější trenér Martin Štěpánek přijal pozvání do studia Radiožurnálu Sport, kde si s moderátorkou Andreou Sestini Hlaváčkovou povídali o jeho začátcích, spolupráci s Tomášem Berdychem, Bornou Ćorićem, ale i přístupu k tréninku u malých dětí.
Moment, na který jsme dlouho čekali. Český mužský tenis bude mít zastoupení v osmifinále grandslamu. Jiří Lehečka prodlužuje svou pouť na Australian Open, když dnes vyřadil jedenáctého nasazeného Camerona Norrieho.
Neuvěřitelné výkony předvádí na letošním Australian Open jednadvacetiletý Jiří Lehečka. Ten se totiž dokázal při své druhé účasti na tomto grandslamu dostat už do osmifinále turnajového pavouka.
Hlavní fáze Australian Open začala dnes v noci a v akci bylo hned devět českých zástupců. Obrovský úspěch pak zaznamenali tenisté Dalibor Svrčina a Jiří Lehečka, kteří jako outsideři postoupili bez ztráty jediného setu. Postup ale slaví také Petra Kvitová, Barbora Krejčíková a Karolína Muchová.
Do prvního hracího dne Australian Open zasáhlo i devět českých tenistů. O překvapení se postaral Jiří Lehečka i Dalibor Svrčina, kteří zaznamenali první vítězství na grandslamu. Postoupilo i trio českých tenistek.
Před rokem se Jiří Lehečka přes kvalifikaci probil v Austrálii premiérově až do hlavní soutěže grandslamu. Letos už 21letý tenista přiletěl do Melbourne jako hráč, který nemá v plánu sbírat zkušenosti, ale předvést konkurenci, že s ním musí počítat. Finalista loňského Turnaje mistrů do 21 let si v 1. kole Australian Open zahraje s 21. nasazeným Chorvatem Bornou Čoričem.
Závěrečný turnaj Davis Cupu, který se letos koná ve španělské Malaze, poznal prvního finalistu. Postup do boje o titul si jako první zajistili Australané, kteří v semifinále přehráli výběr Chorvatů. O body se postarali Alex De Minaur a ve čtyřhře dvojice Purcell – Thompson.
Už je to tu zase. Klimatičtí aktivisté opět narušili tenisový zápas. Během čtvrtfinálového daviscupového utkání mezi Chorvatem Bornou Čoričem a Španělem Robertem Bautistou vtrhli muž a žena doprostřed kurtu a snažili se připoutat k síti. Ochranka naštěstí zasáhla včas a oba narušitele za krátko z kurtu odstranila.
Tenisté Chorvatska postoupili v Málaze přes domácí Španělsko do semifinále Davis Cupu. Borna Čorič a Marin Čilič vyhráli dvouhry a čtyřhra se už hrát nemusela. V pátečním semifinále Chorvaté narazí na Austrálii.
Tenisté Chorvatska postoupili v Málaze přes domácí Španělsko do semifinále Davis Cupu. Borna Čorič a Marin Čilič vyhráli dvouhry a čtyřhra se už hrát nemusela. V pátečním semifinále Chorvaté narazí na Austrálii.
Jiří Lehečka si s obrovskou pravděpodobností zahraje na ATP Next Gen Finals, což je turnaj pro osm nejlepších hráčů (do 21 let) za kalendářní rok. Poprvé se turnaj odehrál v roce 2017 a doposud se na něm nepředstavil žádný z českých tenistů.
V americkém New Yorku se chystá závěrečný tenisový grandslam sezony. Chybět na něm bude kromě Rogera Federera i další z velikánů Novak Djokovič. Absence hvězd mrzí posledního z velké trojky Rafaela Nadala.
Španělský tenista Rafael Nadal se bude v následujících dvou týdnech na US Open pokoušet o zisk 23. grandslamového titulu v kariéře. Nyní se ale musí na dálku vypořádávat s většími starostmi. Jeho těhotná manželka Mery Perellová je podle španělských médií v nemocnici a čeká ji operace.
Borna Čorič se od loňského května potýkal se zraněním ramene. Na kurty se vrátil letos v březnu v Indian Wells. Ze začátku se mu moc nedařilo, ale minulý týden se dočkal zatím svého největšího vítězství v kariéře. Opanoval turnaj v Cincinnati a za to si zaslouží ocenění "hráč týdne."
Česká tenistka Petra Kvitová si díky povedenému týdnu výrazně polepšila v žebříčku WTA. V aktualizovaném vydání jí patří 21. místo, což pro ni zároveň znamená postavení české žebříčkové jedničky.
Předposlední turnaj kategorie Masters 1000 dohráli tenisté v americkém Cincinnati. A zajímavý příběh přinesl na americký beton Chorvat Borna Čorič. Ten nejenže senzačně porazil ve druhém kole Rafaela Nadala, ale nakonec dokráčel až po turnajový primát.
Chorvatský tenista Borna Čorič vyhrál v Cincinnati jako nejhůře postavený tenista v historii turnaj elitní kategorie Masters. Až 152. hráč světového žebříčku, který se na okruh ATP vrátil v březnu po roční pauze zaviněné zraněním ramene, porazil ve finále čtvrtého nasazeného Řeka Stefanose Tsitsipase 7:6, 6:2 a získal třetí titul v kariéře.
Rafael Nadal na Wimbledonu utrpěl zranění břišního svalu. Do akce se dostal zpět na turnaji v Cincinnati, kde utrpěl bolestivou porážku s Bornou Čoričem. Před US Open tak není v ideální formě, ale je to Rafa Nadal, s ním se musí počítat vždy.
Western & Southern Open má na programu finálové boje. „Tisícovka“ v Ohiu, která patří k nejkvalitnějším podnikům na okruzích WTA a ATP, nabídne ve večerních hodinách středoevropského času tři střetnutí, v nichž půjde o turnajový triumf.
Vyrovnaný zápas slibovalo semifinále ženské dvouhry na Western & Southern Open v Cincinnati, v němž se utkaly Madison Keysová a Petra Kvitová. Domácí Američanka se nachází na 24. místě světového žebříčku, česká lvice na 28. příčce. Do sobotního souboje vstupovaly s vyrovnanou bilancí, obě se radovaly z vítězství ve čtyřech vzájemných utkáních.
Už do čtvrtfinále turnaje v Cincinnati postoupila ve čtvrtek večer Petra Kvitová. V posledním kole porazila nasazenou pětku Ons Jabeurovou, které v rozhodujícím setu nepovolila uhrát ani game. Vypadla naopak světová jednička Iga Swiateková.
Rafaelu Nadalovi návrat na kurty po šestitýdenní pauze nevyšel. Španělský tenista prohrál na turnaji v Cincinnati ve svém úvodním utkání v 2. kole 6:7, 6:4, 3:6 s Chorvatem Bornou Čoričem.
Nadřel se, nakonec však Novak Djokovič svůj vstup do turnaje ve Vídni zvládl. V prvním kole si poradil s krajanem Filipem Krajinovičem 7:6 a 6:3, jeho dalším soupeřem bude chorvatský tenista Borna Čorič.
Tenisový turnaj ve Vídni přišel hned v prvním kole o sedmého nasazeného Francouze Gaela Monflilse, který ve druhém setu skrečoval zápas se Španělem Pablem Carreňem Bustou. Do dalších bojů postupuje i Chorvat Borna Čorič a Kevin Anderson, který po velké bitvě udolal domácího Dennise Novaka.
Jeho charitativní tenisová akce Adria Tour skončila pořádným fiaskem, když se koronavirem postupně nakazili Grigor Dimitrov, Borna Čorič, Viktor Troicki a nakonec i sám Novak Djokovič. Teď se však světová jednička ukázala v mnohem pozitivnějším světle, když věnovala srbskému městu Novi Pazar přes 40 000 eur (více než milion korun) na boj s koronavirem.
Světová tenisová jednička Novak Djokovič oznámil, že měl pozitivní test na koronavirus. Třiatřicetiletý Srb se nakazil na exhibiční Adria Tour, kterou pořádal. Pozitivní testy na covid-19 měli v minulých dnech i další účastníci akce Bulhar Grigor Dimitrov, Chorvat Borna Čorič a Srb Viktor Troicki.
Po Bulharovi Grigoru Dimitrovovi měli pozitivní test na koronavirus také další účastníci tenisové Adria Tour Chorvat Borna Čorič a Srb Viktor Troicki. Druhý díl soutěže, kterou uspořádal první hráč světa Srb Novak Djokovič, byl v neděli v chorvatském Zadaru předčasně ukončen. Finále mezi Djokovičem a Rusem Andrejem Rubljovem se nehrálo poté, co Dimitrov po návratu do Monaka informoval o svém pozitivním testu.
Obavy jsou na místě. Po Bulharovi Grigoru Dimitrovovi měl pozitivní test na koronavirus další účastník tenisové Adria Tour Chorvat Borna Čorič. Druhý díl soutěže, kterou uspořádal první hráč světa Srb Novak Djokovič, byl v neděli v chorvatském Zadaru předčasně ukončen. Finále mezi Djokovičem a Rusem Andrejem Rubljovem se nehrálo poté, co Dimitrov po návrat do Monaka informoval o svém pozitivním testu.
V prvním kole Australian Open skončil překvapivě chorvatský tenista Borna Čorič, který nestačil na Američana Sama Querreyho, jemuž podlehl po setech 3:6, 4:6 a 4:6. Klidný postup naopak slaví světová osmička Matteo Berettini. Mezi ženami už dohrála slovenská jednička Viktoria Kužmová, která uhrála jen tři hry na Němku Julii Görgesovou.
Chorvatští obhájci titulu vstoupili do nového formátu závěrečného turnaje Davisova poháru porážkou s tenisty Ruska. Ve dvouhrách v Madridu neuspěli Borna Gojo ani Borna Čorič. Třetím týmem ve skupině B je domácí Španělsko.