Na Vysočině přibývají obce, které kvůli snížení odpadu pořizují vratné kelímky
Před 21 hodinami
Na Vysočině přibývají obce, které si i díky dotacím pořizují vratné nápojové kelímky, aby snížily množství vyhozených plastů po kulturním či sportovním programu. Nechávají je graficky zpracovat tak, aby mohly sloužit i jako upomínkové předměty. Zajišťovat mytí kelímků při akcích někde pomáhají dobrovolníci. Obec Kuklík ve Žďárských vrších koupila s 2500 kelímky i ruční myčku. Poprvé je využila při oslavách 90 let od založení sboru dobrovolných hasičů.

