Zavřít
Souvislosti Plus

Souvislosti Plus

Nejnovější články na Seznamu na téma Souvislosti Plus
  • Souvislosti Plus

    53 min

    Podcast
    Po generace si lidé v regionech zvykli, že chodí do fabriky, nejdou s kůží na trh, popisuje ekonom

    Před 4 roky

    ·

    53 minut

    Těžba uhlí a průmysl, odliv vysokoškoláků, chybějící dopravní infrastruktura. I tak by se daly pojmenovat rysy nejchudších regionů Česka – Karlovarského, Ústeckého a Moravskoslezského kraje. „Řada společností, které u nás působí, má v regionu pouze provozy, nikoli své centrály. To znamená, že zde mají své výrobní pozice se střední a nižší kvalifikací. Nedostává se nám ale míst s kvalifikací vyšší,“ načrtává Petr Kulhánek, hejtman zvolený za Karlovarskou občanskou alternativu.
     Komentáře
  • Souvislosti Plus

    53 min

    Podcast
    Ivan Bartoš měl ostříhat dredy, nebo odložit oblek, uvažuje o debaklu Pirátů novinářka Bastlová

    Před 4 roky

    ·

    53 minut

    Mladí lidé chodí k volbám méně častěji než senioři. Stranou, která na podporu nejmladších voličů dlouhodobě vsází, jsou Piráti. Ti nakonec ve volbách získali pouhé čtyři mandáty. Vymstila se jim sázka na nevyzpytatelné mladé voliče? „Nemyslím si, že to rozdělení poslanců mezi Piráty a STAN odráží vůli voličů,“ komentuje výsledky voleb Julie Hrstková z Hospodářských novin.
     Komentáře
  • Souvislosti Plus

    54 min

    Podcast
    Hypotéky jsou stále ještě levné, lidé si půjčují pod inflací, hodnotí Novotný z Investičního webu

    Před 4 roky

    ·

    54 minut

    350 miliard korun. Tolik podle údajů bank Češi na svých účtech našetřili za poslední rok a půl během pandemie. A celá řada z nich se teď ohlíží po tom, kam peníze investovat. „Pokud ty peníze leží na účtech, které dnes vykazují reálný výnos – tedy očištěno právě o inflaci – třeba minus tři procenta, budou se lidé snažit je vrátit do ekonomiky,“ vysvětluje Jakub Seidler, hlavní ekonom bankovní asociace.
     Komentáře
  • Souvislosti Plus

    53 min

    Podcast
    Na „tygří bujón“ upozornila úmrtnost zvířat. „Myslela jsem, že se to v Česku neděje,“ říká expertka

    Před 4 roky

    ·

    53 minut

    Obchod se zvířaty bují všude na světě. V chudých zemích ke spolupráci s pašeráky místní obyvatele mnohdy přivedou dopady klimatických změn. Trasy nelegálních překupníků směřují i do Evropy. „Vždycky jsem si myslela, že se toto Česku vyhýbá a tady se to stát nemůže. A potom najednou jsme zjistili, že tu máme obchod s nosorožčími rohy nebo s tygřími bujóny. Je to trošku neuvěřitelné,“ říká spolupracovnice Interpolu Pavla Říhová.
     Komentáře
Politika, ekonomika, věda a společnost v souvislostech.
Politika, ekonomika, věda a společnost v souvislostech.
Reklama