


V příloze zasílám informace o tom, že v minulých dnes začal internetový obchod Rohlík cz zavážet i k nám do Doňova! Více informací v příloze.....



Milí sousedé, pan Jan Kolář, který ve spolupráci s paní Jaroslavou Novotnou připravuje publikaci o našem Doňově,poslal článek do Deníku. Umístili mu ho zatím celý (bez zkrácení) v elektronické verzi a pravděpodobně vyjde (jen možná ve zkrácené verzi) i v tištěné podobě. Děkujeme ! Přikládám v příloze… el.odkaz Doňov – obec na někdejší císařské silnici s tajemným údolím | Jižní Čechy Teď!

🎅 Pozor, pozor! Mikulášská patrola vyrazí 5.12. do terénu! ...V pátek 5. prosince po setmění se po naší vsi opět rozezní řetězy a zvonečky — přijde Mikuláš se svým doprovodem! A protože Mikuláš všechno vědět nemůže (a čerti občas něco popletou),prosím rodiče, aby včas poslali seznam hříchů i pochval svých ratolestí. Čerti si to zapíšou, Mikuláš přečte, andělé přimhouří oko a uvidíme, kdo si odnese nadílku… a kdo uhlí Pište na jirlenka@seznam.cz Takže, milé děti – buďte hodné, nebo se připravte na rachot řetězů! 🔥 Těší se na vás Mikuláš, andělé a banda rohatých! 👼😈🎅

Připomínám, že tento víkend bude na návsi přistaven velkoobjemový kontejner. V sobotu současně proběhne brigáda na úklid obce. Sobotní dopoledne je tedy ideální čas přinést do kovárny i elektroodpad. Prostě tahle sobota je ten nejlepší den vyklidit vše, co už Vám doma neslouží 😊. P.S. Po Novém roce máme opět předjednáno uspořádání sbírky pro Diakonii Broumov. O konkrétním temínu Vás budeme včas informovat.

Přeposílám nabídku služeb pedikérky.... Profesionální péče o vaše nohy v pohodlí domova 🌿 💅 Nabízím: Klasickou, suchou pedikúru. Ošetření ztvrdlé kůže, kuřích ok a zarostlých nehtú. 🌸 Výhody mobilní pedikúry: Pohodlí vašeho domova Individuální přístup ke každému klientovi Používám sterilní nástroje a kvalitní přípravky Ideální i pro seniory a osoby s omezenou pohyblivostí. 📍 Působnost: Soběslav, Jindřichův Hradec a okolí 📞 Objednávky: 720 983 662 💖 Dopřejte svým nohám péči, kterou si zaslouží – v klidu a pohodlí vašeho domova. Děkuji Hantová 🙂 Hezký den.

Už tuto sobotu 18.10. v 19:30 hod začne u nás v Doňově tradiční Havelské posvícení. V pátek cca od 17:00 hod do 20:00 hod (resp. dokud se bude v 1. patře svítit) se bude škola před posvícením uklízet a chystat a zároveň se bude připravovat tombola. Kdo chcete přispět s cenou do tomboly a/nebo pomoci při přípravách, jste vítání. Pokud Vám tento čas nevyhovouje, je možnost využít i středeční úřední hodiny, kdy budou v úřadovně zastupitelé a přinést tombolu tam. Předem díky !

„Na svatého Matouše, jablka – hrušky do koše 🍎🍏!“ Matouše bylo v neděli, tak kdo jste se tak zařídil, připomínám, že si na obecním úřadě můžete zapůjčit obecní moštovací set a vylisovat si vlastní mošt. Kdo máte zájem, obraťte se na starostu.

Autoři chystané knížky o Doňově se na nás obrací s prosbou o historické snímky obecních budov: - kapličky - kampeličky - kovárny - školy - obchodu/hospody Máte-li někdo doma,ozvěte se mi prosím a domluvíme se. Byla by škoda je nepublikovat. Děkuji předem! Lenka Jirsová

pište si prosím do diářů...... - 27.09.2025 - Rybářské závody - 3.-4.10.2025 - Volby do PS ČR - 18.10.2025 - Havelské posvícení - 25.10.2025 - Výlet vlakem do Planetaria v Praze - 10/25 Výlov - přesný termín až dle výlovů rybářů KŘ - 29.11.2025 - Adventní věnce - 5.12.2025 - čerti a Mikuláš - 23.12.2025 - svařák z rukou starosty, koledy a Betlémské světlo

Obec Mezná zve na archeologickou přednášku pana docenta Ondřeje Chvojky z Jihočeského muzea a Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích o nedávných mimořádně zajímavých archeologických nálezech v této, od našeho Doňova, nedaleké oblasti. Koná se v mezenské Hospůdce Ve Škole v pátek 19. září v 18 hodin. Bude to prý hodně zajímavé nejen pro hledače pokladů!



„Rybaření je jediný sport, kde můžeš celý den nic nedělat – a ještě být šampion“ Milí přátelé rybolovu, s potěšením vás zveme na další doňovské rybářské závody. Podrobnosti najdete v přiložené pozvánce.



Milí sousedé, důchodci i mládež (podle toho, jak se kdo cítí 😀)! Tuto neděli 10.8.2025 od 14:00 se sejdeme u školy, abychom porazili naši těžce uhlídanou májku a spojíme to se společným setkáním. Občerstvení zajištěno (když padne májka, padne třeba i panák). Počasí by nám mělo přát, tak si přijďte popovídat, protože smích léči a pohoda prodlužuje život!

Město Soběslav nás oslovilo s následující pozvánkou... Kulturní dům Soběslav srdečně zve na Festival dechových hudeb, který se koná v sobotu 19. července od 14 hodin na náměstí v Soběslavi.



Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie: Odstávka číslo: 250185104 Dne: 22.05.2025 od 07:30 do 22.05.2025 17:00 Vypnutá oblast: celé obce Doňov



V neděli 11.5.2025 zvou doňovští pánové 🌸doňovské matky 🌸do doňovské školy 🌸k oslavě Dne matek. Budou květiny, něco dobrého na zub, něco k popití a také za námi přijede paní Jaroslava Novotná (roz. Fišerová). Paní Novotná má neuvěřitelné znalosti o historii naší obce i jednotlivých domů a rodů! Přijďte si s ní o tom popovídat. Budete koukat, co všechno už vypátrala, zcela jistě se dozvíte něco nového! A nebo jí naopak přijďte něco zajímavého (s Doňovem souvisejícího) povědět, aby to ona následně mohla použít do vznikající knížky. Začátek ve 14:00 hod 🌸

V sobotu 12.4.2025 v době od 14:15 do 14:30 hod.



Milí sousedé, dovoluji se na Vás obrátit s prosbou o pomoc při stavbě nového mostu přes potok u Mostku. Před 5 lety ho pánové poprvé společnými silami přemostili a teď nastal čas na nový. Bude bytelnější, se zábradlím a o kus dál. Stavěl by se v sobotu 12.4.2025 od 9 hodin. Současně by se při tom zabetonoval (už dlouho v trávě ležící) kolotoč. A tak kdo můžete, máte čas a ochotu, ozvěte se prosím Lubošovi, ať ví, kolik lidí může čekat. O oběd (vč. nápojů) budete mít samozřejmě postaráno. Předem velké díky všem !

Krásný první jarní den všem ☀️! Můžete začít s jarním úklidem a zbavovat se věcí a myšlenek, které už Vám neslouží. Kontejner na velkoobjemový odpad bude na návsi přistaven na víkend 26.-27.4.2025

Na pátou postní neděli 6.4.2025 nám doňovská děvčátka opět po roce do vsi vnesou nové léto - NOVELETO 🌸☀️. Svoji obchůzku začnou kolem 9. hodiny.

Jak bylo již dříve avizováno, bude dnes probíhat zaměřování obecní infrastruktury. Neznamená to nic víc než to, že se po obci budou pohybovat cizí osoby a třeba i vstupovat na Vaše ( volně přístupné) pozemky.

Policie připravuje celorepublikovou akci Speed Marathon 2025, při které bude v dubnu měřit rychlost na vytipovaných místech. Řidiči i obyvatelé nyní mohou sami rozhodnout, kde by kontroly měly probíhat – nominace jsou otevřené. Podívejte sem, jak se zapojit a jak navrhnout nebezpečné úseky. https://jindrichohradecky.denik.cz/zpravy_region/policie-mereni-rychlosti-nebezpeci-mista-mapa-speed-marathon-2025.html

Dobrý den, v příloze přeposílám informace o zahájení měřičských prací v naší obci pro konsolidaci dat a doměření TI pro DMT JćK. Bude zahájeno pravděpodobně v průběhu příštího týdne.



MASKY, VESELÍ A SPOUSTA DOBROT ! Tradice je třeba udržovat ! Proto se v sobotu 15.2.2025 ve 14:00 hod sejdeme na naší návsi, abychom pak společně v maskách obešli ves a následně vše zakončili společným veselím ve škole.

Milý sousedé, v sobotu 4.1.2025 se opět doňovské děti převléknout za "Tři Krále" a projdou naší obcí. Výtěžek z této sbírky chtějí letos věnovat holčičce Zuzance... Rozhýbejme Zuzanku : Mezná Velké díky předem všem, kdo pomohou! K+ M+ B



I letos jste srdečně zváni v předvečer Štědrého dne ke stromečku na doňovskou náves, abychom si společně poslechli koledy, zahřáli se svařáčkem nebo punčem z rukou starosty a do svých domovů si odnesli Betlémské světlo. Začátek cca 18:00 hod.

Z důvodu prasklého potrubí na levé straně směrem k dálnici nepoteče dnes cca od 18:00 hod do zítra cca 14:00 hodin voda! Čevak začně bohužel opravovat až zítra po ránu, protože dnes odstraňuje rozsáhlejší havárii v J.Hradci. Nezapomeňte si udělat dostatečnou zásobu vody !

Přeposílám varování MPSV....



Ve středu 11.12.2024 v 18 hodin se opět společně sejdeme před naší doňovskou kapličkou, abchom si společně v jednu chvíli znovu zazpívali stejné koledy a zpříjemnili si adventní čas. Na kytaru nás už tradičně doprovodí Helena Mastná a navíc letos nově i na housle Anička Hájíčková!



Zítra, tj. ve středu 27.12. během dopoledne začne probíhat pokládka asfaltu u bytovek a směrem k bývalému družstvu , resp. od křížku k autobusové garáži. Je třeba tedy počítat v těchto místech s omezením provozu.

Máte nějaký podnět, co byste chtěli mít v Munipolis? Co postrádáte, Co byste uvítali?

Na úvodní stránce je nově umístěna "dlažnice" s harmonogramem svozu separovaného odpadu (plast, papír, sklo) v roce 2025. V prosinci 2024 budou odvozy: - plast 2.12. , 16.12., 30.12. - papír 3.12. - sklo 18.12.



Dnes odpoledne začne probíhat zametání silnice a nástřik čar. Z tohoto důvodu prosí stavebníci, abyste již neparkovali na silnici žádná auta. Předpokládané úplné otevření silnice = ukončení uzavírky je naplánováno na tuto neděli – 24.11.2024.

První adventní svíčku bychom letos měli zapálit v neděli 1.12.2024. A k tomu je třeba mít adventní věnec. Chcete-li si ho společně vytvořit, přijďte v sobotu 30.11.2024 do naší Kampeličky. Budeme tu cca od 14:00 hodin vít a klidně i výt. Chvojí nám z lesa jako každý rok přiveze některý z hodných doňovských mužů. P.S. Zbytek si musíte ale obstarat sami. TO MÁTE….korpus, nůžky, provázek, drátek, ozdoby, šišky, přízdoby, mašle, sušené ovoce, skořici, tavnou pistoli, náboje do tavné pistole, červené víno, vaječný koňak, něco sladkého, něco slaného, dobrou náladu, děti, koledy, inspiraci, kamarádky,matky,babičky, sestry, sousedky……….. foto z archivu - rok 2015



Zítra, tj. ve středu 13.11.2024 odpoledne se bude provádět nástřik na asfalt a je nezbytné, aby tedy zítra na silnici už NEPARKOVALA ŽÁDNÁ AUTA! Je třeba, aby se po nástřiku na silnici ani vůbec nejezdilo. Jednak je to velmi žádoucí pro průběh stavby, ale zároveň hmota špiní ! Jen v maximálně nezbytných případech je možné později v noci na silnici parkovat. Hned následující ráno, tj. ve čtvrtek 14.11. v 6:00 hod ráno se bude pokládat finální vrstva asfaltu po celém úseku stavby. Předpokládá se, že tentýž den (čtvrtek) odpoledne už budou obyvatelé Doňova moci po silnici jezdit a na ní parkovat. Stavbaři prosí o striktní dodržování výše uvedených pokynů !!!

Právě jsme byli informováni, že zítra, tj. v úterý 29.10.2024 v 6:30 hod ráno začne pokládka asfaltu v obci. Je tedy nezbytně nutné, aby na silnici tou dobou už neparkovala žádná auta !!! Děkujeme!

Z opatrnosti všem doporučujeme, aby v pondělí raději připravili pro AVE popelnice k hlavní silnici. Není jisté, že auto pojede běžnou trasou jako doposud (kolem kovárny), jak se tomu asi stalo toto pondělí.

Od soboty 26.10. do pondělí 28.10.2024 bude probíhat pokládka asfaltu v úseku od rybníku Mostek (značky Doňov) směrem k Soběslavi/Veselí nad Lužnicí, tj. ke konci okresu Jindřichův Hradec. SILNICE NEBUDE V TÉTO DOBĚ A V TOMTO ÚSEKU VŮBEC PRŮJEZDNÁ !!! Dbejte a upozorňujte na to prosím při cestách svých, ale i zákazníků či známých !!! V samotné obci bude asfalt pokládán pravděpodobně od středy.

Tento, a i ten další týden bude v rámci stavby probíhat frézování a stabilizace konstrukce vozovky a ukládání obrubníků. Celé pondělí a pravděpodobně i úterý bude probíhat frézování po celé obci a je třeba počítat s tím, že obec tedy nebude téměř vůbec průjezdná. Od středy by mělo dojít k ukládání obrubníků. DŮLEŽITÉ: Je potřeba počítat s tím, že až do dokončení asfaltového povrchu nebude možné zajíždět do nemovitostí kolem silnice. Nejpozději v pondělí ráno je tak potřeba mít auta vyvezená z nemovitostí a parkovat je na návsi nebo u JZD. Po domluvě se stavitelem také není vůbec problém v době, kdy se nepracuje (cca od 17 do 7) auta parkovat na silnici před nemovitostí, s tím, že ráno musí odjet. Až do dokončení asfaltového povrchu se nebudou u jednotlivých nemovitostí dělat dočasné nájezdy!!! Jediný dočasný nájezd bude u autobusové zastávky, aby bylo možné zajíždět na náves. Obrubníky budou pokládány po celé délce návsi, u vjezdů do nemovitostí budou ukládány snížené. Starosta se stavitelem prošli celou obec a řešili jednotlivé vjezdy dle projektu. U většiny vjezdů se dohodli, že oproti projektu snížený vjezd ještě (většinou o 1m) rozšíří kvůli snazšímu zajíždění. Před každým vjezdem je sprejem označena plánovaná šířka vjezdu (snížení), např 6 m, počítáno na střed vrat, cesty nebo brány. Pokud by někdo chtěl nějakou úpravu, ať zkontaktuje nejpozději do úterý 22.10. starostu. Dle stavitele je možné ještě nějaké úpravy ohledně snížených obrubníků udělat. Současně s těmito pracemi bude probíhat ještě oprava kanalizace, která bude v některých úsecích měněna za novou nebo zpevňována protlaky. Opět apelujeme na velkou opatrnost při projíždění stavby!

Paní Novotná má už téměř zpracovanou historii doňovských gruntů a obrací se na Vás s prosbou, abyste jí do knihy poslali nějaký příběh, vzpomínku, historku, vyprávění, něco co vám třeba vyprávěli vaši předci, že se ve vaší rodině/domu, resp. v Doňově událo…. Pište jí prosím na e-mail: jaroslava.novotna22@seznam.cz Poděkování všem, kdo se aspoň zamyslí a ještě víc těm, kteří něčím přispějí!

Začátek 19:30 hod
Hudba: Machovci od 20:00 hod



V tomto týdnu bude probíhat zásadní zásah do konstrukce vozovky, který bude pokračovat i do týdne následujícího. V pondělí a úterý se začne frézovat první vrstva. Začne se intravilánem obce a je nutné počítat s tím, že silnice v obce nebude v pondělí dopoledne v podstatě vůbec průjezdná, v pondělí odpoledne by se měla fréza sunout směrem k dálnici a po komunikaci v obci by se již mělo nechat jezdit. V následujících dnech bude probíhat přesun materiálu a začne frézování druhé vrstvy vozovky (skalní frézou). Při těchto pracích je potřeba počítat s tím, že v určitých částech některých dní bude úsek neprůjezdný, zejména ze směru od dálnice. V tomto období tak bude potřeba do obce jezdit ze směru od KŘ, což platí hlavně pro zákazníky. Při těchto pracích by mělo dojít ke zpětnému ukládání a hutnění vrstev vozovky a poté zase bude možné úsekem projíždět z obou směrů.
Stavebníci žádají o maximální opatrnost a ohleduplnost, protože se tu bude pohybovat značné množství velkých strojů. Chápou, že je to pro místní obyvatele omezení a když je to možné, nechávají auta projet. Z druhé strany si musíme uvědomit, že je to jejich benevolence a odpovědnost a chovat se maximálně obezřetně a ohleduplně. Pokud bude něco nového nebo jinak, napíšeme.

PÁTEK 4.10.
Cca 15:30 hod příprava na výlov – převoz věcí k rybníku
SOBOTA 5.10.
Cca 8:00 – 9:00 hod vstup do loviště
Cca 9:30 - 10:00 hod k dispozici první ryby
Nezapomeňte si vzít s sebou nádobu/tašku, ve které si ryby odnesete !
Vzhledem k nepříznivé předpovědi počasí budeme velmi pravděpodobně dělat rybí řízky tentokrát ne na hrázi, ale v garáži u školy.
Bude otevřena formanka a bude zatopeno.
Tak se nenechte odradit počasím a přijďte i tak 😊 !
Zažít výlov k Mostku a dát si řízek a br. salát ke škole…

Bude pokračovat úprava stok a budování kanalizačních vpustí.
I nadále je možné pro místní a pro zákazníky projíždět stavbou.
Stále platí, že je nutné jezdit pomalu a velice opatrně a poslouchat pokyny stavebníků, popřípadě i počkat, než se stavební stroje uhnou a bude možné projet.
Díky všem za pochopení a respektování potřeb stavitelů.