Po pěti letech na vrcholné scéně si Michala Kvapilová dává od plážového volejbalu pauzu. Trojnásobná mistryně republiky vynechá příští sezonu a není jasné, v jaké roli se vrátí. Aktuálně je trenérkou šestkového volejbalu ve Wiesbadenu.
Ondřej Perušič a David Schweiner jsou favority domácího šampionátu v plážovém volejbalu. Na písku v pražském Beachklubu Ládví, kde nedávno ovládli dvouhvězdičkový turnaj Světového okruhu, se hraje od pátku do neděle a by bylo překvapením, kdyby české jedničky neobhájily titul. V soutěži žen je trůn volný, jelikož loňské šampionky nestartují. Markéta Nausch Sluková přerušila kariéru a Barbora Hermannová novou parťačku nehledala.
Plážové volejbalistky Marie Sára Štochlová a Martina Williams porazily na dvouhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Brně nasazené jedničky Barboru Hermannovou s Michaelou Břínkovou 21:17, 21:11 a postoupily do nedělního semifinále. V něm se utkají s německou dvojicí Svenja Müllerová, Cinja Tillmannová.
Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner splnili na dvouhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Praze roli hlavních favoritů. České jedničky porazily ve finále v dešti na Ládví 2:1 na sety německou dvojici Philipp Arne Bergmann, Yannick Harms a získaly titul.
Čeští favorité Ondřej Perušič a David Schweiner postoupili na dvouhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v plážovém volejbalu v Praze do nedělního semifinále. Z domácích ženských párů se na Ládví dařilo nejvíce Michaele Kubíčkové s Michalou Kvapilovou, které skončily ve čtvrtfinále a obsadily páté místo.
Plážové volejbalistky Michaela Kubíčková s Michalou Kvapilovou zvládly na dvouhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Praze první kolo play off a postoupily do čtvrtfinále. Zbývající dva české páry Barbora Hermannová - Daniela Resová a Marie Sára Štochlová - Martina Williams vypadly a skončily na Ládví deváté.
Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner vyhráli na turnaji Světového okruhu v Praze oba zápasy ve skupině a postoupili přímo do čtvrtfinále dvouhvězdičkové soutěže. Ostatní české páry, které se probojovaly do play off, budou muse v sobotu absolvovat utkání prvního kola.
Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner vyhráli na turnaji Světového okruhu v Praze oba zápasy ve skupině a postoupili přímo do čtvrtfinále dvouhvězdičkové soutěže. Ostatní české páry, které se probojovaly do play off, budou muse v sobotu absolvovat utkání prvního kola.
Norští beachvolejbalisté Anders Mol a Christian Sörum jsou počtvrté za sebou mistry Evropy. Čerství olympijští vítězové ve finále šampionátu ve Vídni porazili 2:1 na sety Nizozemce Stefana Boermanse a Yoricka de Groota, čtvrtfinálové přemožitele českého páru Ondřej Perušič, David Schweiner. Bronzové medaile získali Piotr Kantor a Bartosz Losiak z Polska.
Barbora Hermannová s Marií Sárou Štochlovou podlehly v osmifinále mistrovství Evropy v plážovém volejbalu lotyšské dvojici Anastasija Kravčenoková, Tina Graudinová 17:21, 18:21 a po porážce od čtvrtého páru z olympijských her obsadily ve Vídni dělené deváté místo.
Ve Vídni v těchto dnech probíhá mistrovství Evropy v beachvolejbale, Česká republika zde má dva ženské a jeden mužský pár. Po dvou dnech je jasné, že dvě z těchto dvojic si zahrají osmifinále. Mezi ženami to je pár Hermannová / Štochlová, mezi muži pak české jedničky Perušič / Schweiner.
Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner jsou ve čtvrtfinále mistrovství Evropy. V dnešním osmifinále ve Vídni jasně porazili bývalé mistry Evropy Aleksandrse Samoilovse a Janise Šmedinše z Lotyšska. S turnajem se naopak v osmifinále rozloučily Barbora Hermannová s Marií Sárou Štochlovou. Favorizované lotyšské dvojici Anastasija Kravčenoková, Tina Graudinová, čtvrtému páru olympijských her, podlehly 17:21, 18:21 a obsadily dělené deváté místo.
Barbora Hermannová s náhradní spoluhráčkou Marií Sárou Štochlovou vyhrály na mistrovství Evropy v beachvolejbalu úvodní zápas a mají jistotu, že si zahrají i vyřazovací část. Norky Ingrid Lundeovou s Emilií Olimstadovou porazily po třísetové bitvě, přičemž odvrátily v dramatické koncovce mečbol. Češky vyhrály 21:23, 21:14 a 16:14.
Dva české beachvolejbalové páry mají podle očekávání jistotu startu na hrách v Tokiu. Díky pořadí ve světovém žebříčku, který se uzavřel po turnaji J&T Banka Ostrava Beach Open, čeká olympijská premiéra Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera, druhou společnou účast pod pěti kruhy mají jistou Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou. Do Tokia se mohou nominovat ještě dva české páry, pokud uspějí na finálovém turnaji Kontinentálního poháru.
Dva české beachvolejbalové páry mají podle očekávání jistotu startu na hrách v Tokiu. Díky pořadí ve světovém žebříčku, který se uzavřel po turnaji J&T Banka Ostrava Beach Open, čeká olympijská premiéra Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera, druhou společnou účast pod pěti kruhy mají jistou Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou. Do Tokia se mohou nominovat ještě dva české páry, pokud uspějí na finálovém turnaji Kontinentálního poháru.
Plážové volejbalistky Michala Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou vstoupily do čtyřhvězdičkového turnaje Světového okruhu v Ostravě porážkou ve dvou setech s favorizovaným americkým párem April Rossová, Alix Klinemanová. Stříbrné medailistky z předloňského mistrovství světa zvítězily 21:12, 21:18.
Boje v kvalifikaci české páry nezvládly, v hlavní části turnaje J&T Banka Ostrava Beach Open v Ostravě si tak od čtvrtka mezi 32 mužskými a 32 ženskými páry zahrají celkem čtyři české týmy.
České beachvolejbalové jedničky Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou prohrály z mečbolů svůj druhý zápas na čtyřhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Ostravě a o postup do osmifinále budou muset zabojovat v 1. kole play off. Páru Kelly Claesová, Sarah Sponcilová z USA podlehly ve skupině H 1:2.
České páry neuspěly v dnešní kvalifikaci čtyřhvězdičkového turnaje Světového okruhu v plážovém volejbalu v Ostravě. V prvním kole vypadla jedna mužská a tři ženské dvojice. Hlavní soutěž J&T Banka Ostrava Beach Open začne ve čtvrtek.
Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou vyhrály na čtyřhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Cancúnu skupinu a budou hrát o postup do čtvrtfinále. Nasazené jedenáctky po vítězství nad německou dvojicí Kim Behrensová, Sandra Ittlingerová zvládly s vítězným koncem další třísetovou bitvu proti švýcarským beachvolejbalistkám Joaně Heidrichové a Anouk Vergéové-Dépréové.
Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou vyhrály na čtyřhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Cancúnu skupinu a budou hrát o postup do čtvrtfinále. Nasazené jedenáctky po vítězství nad německou dvojicí Kim Behrensová, Sandra Ittlingerová zvládly s vítězným koncem další třísetovou bitvu proti švýcarským beachvolejbalistkám Joaně Heidrichové a Anouk Vergéové-Dépréové.
Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou vstoupily vítězně do třetího a posledního turnaje Světového okruhu v Cancúnu. Nasazené jedenáctky porazily německou dvojici Kim Behrensová, Sandra Ittlingerová ve třech setech. O přímý postup do druhého kola play off budou české beachvolejbalistky hrát proti přemožitelkám Michaely Kubíčkové a Michaly Kvapilové.
Ondřej Perušič a David Schweiner získali na turnaji Světového okruhu v plážovém volejbalu v Cancúnu bronz a po březnovém premiérovém triumfu mezi elitou v Dauhá slaví další medaili. Úvodní ze tří podniků na mexickém písku zakončili výhrou nad Rakušany Martinem Ermacorou a Moritzem Pristauzem 21:18 a 21:12.
Českým plážovým volejbalistkám se první ze tří turnajů Světového okruhu v Cancúnu nevydařil. Markéta Nasch Sluková s Barborou Hermannovou i Michala Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou prohrály oba zápasy ve skupině a nevyužily příležitost získat další body do olympijské kvalifikace.
Plážové volejbalistky Markéta Nasch Sluková a Barbora Hermannová vstoupily porážkou do turnaje Světového okruhu v Cancúnu. Na čtyřhvězdičkové akci v Mexiku české jedničky podlehly nizozemskému páru Sanne Keizerová, Madelein Meppelinková 1:2 po setech 15:21, 21:16 a 11:15.
Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem proklouzli na turnaji Světového okruhu v Cancúnu ze skupiny do vyřazovacích bojů. Češi, kteří v březnu triumfovali na turnaji Světového okruhu v Dauhá, dnes v Mexiku v závěrečném zápase udolali domácí dvojici Rodolfo Ontiveros, Juan Virgen 2:1 a v 1. kole play off je čeká ruský pár Nikita Ljamin, Taras Myskiv.
Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner po životním úspěchu velebí italského kouče Andreu Tomatise. Jejich pětiletá spolupráce stojí za víkendovým triumfem na čtyřhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Dauhá a může přinést další úspěchy včetně účasti na olympijských hrách v Tokiu.
Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner korunovali senzační pouť čtyřhvězdičkovým turnajem v Dauhá premiérovým českým mužským titulem na Světovém okruhu. Ve finále s Brazilci Evandrem a Gutem ani jednou neprohrávali a přes komplikace v závěru druhého setu zvítězili 21:16 a 21:19. Získali tak pořádnou porci bodů do olympijské kvalifikace.
Ruská dvojice Ksenia Dabižová a Darja Rudychová se stala osudnou pro oba české páry na beachvolejbalovém turnaji Světového okruhu v Dauhá. Do osmifinále podniku čtyřhvězdičkové kategorie nepustila favoritky Markétu Nausch Slukovou s Barborou Hermannovou a dříve dnes zdolala ve skupině i Michalu Kvapilovou s Michaelou Kubíčkovou.
Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner vstoupili do sezony na turnaji Světového okruhu v Dauhá dvěma výhrami a zajistili si přímou účast v druhém kole play off. Do prvního kola musí na čtyřhvězdičkovém turnaji nejlepší český ženský pár Markéta Nasuch Sluková, Barbora Hermannová.
Plážové volejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková postoupily na mistrovství Evropy v Lotyšsku do čtvrtfinále po výhře 21:13, 21:10 nad nizozemským duem Marleen Van Ierselová, Pleun Ypmaová. Další dva české páry vypadly.
Plážoví volejbalisté Jan Dumek a Václav Berčík prohráli na mistrovství Evropy v Lotyšsku i podruhé a skončili v základní skupině. V boji o play off podlehli belgické dvojici Dries Koekelkoren, Tom van Walle 18:21 a 12:21. Po bouři a zrušení celého čtvrtečního programu byl turnaj z Jurmaly u Baltského moře přesunut do náhradního areálu k Rize.
Avizovaná razantní změna počasí přinutila lotyšské pořadatele mistrovství Evropy v plážovém volejbalu odložit kompletní dnešní program. Po předchozích teplých a slunných dvou dnech se v Jurmale naplnila předpověď, výrazně se ochladilo a silný vítr provázený prudkým deštěm vůbec nepustil týmy do hry.
Jurmala (Lotyšsko) - Beachvolejbalisté Jan Dumek, Václav Berčík se z pozice náhradníků dostali na poslední chvíli na mistrovství Evropy a v Jurmale začali porážkou. Zkušeným Rakušanům Clemensi Dopplerovi s Alexanderem Horstem, kteří už mají z minulosti evropské medaile a jsou vicemistry světa z roku 2017, podlehli 13:21 a 21:23.
Beachvolejbalisté Jan Dumek, Václav Berčík se z pozice náhradníků dostali na poslední chvíli na mistrovství Evropy a v Jurmale začali porážkou. Zkušeným Rakušanům Clemensi Dopplerovi s Alexanderem Horstem, kteří už mají z minulosti evropské medaile a jsou vicemistry světa z roku 2017, podlehli 13:21 a 21:23.
Michaela Kubíčková s Michalou Kvapilovou zahájily beachvolejbalové mistrovství Evropy v lotyšské Jurmale vítězně. V lázeňském městě na pobřeží Baltského moře, kde Kubíčková před třemi lety vybojovala evropské stříbro s Kristýnou Hoidarovou Kolocovou, porazily ruskou dvojici Jekatěrina Birlovová, Jevgenija Ukolovová ve dvou setech 21:12 a 25:23.
Obě české dvojice zahájily beachvolejbalové mistrovství Evropy v lotyšské Jurmale dvousetovými výhrami. Roli jasných favoritek splnily Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková proti mladičké domácí dvojici Anete Namikeová, Varvara Brailková, které v neděli získaly v Brně evropský titul do 20 let. Uspěly i Michaela Kubíčková s Michalou Kvapilovou.
Tituly mistrů republiky v plážovém volejbalu získaly v Opavě nejvýše nasazené páry Ondřej Perušič, David Schweiner a Markéta Nausch Sluková, Barbora Hermannová. Perušič se Schweinerem prošli turnajem bez zaváhání, Nausch Sluková s Hermannovou oplatily ve finále sobotní porážku mistryním do 22 let Marii Sáře Štochlové s Martinou Maixnerovou.
Na domácím beachvolejbalovém šampionátu v Opavě jsou v semifinále největší favorité. Jen Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou si cestu prodloužily, protože prohrály ve čtvrtfinále a musely projít jedním kolem oprav. Nakonec vše zvládly a v nedělním duelu o finále vyzvou Michaelu Kubíčkovou s Michalou Kvapilovou. Vítězné tažení zaznamenala dvojice Martina Maixnerová s Marií Sárou Štochlovou, suverénně si počínali domácí jedničky Ondřej Perušič a David Schweiner, kteří neprohráli ani set. Finálové zápasy jsou na programu od 14:00.
Tři české páry si zahrají mistrovství Evropy v plážovém volejbalu, které se uskuteční v lotyšské Jurmale 16. až 20. září. Dvojnásobné medailisty z kontinentálního šampionátu Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková jsou šesté nasazené a dnešní los je poslal do skupiny F. Na pláži Majori se představí rovněž Michaela Kubíčková s Michalou Kvapilovou a Ondřej Perušič a David Schweiner.
Oba páry českých plážových volejbalistek obsadily na jednohvězdičkovém podniku Světového okruhu v rakouském Badenu páté místo. Třetí nasazené Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková podlehly ve čtvrtfinále německé dvojici Victoria Bienecková, Isabel Schneiderová 0:2, Michalu Kvapilovou a Michaelu Kubíčkovou vyřadil ve třech setech švýcarský tým Joana Heidrichová, Anouk Vergéová-Dépréová.
Plážové volejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková dnes vstoupily úspěšně do prvního mezinárodního turnaje téměř po roce. V rakouském Badenu na jednohvězdičkovém podniku Světového okruhu dvakrát vyhrály a postoupily přímo do čtvrtfinále. O kolo dříve vstoupí v sobotu do play off Michala Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou.
Plážové volejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková dnes vstoupily úspěšně do prvního mezinárodního turnaje téměř po roce. V rakouském Badenu na jednohvězdičkovém podniku Světového okruhu dvakrát vyhrály a postoupily přímo do čtvrtfinále. O kolo dříve vstoupí v sobotu do play off Michala Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou.
Michala Kvapilová a Michaela Kubíčková skončily druhé na turnaji v plážovém volejbalu v Düsseldorfu. Předloňské mistryně republiky dokázaly v semifinále vyřadit olympijskou vítězku z Ria Lauru Ludwigovou, která hrála s Margaretou Kozuchovou. Po těsném vítězství 22:20 v prvním setu ovládly Kubíčková s Kvapilovou druhou sadu rozdílem pěti bodů.
Díky dvěma titulům z posledních turnajů se Michaela Kubíčková s Michalou Kvapilovou staly královnami Beach Series. Pár, který se o celkový triumf podělil s dvojicí Štochlová, Maixnerová, ale prvenství hodně bolelo. „Pět turnajů v pěti týdnech se ukázalo jako poměrně těžký úkol. Stálo nás to hodně sil. Zápasů bylo mnoho, často šly rychle za sebou, což vedlo k občasným výpadkům. Na to, jak jsme to zvládly, jsem proto velmi pyšná," uvedla Kvapilová.
Pět zastávek čítal seriál turnajů plážových volejbalistek Tipsport Beach Series a na čtyřech z nich hráčky minimálně část víkendu mokly nebo na písek nastupovaly v legínách a dlouhých rukávech. Až při vyvrcholení seriálu na pražském Strahově konečně vystačily s plavkami a měly mnohem vyšší spotřebu opalovacího krému.
Zdravotní problémy nepustí Markétu Nausch Slukovou na závěrečný turnaj pětidílné Beach Series v plážovém volejbalu, kde chtěla s Barborou Hermannovou usilovat o celkový triumf. Po nucené absenci o minulém víkendu v Chodově u Karlových Varů budou české jedničky chybět i v Praze na Strahově.
Zdravotní problémy nepustí Markétu Nausch Slukovou na závěrečný turnaj pětidílné Beach Series v plážovém volejbalu, kde chtěla s Barborou Hermannovou usilovat o celkový triumf. Po nucené absenci o minulém víkendu v Chodově u Karlových Varů budou české jedničky chybět i v Praze na Strahově.