Aféra s náhrdelníkem vyvolaná zhoubnou ctižádostí kardinála de Rohan definitivně pošpinila pověst královny a stala se jedním z kamenů, na jejichž základech vyrostla krvavá stavba francouzské revoluce.
Údolí řeky Loiry je proslulé svými renesančními zámky. Přestože tudy ale doslova prošly francouzské dějiny, jedna ze zdejších nejaristokratičtější institucí nemá s králi vůbec nic společného.
Tím, čím jsou pro Portugalsko vína z Porta, je pro Itálii Marsala. Její chuť je tuze lahodná, navíc příběh, který za produkcí tohoto vína stojí, je neméně zajímavý. A má i českou stopu.
Liberální demokracie je ohrožena, populisté dobývají jedno území za druhým. Najít recept, jak tomu čelit, není v našem překotně se měnícím světě jednoduché.