Pavel Doležel

Obdivuji matematiku a filosofii. Vzděláním jsem ekonom (IES FSV UK), matematik (MFF UK) a účetní/finanční specialista (ESF MU). Zabývám se řízením rizik.

 • komentoval
  Před 5 dny

  Jak to tvrdí Robert Čapek, tak to bude pravda.

 • komentoval
  Před 8 dny

  Dáma, které chybí přední díra, není žádná dáma. A to mně žádnej nevymluví.

 • komentoval
  Před 13 dny

  Dobře se oběsit vyloučí možnost špatně se oženit. V tomto případě byl ženich ještě sofistikovanější.

 • komentoval
  Před 14 dny

  Kluci ušetří letos 90 miliard a přitom už teď mají sekeru 200 miliard, resp. na konci dubna to bylo 200 miliard. DPH přeházeli, aby snížili příjmy rozpočtu o 4 miliardy. Daňovou zátěž podle Fialy nezvedají, ale přitom čekají výběr daní vyšší o 69 miliard. Asi jsem měl jít studovat dějepis a politologii, místo financí, ekonomie a matematiky, abych byl v obraze nové marketingově-ideologické doby. Protože se přiznám, že soudruhovi Fialovi nerozumím. V televizi říkal, že nebude zvyšovat daně - ještě v listopadu minulého roku a teď tvrdí, že nemluvil o daních, ale daňové zátěži. Přičemž daňovou zátěž i daně pochopitelně navrhuje zvednout. Dotacím ze státního rozpočtu před svými stejně inteligentními voliči říká zastropování cen. Hlavně že jeho ministři si do TV nosí párky a kuličková počítadla v domnění, že tím zesměšní opozici. Síkela neumí číst a závěrné elektrárny nazývá opakovaně závětrnými, Stanjura neumí počítat a v odhadech výnosu sektorové daně se sekne o 60 miliard. No co? Zřejmě slušnej oddíl. FTJ Chvojkovice-Brod.

 • komentoval
  Před 14 dny

  Utratit.

 • komentoval
  Před 15 dny

  Já z toho mám pocit, že když je někdo úplný blb, tak se potřebuje předvádět kravinama. Buď se vydává za nebinárního, nebo za queer, nebo alespoň kurví mateřský jazyk. Přiléhavější výraz mne nenapadl.

 • komentoval
  Před 16 dny

  Nalijme si čistého vína. Toto je první krok této vlády, který alespoň naznačuje krok správným směrem. Zase je to ale provázeno řadou lží ze strany vlády. Sazby DPH nebudou dvě, ale tři. Unikátnost Fialovy hlouposti sobě dává opět vyniknout. Při obhajování snížení daně z příjmu FO si člověk říká, jestli to myslí vážně, nebo je fakt tak blbej. Bohužel, tento balíček nebude poslední. Bude to bolet ještě podstatně více. A zvýšení daně z příjmu PO se obávám, že bude mít dopad na přímé zahraniční investice a pro některé firmy to může být poslední kapka, která povede k jejich odchodu.

 • komentoval
  Před 17 dny

  Strukturální deficit je 200 miliard a kluci neušetří ani 120. Něco je špatně.

 • komentoval
  Před 21 dny

  Země zaslíbená.

 • komentoval
  Před 24 dny

  Tak mu měli ten mozek vypnout nadobro. Stejně se mu furt vypíná a zapíná.

 • komentoval
  Před 25 dny

  Těžké ublížení na zdraví za útok mačetou na neozbrojenou ženu v jejím domě? Tak buď jsem blbej já, nebo policie, nebo zákonodárci. Řekl bych, že c je správně.

 • komentoval
  Před 1 měsícem

  Nová doba. Novinář vyčítá docentovi ekonomie, že neumí počítat.

 • komentoval
  Před 1 měsícem

  Ten už neví, do jakého otvoru v tom Bruselu vlézt. Celoživotní plnič rozkazů simuluje autonomní rozhodování.

 • komentoval
  Před 1 měsícem

  Plná čára -> 20 let jako za vraždu a ještě doživotní platby dítěti a zaplacení škod pojišťovně. Dokud nebudou padat takovéto tresty, tak to nepřestane.

 • komentoval
  Před 1 měsícem

  Konečně se dostavují výsledky naší světové reformy školství pod taktovkou elektromontérů, tělocvikářů a pseudopsychologů. Hlavně, že všichni ví, že v pralese žijí papoušci a jsou někdy i pěkně barevní.

 • komentoval
  Před 1 měsícem

  Já si vždy, když čtu ty moderní svazáky,vzpomenu na sousedku F.L.Věka Snížkovou: "My jeho dluhy pánubohu platit nebudeme, jenom svoje, sousede. Jenom svoje." Takže ano, uřezávání hlav je barbarství a zaslouží nejpřísnější trest. Napadení suverénního státu je porušením mezinárodního práva. Ale to jsou pořád cizí hříchy. A my bychom se vedle svazácké potřeby trestat hříchy druhých,měli také někdy, alespoň na pár vteřin,zabývat svými vlastními hříchy. Já chápu, že ty binární mozky někdy sotva prolezlé základkou, jindy ověnčené tituly z obskurních oborů, tak nějak nevidí více, než černou a bílou a kdo není bílý, ten musí být černý, takže pochopitelně, kdokoliv nesdílí jejich všeprostupující nenávist, ten musí být Russký troll, kremrole, nebo alespoň kobliha, nicméně zcela jim uniká, že se pod tíhou vlastní nenávisti vzdávají něčeho mnohem cennějšího, než je totální vítězství na všech frontách. Vzdávají se vlastní svobody, vzdávají se demokracie, vzdávají se hodnot, které tvoří naši kulturu. Že nějaký blbeček má potřebu nosit hákový kříž, nebo velké "Z" na oděvu, nikoho nijak neohrožuje. Není ohrožena státní bezpečnost (navzdory tomu, co do nás hustí svazácká propaganda), není ohrožena výchova dětí, není ohroženo nic. Jenom svazáci si potřebují najít ten cizí hřích, který konečně mohou trestat a ukájet tím svoji nenávist a frustraci z toho, že ve skutečném problému, jsou absolutně bezmocní. Žádný jiný efekt to nemá a mít nebude. Obhajovat právo všech (tedy i blbečků) na projevování názorů, je pro mě naprostý základ demokracie.Tato obhajoba není obhajobou Ruska,ale našich hodnot.

 • komentoval
  Před 1 měsícem

  Novotný šel domu z práce a chlapeček měl červené trenýrky?

 • komentoval
  Před 2 měsíci

  To, že lékař udělá chybu, to se prostě bohužel občas stane všude. Někde ji dělají častěji, ale to je prostě důsledek nastavení systému. Laik to těžko může objektivně zhodnotit. Co je ale naprostá katastrofa, jsou soudy a legislativa. Na to naopak není potřeba ani maturita, aby to člověk viděl. Úroveň práva a právní vymahatelnosti, je příšerná.

 • komentoval
  Před 2 měsíci

  No, vy, kteří jste ho volili, si teď budete muset holt zvyknout na to, že jeho názory jsou jen kafemlejnkem názorů poradců. Myslím, že to bylo zřejmé již před volbami. Je to voják. On nemá nic zkoumat, ani interpretovat. A když dostane dva protichůdné rozkazy, tak je zmatený a neví co má dělat. Pravý opak Zemana a Klause.

 • komentoval
  Před 2 měsíci

  No, je vidět, že test připravoval někdo, kdo sám základoškolskou matematiku principiálně nepochopil a vzorce bere jako nějaké básničky a vůbec nechápe podstatu. O chybějících jednotkách nemluvě. Hrozné.