NATO, neútočný a mírový pakt, provokuje s bombardéry, které mohou nést jaderné zbraně? USA si dělá ve světě co chce a my to platíme. USA je Agresor neskutečných rozměrů. Nemají demokracii doma a jiným by radili. V mládí jsem také věšel vlajku USA na zeď. Dnes? Mám pochyby, zda tam mít vlajku ČR. Jsme ČR?
Lžete.
To si dovolila ruská stihačka moc.Sundat tak mírumilovný výzvědný zařízení.Amerika může sestřelovat cizí balony a to mají naší redaktoři rádi,když mohou opakovat ty nesmysly od Amičanů.že prý to bylo neetické sundat americký dron.Zatímco Američané rozbombardovali podmořské potrubí a to prý bylo vysoce etické a humanitární a hlavně ekologické.Od naší televize se to nedozvíte,ale od amerických televizních redaktorů ano.Ti mají odvadhu.
Hezky plácáte páté přes deváté, ovšem realita Vám poněkud uniká.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
... no ona to až zase taková kravina není... O omezení zbrojní výroby bylo sice rozhodnuto už na konci socialismu, ale s tím se předpokládalo, že zejména ve zbrojovkách na Slovensku bude jiná výroba... A pak po konci socialismu první "vyřknutí o konci zbrojní výroby" řekl Jiří Dienstbier s tím, že by se zbraně neměly vyvážet do "problémových" států - to ale od něj spíše zaniklo, ale této myšlenky se vehementně ujal Václac Havel, který to považoval za svůj přínos do mírového soužití jako svoji mírovou dividendu, ale ta žádná jiná výroba ho už ani nenapadla.. Tehdy na tom Slovensku to znamenalo propuštění cca 100 tis. zaměstnanců se slušnou mzdou plus následně další špatnou existenci pro jejich rodiny... To už Václavu Havlovi nedošlo... Takto nějak podobně to popisuje Michael Žantovský ve knize "Havel".
1 odpověď
36
Sledujících
0
Sleduje
36
Sledujících
0
Sleduje
Zbrojní výroba prakticky stála už od roku 87, respektive se vyrábělo na sklad. V letech 88 a 89 bylo vyrobeno například 88 T-72, neprodal se jediný, nakonec je převzala AČR, i když je nepotřebovala. Roční kapacita přitom byla 250 kusů. Dále na skladě zůstalo ležet více než 500 zaměřovacích systému Kladivo pro T-55 objednaných SSSR. Tvrdit, že Havel ukončil zbrojní výrobu je nesmysl. Stála už dříve, nebyl odbyt, na trhu bylo dostatek srovnatelných a často i lepších a nepříliš opotřebovaných zbraní a zbraňových systémů za podstatně příznivější ceny.