Jedna z největších akcí v novodobé historii Plzeňských městských dopravních podniků – rekonstrukce tramvajové vozovny na Slovanech, je po 29 měsících dokončena.
U silnice spojující Stříbro na Únehle se nachází malá, ale velmi působivá rokle vytvořená Petrským potokem. Procházka tímto chráněním územím je hezká kdykoliv, klidně i na konci zimy.
Dlouho předtím než svět poznal příběh Romea a Julie, zažilo Portugalsko svou vlastní, skutečnou romantickou tragédii v královské rodině, v podobě Pedra a Ines.
Masopustní veselice jsou v plném proudu. A že nejde jen o venkovskou zábavu, se můžete přesvědčit o nadcházejícím víkendu. V sobotu i v neděli se totiž městem vydají hned dva průvody.
Ve čtvrtek 2. února 2023 tým odborné firmy SEG, s.r.o. Plzeň realizující stavební akce hlavně pro energetiky a jejich složky postavil v obci Dešenice u Nýrska betonový sloup s umělou hnízdní podložkou pro čápy bílé.
Mor dorazil do Evropy v říjnu roku 1347 ve chvíli, když na Sicílii vplulo 12 lodí vracejících se z Černého moře. Lidé čekající na lodě se stali svědky hrůzostrašného výjevu.
Již se pomalu stává plzeňskou tradicí, že jsou andělíčci na mříži katedrály sv. Bartoloměje stylizováni v souvislosti s aktuálními společenskými událostmi. Minulý týden navlékli flanel.
Věděli jste, že v Knihovně města Plzně můžete využít 3D tiskárnu? Ta je od závěru roku k dispozici v Hudební a internetové knihovně v Táborské ulici na Slovanech.
Jak chutnalo pivo našim předkům? Odpověď typu no přece jako pivo, by byla výrazně nepřesná a zavádějící. I zlatavý mok prošel vcelku zásadními změnami.
Akce se konala 24. ledna na základě podnětu místních obyvatel. Cílila na řidiče, kteří touto místní částí třetího městského obvodu projíždějí nepřiměřeně rychle.
Mobilní telefony jsou nedílnou součástí života téměř každého z nás. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, jak často se svého telefonu dotýkáte a s čím jste do styku přišli předtím?
Skutečnost, že se člověk na konci středověku dožíval průměrně asi 40 let, je poměrně známá. Nicméně toto číslo podle historiků nevypovídá nic o obrazu tehdejší skladby společnosti.
O nový zápis do České knihy rekordů se postaralo 178 Mikulášů, čertů a andělů. Ti dorazili 5. prosince mezi 16. a 21. hodinou na náměstí Republiky. Nejvíce přišlo čertů, bylo jich 131, andělů se dostavilo 30 a Mikulášů 17. V kostýmech se po třetím městském obvodu pohyboval i David Procházka a místostarostové Pavel Šrámek, Ondřej Ženíšek a Ladislav Nový.
Plzeňský rodák, akademický malíř Jiří Kovařík (1932–1994), patří k předním českým výtvarníkům druhé poloviny 20. století. Jeho dílo lze popsat jako magický realismus.
Psychiatrická nemocnice Dobřany to v minulosti neměla lehké. Byla využívána nacisty k čistění rasy a stala se cílem spojeneckého náletu. Na místě ústavního hřbitova, na kterém bylo pochováno více než deset tisíc pacientů a obětí války, dnes najdete pouze prodejnu krmiv a průmyslových hnojiv.
Dnes večer rozsvítil primátor města Plzně Roman Zarzycký spolu s biskupem plzeňským Tomášem Holubem a několika dětmi vánoční strom na náměstí Republiky. Tím letošním je jedle ojíněná z Třemošné.
Primátor Plzně Roman Zarzycký dnes na Facebooku sdílel fotografii s podobou letošní vánoční tramvaje, která do plzeňských ulic vyrazí již 27. listopadu.
Katedrála sv. Bartoloměje na plzeňském náměstí Republiky se včera a dnes večer zbarvila do červena. Stalo se tak díky mimořádné úpravě nočního osvětlení, které má připomenout Den válečných veteránů. Ten připadá na dnešek, tj. pátek 11. listopadu. Červené světlo připomínající barvu vlčího máku bude na plzeňské dominantě vidět ještě v noci ze soboty na neděli.
V pátek 8. listopadu 1968 zažili obyvatelé plzeňské čtvrti Slovany nepříjemný zážitek. Šlo o otřes, který způsobil nepovedený odstřel v nedalekém lomu.
Historie výjimečné, veřejnosti přístupné plzeňské zahrady ve čtvrti Doudlevce, má stejně zajímavý a pohnutý osud jako její zakladatel, advokát JUDr. Vilém Luft.
Fotbalový otloukánek či nejhorší tým Ligy mistrů. To jsou slova, která Plzeňané mohou často slýchávat od sportovních fanoušků či číst v diskuzních fórech.
Mluvíme-li o grázlovi, myslíme tím lumpa, podvodníka či jiného zločince. Jan Jiří Grasel takový skutečně byl. Navíc i vrah. Spravedlnosti dlouho unikal.
Začal podzim a spolu s ním i časté deště, které většina z nás nemá v lásce. Přinášíme vám proto několik tipů, jak se s dětmi během deštivých dní zabavit.
Napoleonské akce, které se na různých místech České republiky konají již přes 20 let, se poprvé v podobě tzv. Napoleonských slavností představí ve dnech 12. – 13. srpna také v Plzni. V pátek na náměstí Republiky dorazí vojenský průvod. V sobotu je připraven bohatý program v Křimicích včetně vojenské bitvy ve zdejším zámeckém parku.
Výskyt netopýrů hvízdavých je teď ale po celém městě, a to od historického jádra až po okrajové části, parky a zeleň. Plzeň je na jejich hlavní tahové trase.
V Plzeňském kraji bylo při mimořádných zápisech pro nadcházející školní rok přijato do mateřských, základních a středních škol 1 508 ukrajinských žáků.