A psal jsem vám to v jiném příspěvku. Demokracie buď je nebo není. Jakékoli přívlastky naše, vaše, moje, jeho, liberální, jsou jenom kecy. Ty nechte Fialovi s Rakušanem, oni se v nich využívají, žvanilové.
Plkáte, přesněji, jen opakujete hlouposti, co někde zaslechnete, většinou asi od nedemokratických stran jednoho muže, co by demokracii při první příležitosti vykastrovali. Demokracií může být i vláda většiny, kde žádné menšiny nemají práva, může být omezena zásadně politická soutěž, demokracií se nazývá i antické Řecko, kde právo volit měli jen vyvolení, svět není tak jednoduchý, jak vám nakecává Tomio.
Jste hlavně hloupý. To že země bývalého východního bloku už rozhodnutím voličů odmítají papouškovat notičky z Bruselu a Bílého domu, zřejmě něco znamená. Asi soudruzi liberálové v Bruselu udělali někde chybu.
Znamená to, že nás čtyřicet let komunismu těžce poznamenalo. Poškodilo DNA naší demokracie.
Mimochodem, víte o tom, že když je člověk hloupý, vůbec mu nedochází, že je hloupý? 🙂
Nechápu, jak může být někdo proti liberalismu. Vždyť to znamená svobodomyslnost a toleranci. To opravdu existují lidé, kteří toto nesnášejí a chtějí, aby bylo lidem diktováno politiky??
Odpovědí vám jsou místní odpovědi. 🙂
Lidi lze snadno přesvědčit, že černá je bílá nebo že nejlepším kamarádem ovečky je vlk.
S náboženstvím se můžou chovat zle, ale s Bohem určitě ne.
Další věc, že bez náboženství se k Bohu těžko dostanou, tak ho nezatracujte, ale dívejte se objektivně a s pochopením, je tvořeno lidmi a ti můžou být špatní a jsou chybující.
Jo, Weinberg mluví o náboženství. Sama víra jednotlivců na různé bohy není společensky nebezpečná. Jenže to právě je evoluční důvod existence náboženství: sdružovat velké množství lidí, stmelovat je a dát jim společnou identitu.
Jinak, bohů je spousta, vy upřímně věříte asi na nějakou verzi Jehovy, úplně stejně jako někdo jiný věří v Indii na Višnu. V pohodě. Lidé jsou různí.
Že lidstvo blbne je stále patrnější; mám krásný konkrétní příklad: Ve svém "svěžím literárním dílku" "Sdílejte, než to zakážou" autor - pan expremiér Babiš . vulgo Bureš, na str. 71 hrubě zesměšňuje české školství (kterým sám evidentně nikdy neprošel), když jako příklad zcela zbytečného "biflování" uvádí "-ný, -natý, -itý, - ičitý..., což označuje za POZOR: /cit./: "...koncovky skupenství"!! Dalšího komentáře snad netřeba.
Upřímně, o vzdělání a obecném rozhledu Babišově nemám nejmenší iluze, ale fakt jako někdo věří, že tu knížku psal on? Tohle padá na jeho marketéry.
"Filozofické fakulty chystají na 17. října stávku"
0) českých filozofů netřeba, o všem de rozhoduje v Bruselu: o počtu pohlaví, o tom co je Manželství a jak je ten současný konstrukt toho slova ohavný a Diverzita jak je blahodárná, ale bez jednotného konektoru na mobil se neobejdeme
1) stačí zrušit ty katedry pa oborů, LGBTQIA+, Gender a dlouhé etc. a peněz na výuku jazyků -která časem také nebude potřeba- bude dost.
s pozdravem Svoboda Zdeněk Svoboda (112)
By mě zajímalo, ta sto dvanáctka za vaším jménem znamená vaše IQ, číslo, které potřebujete zavolat nebo věk?
Vaše pochybnosti o potřebnosti oborů vyučovaných na filosofických fakultách se stávkující kolegové pokusili rozptýlit zde: Odkaz Zkuste tomu věnovat chvilku svého času a možná si poopravíte svůj zkreslený dojem.
Dobré shrnutí, ale myslím, že i kdyby si to většina diskutujících přečetla, jejich názor to nezmění.
Nechápou, jak zásadně významné pro rozvoj společnosti humanitní vědy jsou a asi by ani nepostřehli, pokud by se kultura redukovala na Evu s Vaškem a obrazy Ringo Čecha.
"Povaleči z kaváren do polí a továren", "filozofy nepotřebujeme, ať jdou makat rukama", "úplná zbytečnost".
Návštěva diskuze nezklamala, usuzuji, že VŠŽ nemá filozofickou fakultu.
---
Skoro bych se vsadil, že většina z těch, co tohle píše ani netuší, jaké obory se na FF studují a proč a jak.
Nejen že sociology, psychology, lingvisty, pedagogy, historiky i politology prostě potřebujeme, navíc v 21. století, s rozvojem AI už neplatí, že jedno vystudované povolání bude člověk dělat celý život. Za deset let tady bude spousta povolání, které dnes ani neexistují a o kterých ani nevíme - a nebude to bušení v továrně. A flexibilitu myšlení, schopnost adaptace, uvažování ve složitosti problematiky a třeba práce s jazykovými modely AI, k tomu mimo jiné bude potřeba kvalitně vzdělaných absolventů FF.
A zadara to nebude.
Ale samozřejmě, můžeme pokračovat v našem českém zahnívání a nechat si utéct mladé vzdělané lidi za hranice.
K věcné diskuzi: Nejsme bez migrantů. Momentálně převládají UA, ale jsou zde i Slováci a další. Náš pracovní trh se ucházel o UA již před ruskou agresí a také ti, kterým jsme poskytli azyl, se snaží pracovat. Je otázka, jak se naše vláda, řízená zákony EU, "zodpovědně" postaví k migrantům z arabských a afrických zemí, kteří bez vzdělání a bez pracovních dovedností, přicházejí do Evropy převážně za podporou. Nepřijde směrem z EU výtka "diskriminace?"
Ne, nejsme bez migrantů, když nechám stranou Slováky, Poláky a Vietnamce, jsou u nás dneska nezanedbatelné počty pracovníků z Mongolska, Ghany apod.
Problém je - jak jinak - v naší legislativě, která fakticky bojkotuje přijímání pracovníků ze zahraničí. Tedy: firma si sama najde v zahraničí pracovníky, ale požadavky a délka zpracování žádostí ze strany státu je likvidační, to se radši nadnárodní firma přestěhuje jinam, kde to je snazší. Ale co udělá česká firma?
Kecy Babiše na téma migrace nebere nikdo vážně, v EU se nic pořádného ani nepokusil vyjednat a sám migranty využívá.
Bez řízené migrace si řežeme větev pod zadkem.
Má pravdu, ale dneska se žádná vláda neodváží tohle říct.
Kam jsme to dopracovali. Vlády se bojí prosazovat řízenou legální migraci, euro, zodpovědný rozpočet, protože by dali munici populistům a projely by volby.
Jenže takhle se zodpovědná politika dělat nedá.
Buď jsme pitomci a pak si zasloužíme, aby nám vládl stbák a komerční nácek, nebo pitomci nejsme a sneseme věcnou diskusi o budoucnosti.
Na to ale žádný politik nemá koule.
Panie Radku, z nacjonalizmem moja rodzina i ja sam, mamy osobiste doświadczenie. W 1942 r. młodszy brat mojego ojca Ludwik jako PL policjant strzałem w potylicę w Miednoje, potem mój ojciec za uczstnictwo ruchu oporu w Mauthausen-Gussen - a przeżył tylko dlatego, że znał się na łupaniu kamienia i był "im" potrzebny. Potem i ja doświadczyłem jako Zaolzianin czeskiego nacjonalizmu zaraz po wojnie. Po r. 1948 już było lżej. Wie pan, dużo pamiętam, więc mam na spawy inne spojrzenie,..?
I jednak nie potrafi pan dostrzec nacjonalizmu polskiego dni dzisiejszych, niestety.
---
Fajnie, że już jestem panem Radkiem i nie Baranem.
103
Sledujících
0
Sleduje
103
Sledujících
0
Sleduje
Jo. Vyhrálo Rusko.
4 odpovědi