Krátce před 15. hodinou přijali policisté od záchranné služby informaci, že se v rybníce v zámeckém parku v Žamberku topí několik dětí. Na místo okamžitě vyrazila hlídka z obvodního oddělení Žamberk, dopraváci a hlídkaři z Ústí nad Orlicí. Každý kdo v tu chvíli byl na blízku a ve vysílačce slyšel hlášení o tonutí dětí, jel na místo.
Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání třiatřicetiletého muže ze Šumperska, kterého obvinili ze spáchání zločinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody.
Některé děti se v době pandemie očividně nudí. Dlouhodobě zavřené školy a karanténa je mnohdy přiměly hledat si nějakou zábavu, kterou si mohou vyplnit den. Bohužel leckdy i způsobem, kterým se mohou dostat do křížku se zákonem.
Trutnovští dopravní policisté vyjížděli v úterý po půl čtvrté odpoledne mezi obce Bílá Třemešná a Les Království, kde po pádu z kola zemřel dvaasedmdesátiletý cyklista.
Při zástavě srdce použijte dopravní značku. Tak z tohoto doporučení je zřejmě překvapená i samotná vědecká obec. Ale zastavené srdce lze rozpohybovat silným úderem o dopravní značku.
Na Příbramsku došlo ve středu za zatím blíže neznámých okolností k pádu ženy ze skály, a to z výšky zhruba 15 metrů. Žena po pádu skončila v bezvědomí.
V neděli 21. února 2021 hodinu před půlnocí při kontrole objektů garáží ve Slezské Ostravě na ulici Komerční pojala hlídka strážníků podezření, že do jedné z garáží došlo k násilnému vniknutí.
Ze strany německého Policejního prezidia Horní Falc jsme obdrželi informaci, že v posledních dnech zaznamenali němečtí policisté v souvislosti s kontrolami vstupu osob z České republiky do Spolkové republiky Německo padělaná potvrzení testů na koronavirus.
V minulém týdnu vyšetřovatel z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje obvinil 23letou ženu z Trutnova ze zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví, kterého se měla dopustit na svém ani ne ročním synovi. Oznámení o podezření na ublížení podal lékař trutnovské nemocnice, kam matka své dítě 24.2. přivezla na ošetření.
V nepříjemnou situaci se poslední únorový den tohoto roku proměnil výlet muže z Karlovarska. Ten se vydal se svými dvěma nezletilými dětmi na běžky po trase Nové Hamry na Jelení.
V pondělí odpoledne krátce před půl třetí nezvládl v obci Boršice řízení automobilu Škoda Felicia čtyřiatřicetiletý muž. Svou roli při nehodě sehrál pravděpodobně řidičův zhoršený zdravotní stav.
Dvě jednotky HZS Ústeckého kraje zasahovaly v úterý po 6. hodině ráno v tunelu na dálnici D8 u Prackovic. Kamion naboural do ostění tunelu ve směru na Německo.
K dopravní nehodě osobního automobilu, který u Hlubočinky na Praze východ narazil do stromu, vyjely v úterý před 6. hodinou ráno jednotky HZS SČK ze stanic Jílové a Říčany, posíleny o jednotku JSDH Dolní Jirčany.
K poměrně neobvyklé dopravní nehodě vyjela v úterý v 7:25 jednotka HZS Benešov. Na silnici mezi Bystřicí a Struhařovem, u odbočky na Mokrou Lhotu, se srazily dva traktory.
Na žádost nemocnice v Žatci pomohli jihomoravští záchranáři s převozem pěti pacientů s onemocněním covid-19 do Fakultní nemocnice Brno, a to v rámci mezikrajské výpomoci.
První případ se stal v neděli krátce po poledni. Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si povšimli v ulici Jihozápadní IV v Praze 4 motorky, kterou se rozhodli zkontrolovat.
První březnové pondělí ve čtvrt na čtyři odpoledne přijali středočeští hasiči oznámení o dopravní nehodě s následným požárem na silnici I/3 u chatové oblasti Amerika nedaleko Votic na Benešovsku.
Na své vlastní porušení vládních nařízení v sobotu velkolepým způsobem upozornil osmatřicetiletý muž. Těsně před půlnocí se postavil s krabicí plnou zábavní pyrotechniky do středu tramvajového pásu na Cejlu a odpálil ji.
Z vagonu na nástupiště se silně opilý nezletilý dokázal dostat jen po čtyřech. Na nohy se mu snažili pomoci cestující, pak dozorčí přivolal strážníky. S 3,53 promile skončil v nemocnici.
Profesionální hasiči ze stanice Uherské Hradiště vyjeli v pondělí krátce před půl třetí odpoledne k havárii osobního vozidla v Boršicích na Uherskohradišťsku.
Písečtí dopravní policisté pohotově zareagovali na video zveřejněné na sociálních sítích, během soukromého prohlížení příspěvků policista zhlédl také video zachycující nebezpečné předjíždění na přechodu pro chodce v Písku, ze dne 17. února v odpoledních hodinách a okamžitě začal jedna
Hned dvě náročné akce čekaly horské záchranáře v neděli po setmění, případ těžce zraněného desetiletého chlapce na Lysé hoře a pátrání po polském výletníkovi nad Jablunkovem.
Spadla klec na nenapravitelného mladíka, který má problémy se zákonem. Už koncem roku 2020 kriminalisté muže ve věku 22 let obvinili z několika trestných činů majetkového charakteru.
Jednotky HZS Středočeského kraje ze stanic Kolín, Nymburk, Ovčáry a Poděbrady vyjely v neděli 28. února ve 13:10 do obce Sány na Nymbursku na pomoc vozidlu, které skončilo v řece Cidlině.
S novým rokem přišla pro řidiče novinka v podobě nových elektronických známek. Ty platí od 1. ledna 2021. Staré roční kupóny pro rok 2020 platily od 1.12.2019 do 31.1.2021.
Ve čtvrtek 25. února 2021 v 13:16 hodin došlo na železničním přejezdu u křižovatky ulic Příhon, Tyršovy a Třebízského v Kostelci na Hané ke střetu Škody Octavie s osobním vlakem.
Hned dvě nehody, při kterých musela pomáhat těžká vyprošťovací technika, řešili profesionální hasiči z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v pátek 26. února 2021.
V sobotu po čtvrté hodině ranní byl oznámen požár bytu v Kopřivnici na Novojičínsku. Policisté z obvodního oddělení Kopřivnice po příjezdu na místo v mžiku vyhodnotili situaci.
O tom, že je tající led nebezpečný nejen pro lidi, ale také pro naše čtyřnohé kamarády, se v pátek přesvědčila majitelka rotvajlera v Dobré Vodě u Hořic na Jičínsku.