Tři oříšky pro Popelku: Jak dnes vypadá hrad, kde se točila pohádka? A proč plac páchnul rybinou?
Před 2 rokyFilmový statek se natáčel na vodním hradě Švihov, který zůstal prakticky stejný. Některá místa však museli filmaři poupravit. Navíc v prosinci došel sníh, tudíž si tvůrci museli dopomoci poměrně netradiční formou. Podívejte se, jak hrad vypadá dnes.Kapitán Amerika, Mozart a Anthony Hopkins v jedné pražské ulici
Před 2 rokyV jedné malebné pražské uličce se pár kroků od sebe promenovali Amadeus, Kapitán Amerika, Chris Rock a Anthony Hopkins nebo detektiv Nick Carter! Filmaři tuhle uličku milují, a není divu. Podívejte se na to, jaké filmy a seriály se v Thunovské ulici natáčely.„Asi vítr, Máchale." Podívejte se na místo, kde vznikla slavná hláška
Před 3 roky„Asi vítr, ne? Postav to." Dle Československé filmové databáze je S čerty nejsou žerty nejen nejlepší pohádka, ale i jeden z nejlépe hodnocených českých filmů vůbec. Z většiny se sice točilo v Českém ráji, některé z nejpamátnějších scén ale byly natočeny v Praze! Konkrétně na adrese Jinonická 59 v Košířích. Ale pozor, jde o soukromý pozemek! Proto, případní návštěvníci, respektujte soukromí majitelů, prosím.Vrchní, prchni! Víte, kde v Praze se slavný film natáčel a jak se místo změnilo?
Před 3 rokyPodívejte se, jak dnes vypadá filmová lokace, kde vznikla legendární hláška „Stěrače stírají!". Dům, kde bydlela rodina Vránových, se nachází na Svěrákově oblíbeném Žižkově na adrese Vozová 4. Pro mnohé může být překvapením, že chodba domu se opravdu natáčela tam, kde se pořídily i scény exteriérů. Srovnejte si, jak chodba vypadala ve filmu a jak vypadá dnes.


