Děti v soukromém dětském domově v Budišově u Třebíče žily podle Kanceláře ombudsmana a dětského ombudsmana v nevhodných podmínkách. Měly například omezený
Chladné prostředí, omezená teplá voda a v noci jen jeden pracovník pro desítky dětí. Kanceláře ombudsmana a dětského ombudsmana upozornili na vážné nedostatky v soukromém dětském domově v Budišově u Třebíče. Zjistili je v průběhu návštěvy. Domov sídlí v bývalém statku, který není vhodný pro pobyt dětí, uvedl dětský ombudsman na webu.
Děti v soukromém dětském domově v Budišově u Třebíče žily podle Kanceláře ombudsmana a dětského ombudsmana v nevhodných podmínkách. Měly například omezený přístup k teplé vodě. Domov sídlí v bývalém statku, který není vhodný pro pobyt dětí. Dětský ombudsman o tom dnes informoval na webu. Vedení zařízení podle kanceláře přislíbilo nápravu a zvažuje přesun do vhodnější budovy.
V jednačtyřiceti letech běžel své poslední halové mistrovství republiky Petr Svoboda z Budišova na Třebíčsku. Držitel patnácti domácích titulů by si chtěl úplně poslední starty připsat za Třebíč, kde začínal.
Šest osob zachránili hasiči z domu, kde v noci na sobotu vypukl požár, dalších patnáct obyvatel vyběhlo ven ještě před příjezdem jednotek. Škoda byla vyčíslena na 400 tisíc korun a dva byty jsou aktuálně neobyvatelné.
Vánoční benefiční koncerty pro Filipa Lavičku z Panské Lhoty se budou konat dnes v Panské Lhotě a pozítří v Budišově, začátek je shodně v pět hodin odpoledne. Cílem koncertu je pomoc pro Filipa Lavičku, který je po nešťastné nehodě na invalidním vozíku.
Dramatické chvíle prožili v neděli po půlnoci obyvatelé Budišova na Třebíčsku, kde vypukl rozsáhlý požár rekreační chaty. Plameny pohltily stavbu o rozměrech patnáct krát…