Jen dvacet minut od centra Stockholmu a přesto v naprosté divočině s úžasným výhledem do divoké severské přírody. Jednoduchá minimalistická elegance nikdy neomrzí.
Stačilo pár chytrých změn, aby si Bára s Ondřejem splnili svůj sen o současném bydlení ve starém činžáku na kraji Ostravy. Zdánlivě náročný úkol se pak realizoval jedna báseň.
S radostí jsme se vypravili na návštěvu rodinného domu Marcely, která už několik let připravuje blog Nordic Passion. Všechno, co se rozhodne doporučit, má vyzkoušené na vlastní kůži.
Proměny přinášejí radost nejen majitelům, ale i těm, kteří je tvoří. Naše designérka Pavla Kirschner tentokrát pomáhala s proměnou bytu v Holešovicích.
Erika a Josef Sedláčkovi mají víkendy na chalupě v Malíči nejradši ze všeho na světě. Právě proto je mrzelo, že tamní ložnice pořád ještě není ve stoprocentní kondici a přizvali si na pomoc designérku Kláru Šumovou.
V malé vesnici nedaleko Berlína žije Katrin se svým manželem a početnou zvířecí smečkou. Podařilo se jim citlivým způsobem zrekonstruovat starý statek, který znovu probudili k životu.
Hajasovi dlouho snili o rekonstrukci staré panelákové kuchyně. To, co se ale na deseti metrech čtverečních podařilo designérce Romaně Vyhnánkové, však nečekali ani v nejmenším!
Dům je určen pro starší pár, rodiče čtyř již dospělých dětí, kteří se po životě stráveném v betonovém výškovém bytě rozhodli splnit svůj sen o bydlení v domě se zahradou.
Když se Jolana s Martinem nastěhovali do domu po Martinově mamince, museli předělat řadu věcí. Na svou novou podobu dlouho čekala i tmavá chodba s dlažbou, která vyšla z módy už dávno. Cílem proměny proto bylo velký vstupní prostor odlehčit, projasnit a uchopit tak, aby mohl dobře sloužit mladé rodině s dětmi.
Zuzana žije už deset let na západním Slovensku v rodinném domku, který se jí podařilo postavit svépomocí. Domov ladila v neutrálních tónech a je tak zcela nadčasový.
Castle on the Well v sobě spojuje kouzlo tradiční lovecké chaty s moderním venkovským sídlem. Najdeme ho uprostřed zvlněné krajiny hrabství Devonshire, přímo na kraji národního parku Exmoor.
Bratislavský byt ve starší zástavbě je zalitý sluncem, citlivě zaplněný elegantními designovými kousky a nabitý chytrými nápady. Nechybí mu navíc ani špetka uměleckého ducha.
Zvenku by tenhle trnavský činžovní dům kdekdo přešel s nezájmem. My ale nahlédli dovnitř a objevili za jeho oprýskanými zdmi variabilní bydlení na bývalém posvátném místě. Po tomhle zážitku budete chtít do kláštera vstoupit i vy!
Tento modulární domek navrhli BIO-architekti tak, aby se dal snadno instalovat na odlehlých místech a v extrémních podmínkách. Nechybí v něm manželská postel, krb a funkční koupelna.
Startovací byty nebývají velké. Pokud ale máte dostatek důvtipu, dá se i na pětníku vykouzlit krásné a pohodlné bydlení, jak dokazuje polský architekt a designér Szymon Hanczar.
Designérka Janka Murínová miluje odvážné kombinace sytých tónů, a tak není divu, že si s nimi pohrála i ve vlastní jídelně – strop vymalovala nazeleno a topení natřela zase červenou.
Byli daleko od rodiny a začali přemýšlet o prodeji domu v nevzhledném satelitu. Ve stejnou chvíli se objevila parcela ve vysněných Němčicích a když se Lucie doslechla, že tam dřív bydlel její pradědeček, bylo rozhodnuto.
„To, co má člověk doma, by měl užívat. Pokud zavřete do vitríny sváteční porcelánový servis, jste na tom stejně, jako když ho vůbec nemáte,“ říká interiérová designérka Nelie de Wet. Pojďte se podívat, jak si zařídila svůj vlastní domov starožitnostmi a úlovky z bleších trhů – budete překvapeni, jak lehce a svěže působí a jak praktické všechno je.
Petra Tomková nás pozvala návštěvu svého kouzelného domova, kde se snaží pro svou rodinu vytvořit místo klidu a harmonie. Než se to ale podařilo, pár let si musela počkat.
Jednoduchá novostavba, která dokonale zapadla do okolního prostředí, stojí na odlehlém místě na Novém Zélandu. Hlavním cílem bylo postavit maximálně praktický dům, ideální pro rodinný život.
Dávno je pryč doba, kdy jsme předsíň využívali jen na zouvání z bot a odhazování tašek. Běžné je brát tuto místnost jako plnohodnotnou součást bytu, kde se člověk od první vteřiny cítí útulně a komfortně.
Rodinná vila z dílny architektů ateliéru Labor 13 nabízí velkorysý minimalistický prostor pro čtyřčlennou rodinu, ale i venkovní zázemí pro jejich společenský život.
Pojďte s námi nahlédnout do vinohradského činžáku, kde rodiče zařídili s pomocí naší designérky pokojíček pro syna. Ten se jmenuje Antoine, a tak byl ústřední motiv proměny jasný: Malý princ!
Lucie je maminka na mateřské dovolené. Se svou rodinou žila v pronajatém bytě, který přestal vyhovovat. Hledali proto nějaký domek, a nakonec se jako ideální řešení ukázalo přestavět si podkroví v domě jejího manžela.
Dokonalý byt pro čtyřčlennou rodinu najdeme ve staré zástavbě. Stačila vcelku jednoduchá rekonstrukce, aby se čtyřpokojový byt v domě z konce 19. století znovu probudil k životu.
Právě teď je ideální počasí na výrobu dobrot pro ptáčky z ledu. Zavěsit je můžete kamkoli a nejenže je budou ptáčci milovat, ještě k tomu krásně vypadají.
Také často zaháníte děti do pokojíčků, aby si raději než v obývacím pokoji nebo v kuchyni, hrály tam? Zařiďte jim takový pokojíček, že ho nebudou chtít opustit.
V dokonalé rovnováze mezi ruchem města a potřebným soukromím stojí rohový dům s bytem ve druhém patře. S třímetrovými stropy a dobovými detaily vytváří dokonalé kulisy pro tolik potřebný odpočinek.
Pro Hannah Beaumont je zásadní udržitelný životní styl. Nejenže na něm založila své podnikání v textilním průmyslu, ale na udržitelných základech vybudovala i svůj vlastní domov.
Rozmanitý dům se dá otevřít do všech stran a neustále se mění. Autorem domu je společnost architektů Collectif Encore, kteří tvrdí, že je potřeba zakotvit projekty v reálném životě.
Milovníci interiérové designu Zuzanu Kaščákovou a její značku Iconioo důvěrně znají. Kromě vytříbeného vkusu ji lidé sledují také kvůli pozitivnímu přístupu k životu. Co nachystala pro své druhé miminko, které zanedlouho přijde na svět?
Čtyři veliká okna, jeden útulný balkón, dva pokoje. To všechno stačí k dokonalému pohodlí v menším vkusně zařízeném bytě v moderním skandinávském stylu.
Když se Anesa Bajrić rozhodla odejít z města na venkov, měla o podobě budoucího bydlení jasnou představu. Za pouhých pět měsíců se mohl rodina stěhovat.
Rekonstrukce klasického londýnského bytu dostala moderní šmrnc v podobě výrazného levitujícího červeného schodiště, které dokonale zapadlo do secesních kulis.
Na jedné z nejvyšších hor v kanadském Quebecu najdeme jednoduchou dřevostavbu, která poskytuje dokonalý komfort. Je důkazem, že pobyt v divočině nemusí být o kompromisech.
Jednoduchý dřevěný domek vznikl na pozemku, která má pouhých šedesát metrů čtverečních. Zastavěná plocha domku je ještě o polovinu menší. Přesto mladé rodině poskytuje maximální pohodlí.
Dvousetletý statek byl v padesátých letech minulého století necitlivě zrekonstruován. Přesto se podařilo stavbu zachránit a vytvořit z ní vícegenerační moderní bydlení.
Ačkoli se jednalo o nový developerský projekt, nebyl majitel s přednastaveným systémem spokojený. Rozhodl se proto sehnat si vlastní architekty, kteří mu vytvoří návrh na míru.
Rodinný domek postavený za jedno odpoledne je ekologickou variantou ke klasickým víkendovým chatám a velkým chalupám. Postaveno máte hned a už se nemusíte stresovat s další prací kolem domu.
Jejich hlavním zdrojem inspirace je příroda a jejich pomalý životní styl. Spolu se svou dcerou žijí na jihu Francie, odkud posílají do světa ojedinělé grafiky.
Vysněné místo, vysněná chalupa. Osud tomu ale chtěl jinak a manžel Vlaďky Mackové se už finálního dokončení nedožil. Na jeho počest roubenku pojmenovali jeho přezdívkou z mládí. Víteje v Chalupě U Ceďora.
Sam Gee si pořídila už třetí dům, který je zase o kousek větší. Co se ale nemění, je styl jejích domovů. Milovnice viktoriánského stylu bydlení ctí klasický anglický styl a přidává špetku moderního šmrncu.
Kytice jistě potěší, ale už za týden se s ní musíme rozloučit. Trvalejší parádu vám udělá florárium, které vydrží krásné dlouhé roky a navíc péči o něj zvládnete i bez odborných znalostí.