Zavřít
Moulík

Moulík

Nejnovější články na Seznamu ze zdroje Moulík
  • Moulík

    Co dělat, když se pes otráví jedem na krysy

    Před 20 hodinami
    Antikoagulanty jsou látky, které brání srážlivosti krve. Kromě léčiv se nejčastěji vyskytují v rodenticidech, tedy v jedech pro hlodavce. Mezi příčinami domácích otrav psů tak antikoagulanty patří mezi nejnebezpečnější a zároveň bohužel mezi velmi početné.
     Komentáře
  • Moulík

    Nejdelší kočku na světě si pletou s ocelotem, je ale milou společnicí pacientů

    Před 1 dnem
    Lidé si Fenrira často pletou s panterem nebo ocelotem, přitom je běžkou kočkou domácí. No, zas tak běžnou úplně ne - se svou výškou 47,8 centimetru je oficiálně nejdelší kočkou na světě.
     Komentáře
  • Moulík

    Proč potkan radostí koulí očima? Různá chování potkana a co znamenají

    Před 2 dny
    Většina chovatelů potkanů vám potvrdí, že tyto velké myši jsou čistotní, inteligentní a přátelští mazlíčci. Řada předsudků založená na jejich divokých bratrancích u domácích – správněji laboratorních – potkanů nefunguje. Co spoustu lidí na potkanech přitahuje, je jejich poměrně komplikované a velmi pestré chování. Pokud se chovatel naučí různým projevům potkanů správně rozumět, může jim přizpůsobit své reakce, a tím podpořit vzájemný vztah.
     Komentáře
  • Moulík

    „Je jako pes, spí v posteli a rád se mazlí,“ říká mladík o svém krokodýlím mazlíčkovi

    Před 3 dny
    Střetnout se z blízkosti s krokodýlem není zpravidla zážitek, o kterém by lidé snili. Mladý Mexičan má ale jiný názor. Krokodýla pojmenovaného Gamora chová jako domácího mazlíčka. Má volný přístup po celém domě, rád spí v posteli a mezi jeho zvířecí přátele patří i dvě čivavy.
     Komentáře
  • Moulík

    Proč se rybky v akváriu začnou navzájem požírat?

    Před 4 dny
    Nejeden chovatel rybiček už zažil situaci, kdy si všiml, že mu obyvatelé akvária mizí. Zprvu nenápadně, pak se podařilo pozorovat ostatní rybky, jak si na nešťastném kolegovi pochutnávají. Může si tak klást otázku, co žene ryby v doposud poklidném společenství k takovým akcím a jak je vzájemné zabíjení vlastně časté.
     Komentáře
  • Moulík

    Čím víc her, tím pro kočku lépe, říká nová studie

    Před 5 dny
    „Veselá mysl, půl zdraví,“ říká se – a neplatí to jen pro lidi. Projevy radosti, především skrze hry, jsou považovány nejen za indikátor životní pohody, ale i důležitý faktor, který onu pohodu posiluje. Nová studie publikovaná v magazínu Animal Welfare se věnuje právě důležitosti her v životě kočky. Její závěry vědecky potvrzují to, co nejeden člověk žijící s kočičím mazlíčkem dávno tuší: společné hraní posiluje vztah mezi člověkem a zvířetem a má mimořádně kladný dopad na kvalitu života kočky.
     Komentáře
  • Moulík

    Zápal plic u králíků: Nebezpečné onemocnění, u kterého hrajete o čas

    Před 6 dny
    Zápal plic čili pneumonie je zánětlivé onemocnění postihující plicní sklípky, které neléčené může vést až ke kolapsu celé dýchací soustavy. Původ zánětu může být různý, nejčastěji jde o viry či bakterie. Pro drobné králičí tělíčko je zápal plic velmi nebezpečným onemocněním, které není radno podceňovat a nechat přejít do pokročilejší fáze.
     Komentáře
  • Moulík

    Veterinářka adoptovala malou pacientku bez očí a uší, zachránila jí život

    Před 7 dny
    Když desetileté fence yorkšírského teriéra Dudě zemřela panička, neuměl se o ni nikdo z rodiny postarat. Fenka totiž trpí smrtelnou leishmaniózou, kvůli níž přišla o oči i uši. Ujala se ji veterinářka, která jí zachránila život.
     Komentáře
  • Moulík

    Veterinářka adoptovala svou malou pacientku bez očí a uší, zachránila jí život

    Před 7 dny
    Když desetileté fence yorkšírského teriéra Dudě zemřela panička, neuměl se o ni nikdo z rodiny postarat. Fenka totiž trpí smrtelnou leishmaniózou, kvůli níž přišla o oči i uši. Ujala se ji veterinářka, která jí zachránila život.
     Komentáře
  • Moulík

    Proč kočkám zařídit trávník jenom pro ně

    Před 9 dny
    Zima pomalu končí a jaro klepe na dveře. Je-li něco symbolem jara, tak je to mladá, zelená tráva. Travní porost přitom dokáží ocenit i tvorové, od kterých bychom to na první pohled nečekali: kočky. Kočičí mazlíčci jsou skutečně trávou přitahováni, rádi v ní chodí i leží – a hlavně ji za určitých okolností i pojídají.
     Komentáře
  • Moulík

    Kontinentální buldok - aktivní dobrák bez všech negativ spojených s buldoky

    Před 11 dny
    Řada psích plemen má velmi starou historii, těch skutečně nových je spíše menšina. Jedním z nejmladších nováčků mezi nově uznanými plemeny je kontinentální buldok. Tento pes vyšlechtěný ve Švýcarsku vznikl jako reakce na prohlubující se dědičné zdravotní problémy anglických buldoků a zdá se, že před sebou může mít zajímavou budoucnost.
     Komentáře
  • Moulík

    Pět tipů na péči o psího seniora

    Před 14 dny
    Podzim života je zvláštním obdobím, které čeká nejen lidi, ale i naše mazlíčky. Seniorský věk přitom vůbec neznamená, že by si snad stárnoucí tvor měl přestat užívat života. Jen je potřeba brát ohled na některé nové potřeby a život si tak trochu usnadňovat. V případě psích mazlíčků je takové přizpůsobení se věku zodpovědností chovatele. Změny v životním rytmu přitom u psích seniorů vůbec nemusí být zásadní – stačí jen některé věci usnadnit či zjednodušit.
     Komentáře
  • Moulík

    Turci skupují papoušky. Věří, že jim předpoví zemětřesení

    Před 15 dny
    Po únorovém zemětřesení v Turecku výrazně vzrostla poptávka po papoušcích. Lidé vzali útokem místní zverimexy a chtějí domů alespoň andulku. Ceny papoušků tak výrazně vrostly. Věří se totiž, že papoušci dokážou vycítit blížící se otřesy, a varovat tak své chovatele.
     Komentáře
  • Moulík

    Proč mají kočky tak rády hlazení?

    Před 16 dny
    Většina koček si užívá pocit hlazení a mazlení – k radosti mnoha lidí. Některé studie naznačují, že hlazení kočky má pozitivní vliv na lidskou psychiku, snižuje hladinu stresu, snad i vysoký krevní tlak. Jak ale celou mazlící proceduru vnímají kočky a proč ji mají tak rády?
     Komentáře
  • Moulík

    Atopický ekzém vzniká u psů i lidí podobně. Může za to genetika

    Před 17 dny
    Genetika stále častěji promlouvá k otázkám medicíny nejen lidské, ale i zvířecí. Příkladem je nová studie publikovaná v magazínu Communications Biology. Švédští vědci v rámci ní prokázali, že existuje spojení mezi výskytem atopické dermatitidy a konkrétními oblastmi genomu psů. Zajímavé při tom je, že jde o obdobné geny, jako je tomu u lidí.
     Komentáře
  • Moulík

    Mladík rozmazluje své křečky lidskou stravou. Vaří jim špagety a palačinky

    Před 17 dny
    Dvojice syrských křečků ze Skotska by o sobě mohla s přehledem prohlásit, že má bohatší jídelníček než mnozí lidé. Jejich majitel se totiž nespokojil s tradiční potravou pro hlodavce a raději svým mazlíčkům vaří zmenšeniny lidských jídel. Pochutnávají si tak třeba na těstovinách, kari nebo třeba palačinkách.
     Komentáře
  • Moulík

    Border teriér - lovec lišek, ze kterého se stal oblíbený rodinný společník

    Před 18 dny
    Border teriér je jméno malého loveckého psa pocházejícího z Velké Británie. Někdejší specialista na lov lišek dnes patří mezi oblíbené rodinné společníky a v Británii je široce rozšířený. I v našich končinách se s ním ale běžně setkáváme.
     Komentáře
  • Moulík

    Štěňata mají tendenci napodobovat lidské chování mnohem víc než jiná mláďata

    Před 20 dny
    Nová studie publikovaná v magazínu Scientific Reports přichází se zajímavým zjištěním ohledně chování štěňat. Ta totiž podle výsledků experimentů mají tendenci spontánně napodobovat lidskou činnost, ačkoliv je za to nečeká žádná odměna. U koťat nebo mláďat vlků podobné chování sledováno nebylo. Výsledky studie tak mohou být další ukázkou toho, jak daleko došla vzájemná adaptace člověka a psa.
     Komentáře
  • Moulík

    Pět nejčastějších nemocí koťat

    Před 21 dny
    Když si přivedeme domů nové kotě, doufáme, že bude zdravé a vitální. Bohužel, ne vždy je to pravda – někdo může adoptovat malé zvířátko se snahou ho zachránit, jiný neodhadne zdravotní stav nového mazlíčka, stejně tak může k rozvoji některých chorob dojít až po několika týdnech v novém domově. Některé nemoci a zdravotní poruchy pak bývají u koťat častější. Jejich správné rozpoznání může urychlit léčbu ve fázi, kdy choroba ještě není závažná.
     Komentáře
  • Moulík

    Kvůli rakovině přišel nohu, s protézou tlapky běhá jako zamlada

    Před 22 dny
    Desetiletý knírač Freddie soutěžil v agility, jeho sportovní kariéru ale přerušila rakovina. Veterinář mu našel nádor v pravé přední tlapce a byla nutná částečná amputace nohy. Dostal ale speciální protézu a běhá jako zamlada. Navíc se naučil hrát fotbal.
     Komentáře
  • Moulík

    Hadi slyší lépe, než jsme si doposud mysleli

    Před 23 dny
    Často opakovaná poučka o hadech říká, že tito tvorové neslyší – ostatně, na jejich hlavách není na první pohled nic podobného uším patrné. Sluchové ústrojí ovšem hadi mají, vědci už před časem zjistili, že nějakou formu zvuků vnímají. Dlouho se ale mělo za to, že tato forma sluchu je velmi slabá a nedokonalá. Nový výzkum publikovaný v magazínu PLOS ONE ale naznačuje, že hadí schopnost slyšet je na tom možná lépe, než jsme čekali.
     Komentáře
  • Moulík

    Jak na procházku se dvěma psy

    Před 24 dny
    Matematika je při péči o psí mazlíčky jasná. Dva jsou více než jeden, a tak mít dva čtyřnohé kamarády znamená dvojnásobek zodpovědnosti, návštěv veterináře, účtů za krmení, vycákané vody při koupání – ale taky dvojnásobek radosti. Ne vždy je ale potřeba vše násobit, v případě procházek totiž dvojnásobek času potřeba není. Pokud tedy zvládneme venčení dvou psů naráz.
     Komentáře
  • Moulík

    Američanka mění háčkovanými čapkami své psy v zeleninu a fanoušci šílí

    Před 25 dny
    V běžném životě jsou to běžní kříženci staffordů, když je ale panička poprosí a oblékne, změní se pod jejíma rukama v brokolici, mrkev, slunečnici nebo třeba triceratopse. Prý to baví všechny tři... a fanoušky na sociálních sítích k tomu.
     Komentáře
  • Moulík

    Američanka mění háčkovanými čapkami své psy v zeleninu a fanoušci šílí

    Před 25 dny
    V běžném životě jsou to běžní kříženci staffordů, když je ale panička poprosí a oblékne, změní se pod jejíma rukama v brokolici, mrkev, slunečnici nebo třeba triceratopse. Prý to baví všechny tři... a fanoušky na sociálních sítích k tomu.
     Komentáře
  • Moulík

    Genetický test může pomoci najít smrtelnou krvácivou poruchu u psů

    Před 26 dny
    Veterinární věda se nebojí používat nejmodernější technologie. Dokazuje to i nová studie publikovaná v magazínu Journal of Veterinary Internal Medicine. Její autoři představují inovativní genetický test, který může u psů identifikovat nebezpečí potenciální smrtící zdravotní poruchy. Ta se dokáže rozvinout v řádech hodin a zabít psa náhlou krvácivostí.
     Komentáře
  • Moulík

    Proč kočky tak milují koupelny?

    Před 27 dny
    Kdo žije s kočkou, si mohl všimnout jednoho zajímavého rysu chování: řada z těchto šelmiček miluje koupelny. Ne snad, že by kočky vyhledávaly koupání samotné, místnost určená hygieně je ale přesto přitahuje. Co je vlastně na koupelnách tak zajímavého, že většině koček nedají spát?
     Komentáře
  • Moulík

    Australský teriér - drobný společník, který se při hlídání jen tak něčeho nezalekne

    Před 28 dny
    Australský teriér je sympatický, menší psík, který už podle jména pochází z Austrálie. Plemeno bylo šlechtěno jako lovecké na základě psů z Anglie, dnes se ale jedná o oblíbeného psího společníka. Nejrozšířenější je sice hlavně ve své domovině a v jiných anglicky mluvících zemích, vzácně jej ale můžeme potkat i u nás.
     Komentáře
  • Moulík

    Barfování už odmala. Syrová strava štěňat má dobrý vliv na zažívání, ukazuje studie

    Před 1 měsícem
    Otázka role „přirozené“ stravy ve výživě psů je mezi odborněji zaměřenými chovateli často frekventovaná. S tím souvisí i nově publikovaná studie v magazínu Scientific Reports. Přichází totiž se závěry, které naznačují, že pokud se strava štěněte vyhýbá vysoce zpracované potravě, může mu to v dospělosti pomoci v prevenci některých chorob zažívacího ústrojí.
     Komentáře
  • Moulík

    Psi, kteří rozumí, se bojí. Vědci zkoumali psí reakce na vlčí vytí

    Před 1 měsícem
    Vytí jako silný komunikační nástroj si spojujeme nejen s našimi psími mazlíčky, ale především s jejich divokými bratranci – vlky. Zatímco u vlků takříkajíc „vyjí všichni“, mezi psy existují v tomto směru značné rozdíly. Právě výzkumu psích reakcí na vlčí vytí se věnovala nová studie publikovaná v magazínu Communications Biology. Hledala odpovědi na zajímavé otázky: zda jsou některá plemena náchylnější k častému vytí, a zda takoví psi nejsou geneticky blíže vlkům než ti, kteří se vytím na měsíc tolik nezabývají.
     Komentáře
  • Moulík

    Hypertrofická osteopatie u psů - oteklé tlapky vypovídají o vážnějších problémech

    Před 1 měsícem
    Pod názvem hypertrofická osteopatie se ukrývá zdravotní porucha, při které dochází k abnormálnímu zvětšení kosti, respektive se objevují výrůstky na měkkých tkáních, které kost obklopují. Objevuje se u řady tvorů, lidi a psy nevyjímaje, statisticky jde o poměrně častý problém. Přesná příčina není úplně jasná, v podstatě jde ale říci, že hypertrofická osteopatie jako sekundární problém provází řadu různých onemocnění a zranění.
     Komentáře
  • Moulík

    Vrubozobec paví - rybí stěhovák s komplikovanou povahou

    Před 1 měsícem
    Pod jménem vrubozobec paví se neskrývá pták – jak bychom možná podvědomě čekali – ale ryba. Jedná se o sladkovodního obyvatele tropů Jižní Ameriky, který si našel cestu mezi chovatele. V akvaristice jsou tyto větší ryby poměrně oblíbené, mají ale své specifické nároky na prostor a společnost.
     Komentáře
  • Moulík

    Kočka na prahu dospělosti. Vývoj mezi 6. a 12. měsícem života

    Před 1 měsícem
    Většina mladých koček má po 6. měsíci života za sebou ty nejzásadnější změny spojené s dospíváním. To ale neznamená, že už jde o dospělé jedince. Růst se ještě nezastavil a velké kotě se teprve ocitá na prahu dospělosti. Jakými milníky si tedy kočičí mazlíček musí projít mezi 6. a 12. měsícem věku?
     Komentáře
  • Moulík

    Psí agresivitu ovlivňuje pohlaví chovatele i četnost procházek, říká nová studie

    Před 1 měsícem
    Psi, kteří mají každodenní procházky, jsou méně agresivní. Psi vlastnění ženami méně štěkají na cizí lidi. Větší mazlíčci bývají poslušnější než menší plemena. Plochonosí psi mohou mít častější problémy s chováním než ti s delšími čumáky. To všechno jsou jen některé ze závěrů studie, nedávno publikované v žurnálu Applied Animal Behaviour Science, která probíhala na univerzitě v Sao Paulu v Brazílii. Její autoři se totiž zaměřili na vztah mezi psí agresivitou a různými faktory života, které ji mohou ovlivňovat.
     Komentáře
  • Moulík

    Kočičí hyperstezie - když kočka působí jako posedlá ďáblem

    Před 1 měsícem
    Kočky měly odpradávna pověst tajemných bytostí spojených s magií a zvláštními silami. Není divu, některé rysy jejich chování těmto pověrám nahrávají – kočka dokáže upřeně bez mrkání zírat člověku do očí, chovat se, jako by viděla věci lidským očím skryté, prudce střídat chvíle naprostého klidu s bláznivým řáděním. Do určité míry jde o chování normální, některé z těchto vlastností nám ale v extrémní formě ukazují, co je to kočičí hyperstézie. Kočky zasažené tímto syndromem vykazují bizarní projevy a změny chování, jako by trpěly nějakou formou schizofrenie či halucinací.
     Komentáře
  • Moulík

    Rozvod prožívají i mazlíčci. Jak jim ho usnadnit?

    Před 1 měsícem
    Když se rozpadne vztah dvou lidí, je to smutné. Mnohem horší ale je situace, kdy je rozchod nebo rozvod bouřlivý, obě strany se nemohou dohodnout – a uprostřed mezi nimi stojí děti. To je situace, které se po právu věnují psychologové i další odborníci. Už méně pozornosti se ale věnuje stavu, kdy je obětí rozvodu rodinný mazlíček. Obzvlášť pro psy, kteří dovedou být na svou rodinu citově fixovaní stejně jako děti, to může být velmi náročné.
     Komentáře
  • Moulík

    Co dělat, když psovi oteče tlapka

    Před 1 měsícem
    Otoky na tlapkách jsou u psů poměrně častým problémem, nejčastěji kvůli drobnému poranění. Obvykle nejde o nebezpečný stav, pro psího mazlíčka ale může být taková situace velmi nepříjemná a bolestivá, neboť tlapky patří k nejcitlivějším částem jeho těla.
     Komentáře
  • Moulík

    Když si papoušek poraní živá pera

    Před 1 měsícem
    Když se papouškovi zlomí pero, obvykle nejde o nic závažného. Problém je ale v tom, že za určitých okolností nejsou pera pouhým „mrtvým“ keratinem, ale mohou být takříkajíc živá a obsahovat krev. Taková živá pera mohou při zlomení ptáčka potrápit – krvácí a stávají se zdrojem zánětů či infekcí.
     Komentáře
  • Moulík

    Proč si kočky navzájem očichávají pozadí?

    Před 1 měsícem
    Kočky jsou většinou vnímány jako něžná a elegantní stvoření. Naopak ve filmech se setkáme s nejedním vtipem na téma, že psi si namísto pozdravu očichávají pozadí. Proto může nezkušeného chovatele překvapit, když i jeho kočičí mazlíček při setkání s jinou kočkou udělá takové gesto. Není na tom ale nic divného, naopak se jedná o zcela přirozené chování.
     Komentáře
  • Moulík

    Sussex španěl - hravý sympaťák milující děti. Jen dost uštěkaný

    Před 1 měsícem
    Znalci psích plemen vědí, že slovo „španěl“ označuje typ psa, nikoliv jeho původ. Označení „sussex“ ale skutečně odkazuje na stejnojmenné hrabství v Anglii, plemeno Sussex španěl tedy pochází z jihu Velké Británie. Někdejší lovecký pes je dnes ve své domovině oblíbeným rodinným psem, od 90. let se jeho chov objevuje i v Česku.
     Komentáře
  • Moulík

    Psi umí poznat, jestli jsme něco udělali schválně, nebo omylem

    Před 1 měsícem
    Schopnost chápat rozdíl mezi záměrnou a nezáměrnou činností někoho jiného patří k důležité výbavě složitější psychologie. Výzkumy z posledních let naznačují, že psi právě takovou schopností oplývají. K poznání přispívá i nový výzkum publikovaný v magazínu Proceedings of the Royal Society B, jehož autoři dospěli k závěru, že psi za určitých okolností vnímají rozdíl mezi cíleným a nechtěným chováním člověka.
     Komentáře
  • Moulík

    Demodikóza: Když křečka trápí svědění

    Před 1 měsícem
    Vedle různých bakterií či virů dokáží křeččí mazlíčky potrápit také roztoči. Tato různorodá skupina vesměs takřka mikroskopických pavoukovců zahrnuje řadu druhů, které parazitují na těle zvířete. Tím mu způsobují nepříjemné svědění, vyrážky, v těžkých případech jej mohou i ohrozit na životě.
     Komentáře
  • Moulík

    Kocourek miluje běhání na pásu. Cvičí minimálně jednou denně

    Před 1 měsícem
    Alespoň jedno video bengálského kocoura jménem Taco by si měl pustit každý, kdo po měsíci vzdává předsevzetí o pravidelném cvičení. Bude cítit zahanbení i fascinaci nad sportovními výkony malé šelmičky. A třeba dá cvičení ještě šanci.
     Komentáře
  • Moulík

    Jak si usnadnit první noci s novým štěnětem?

    Před 1 měsícem
    Přinést si domů nového čtyřnohého přítele bývá nádherný zážitek. Je ale pravda, že takové chvíle dovedou být i pěkně náročné, což nakonec platí i pro samotné štěně. Nejen, že je v novém domově s novými lidmi, ale také je možná vůbec poprvé bez matky a původního chovatele. První noc s novým štěnětem tak může být skutečnou výzvou, na kterou je dobré se připravit.
     Komentáře
  • Moulík

    Packy vzhůru! Fotograf zachycuje psy z neobvyklého úhlu

    Před 1 měsícem
    Tlapky, bříško a zvědavý kukuč. Neobvyklé fotky psů motají lidem hlavy. Dohadují se, jak se je psímu fotografovi z Gloucesteru Colinu Crowdeyemu podařilo vyfotit. Skutečnost je překvapivě prostá...
     Komentáře
  • Moulík

    Sedm otázek, které by kočka nejradši dala svému člověku

    Před 1 měsícem
    Kočky mají pověst tajuplných, možná trochu odtažitých stvoření, ačkoliv nejeden chovatel ví, že to není tak úplně pravda. Mnozí kočičí mazlíčci se umí svým lidem krásně otevřít a dát naplno znát svou potřebu lidské společnosti. Přesto si možná čas od času každý člověk žijící s kočkou říká, co se asi té malé šelmičce honí hlavou. Následujících sedm bodů chce s lehkou nadsázkou představit otázky, které by možná kočky položily svým lidem, kdyby mohly.
     Komentáře
  • Moulík

    Hravá vydra vyděsila partu mladíků. Vyděšeně před ní prchli na břeh

    Před 1 měsícem
    Projížďka na voru se pro skupinku mladíků změnila v horor. Přidala se nim totiž přátelská vydra, ze které měli neobyčejnou hrůzu...
     Komentáře
  • Moulík

    Jak se mění kočičí zdraví od dětství po stáří

    Před 1 měsícem
    S tím, jak kočka stárne, proměňuje se výrazně celý její organismus. Různé životní fáze mají svá specifika, která je dobrá znát. Majitel kočičího mazlíčka může snáze poznat skrytý zdravotní problém, pokud bude mít alespoň základní představu o tom, co je z hlediska zdraví v daném věku normální.
     Komentáře
  • Moulík

    Přírodní léčba: Domácí balzám pro psí tlapky

    Před 1 měsícem
    V posledních letech jsou stále dostupnější základní ingredience pro výrobu domácí kosmetiky. Někteří lidé se tak mohou „mastičkářství“ věnovat ze zájmu o čistotu výrobku, jiní čistě pro zábavu. Není přitom potřeba se omezovat pouze na přípravky pro člověka. Nabízíme jednoduchý recept na balzám pro namáhané psí tlapky.
     Komentáře
  • Moulík

    Ardenský bouvier - pastevec, jehož počty zdecimoval rozmach aut

    Před 1 měsícem
    Mezi jedno z nejméně početných plemen Evropy, které bohužel dnes stojí na pokraji vyhynutí, patří ardenský bouviér. Tento belgický pes byl šlechtěn jako pastevec dobytka a hlídač, dnes se jedná hlavně o vzácnou ozdobu psích přehlídek.
     Komentáře
  • Moulík

    Poznáte rozdíl mezi kočičí hrou a zápasem?

    Před 1 měsícem
    Hra se někdy může stát skutečným bojem a naopak – což platí nejen u lidí, ale i u koček. Nová studie publikovaná v magazínu Scientific Reports se zabývala analýzou právě takového chování. Kladla si totiž otázku, zda kontaktní hry koček jsou opravdu jen chováním hravým, bojovným, či něčím mezi tím.
     Komentáře
  • Moulík

    Jak měřit psovi teplotu

    Před 1 měsícem
    Zvýšená tělesná teplota bývá často prvním příznakem počínající nemoci, což platí nejen u lidí, ale i u psů. Je proto dobré vědět, jaké jsou zdravé hodnoty, jakým způsobem teplotu psům změřit a jak tato čísla číst.
     Komentáře
  • Moulík

    Zvědavá medvědice objevila fotopast. A pořídila si stovky selfíček

    Před 1 měsícem
    Zepředu, zezadu, ze strany, ánfasu i z podhledu. Medvědice z lesů v americkém Coloradu objevila skrytou fotopast a tak se jí zalíbila, že svými selfíčky zahltila paměťovou kartu nastraženého foťáku.
     Komentáře
  • Moulík

    Muž koupil dům s deseti morčaty. Teď jich má 80 a péčí o ně stráví celý den

    Před 1 měsícem
    Když se Cid Dwyer před rokem přestěhoval do nového domu v australském Sydney, zjistil, že po sobě předchozí nájemník nechal na zahradě výběh s deseti morčaty. Během pár týdnů z nich bylo osmdesát.
     Komentáře
  • Moulík

    Pro psy i kočky je přirozenější maso, veganskou stravu ale vědecké studie nezavrhly

    Před 1 měsícem
    V poslední době se stále častěji objevují příběhy chovatelů, kteří se rozhodli svého psa či kočku krmit podle zásad veganského stravování – tedy bez potravin zvířecího původu. To samo o sobě zní na první pohled naprosto nesmyslně, vždyť psi i kočky jsou masožravci. Příznivci veganské stravy na to ale namítají, že díky přesnému a nutričně odbornému přístupu k výživě lze dosáhnout i u těchto zvířat hodnotné stravy rostlinného původu. Vědecký web Phys.org sesbíral údaje z nejnovějších vědeckých studií na toto téma a dospěl k závěru, že odpověď na otázku „je veganská strava pro mazlíčky vyloženě škodlivá?“ není tak jednoduchá.
     Komentáře
  • Moulík

    Pět bodů pro spokojenou rybku

    Před 2 měsíci
    Je smutným faktem, že vodní tvorové ne vždy vyvolávají tak silné emocionální odezvy, jako je tomu třeba u savců. Spíše se budeme rozplývat nad roztomilým kotětem než rybkou. Lidmi otřese zpráva o tom, že týraný pes zemřel ve špíně – u ryby udušené v nečištěném akváriu nebývá reakce tak silná. Přitom i akvarijní rybky si nepochybně zaslouží, aby prožily spokojený a klidný život, a aby na jejich kvalitu života chovatelé dohlíželi s tou největší pečlivostí. Které faktory tedy ovlivňují to, zda jsou chované ryby šťastné?
     Komentáře
  • Moulík

    Co dělat, když váš pes nemá rád déšť?

    Před 2 měsíci
    Procházka v deštivém počasí často nepatří mezi oblíbené aktivity nejen u lidí, ale ani i u jejich psů. Ty totiž před vlhkem a vodou deštník nebo pláštěnka neschová. Jenže venčení je potřeba, a tak zůstat zalezlý doma v suchu není řešením. Pejskovi, který nemá rád mokro, ale můžete pomoci a jeho nechuť chodit ven v deštivém počasí zkusit zmírnit.
     Komentáře
  • Moulík

    Na co je psům ocas? Jako jiné šelmy ho nevyužívají

    Před 2 měsíci
    Oháňky, ocasy či ocásky ve zvířecím světě mohou mít celou řadu tvarů a možností užití. U masožravých savců pak velmi často pomáhá udržovat obratnost při lovu. Až doposud ale nebylo úplně jasné, zda je tomu tak i u psů. Nová studie publikovaná na serveru bioRxiv přichází se závěrem, že psí oháňka skutečně neplní roli protizávaží při pohybu.
     Komentáře
  • Moulík

    „Nemocí puberťáků“ trpí i psi. Léčba je přitom snadná

    Před 2 měsíci
    Akné je dobře známé kožní onemocnění, které si nejčastěji spojujeme s dospíváním, objevit se ale může v každém věku. Nevyhýbá se ani našim mazlíčkům. U psů se zánět v podobě zarudlé boule či bílého pupínku objevuje hlavně na rtech a na čumáku, tedy v místech holé kůže.
     Komentáře
  • Moulík

    Slípku napadl zuřivý mýval, místo zraněného zobáku dostala hliníkovou protézu

    Před 2 měsíci
    Slípka Coco se bezstarostně procházela po dvorku obytného domu v New Yorku, když ji napadl agresivní mýval. Při útoku přišla o část zobáku, její chovatelé se ale komunitního mazlíčka nechtěli vzdát a zařídili jí unikátní protézu.
     Komentáře
  • Moulík

    Slípku napadl zuřivý mýval, místo zobáku dostala hliníkovou protézu

    Před 2 měsíci
    Slípka Coco se bezstarostně procházela po dvorku obytného domu v New Yorku, když ji napadl agresivní mýval. Při útoku přišla o část zobáku, její chovatelé se ale komunitního mazlíčka nechtěli vzdát a zařídili jí unikátní protézu.
     Komentáře
Reklama