Argentinský útočník Lionel Messi odmítl svůj klub, jenž chtěl započat jednání o prodloužení stávající smlouvy. PSG tak s vyjednáváním bude muset ještě chvíli počkat.
Stále odmítá odejít do Manchesteru United a chce zůstat na Camp Nou. Frenkie de Jong zahájil novou sezónu s Xaviho týmem. Odejít do nejprestižnější ligové soutěže na světě je velkým lákadlem pro každého hráče, ale nizozemský záložník odolává nabídce zamířit na Old Trafford. Jaké k tomu má důvody?
Byl jedním z nejméně oblíbených trenérů Barcelony v posledních letech. A z klubu rozhodně neodcházel po dobrém. Legendární klubový obránce Ronald Koeman měl přitom velmi těžkou pozici, svůj vyhazov tak stále kouše velmi těžce.
Sergio Busquets stále hraje na nejvyšší úrovni. Je klíčovým hráčem Barcelony, ale pořád nemá vhodného nástupce. Čas neúprosně letí a brzy oslaví čtyřiatřicetileté narozeniny.
Útočník Luis Suárez by se rád vrátil na Camp Nou, kde zažil řadu vydařených sezón. Dokonce má být kvůli tomu ochotný ke snížení platu. Navíc bude brzy volným hráčem, takže by ho Barcelona získala zadarmo. Co k této variantě řekl prezident katalánského velkoklubu?
Xavi přišel na lavičku Barcelony jako legenda klubu, aby pozvedl stagnující výkony týmu. Fanoušci jsou z jeho působení nadšení, nicméně statisticky má horší bilanci než jeho předchůdce Ronald Koeman.
Mezi dvěma fotbalovými rivaly z Liverpoolu je větší propast než kdy jindy. Everton se snaží zabránit obrovskému průšvihu, kterým by sestup z nejvyšší anglické soutěže po 71 letech jistě byl. Nepřátelé z Anfieldu mezitím mají možnost v jedné sezoně získat čtyři trofeje. Jedná se o velký paradox při pohledu na to, jak oba týmy za posledních šest let utrácely.
Slavia Praha nadějnou remízu z prvního duelu na půdě nizozemského Feyenoordu Rotterdam v postup do semifinále Konferenční ligy neproměnila, doma padla 1:3. Její odvěký rival Sparta Praha před deseti lety v boji o základní skupinu Evropské ligy byla úspěšnější. Po výsledcích 2:2 a 2:0 v odvetě na Letné přes Feyenoord postoupila.
Skvělá zpráva přišla od trenéra nizozemské fotbalové reprezentace Louise van Gaala. Ten oznámil, že léčba rakoviny prostaty byla úspěšná, a nic mu tak nebrání, aby se se svým celkem mohl připravovat na mistrovství světa, které se uskuteční na konci roku v Kataru.
Evropská konferenční liga má na programu úvodní čtvrtfinálová utkání. Ve čtvrtek večer poměří síly pražská Slavia s rotterdamským Feyenoordem, třetím celkem nizozemské Eredivisie. Představujeme vám slávistického soupeře.
Po skončení reprezentačního cyklu v podobě odehrané kvalifikace na mistrovství světa se velké změny odehrávají na lavičkách národních týmů. Zatímco Roberto Mancini šokující exit Itálie po domácí prohře v baráži se Severní Makedonii “kariérně” přežil, jinde se koučové národních týmů mění.
Ronald Koeman se v posledních letech zapsal do mysli fotbalových fanoušků především neúspešným angažmá v Barceloně. Po ukončení smlouvy na Camp Nou ale již má vyhlídky na další prestižní výzvu.
Nizozemskou fotbalovou reprezentaci opět povede trenér a hráčská legenda Ronald Koeman, který má za sebou neúspěšné angažmá v Barceloně. Nicméně současný kouč Louis van Gaal, jenž v týdnu oznámil, že má rakovinu, povede národní tým ještě na mistrovství světa a Koemanovi předá práci až po něm.
Návrat do starého křesla. Trenér Ronald Koeman povede od ledna fotbalisty Nizozemska, kde působil už mezi lety 2018 a 2020. Po mistrovství světa v Kataru nahradí ve funkci Louise van Gaala. Koeman podepsal smlouvu do světového šampionátu 2026. "Reprezentaci jsem rozhodně neopouštěl z nespokojenosti. Cítil jsem se tu dobře, hráli jsme dobře, měli jsme i výsledky. Brzy na to navážeme," uvedl.
Ve víkendovém šlágru La Ligy se odehrával souboj o druhé místo. Barcelona zvítězila na domácí půdě se Sevillou a posunula se na druhé místo v tabulce. Jediný gól zařídil mladičký záložník Pedri, Ivan Rakitič odcházel ze hřiště svlečený.
Barcelona je odhodlaná ještě pořádně zamíchat kartami v boji o titul. V posledních utkání má z ligy největší formu a náskok Realu tak úspěšně stahuje. Aktuálně je mezi týmy propast dvanácti bodů.
Střílení gólů je zejména práce pro útočníky, jenže často se do této aktivity zapojí i obránci. Kteří defenzivní fotbalisté mají na kontě nejvíce branek ve fotbalové historii?
Josef Csaplár porovnal aktuální herní i výsledkové pookřání Barcelony pod trenérem Xavim s českým fotbalovým prostředí, pro které - narozdíl od slavné katalánské značky z Campu Nou - příliš lichotivých slov nemá.
Fotbalová budoucnost Lionela Messiho vyvolává otazníky. Zahraniční tisk předpovídá návrat do Barcelony. Spekulace nedávno komentoval samotný Xavi Hernández.
Tomáš Souček se s West Hamem po 29 kolech drží na pohárové příčce. Kladiváři jsou aktuálně na šestém místě Premier League, což by znamenalo, že by se tým s českou stopou v příští sezóně představil v předkole EKL. West Ham si na domácím hřišti poradil s Aston Villou poměrem 2:1. Jak si vedl český reprezentační kapitán?
Katalánští fanoušci mají po delší době opět důvod k radosti. Nový kouč Xavi naprosto změnil filozofii klubu a týmu se hned začalo dařit. V lize Barcelona začala dokonce válcovat své soupeře, na což už v klubu přestali být zvyklí.
Watford a Arsenal k sobě sice mají v tabulce daleko a oba celky mají také pochopitelně úplně jiné možnosti a ambice. Přesto jsou si blízké, alespoň co se týče tréninkových center. V podstatě stačí přeskočit plot.
I po odchodu Ronalda Koemana zůstává Riqui Puig v Barceloně na druhé koleji. Pod novým trenérem odehrál 22letý mladík pouhých 240 minut v sedmi zápasech. Nyní dokonce i zarytí fanoušci záložníka věří, že pro něj bude nejlepší Camp Nou opustit.
Ronald Koeman letos vedl Barcelonu v jedné z jejích nejhorších sezón ve 21. století. Deváté místo v lize a pozice na hraně vyřazení z Ligy mistrů už ve skupině jej stála místo. Teď se nizozemský trenér ohlíží za angažmá na Camp Nou a pálí do prezidenta Joana Laporty.
Barcelona se po příchodu Xaviho na trenérskou lavičku snaží získat do svého týmu Alvara Moratu z Juventusu. Podle některých médií by se mohlo jednat o výměnu za Memphise Depaye, který trenéra Blaugranas zatím moc nepřesvědčil.
Zimní přestupové okno ve většině evropských lig startuje až prvním lednovým dnem, přesto si některé kluby zajistily posílení již s předstihem. Jedním z nich je i katalánská Barcelona, která má na svědomí první výrazný přestup tohoto okna.
Jako by nebylo té soli v ranách Barcelony již dost. Ve středu dostal katalánský obr v Allianz Aréně nařezáno od Bayernu Mnichov a herně i výsledkově padl rozdílem třídy. Svěřenci kouče Xaviho se tak musí smířit s jarní účastí pouze v Evropské lize a sen o zisku titulu v La Lize už ze svých hlav vystrnadili asi už dávno. Na Camp Nou je zapotřebí ještě hodně práce, než se bude blýskat na lepší časy a kritika se nevyhýbá ani nizozemskému útočníkovi Depayovi.
Francouzský fotbal sice stále je v pětici nejlepších evropských lig, své postavení však už natolik výsostné nemá. Do první pětky se totiž letos na krátko probojovalo Portugalsko. Panují tedy jisté obavy a šéf francouzského fotbalu má o potřebách ke zlepšení jasno.
Barcelona zažívá obrovskou krizi, dokonce se poprvé od sezony 2003/04 představí až ve druhé nejprestižnější klubové soutěži, když si na jaře zahraje Evropskou ligu. Fanoušci trpí, někteří hráči si s tím ale zřejmě hlavu nelámou. Příkladem by mohl být Clément Lenglet. Co udělal?
Angažmá Ronalda Koemana v Barceloně rozhodně nebylo úspěšné. Tým kolem Messiho přebíral po výprasku 2:8 od Bayernu, v lize skončil třetí, vypadl v osmifinále Ligy mistrů, získal alespoň Copa del Rey. V další sezóně mizérie pokračovala a byl vyhozen a jak později vychází najevo, v kabině moc oblíbený nebyl.
Možná jste už ten příběh slyšeli. V roce 2008, když Pep Guardiola poprvé trénoval Barcelonu na Camp Nou. Současný kouč Manchesteru City tehdy všechny šokoval tím, že si do základní sestavy vybral neznámého dvacetiletého mladíka z La Masie.
Ronald Koeman v něm viděl novou palebnou sílu pro Barcelonu, ale tak nějak se zdá, že by i jeho krajan mohl Camp Nou v brzké době opustit. Sedmadvacetiletý útočník Memphis Depay se zatím nepotkal v La Lize s nějakou výrazně oslnivou formou, což se odráží i na výsledky celého klubu. I proto se zdá, že mu nový kouč Xavi bránit v odchodu nebude.
Barcelona zahájila novou éru. Elán do žil fanoušků i hráčů dostal návrat klubové legendy Xaviho. Nikoliv na hřiště, ale na trenérskou lavičku. Své působení začal ukončením čtyřzápasového čekání na výhru, které po sobě zanechal Ronald Koeman.
Už v průběhu minulého týdne se o tomhle tématu v novinách psalo jako o senzaci. Bývalý bek Barcelony vyslyší volání trápícího se giganta a vrací se do Katalánska. Dnes byla staronová posila Dani Alves oficiálně představena fanouškům na Camp Nou. Mnohé se změnilo, pověstné žabky ale Brazilec obul znovu.
Fotbalový obránce Dani Alves se dočkal při návratu do Barcelony bouřlivého přijetí. Osmatřicetiletý Brazilec se dnes oficiálně představil fanouškům na stadionu Camp Nou jako staronová posila a prohlásil, že se pokusí pomoci týmu, který nyní vede z pozice trenéra jeho bývalý spoluhráč Xavi, k návratu na přední příčky. V Barceloně bude nosit číslo 8, které před ním měly legendy Andrés Iniesta nebo Christo Stoičkov.
Ronald Koeman na lavičce Barcelony po dlouhém trápení definitivně skončil. Katalánský velkoklub vítá nového trenéra a starou legendu – fenomenálního Xaviho. Ten má za cíl nastolit řád a vrátit svůj klub na fotbalový piedestal.
Druhé listopadové pondělí si našlo cestu na Nou Camp několik tisíc fanoušků „Blaugranas”, kteří si nechtěli nechat ujít představení Xaviho jako nového trenéra FC Barcelona. Příznivci katalánského velkoklubu očekávají od klubové legendy okamžité zázraky a otočení kormidla o 180 stupňů.
Bývalý kapitán brazilské fotbalové reprezentace Dani Alves se po více než pěti letech vrátí do Barcelony. Osmatřicetiletého obránce si vyžádal nový trenér Xavi, který s ním v dresu katalánského klubu hrával.
Jak avizoval, tak učinil. Nový trenér fotbalistů Barcelony Xavi v kontextu zveřejněného desatera pravidel, kterým se nyní musejí jeho svěřenci řídit, vyměřil pokutu francouzské hvězdě týmu. Mistr světa Ousmane Dembélé ji vyfasoval na pozdní příchod na trénink, referují španělská média.
Španělský deník Diario Sport přinesl informaci o osmi nových pravidlech, které musí dodržovat hráči a realizační tým Barcelony poté, co se na Camp Nou ujal kormidla slavný odchovanec La Masie Xavi Hernández.
Start nové sezony jako z hororu. Takhle nějak smýšlí o svém dosavadním počínání Barcelona. Slavný gigant okupuje v tabulce La Ligy až deváté místo a žádná sláva to není ani v Lize mistrů. Do klubu už se přihnal nový kouč Xavi, který má vše obrátit k lepšímu. Přidat by se ale mohl i legendární obránce Dani Alves, který je v současné době bez angažmá.
Slavná Barcelona je v krizi, největší za dlouhá desetiletí. Klub je v bídné finanční kondici, opustil ho legendární Lionel Messi a ve španělské La Lize nestačí ani na průměrné týmy. Bídnou situaci ztrátou funkce odnesl trenér Ronald Koeman. Teď Katalánci veškeré naděje vkládají ve svou někdejší megahvězdu: role kouče se ujímá hvězdný záložník Xavi.
Zdraví hráčů, vztahy v kabině i změna taktiky. Nový kouč Barcelony Xavi má před sebou těžký úkol, aby katalánský klub vrátil do evropské špičky. Magazín Sport.es těch úkolů napočítal hned deset. Které to jsou?
Nevýhodná protekce a smlouva ze známosti. I tak fanoušci Barcelony nazývají hostování Luuka De Jonga ze Sevilly. Nizozemský útočník vstřelil v nové sezoně pouze jednu branku a na Camp Nou mají jasno, že jeho příchod nebyla žádná výhra. Bývalý kouč Ronald Koeman v tomto případě skutečně asi nevolil dobře, proto se spekuluje, kdo by mohl být novou palebnou sílou katalánského obra.
Fotbalová Barcelona dnes před více než 25.000 fanoušky představila nového trenéra Xaviho. Hráčská legenda klubu na trávníku stadionu Camp Nou podepsala smlouvu do června 2024.
Předzvěst čistky? Katalánský velkoklub ještě legendárního Xaviho oficiálně ani neohlásil jako nástupce trenéra Ronalda Koemana. Podle zpráv ze Španělska už měl ale bývalý záložník z kádru Blaugranas vyhodit prvního fotbalistu. Xavi prý nepočítá se službami nizozemského útočníka Luuka de Jonga.
Po vyhazovu Ronalda Koemana vyslovila Barcelona jasnou prioritu. Dosadit na volnou trenérskou židli Xaviho – hráčskou legendu Katalánců, která poslední dva roky působí jako kouč v katarském klubu Al-Sadd. Ten s ním napřed smlouvu rozvázat nechtěl, ale nakonec potvrdil, že 41letého exfotbalistu pustí „domů“. Co na bývalého záložníka na Camp Nou čeká?
Bývalý záložník Xavi je blízko tomu, aby se stal novým trenérem fotbalistů Barcelony. Al Sadd souhlasil s rozvázáním jeho smlouvy, která měla platit do roku 2023. Katarský klub o tom informoval na svém webu.
Bývalý záložník a nyní trenér fotbalistů Al Saddu Xavi vyjádřil touhu vrátit se do Barcelony, kde hrál 17 let. Návrat do katalánského velkoklubu by považoval za "velkolepý" a "vzrušující". Xaviho katarský zaměstnavatel se ale po schůzce s představiteli Barcelony odmítl jeho služeb vzdát.
Manchester United nezažívá zrovna nejlepší chvilky. Tým před sezonou obrovsky posílil a cíle byly jasné, a to titul. Jenže hvězdní hráči nejsou všechny a výsledky jsou natolik špatné, že se pod trenérem Solskjaerem houpe židle.
Nejméně tři měsíce bude fotbalistům Barcelony chybět útočník Sergio Agüero, kterému byla podle listu Marca diagnostikována srdeční arytmie. Třiatřicetiletý argentinský reprezentant se podrobil vyšetření po sobotním utkání španělské ligy s Alavésem, z kterého odstoupil v závěru prvního poločasu kvůli dýchacím potížím.
Argentinský útočník Sergio Agüero popřel spekulace, že by zvažoval kvůli potížím se srdcem konec kariéry. Třiatřicetiletý fotbalista Barcelony se ohradil proti informacím rozhlasové stanice Catalunya Radio, podle níž mu doporučili skončit lékaři. Agüero na twitteru uvedl, že pokračuje v léčbě a věří v návrat na fotbalové trávníky.
Po odchodu Lionela Messiho se Barceloně vůbec nedaří. Odráží se to i na zájmu fanoušků o fotbal, který upadá a poslední zápas je toho zářným důkazem. Camp Nou dokázali příznivci zaplnit sotva z jedné třetiny. Článek Zájem o fotbal v Barceloně upadá. Fanoušci na posledním utkání dokázali naplnit sotva třetinu stadionu se nejdříve objevil na Ruik.
Výsledková a herní krize katalánského klubu. Fotbalovou Barcelonu nenakopl ani odchod nizozemského stratéga Ronalda Koemana a s Deportivem Alavés ztratila cenné body.
Barcelona hledá nového trenéra pro svůj tým. Ronald Koeman byl pro nepřesvědčivé výsledky odvolán, ale zatím není známo, kdo bude jeho nástupcem. Média i fanoušci skloňují v podstatě jediné jméno, které zatím ale návratu na Camp Nou vzdoruje. Prezident klubu Joan Laporta se zatím snaží být zdrženlivý, ale svůj názor již také řekl Pep Guardiola, kdysi výrazná tvář lavičky katalánského obra.