Alena Unzeitigová

Naděje prostě není optimismus. Není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.

Václav Havel

 • Ať se Čína třeba postaví na hlavu, doby kdy byl Zeman prezidentem a Babiš premiérem jsou už dávno pryč... 😄

  reagoval na Přemysl Havel
  Před 9 hodinami

  Díkybohu.

  Doba temna skončila. 👍

 • Dalibor je hodně velký frajer. Sláva mu. Zařadil se mezi velikány našeho národa. A ještě určitě neřekl poslední slovo. Kdo umí, ten umí. Kdo neumí, tak čumí. To je holt marné.

  reagoval na Jan Blaha
  Před 10 hodinami

  Ti co neumí, bohužel jen nečumí.

  Chcimíři hlasitě volají po míru - a mají na mysli "russkij mir".


  Slovo solidarita jim nic neříká, naříkají, že sami máme málo.

  Ruské okupanty by ta proruská svoloč nadšeně vítala, s kyticí šeříků v ruce, stejně jako v 68.

  Jinak souhlas.

  Před panem Dědkem rovněž smekám. Je to úctyhodný muž. 👍

  Žádná ruská onuce.

 • komentoval
  Před 10 hodinami

  „Jsem na Čechy hrdý,“ říká podnikatel Dalibor Dědek, do jehož sbírky Dárek pro Putina přispělo přes 120 tisíc lidí a vybrali bezmála půl miliardy korun. Naposledy na raketomet Přemysl s raketami.

  A já jsem hrdá na Vás, pane Dědku! 👍

  Z toho, že Vás řada lidí vymazala z mobilu si nic nedělejte, to se jen oddělilo zrno od plev.

  Buďte za to rád.

 • komentoval
  Před 10 hodinami

  Čína se rozčiluje kvůli Pekarové Adamové na Tchaj-wanu

  Tak určitě nejen Čína.

  I mnohým zdejším rudým a nahnědlým soudruhům, proruským flastencům, milovníkům autoritářských režimů, kteří se slzou v oku vzpomínají na ty "zlaté" totalitní časy, kdy se jim tak "krásně " žilo, za ostnatým drátem - praskají žilky.

  Už jen když slyší jméno třetího nejvyššího ústavního činitele České republiky - předsedkyně PS a předsedkyně TOP09, paní Markéty Pekarové Adamové.

  Zatímco bývalý prezident Zeman, coby bezpáteřní slouha poklonkoval autoritářským režimům a při návštěvě Číny nehorázně žvanil o tom, že se přijel učit, jak stabilizovat společnost - Markéta Pekarová Adamová navazuje na politiku pana prezidenta Václava Havla, která klade důraz na hodnoty jako je svoboda a demokracie.

  Zemanova ekonomická diplomacie a politika všech azimutů selhala na plné čáře.

  Návštěva Tchaj-wanu je naprosto v pořádku. Jsme suverénní země a Čína a nebude našim vrcholným představitelům určovat, co máme dělat, kam smíme nebo nesmíme.

  Díkybohu, nejsme ruská gubernie ani čínská kolonie, i když se o to Zeman se svými kumpány snažil.

  Dnes máme důstojného pana prezidenta i premiéra, ale také předsedkyni PS a předsedu Senátu.

  Jak píše pan Blaha: Sláva nám! 🙂

 • A Vy žijete spokojeně v tom špatném státě, že ?

  reagoval na Slávka Motlova
  Před 11 hodinami

  O jakém špatném státě to píšete?

  Česká republika je bohatá země, patříme k nejvyspělejším státům světa.

  A díky voličům, kteří mají rozum a soudnost, dnes máme skvělého pana premiéra i pana prezidenta.

  Já jsem spokojená, velmi.

  Vy ne?

 • komentoval
  Před 11 hodinami

  V žádné zemi na světě nežijí jen dobří a poctiví lidé.

  Každá společnost má své dezoláty - i Česká republika.

  Tak to prostě bylo, je a bude.

  A je na společnosti, jak se s takovými lidmi dokáže vypořádat, zda jejich nemravnému a zavrženíhodnému chování bude obdivně tleskat (je to "pašák! 👍) nebo ho odsoudí jako zcela nepřijatelné.

  I u nás se nemravným lidem tleská a jeden byl dokonce, (díky hlasům stejně nemravných voličů), deset let prezidentem republiky. A ten druhý dělal naší zemi premiéra.

 • Dobrá zpráva to není. Hodně znepokojivé je to. Pokud se Putin rozhodne použít jaderné zbraně, učiní tak z území Běloruska, aby se vyhnul odvetě. Putin může kalkulovat s tím, že případná odveta by byla vedena pouze proti Bělorusku a ne proti Rusku. Dostáváme se tak nebezpečně blízko k použití jaderné zbraně.

  reagoval na Tomáš Siegl
  Před 16 hodinami

  K použití TJZ s velkou pravděpodobností nedojde.

  Viz bezpečnostní analytik Martin Svárovský:

  Užití taktických jaderných zbraní (TJZ) nepřichází ve scénáři ruské války na Ukrajině v úvahu. A použity rozhodně NEBUDOU.

  Rusko má skutečně mnoho variant nosičů pro řádově stovky hlavic TJZ.

  ALE

  ZA PRVÉ:

  Smysl jejich užití spočívá v zamezení vojenské porážky s konvenčně rovnocenným nebo silnějším protivníkem, který SÁM TJZ vlastní.

  V momentě, kdy by RU takový konflikt prohrávalo, mohlo by nasadit TJZ proti VOJENSKÝM ZAŘÍZENÍM nepřítele tak, aby ponechalo dostatečně velký prostor veřejnosti nepřátelské země k vyvinutí tlaku na své vlastní vedení, aby neriskovalo jadernou přestřelku, ale raději vyjednávalo.

  Jinými slovy:

  Užití TJZ proti zemi, která sama TJZ nevlastní, nedává žádný smysl. Veřejnost napadené bezjaderné země totiž nemá žádnou možnost své vedení od něčeho odrazovat. Když ve vašem arzenálu TJZ nejsou, nezbývá než bojovat dál.

  ZA DRUHÉ:

  Systém není nastaven tak, že stačí zmáčknutí tlačítka Putinem. Systém by musel být spuštěn vojenským vedením, které by nikdy sebevraždu na svých rodinách nepřipustilo. Dne se už Putin s kompletním vojenským vedením ani nesetkává.

  ZA TŘETÍ:

  Užití TJZ by znamenalo zatažení NATO do konfliktu. A NATO - právě s ohledem znalosti RU vojenské doktríny deeskalačního úderu -už dnes má KONVENČNÍ odpověď na ruské užití TJZ. Právě k tomu byly vyvinuty F-35.

  Jejich nasazení by vymazalo kompletně ruskou armádu z území teritoria Ukrajiny (včetně černomořské flotily) za 10 dní.

  A Rusové to vědí..

 • To víš, že jo, Jašku. Cvičil mě sám Putin. Ještě když kágébákoval v Berlíně.

  Bože, ty jsi jednoduchý hlupáček.

  No, zasmála jsem se, a mizím od tebe, hlupáka. Nazdar.

  reagoval na Irena Pokorná
  Před 16 hodinami

  To je přece úplně normální, když jeden a ten samý diskutující píše do diskuzí pod různými falešnými identitami, že jo? 😉

  Jeden příspěvek napíše jako Zuzana Vomáčková, (po zmrazení účtu přejmenovaná na Marii Terezii), druhý jako Zuzana Polednová...

  A občas se ty fejkové profily i navzájem podporují.

  Příspěvek, který troll napíše pod jedním falešným profilem, souhlasně potvrzuje tím druhým.

  Známé praktiky manipulátorů, kteří manipulují s míněním diskutujících...

  ÚPLNĚ NORMÁLNÍ. V TROLLÍCH FARMÁCH URČITĚ.

  Odkaz  

  Odkaz  

 • komentoval
  Před 18 hodinami

  Urážky, demagogie, vztek. Jasný atribut průměrně vycvičeného trolla.

  reagoval na Josef Jašek
  Před 17 hodinami

  👍

 • komentoval
  Před 17 hodinami

  Americký Institut pro studium války (ISW) racionálně a zcela přesně: ve svém pravidelném hodnocení války na Ukrajině označil Putinovo prohlášení za informační operaci s cílem vyvolat obavy Západu z jaderného střetu.

  Podle něj je krok „irelevantní z hlediska rizika eskalace směrem k jaderné válce, které zůstává extrémně nízké“.

  XX

  ISW racionálně a zcela přesně! 👍

  V aktuální verzi americké jaderné strategie, ‚Nuclear Posture Review‘, píší toto.:

  „Moskva plánuje a nacvičuje (tzn. připravuje) omezený jaderný úder, což značí pomýlenou představu, že zastrašovací jaderné hrozby nebo omezené použití jaderných zbraní paralyzuje USA a NATO a tím ukončí konflikt za takových podmínek, jaké vyhovují Rusku. Účinné americké odstrašování ruského jaderného útoku a nenukleárního strategického útoku nyní vyžaduje i zajistit, že ruské vedení se nepřepočítá ohledně důsledků omezeného použití jaderných zbraní v útoku, ať regionálně nebo proti samotným USA.

  Rusko naopak musí pochopit, že jaderný útok, jakkoli omezený, nesplní svůj účel, zásadně změní povahu konfliktu, a vyvolá pro Moskvu nevypočitatelné a nesnesitelné ztráty.

  Naše strategie zajistí, že Rusko pochopí, že jakékoli použití jaderných zbraní, jakkoli omezené, je nepřijatelné."

  XX

  Zbygniew Rau:

  „Pokud Rusko na Ukrajině použije jaderné zbraně, NATO musí zareagovat konvenčními zbraněmi. A odpověď musí být devastující."

  KONVENČNÍ demonstrací k jaderné deeskalaci.

 • "O mírová jednání nemají zájem, na dohody s nimi uzavřené se stejně nedá spolehnout". Minské dohody v prvé řadě porušil Západ, slib, že se NATO nebude rozšiřovat dál na východ, taky nedal rusku nějaký nýmand, ale president USA, o neutralitě Ukrajiny taky nechce nikdo slyšet; zdá se mi to takové podezřelé.

  reagoval na Ivan Pravda
  Před 18 hodinami

  Budapešťské memorandum, ve kterém se ruští váleční zločinci zavázali respektovat územní celistvost Ukrajiny a které pro ně bylo jen cárem papíru, jste nezmínil proč?

  Po napadení Ukrajiny je každému soudnému člověku jasné, že na dohody s Ruskem, ať už obchodní nebo ty bezpečnostní, se nelze spolehnout.

  Nechápou to jen Chcimíři - pátá kolona Kremlu.

  Také k ní patříte? 😉

 • Vůbec to není výborně napsáno. Je to ubohý kompilátek a omýlání toho, co všichni vědí. Jako třeba to, že na russáka není spoleh. Kdyby na něj byl spoleh , není tato válka.

  Podstatnější, a to vy nemůžete vědět, protože se popelíte jen na malém českém písečku je, že kreml stupňuje rétoriku, že Ukrajina je Rusko.

  Velkou odezvu vzbudila dnešní zpráva, že v Kyjevo Pečorké lávře dnes byla odsloužena poslední mše Pravoslavné církve Ukrajiny Moskevkého patriarchátu.

  S obsáhlým komentářem, že se jedná o svaté místo ruské (russkoj) víry.

  Ano, ne pravoslaslavné víry, ale ruské víry. A rusáky vůbec neruší, že v době založení lávry žádné rusko ba ani rusáci neexistovali. Neexistovala Moskva, sever byl de facto území, které Římani označovali na mapách "Hic sunt leones": Tam byly nějaké kmeny a dodnes nikdo pořádně neví jaké.

  A přesto rusáci věří a verchuška je v tom se stále větší intenzitou utvrzuje, že Kyjev je ruské město a matka ruských měst a že dnešní Ukrajinci jsou vlastně nějací zprznění rusové, kteří musí být převychováni, aby z nich zase byli dobří rusové

  A ta zhovadilá rétorika je stále silnější. Takže oproti vašim stálým blábolům, jak se rusáci cítí jako méněcenní vás upozorňuju, že se vůbec jako méněcenní necítí, cítí se naopak nadřazeně a oprávnění dobýt "zpět" část ruska Ukrajinu a řídit svět. Ano idea "russkij mir" je neobyčejně silná.

  reagoval na Irena Pokorná
  Před 18 hodinami

  Ale no tak, "Irééénko..."

  Pominu tu fatální hrubku ve slově omílání, při vašem vzdělání, kterým se tu neustále oháníte byste ale měla vědět, jaké i/y se kde píše.

  Jo, já vím, "typing"... 😂 - vaše obvyklá výmluva hrubek, které píšete.

  No nic.

  Možná vám to uniklo, ale žijeme v informační době. Díky internetu se zprávy šíří rychlostí blesku, opravdu nemusíte spoléhat jen na to, co napíší na ruských webech.

  Každou důležitější zprávu najdete úplně na všech webech, včetně těch českých. 😉

  A psala jsem o tom, že rusáci jsou ponížení otroci, se syndromem naučené bezmoci.

  Nechovají se jako občané, ale jako poslušní otroci. Jsou rezignovaní a pasivní, nevěří, že mohou něco změnit a trpně nesou svůj úděl otroka. To ponížení a frustraci z něj plynoucí si nahrazují nenávistí ke všemu a všem, agresivitou a samozřejmě i hrdým patriotismem.

  To vědomí, že jsou jen bezvýznamné nicky, na jejichž životě nezáleží si ruští červi kompenzují tím, že jsou příslušníky jaderné velmoci - Velkého Ruska, a tetelí se blahem při pomyšlení na to, jak se před nimi celý svět třese.

  Takže se to vzájemně vůbec nevylučuje.

  Rusáci jsou poníženými otroky, ve vztahu k vládnoucí moci a zároveň hrdými patrioty, doufajícími, že Rusko bude opět veliké a mocné a celý svět se bude před rusáky třást.

  Co na tom stále nechápete - při vašem vzdělání? 😛

 • komentoval
  Před 18 hodinami

  Tenhle nabubřelý egomaniak a infantilní ignorant, je nejvýraznějším představitelem ignorantského populismu, který je na vzestupu ve všech zemích.

  USA mají svého Trumpa, my máme Babiše a Okamuru.

  Tristní je, kolik voličů těmhle lhářům a demagogům skáče na lep.

  Nebo je to tím, že jsou charakterově stejní, jako politici, které volí? 🤔

 • nenapsal bych to lépe👍🌹

  reagoval na Miroslav Banák
  Před 19 hodinami

  Děkuju. 😊

 • Výborně napsáno, palec nahoru.

  reagoval na Drda Michal
  Před 19 hodinami
 • Lukas Badzo,pejsek Ireny o sobě píše v ženském rodě....Asi se to někde zvrtlo 🙂.

  Proto Iris každého podezírá ze lhaní,uráží ohledně vzdělání,......

  Hezkou neděli,paní Aleno

  reagoval na Marcel Stary
  Před 19 hodinami

  Vidím, že zoufalost toho hejtra, s mnoha fejkovými profily, se stupňuje.

  Hezkou neděli i vám. 🙂

 • komentoval
  Před 19 hodinami

  Poláci si samozřejmě velice dobře uvědomují, co jsou rusáci za svoloč a že před jejich jaderným vydíráním nelze ustupovat.

  Barbaři, kteří hrozí civilizovanému světu jadernou válkou, rozumí jen síle, nic jiného na ně neplatí.

  O mírová jednání nemají zájem, na dohody s nimi uzavřené se stejně nedá spolehnout.

  Nezbývá, než s nim jednat jediným jazykem, kterému rozumí - silou!

  Ty nepřekročitelné červené linie měl od první chvíle, kdy Rusko napadlo Ukrajinu, stanovovat Západ, nikoliv ruský agresor.

  Byla chyba, že pomoc Ukrajině byla ze začátku limitovaná strachem z ruských výhrůžek, o zapojení Západu do války na Ukrajině. Dnes už se situace zlepšila, ale stále ta pomoc Ukrajině není taková, jaká by mohla a měla být.

  Pomáhat tak, aby Ukrajina neprohrála nestačí. Je třeba, aby byla i schopna vyhnat okupanty ze své země - tzn. dodat jí vše, co k tomu potřebuje a co jsme schopni jí v tuto chvíli dát.

  A nedbat přitom na ruské kvičení a vyhrožování jadernou válkou. Prasata před porážkou obvykle kvičí.

 • Kdyby byl v USA prezident Reagan, ten by přesně věděl, co je nutné udělat.

  reagoval na Jiri Dedecek
  Před 20 hodinami

  Nejspíš by neváhal a udělal by co je třeba.

  Viz:

  "Spojené státy nadále odmítají poskytnout Ukrajině (navzdory ukrajinským slibům, že poskytnuté systémy nepoužijí k útokům na ruské území), taktické balistické střely ATACMS."

 • A jejda, tapetářka v akci.

  Tak, madam, nikdo necouvá, nikdo neustupuje ruSSáckému vydírání, tak nemusíte burcovat. Vaše výkřiky tady na dění ve věci russácka nemají žádný vliv.

  A nějakého Svárovského raději nevytahujte. To je ten neschopný blafal a lehkoživka, velký hlupák, co byl dlouhou dobu zalezlý, poté co na začátku dubna slavný analytik vyanalyzoval, že Ukrajinci vyženou rusáky do konce dubna, pak do konce května, pak června, července, srpna, září...

  reagoval na Irena Pokorná
  Před 20 hodinami

  Pro hlupáka každý hloupý.

 • Madam, zapomínáte, že v případě konfliktu by byly vymazány nejen vámi citované země a le celá Evropa. Nevyhnulo by se to ani Česku, včetně Vás. Prosím, přehodnoťte svou strategii. Jediným východiskem je, jednat o příměří a o míru.

  reagoval na Jan Brožek
  Před 20 hodinami

  Vidím, že jste se stal obětí ruského zastrašování.

  Další vyděšený Chcimír, co rusákům skáče na jejich výhrůžky jadernou válkou a chce jednat o míru s agresorem, který o takové jednání nemá zájem.

  Rusáci chtějí "russkij mir" a ten s mírem nemá nic společného.

  Jak se chcete dohodnout s někým, kdo se dohodnout nechce?

  Odpověď USA na použití TJZ na Ukrajině by byla KONVENČNÍ, nikoliv jaderná.