• Pěkný den Všem.

  Tak mi ten článek zvednul tlak ,to může vymyslet celé jen chorý mozek.

  Učitelka ve školce nebo jeslích musí mít patřičné vzdělání na které roky studuje a její plat je pak k smíchu. Ani ne 30 tis. A kde jaká bába z Horní -Dolní si zažádá a bude pečovat o 6 dětí zas 60 000 tis. Bez vzdělání . To je úplně na hlavu .

  To ta ve školce či jeslích má vzdělání a má 3 krát tolik dětí na starosti a za ani ne poloviční plat !!!

  To nevymyslíš. !!!

  Za komárů se starali babičky a dědové . Zadarmo !!! Dali dětem to nejlepší co mohli a znali ,protože byli jejich vlastní !!

  Prostě mamon a stát potřebuje peníze z daní tak nažene do práce i Ty co by se měli starat o budoucnost pokolení a rozvíjet vztah dítěte k rodině a směřování jeho dalšího vývoje.

  Těm co to budou dělat pro peníze o nic takového nikdy nepůjde. Věci které byly funkční a měly smysl se po převratu zrušily a vymysleli se nesmysly .

  Víte můj profesor na vysoké nám dával jednu radu :Nevymýšlejte vymyšlené ,jen to zdokonalujte . To dává a má smysl pro budoucnost i rozvoj.

  A dávám mu plně za pravdu . 100 tváří,100 povah 100 názorů a nikdy se Tito nemohou shodnout . A tak přesně je to i s naší vládou a lidmi v ní. Výsledky vidíme všichni už od převratu.

  Blaho společnosti tak nějak vymizelo a nastala doba chaosu, rozkolů, slibů ,závisti a mamonu ,který ale nefunguje pro všechny.

  Budoucí generace nemají vize ani nějaký dlouhodobý cíl. Spousta mladých razí : dnes si užiji a co bude zítra to mě moc nezajímá .Proto je tolik svobodných matek a lidí singl. A výchova budoucí generace se hodila přes palubu.

 • Pěkný den všem

  Super článek o ničem. To podstatné zase je nenapsané. Jako vždy u podobných stesků.

  Jsem soukromý zemědělec a vidím to v prvním sledu. Začnu v minulosti. Dělám v tom celý život .a takový úbytek ,který je za posledních 30 let nepamatuji. Má to 2 hlavní příčiny.

  Tou první je úplná likvidace ovocných stromů okolo cest ,v zahradách a na polích. Ovocné stromy byly vždy základním potravním řetězcem zpěvných ptáků. a také se to podepsalo na úbytku včel a všech opylovačů. Sady velkopěstitelů nejsou pro ptactvo a opylovače záchrana. Tam se stříká proti škůdcům a tak tam moc potravy není.

  Víte dle oficiálních čísel jsme za 30 let vytrhali cca 43 000 000 ovocných stromů !!! A nasázeli kolem cest slavné lípy, duby břízy a pod . Na těchto stromech nejsou housenky ani květy v potřebném a různorodém množství.

  A to vše ve jménu nezodpovědných hazardujících motoristů se svým životem , kteří končí své životy nárazem do stromu ,který za to nemůže.

  A tím druhým je klima a pohodlnost, výchova společnosti začínající v rodině přes školu a do dospělosti. V rodině zmizelo zahradničení ,ve škole školní zahrady a pěstební práce , které se v podobě zeleniny a ovoce zpracovaly ve školní jídelně.

  Vše si koupíme a honíme 2 práce ,aby jsme měli aspoň na nějakou dovolenou .

  Vidím na poli jak zmizely některé druhy ptactva a zbytek vystříleli myslivci. Mám remízky s ovocnými stromy ,které nestříkám s keři, které mají za hnízdiště. A ne borovice a a podobné hrůzy. Ptáci se vrací jenom tam kde mají potravu a já jich mám kolem sebe spoustu ,zpěvu celý den a i na poli kde je jinak ticho

 • Pěkný den všem

  ,tak takovou snůšku nesmyslů jsem už dlouho nečetl. To by si měl pan redaktor po sobě přečíst co vypotil za nesmysly .

  Jsem soukromý zemědělec a vím o čem je zde řeč.

  A popořádku začnu u mléka.

  Zdražení z 9 na 13 korun pohoda promítnuté náklady ze všeho co je potřeba na 1l mlika ,ale dále je výrobce a taky distributor 2 Kč Zdražení vstupů pohoda a tedy kde je ta cena, když v obchodě je za 22 Kč a bez slevy ? ve slevě za 18 Kč. A klesla jim marže ??? velkoobchodům ?

  Máslo

  To je neskutečný blábol ,dělá se z mléka a to se prodává za 13 Kč litr. !! Když se cena mléka zvýšila o 39 procent tak kde je těch 80 proc. u prvovýrobců!! A zpracovatel zdražil jenom o 4 proc tedy pár haléřů, když jenom tetrapaky zdražily o celých 89 procent !!!! Kde je ostatní ? A velkoobchod zase prodělává ? má zisk 6 korun a nic nedělá a výrobce pár haléřů ?

  Kuřecí maso.

  zase stejné ,zvýšila se cena vstupů do obilovin .Nafta postřiky díly ,osivo atd. Navíc se i zdražila násadová vejce o cca 4 Kč na kusu . Vše se počítá ne jenom něco. Dováží se premixy do směsí nemáme všechny minerály. Navíc se musí přidávat do směsí i jiné složky oleje,pokrutiny atd aby rostly a nebyly tam hormony. A kuřatům se topí!!!

  Vejce

  ,to jsou ty slavné klece a EU. Násadová vejce cena dle druhu vyší o cca 4 -6 Kč ,kuřata a tady se daly obrovské peníze do klecových chovů a ty se teď ruší !! Kdo zaplatí ty miliardy do klecí a přestaveb ? přece vajíčko.!

  Poslední je Mouka a tady vidíte že náklady prvovýrobců stouply o celých 83 procent a to je první pravdivé číslo !!! u zemědělců. Tím pádem vše zdraži

 • Pěkný den všem ,zase odborníci na zemědělství

  Jsem soukromý zemědělec a mám 150 ha. To co se zde píše v článku je vše hezky napsané ale ?

  Ministerstvo napíše ,že dostanete dotace, když a teď to podstatné necháte rostlinné zbytky ,ale ty jsou jenom u usušeného materiálu. Tak na podzim nasejete proti erozi směs či obilovinu a tu musíte !!! podotýkám musíte něčím postříkat, aby Vám uschla a pak ji můžete zapravit do půdy. A dostanete dotace.

  Pokud ji na jaře zelenou zaoráte tak se rozloží jako hnojení na zeleno a vy nesplňujete podmínky na získání dotace. !!! Tak stříkáte a jiný postřik zatím neexistuje jak desikant

  Tak kde jsou odborníci na výživu národa a ochranu životního prostředí ? Dokonalý ministr a ministerstvo. A tak je to s pětikolkou.

  Seberou neinvestiční dotace -10 miliard. 90 procent jde do techniky. !! A proč. No přece Babiš.

  A vysvětlím.

  Firma Agrotec Hustopeče je největším dovozcem většiny zahraniční zemědělské techniky ,traktory, postřikovače , kombajny ,pluhy ,diskáče, secí mašiny a pod. A taky jejího servisu.!!

  Fungovalo to tak ,že zemědělec si šel například koupit nový traktor a požádal o dotační titul ,jako začínající nebo malý. Úvěr cca 60 procent a zbytek 40 procent dotace . Celou částku 100 proc. pak dostal Babiš-Agrotec Hustopeče. Skončily už některé dotace a tak se neprodávají nové stroje .Bez dotací Vám nikdo úvěr nedá !!! A nová technika tak nebude. Agrotec Hustopeče propouští lidi a přestal dovážet novou techniku.

  A co se stalo, staré stroje v bazarech skočily o 100 a více procent nahoru a nejsou k sehnání !!! Tak co ekologové nové nebo star

 • Pěkný den všem

  To je tady zase siláků za klávesnicí. a jen pár rozumných.

  Dotace jsou pro výši ceny zásadní . Dávají se na potraviny a zemědělství v celém světě !!

  Jinak by cena potravin byla minimálně o polovinu vyšší.!!!

  Jsem soukromý zemědělec a jen malý příklad. Dostávám na 1 ha jako všichni zemědělci a podniky v ČR 5,8 tisíce korun. Nájem činí 7 tis Kč. Tedy to dám na nájem . Ten má majitel ten jej nedaní !!

  Pokud bych ty peníze nedostal tak je promítnu do ceny produktu-obiloviny a pod. A když by to vycházelo draze tak místo pšenice budu pěstovat třeba řepku, což jsem právě letos udělal. Nebudu nikoho a už vůbec ne stát když od něj nic nedostávám dotovat.

  A ve finále to zaplatí všichni občané této země ve zvýšené ceně potravin, protože se budou muset dovážet jako už se děje po Teličkově přístupových smlouvách při vstupu do EU:!!

  Tam nám direktivně nařídili kolik čeho můžeme mít a pěstovat. Tak skončily cukrovary a cukrovka ,lihovary a brambory, zelenina a Eruty a to můžu pokračovat. Pak přišel Lux a dal dovozy za korunu z Polska a skončila cibule ,česnek, jablka rajčata okurky atd,

  Tak co chcete pisálci ,když tomu nerozumíte. Tak plaťte . Zemědělství je podnikání jako každé jiné . Dělám ho pro zisk. Ne pro ztrátu.

  Kde si neváží zemědělců a hážou jim klacky pod nohy nemůžou se divit.

  Polsko má 12,5 tis na ha a veškerý vývoz dotuje stát, do důchodu v 55 letech a neplatí důchodové ,Rakousko 15 tis na 1 ha ,Německo 14,5 tis ,Japonsko až 50 procent nákladů dotuje !! Francie podobně jako Polsko a to můžu pokračovat pro závistivce .Tam se nešktá ,ale přidávají dotace !!!

 • Pěkný den všem. To je zde zase ekonomických expertů.

  Víte proč křičí banky o zvýšení úroků .nemají zisky !!!,díky nízké sazbě ČNB. Tedy všem co mají úvěry, hypotéky a půjčky se dýchá lépe.

  Zdražení ČNB o 1 bod znamená zdražení úroků o cca 2 tis u hypotéky a x procent u půjček. měsíčně !!! ČNB chrání občany a firmy před drahotou a taky díky tomu je silná koruna a dovozy jsou levnější. Jinak by to bylo u plynu, ropy a jiných výrobků zdražení o desítky miliard při dovozu a následně i celkové zdražení všech výrobků.!!!

  Samozřejmě Dlouhý ,který kope za vývozce -automobilky tak je pro zvýšení úroku ČNB. Vývozci jsou rozladění a vláda taky ,protože vybírá menší DPH díky nízkým cenám !!

  Tak rozum do hrsti . Černý Petr je někde jinde a to se ví už delší dobu ,důvody nebudu rozebírat nestojí to za zbytečná písmenka.

 • Pěkný den všem

  Závist ,že máme nádherný jazyk a těmito přejímanými slovy jej hyzdíme a navíc celý degradujeme .

  Jak by Vám zní slovo děcko ,nebo naše krásné děťátko, nebo řeka a co třeba říčka.

  To že si s tím nemohou poradit u Angličtiny a jiných jazyků je mi úplně jedno . Je to jejich problém tvrdých jazyků a ne jazýčků.

  Proč se má naše kultura zvyky někomu přizpůsobovat. To je pak cesta k zániku jednotlivých etnik a národů , což dobře známe z historie kolem nás a celém světě.

  Začíná to u písmenek a končí to celým jazykem . Mizí nářečí a i s tím staré kulturní obyčeje a zvyky.

  Ne žádné přizpůsobování oni to taky nedělají tak proč my .!! Že jsme malí ???

 • Pěkný den všem.

  Zase jako vždy spousta ekonomických odborníků.


  Je to namířené proti supermarketům a jejich nadměrným ziskům, kterých se toto opatření týká. A má to smysl. protože už si žádné ceny nezvýší. Minulý měsíc je základna a ta se už nedá změnit . Tak ,že budou muset zlevnit a to postupně každý měsíc o nějaké to procento a ubrat si na nadměrných ziscích ,které jim vznikají už při nákupu kdy mají obrovské slevy - množstevní rabaty ,ale ty si přeměňují na budoucí vyšší zisk.

  Tím se částečně srovná cenová hladina u malých prodejců k velkým hráčům s potravinami na trhu ,kteří dopláceli právě na ty množstevní slevy při nákupech ,které mají velcí hráči na trhu s potravinami a oni ne.

  Jen tak pro neznalé tak rozdíl v ceně je až 30 procent !!!

  A může si to každý z Vás vypozorovat na slevových letácích plus slevách ,které má na věrnostní kartě. A uvidí ten obrovský rozdíl mezi slevou a neslevněným zbožím .

  Tak přemýšlejte než napíšete nějaký blábol. Efekt se dostaví až po nějakém čase u inflace ,ta má setrvačnost až 1 rok.

  A u nás na tom nejsme s 16 procenty o moc lépe a jsme taky mezi premianty.

  Víte inflace se neporáží tím ,že budeme zvyšovat úroky a zdražovat vše kolem včetně daní.

  Inflace se ruší tím ,že se rozbíhá spotřeba a ne spoření. Pokud šetříte tak nenakupujete a logicky se tedy neprodává. A když se neprodává ,tak se nevyrábí ,protože určité zboží nejde dlouhodobě uskladnit a v něm umrtvit další peníze. A následně mizí zaměstnanost a s ní další peníze u zaměstnanců . Tak se začne šetřit a kolečko se uzavře. Strach, drahá koruna ,energie ,paliva a úroky .

 • Pěkný den všem .

  Nedalo m to se nezapojit do debaty. Zlevnění to je jenom vždy na oko v obchodě.

  Sousedka dělá v Bile vedoucí. Prostě hra se zákazníkem formou slev na různé zboží ,které se prostě střídá, buď po dni nebo po týdnech či 14 dnech. Nebo jsou slevové čtvrtky. Tam je jenom vždy propočítaná část zboží která jde do slev . A musí každý den vyjít téměř stejně. Jeden den to máslo druhý jiné a pod ,ale ve výsledku to je jenom mimimální zlevnění v celkovém objemu a marže jsou téměř stejné.

  A za další pokud neprodáte ,nevyrábíte a když nevyrábíte nemáte zisk a když nemáte zisk neplatíte daně . Když neplatíte daně nemá stát na útratu ,tak Vám je nelogicky zvedne. A Vaši zaměstnanci nemají výplatu a nemají na útratu . Kolečko se uzavřelo.

  Ekonomika není Perpetum Mobile byt si to někteří nahoře myslí.

  A k tomu Polsku to je super turistika. U nás si objednají 2 krát v měsíc autobus a jedou do Polska na nákup. S nimi jedou 2 i 3 dodávky. Všichni si nakoupí ,dají do dodávek a jedou domů kde si to rozeberou. To samé se dělá i se stavebním materiálem a nářadím. Kdo staví se domluví a zaplatí si dopravu. Jezdí se na LPG tedy srandovní náklad, vůči úspoře. Máme to do Polska cca 250 km !! a vyplatí se nám to všem.

  Víte kdo chce tak hledá ,kdo nechce tak jen kecá.

  V dnešní době jde vždy především o mé a rodinné peníze a podle toho se tak chovám. Nemám peníze v bance, ani kreditní kartu vše za hotové a hotově. Banka při těch směšných úrocích a podmínkách by na mě vydělávala nekřesťanské peníze a to já je raději využiji lépe a ku prospěchu celé rodina a ne zahraničních majitelů

 • Pěkný večer všem

  tak nějak mi nesedí čísla .

  1 procento HDP je cca 70 miliard dle novinek ,ale to není pravda !!!

  100 procent je pak cca 7 bilionů !!! To má ČR za 3,5 roku !!!!!

  Ale náš státní roční rozpočet je asi jen 1,9 bilionu !!!

  Tak se snažím pochopit ,kdo zase lže a nebo je to úmysl?

 • Pěkný den všem ,

  Jen jsem začal číst a už zase v článku hned po první lži lež.

  Kontrolujeme vše dovezené z Ukrajiny !!! a pak zase psaní a povídání o pár kontrolách a zase kolik je to kamionů ,ale píše se jen o pšenici a ne o množství ostatních komodit a výrobků.

  Celý článek mi připadá jako vycucaný z prstu, protože ministerstvo má máslo na hlavě a snaží se to nějak obhájit.

  Víte jsem zemědělec a vím jak se dělají kontroly a jak se dělaly dříve. Klasické bylo v 90 kách pokračovat v trendu co za komunistů. Každé zboží se muselo proclít a taky se provedla kontrola . Z každého kamionu se vzal vzorek a pokud na něj se nedostalo razítko tak to nesmělo do prodeje. Vozili jsme ze zahraničí ovoce a zeleninu . Přišel celník a s ním pracovník na kontrolu, vylezl na vůz a vzal si z několika míst po kuse ,zapsal ,zvážil nafotil a odejel. My vyložili a čekali na odpověď.

  On přijel dovezl nám z laboratoře výstup a dal razítko, nebo nám zakázal prodej třeba u česneku z Egyptu ,protože obsahoval nějaké bakterie co jsou v bahně. Tak jsme naložili a poslali zpět. To samé jsme měli i u vagonových dodávek.

  Pak přišel Lux a bylo vše jinak . Tam jsme dojeli bramboráři na Polské brambory, cibule a okurky. Už se nekontrolovala kroužkovitost ,plísně a pod. A navíc rozhodla cena. 1,5 Kč kilo !!! včetně dopravy . Protože Polsko platí vývoz všem !!! A my nebyli schopni prodat brambory za 2 nebo 2,5 koruny a cibuli za 4 koruny ,okurky nakladačky za 10 Kč kilo !!! Tak to bylo Vážení !!

  Proto jsem skeptik k tomu co se zde v článku píše. Pravda by mi byla milejší. Ukrajina má jiné parametry

 • Pěkný den všem.

  To je tady zase odborníků na dotace a plodiny.

  Zcela zcestný článek. Autor úmyslně zkresluje pěstování kmínu. Tato plodina se nedá pěstovat na všech půdách a navíc je 2 letka .

  Postup pěstování je složitý a musí se sít do podsevu. Tedy do jiné plodiny, která se poseče a druhým rokem je tam kmín. O přípravě pole na BIO se zde nikdo nezmínil. Je to minimálně 10 let hospodařit jiným způsobem který je velice drahý. A velké firmy ?

  Já jako zemědělec mám 10ha v tomto provedení a chystám se to opět zrušit byť mě to stálo nemalé peníze a čas. Tak jako jsem to udělal u krav i prasat.

  Výsledný efekt pro BIO je daný jen v některých lokalitách. Mám to v údolní nivě kde občas se vyleje voda ,což ničemu nevadí ,jenom se tam dostanou z řeky věci ,které by tam neměly být. Na závlahu je to v pořádku, ale na záplavu ne .,stejná voda stejné pole. Ale problém je v odbytu a ceně výrobků v kvalitě BIO.

  Dělal jsem tam okurky a cukety .problém s odbytem a cenou ,. Pak jsem zkoušel Amarant, po něm sladkou kukuřici, Dýně na semena a mohl bych pokračovat ,Tymián a končil jsem loni u cibule. Nebýt té vysoké ceny tak bych ji asi ani neprodal.

  A teď k tomu kmínu. Pokud Vám zaschne a to bývá velmi často, díky počasí a suchu posledních cca 15 let ,proto jsou tam ty dotace ,aby jej aspoň někdo pěstoval . Když je jako niť tak jej můžete zaorat ,nic jného s tím nejde udělat. nedá se zkrmit.

  Pokud by jste zavlažoval ,tak vám to zlomí vaz cena vody a el.

  Tak ,že se ani nedivím že spousta firem jej zaorala. Ale ptám se na těch 1500 ha u velkých firem v BIO . Já je neznám !!! jen malé !

 • Pěkný den všem

  Vyvlastnění není tak jednoduché, tomu se dá úspěšně bránit . Například přeprodejem ,zástavou bance ,vkladem do nějaké společnosti a navýšením základního kapitálu nebo směnkou vůči dluhu či smlouvou o budoucí investici a podnikatelském záměru. Těch variant a vzájemných kombinací je spousta co se dá s pozemky vymyslet a udělat.

  Toho bych se jako vlastník nebál ,můžu si s tím pozemkem dělat co chci to není ve veřejném zájmu dle zákona tak proč už obce se o tyto možnosti nezajímaly ,aby ochránily svůj majetek.

 • Pěkný den všem

  Co je na tom suprového. Když plyn stál v roce 2020 cca 5 EUR a předešlé roky byla cena od 12 do max 20 EUR. A teď stojí 3 až 12 krát tolik !!!

  To je výsměch ne k radosti ,ale k pláči. To jsme si v průměru k předešlým letům pohoršili 3 krát .!!!

  Tady je vidět proč je tak draho a to samé platí o ropě i elektřině.

  Tak si nelžeme do vlastní kapsy . V grafu je to jasně vidět za koho bylo levno a kdo nás začal oblbovat my víme ,my to uděláme jinak a lepe my na to máme odborníky a podobně bláboly na které skočila půlka republiky a teď tady pláčou jak je draho.

  Jsme nepoučitelná národ stále stejná písnička dokola a i rozdělení na 2 tábory tomu všemu dalo korunu .

  Lépe už bylo a o tom nelze diskutovat. Tak levno už nikdy nebude.

 • Pěkný den Všem.

  Před asi rokem jsem psal .že se sankce minou účinkem a že se Rus dohodne na propojení obchodu jinou formou bez dolaru a eura v měnách státu se kterým bude obchodovat. No a je to tady v plné kráse. Banka Rupie a Rubl. Jak snadné.

  Indie a Rupie plus bartr. Rus obráceně .Na co dolar nebo euro. Absolutně nekontrolovatelný trh a obchod. Na to už upozorňovali asi před 2 měsíci zde na novinkách američtí ministři obchodu a taky zahraničí . Že přestala jakákoliv kontrola obchodu a že se vlastně vůbec neví co se kde a jak se v Rusku obchoduje. A že data, která jsou k dispozici jsou nereálná. Protože u bártru se vůbec nedá mluvit o cenách ,protože je vlastně kromě těch 2 obchodujících nikdo nezná a nemá šanci se je ani dozvědět!!! A bártr dělá Rusko s celou částí jižní Asie i jihozápadní Asie a i Afrikou včetně jižní Ameriky.

  Tímto způsobem se vyhnulo i daním a veškerým možným kontrolám o jaký druh obchodu se jedná. S Čínou to už dělá asi 5 let . Z Ruska suroviny a do Ruska technologie a potraviny.

  Rus prodává plyn, ropu, uhlí, obilí z těch největších objemů obchodu a co veze zpět se vůbec neví.

  Tak mi vysvětlete jak se dá věřit číslům, zde na novinkách, když už i Američtí představitelé řekli otevřeně ,že není žádná kontrola ani přehled co se obchoduje v Rus ku a s Ruskem v jiných zemích světa.

  A tak se ptám k čemu jsou pak sankce ,když je takto snadno obešli a navíc si svůj celý trh vlastně skryli. To že neobchodují s EU, USA ,Austrálii, Kanadou Británii a pár dalšími, neznamená ,že se podařilo co bylo v úmyslu.

  Vznikla šedá zona a to je průser a veliký !!!

 • Pěkný den všem

  Kdo nezná UK poměry v zemi tak zde psal vždy nějaké těžké nesmysly . Tady se ukazuje pravda ,tak jak jsem to tu psal už loni po začátku toho neštěstí.

  Z UK utekla převážně vzdělaná část lidí a Ti po tom co vidí a zažívají zde ,pro ně neskutečný blahobyt tak zpět budovat zničenou zemi nebudou chtít. A je jednoznačně vidět, že vůbec nejde o peníze ,ale o formu života v zemi a benefity které to přináší.

  Píší v článku že vice jako polovinu tvořili vysoko vzdělaní lidé a jen část se chce vrátit. Cca 1,5 mil UK je ta polovina v Polsku. Tak ,že utekla inteligence a ta bude chybět několik desítek let ,než doroste a dostuduje náhrada, pokud mladí a movitější nebudou chtít také mimo UK. Psal jsem ,že ztráta inteligence bude obrovskou ranou v rozvoji a budování země. Dle OSN uteklo více jako 10 mil lidí. Zbytek . Zůstalo cca 30 mil .z toho je třetina důchdců ,zhruba to samé číslo je dětí a zbytek cca 10 mil je lidí na práci. To není v takové zemi dobrá vyhlídka. Navíc si vemte ,že Vám chybí inteligence na všech stupních od učitelů až po ing a vědecké pracovníky . To se nedá nahradit den ze dne.

  A dalším problémem je mzda. I za těch cca 15 tis co mají v Polsku je to více než u nich doma. Z čeho bude UK platit obnovu, přestavbu rozvoj a dluhy ? MMF sdělil nedávno ,že UK nezaplatila z půjček téměř nic a to už je částka ve stovkách miliard EUR. O úrocích vůbec nemluvím. To počítají ,že to zafinancuje celá EU a bude tam sypat a sypat? To se nebude lidem líbit .Každá pomoc má své meze. A při té hrůze co na nás EU úřady začínají valit tak nevím . Už vidím to nadšení lidí.

 • Pěkný den všem,

  tak zase jeden co si nevidí do huby a mate lidi .

  Jsem zemědělec tady v česku, mám 150 ha . A vezmu to popořadě.

  Cena pšenice . je dvojí krmná a potravina .

  Potravina byla za 9 tis a to ji nakupovali šíbři ze zahraničí . Jinak domácí cena byla 6500 Kč až 7500 Kč. Tak že mluvil jinak.

  Krmná o cca 1500 Kč méně.

  A teď výnos UK cca 10 tun z 1 ha v ČR průměr cca 5,5 tuny, nejsou na to tady podmínky , to je ze svodky MŽVŽ. Poloviční výnos.

  Nákladová složka se zvýšila na 1ha o 50 až 600 procent třeba u hnojiv !!! A dát je tam musíte. To zapomenul říci.

  Pesticidy. Pokud by byla pravda co napsal o 500 stech druzích tak budiž a kde je těch zbylých asi 350 !!! A hlavně v EU zakázané. Slováci a Maďaři to nedělali pro krásné oči rozbory. Vědí své. Kukuřice GMO ?

  Dále neprodává do ČR, proč ? když je tady tak vynikající cena dle ně 9000 tis a na UK jenom 6000 Kč. doprava sebere 120 USD a cena je 240 USD - 6000 Kč. Po moři .K nám vlakem by to měl za 70 USD s dopravu a zisk by byl cca 380 USD- 9000 tis . Pán má divné počty a divně mluví. Odporuje si skoro ve všem a hlavně, že to jak píše to dotuje.

  Je divné že nechce vydělávat ? A že vše dotuje.!!! to není péče řádného hospodáře. A nebo by ta plodina neprošla kontrolou ,GMO ,pesticidy a pod. Přece pěstuji a dělám to proto abych měl zisk.

  A ještě jeden postřeh pravil, že po moři je to problematické ale počítá loď v dolarech za tunu a že UK vyveze za 3 měsíce veškerou pšenici. Tak kde je ten problém .

  Dále na podzim zasel vše a dále zase píše ,že nemůže obdělat 15proc.

  Tak se zase směji co je možné vypotit neskutečné

 • Pěkný den všem.

  Tak to je zase docela pěkná slátanina ,kterou někdo převzal a naordinoval. V tomto okrese, který je 20 krát 20 km není žádný takový objekt. Jsou tam jen desítky farem kde jsou krávy v ohradách 50x20 m volně po 100 až 200 kusech. Tyto ohrady jsou na ploše třeba 2 x 1 km . Neskutečné a hned vedle mají kopce krmení a taky budky na odchov telat. Koukněte se na mapy a budete jenom zírat .Texas tak jako na Ukrajině zbořily všechny kravíny a podobné hospodářské budovy a šli na rostlinnou výrobu. To být u nás tak už nikdo krávy nedělal .Hygiena by to nikdy nedovolila a co lidi z města žijící na vesnici. Ti by se zbláznili jak jim to bučí a nebo smrdí. Žádná starost o kejdu ,hnůj ,vše se jenom občas vyhrne mimo ohradu a pak se to dál kompostuje. Krmení tak říkajíc přes plot volně. Pak se vůbec nedivte ,že jsou náklady na chov minimální. Žádné stavby jenom ploty a ve všem příroda a to je ta vysněná Amerika. Životní prostředí tam nikdo neřeší ,to by muselo vypadat úplně jinak . U nás nesmíte mít polní hnojiště více jako 2 roky na jednom místě kvůli kejdě tam ty farmy stojí desítky let. Spodní voda co to je ?

  Tak ten požár je asi někde jinde ,takový obrovský krytý objekt tam nikde není To je jako min 20 fotbalových hřišť a to by bylo vidět až z vesmíru. max 2 tisíce ustájených na 1 ha . A navíc by to muselo být na hluboké podestýlce což je možné ,jinak to nefermentuje na metan .A těch chovů je málo je to provozně náročné a navíc to musí být volné utájení .Dnes se u nás nestele ,jen se ostříkává podlaha. Ta kráva musí mít tele jinak nedojí. 8 tis telat to je mazec.

 • Pěkný den Všem.

  Tak co jste čekali od pětikolky a ing. Jsem soukromý zemědělec který to kritizuje už hodně let asi 25 možná více . Tu obrovskou nesystématečnost a to jak to jde od zdi ke zdi. Babiš se to snažil všemožně narovnat a tito do jeho snažení hodili rovnou vidle.

  Tak ,že Vážení nastává doba konce produkce v Čechách. Už je jasné ,že se podařilo to co začal Telička při přístupových smluvách. Tak se nás báli a teď budeme úplní vazali na téměř všech potravinách. Sláva 3 krát sláva.

  Za to jsem na Václaváku necinkal klíči. To ti zlí komunisti se chovali k zemědělství hodně slušně a věděli proč. Soběstačnost a vlastní produkce včetně výroby do finálního produktu vždy nese maximální přidanou hodnotu a zisk v celém řetězci . A hlavně nízkou cenu potravin .

  Teď se bude dovážet a na trhu si už naši zemědělci ani neškrtnou. Tak nastane to co jsem už zde psal několikrát . pěstování plodin co sypou peníze a ať si dotace strčí někam. Staneme se velmocí na pěstování řepky a kukuřice.

  Jo pardon, zapomenul jsem na energetické plodiny ,aby se uživili z dotací bioplynky. Na ty se nešahá.

  Tak se připravte na žlutá pole, štovíkaté rostliny plné různých alergenů a kukuřičná pole. plus úhor na papíře. Okolní země se chovají k zemědělcům s úctou jenom u nás se k nim všichni chovají jako ke spodině společnosti. Ale to se vrátí jako bumerang . Vše má vždy své meze.

  Ve státech Beneluxu to taky zkoušeli a jak to skončilo. Pes zahnaný do kouta většinou kouše . Jsme Češi co si vždy nějak poradí tak aby nám to vyhovovalo . Švejkování pětikolky se někde projeví . Bumerang je zajímavý nástroj

 • Pěkný den Všem.

  Tak měl pravdu zase Babiš.

  Řekl před více jako rokem ,že tento způsob zdanění je nereálný a že matky bank provedou optimalizaci pomocí dividend. Tedy jejich zvýšením a tím nižším zdaněním až na možnou nulu.

  No jo pan ing Staňjura s Fialkou jsou machři. To bylo my víme my na to máme recept a podobné bláboly. A výsledek je ,že žádných 35 miliard nebude ,tak se zase vymyslí koho obrat na daních a co zdanit aby tu díru zalátali.

  On totiž měl Babiš s bankami připravenou dohodu na zdanění formou ,která by pomohla nájemnímu bydlení a banky s tím souhlasily . Bylo to připravené tak ,že obce začnou stavět nájemní bydlení a banky to zaplatí včetně toho ,že na to vyčlení pracovníky ,kteří proplácení budou hlídat. Tak jako to bylo za komančů. Postavíš ,zavoláš ,my se přijdeme podívat, zkontrolujeme a dáme další peníze. Tedy žádná malá domů. A navíc stavební dozor za pomoci bankou placeného technika. Tedy systém, kdy se vše co ten den uděláte fotograficky dokumentujete a zakládáte do stavebního deníku. Od prvního dne až po kolaudaci. Tedy víte na 100 procent jak probíhala celá stavba a navíc přes banku tečou i faktury ,tedy ví a může si zkontrolovat za ,co a za co jste ty peníze utratili.

  A ještě jedna věc tam byla ,že obec bude muset toto bydlení vlastnit a starat se minimálně 25 let a nebo byl i návrh ,že to zůstane obci jeho neprodejný majetek ,tedy navždy ,jako nájemní bydlení.

  Víte kolik bytů by se postavilo za 35 milard ??? Jak by to pomohlo

  No a tohle se prostě nehodilo do krámu pětikolce. Tak to smetli ze stolu.

  A nebude nic ,ani peníze ,ani nájemní bydlení