Jen bych dodal, že Sovětská armáda vlastně přijela do osvobozené Prahy, neboť velitel Wehrmachtu v Protektorátu generál Rudolf Toussaint podepsal 8. května v 16:00 kapitulaci a předal ji do rukou velitele pražského povstání generála Karla Kutlvašra. Odpor kladla ve městě už jen relativně malá skupina Wafen SS, se kterou by si povstání také poradilo, protože byla odříznutá od zásobování a izolovaná na poměrně malém území. Sověti dorazili až následujícího dne ráno.
I would only add that the Soviet army actually arrived in almost liberated Prague, because the commander of the Wehrmacht in the Protectorate, General Rudolf Toussaint, signed the capitulation on 8 May at 16:00 and handed it over to the commander of the Prague Uprising, General Karel Kutlvašr. Only a relatively small group of the Wafen SS in the city offered resistance, the Uprisons would defeat them, because they were cut off from supplies and isolated in a relatively small area. The Soviets did not arrive until the following morning.
Když investuji, prověřím si do čeho. Ivestice také vyžaduje diverzifikaci a slušný časový horizont, no a nese s sebou vždy nějaké riziko- to se právě diverzifikací zmírňuje. Když je dobrý mix a je dost času na vhodnou dobu nákupu a prodeje, většinou se v standardních dobách investor dostane do plusu (jen nesmí chtít výnos 20% hned příští týden a u všech titulů najednou).
Toto je stav, který bývá zaválky a po válce běžný. Stačí se podívat na to, jak se Československá veřejnost chovala v prvních třech letech po válce. Udávalo a odsuzovalo se hlava nehlava, právem i neprávem. Asi to k takovým vyhraněným a rozjitřeným situacím patří.Ukrajina má tu výhodu, že nebyla okupovaná celá země, že zůstal zachován její justiční systém a že správa země není v rukou samozvanců (jak tomu bylo často v poválečné ČSR.
8
Sledujících
1
Sleduje
8
Sledujících
1
Sleduje
To já vidím jiný problém s AI, mnohem méněefektní, nenápadný, ale o to hrozivější: Postupnou ztrátu kognitivně sociálních schopností člověka, jako jejího uživatele. Může se stát (a já myslím, že skrze sociální sítě a různé edukačně-informační systémy se to už děje), že lidé ztratí schopnost učit se, hledat, třídit a interpretovat informace za účelem pochopit je, či vytvořit skrze ně něco nového, schopnost myslet ve strukturách přesahujících slova a tedy i schopnost porozumět poetice, humoru, či estetice. S tím souvisí i relativizace pravdy vzešlé ze syntézy mnoha pravd a její nahrazení pravdou, jako nejčastěji užívanou citací. Taky s tím bude souviset relativizace morálky a (to co se už děje) cílené snižování objemu (rozsahu i hloubky) vědomostí, které člověk chce má a musí ve své hlavě držet a bez nich není možné správně kategorizovat, porovnávat, prioritizovat, dávat věci do souvislostí a nacházet v nich smysl a význam.
AI nemusí nic dělat špatně, nemusí se snažit lidstvo změnit, natož vyhubit, přesto ho může tímto způsobem zlikvidovat za pár generací. Fyzicky budou lidé pořád zde a pořád spokojeni, jen jim zmizí pár rozměrů, plynoucích z dovedností, které jim AI nahradila.