Severní Korea vyhostí amerického vojáka Travise Kinga, který v červenci bez povolení překročil demarkační linii mezi Jižní Koreou a KLDR. Informovala o tom televize CNN s odvoláním na severokorejskou státní agenturu KCNA. Ta podle CNN neuvedla, kdy ani kam bude voják vyhoštěn.
Ukrajinské ozbrojené síly prolomily ruskou obrannou linii u obce Verbove v Záporožské oblasti na jihovýchodě země, řekl stanici CNN Oleksandr Tarnavskyj, jenž velí ukrajinské protiofenzívě na jihu země. Generál zároveň předpověděl větší průlom v budoucnu. CNN poznamenala, že Moskvou dosazení představitelé okupované oblasti podávají jiný obraz bojů a tvrzení jednotlivých stran nebylo možné ověřit. Analýza dostupných videozáznamů však naznačuje, že některé ukrajinské jednotky skutečně překročily…
Ukrajinci hlásí, že se jim podařilo dosáhnout dalšího průlomu v ruské obraně, tentokrát poblíž obce Verbove v Záporožské oblasti. Informuje o tom americká stanice CNN s odkazem na vysoce postaveného ukrajinského generála Oleksandra Tarnavského. Ten slibuje nový ještě rozsáhlejší průlom, pokud se ukrajinským silám podaří obsadit klíčovou strategickou pozici. Tarnavskyj mimo to popsal, jaké problémy Ukrajincům nejvíce ztěžují jejich postup.
Ukrajinské ozbrojené síly prolomily ruskou obrannou linii u obce Verbove v Záporožské oblasti na jihovýchodě země, řekl stanici CNN Oleksandr Tarnavskyj, jenž velí ukrajinské protiofenzívě na jihu země. Generál zároveň předpověděl větší průlom v budoucnu. CNN poznamenala, že Moskvou dosazení představitelé okupované oblasti podávají jiný obraz bojů a tvrzení jednotlivých stran nebylo možné ověřit. Analýza dostupných videozáznamů však naznačuje, že některé ukrajinské jednotky skutečně překročily důležitou vrstvu ruské obrany u Verbove, podotkla stanice.
Rusko, Čína i Spojené státy zvyšují aktivitu ve svých zařízeních pro jaderné testy, uvádí stanice CNN na základě získaných satelitních snímků. Státy se podle Jeffreyho Lewise z Institutu pro mezinárodní studia v Middlebury mohou vrátit k testování jaderných zbraní. K doposud posledním zkouškám došlo ze strany mocností v 90. letech.
Záběry dronových útoků a náznaky ukrajinského vojenského představitele naznačují, že Kyjev měl útočit v Súdánu na rebelské polovojenské jednotky RSF, které údajně podporují vagnerovci. Súdán, kde probíhá občanská válka mezi armádou a RSF, ale takové spekulace označil za nepravděpodobné. Informuje o tom americká CNN.
Podle CNN za sérií nedávných dronových útoků a pozemních operací namířených proti súdánským milicím podporovaným vagnerovci stojí pravděpodobně ukrajinské zpravodajské služby. Server o tom informoval s odkazem na zdroj z ukrajinské armády. Znamenalo by to, že se následky ruské invaze na Ukrajinu významně rozšířily.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru pro CNN vybídl amerického exprezidenta Donalda Trumpa, aby představil svůj mírový plán, který by vyřešil válku na Ukrajině. Trump už dříve prohlásil, že by konflikt férově ukončil do 24 hodin. Zelenskyj ale namítl, že pokud by plán spočíval v ponechání ukrajinského území Rusům, o žádné mírové řešení nejde.
Ukrajinské speciální jednotky se pravděpodobně zapojily do útoků na súdánskou milici podporovanou ruskou žoldnéřskou skupinou vagnerovců, napsal investigativní tým americké televize CNN.
Ukrajinské drony měly v minulých dnech několikrát zaútočit na pozice militantů podporovaných ruskými žoldnéři na předměstí súdánské metropole Chartúmu. Televize CNN se odvolává na vojenské zdroje z Kyjeva, podle nichž měly za útoky stát ukrajinské speciální síly.
Bývalý vůdce ruské Vagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin je už skoro měsíc po smrti. A mnozí si kladou otázku, co bez něj dělají jeho nechvalně proslulí žoldnéři v Africe. Štáb CNN se vypravil do Středoafrické republiky, aby to zjistil, a natočil tam exkluzivní reportáž. Podle poradce místního prezidenta byl Prigožin jeho nejlepším přítelem, stejně tak jako přítelem všech obyvatel země.
Ruská žoldácká organizace Vagnerova skupina, kterou vedl oligarcha Jevgenij Prigožin, se smrtí svého šéfa nezmizela z povrchu zemského. Aktuálně posiluje své pozice ve Středoafrické republice, uvádí televize CNN ve své reportáži. Vagnerovci v zemi působí od roku 2018 a vytvořili si zde nejen centrum pro své africké operace, ale slouží jim jako „laboratoř“. Zkoušejí, co by mohli v jiným zemích činit.
Ukrajinská ocelářská společnost Metinvest pomáhá armádě s výrobou atrap vojenských vozidel, raketových systémů a dalších cílů, které slouží jako návnada pro Rusy. Výroba takových atrap přijde v přepočtu na několik tisíc korun, Moskva na jejich likvidaci ale plýtvá zbraně a střelivo za miliardy korun.
Zážitky spojené s blízkou smrtí – nejčastěji vidění velké záře nebo oproštění se od fyzické existence – mají nejspíš spojitost s mozkovými vzruchy, ke kterým dochází i po úmrtí. Přišli s tím vědci v nové studii, na kterou poukázala americká CNN. Podle jiných expertů ale takový vztah transcendentních prožitků a mozkové aktivity nelze prozatím prokázat.
Vladimir Putin je lhář, proto s ním člověk nemůže vyjednávat o kompromisech. V rozhovoru pro CNN to prohlásil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Podle něj šéf Kremlu sliboval mnohé i Jevgeniji Prigožinovi, než ho zabil. Zelenskyj v rozhovoru mluvil také o tom, že válka nebude mít žádný happy end.
Režisér James Cameron nevěří, že umělá inteligence (AI) převezme kontrolu nad lidstvem pomocí jaderných zbraní. V rozhovoru pro CNN uvedl, že umělá inteligence k tomu nepotřebuje jaderné zbraně.
Bez vozidel Bradley by nikdo ve vesnici Robotyne nepřežil, uvedli pro web americké televize CNN ukrajinští vojáci, kteří se podíleli na jejím osvobození. Ukrajinci si vozy nemohou vynachválit. Jejich jedinou nevýhodou je výrazný pískavý zvuk, který je slyšet na míle daleko, řekl voják s volacím znakem Karatsupa.
Ruská armáda začala na svém území pokrývat letadla automobilovými pneumatikami, zřejmě ve snaze ochránit je před ukrajinskými dronovými útoky. Ukazují to satelitní snímky, na které upozornila americká televize CNN. Podle expertů ale takové opatření nebude příliš efektivní.
Americká televize CNN se dostala k záběrům z průmyslové kamery, která měsíce bez povšimnutí natáčela hrůzy na takzvaném velitelství Islámského státu v syrském Aleppu. Byl to prostor bývalé dětské nemocnice, ze které radikálové udělali mučírnu. Záběry nyní pomáhají při vyšetřování a zpětné identifikaci pachatelů.
Největší vysokohorské jezero na světě vysychá. Titicaca, které se rozkládá na území Peru a Bolívie, ztrácí podle studií 120 milionů tun vody ročně. Místní se pro americkou CNN svěřili s obavami, že situace se může vrátit k rekordnímu suchu, které zažili v devadesátých letech minulého století.
Na Ukrajině začal již třetí školní rok, který ovlivňuje ruská agrese. K výuce se podle údajů ministerstva školství vrací téměř čtyři miliony dětí. Mezi nimi je i syn paní Pylypenkové, která mu kromě klasické školní aktovky připravila i batoh s vybavením do krytu. Možnost být ve třídě se spolužáky, kterou mají děti v Kyjevě, je však například pro ty ze Záporožské nedosažitelným přáním. Podle průzkumu UNICEF je patrné, že válkou zmítaná země vykazuje výrazné zhoršení ve vzdělanosti.
Americká televize CNN jmenovala svým novým výkonným ředitelem a předsedou správní rady bývalého šéfa britské veřejnoprávní stanice BBC a listu The New York Times (NYT) Marka Thompsona. CNN se tímto krokem snaží dosáhnout obratu u svých zpravodajských aktivit, které v posledních dvou letech ztrácejí diváky, uvedla dnes agentura AP.
Novým generálním ředitelem zpravodajské stanice CNN bude zkušený mediální manažer Mark Thompson. „V tomto oboru neexistuje zkušenější, uznávanější a schopnější manažer než Mark,“ oznámil v tiskové zprávě šéf mateřské společnosti Warner Bros. Discovery David Zaslav. Mark Thompson v minulosti řídil britskou veřejnoprávní stanici BBC (2004–2012) a byl také generálním ředitelem The New York Times (2012–2020). Za Thompsonova působení například BBC přišla s webem a aplikací iPlayer. „Mark je…
Necelý týden po pádu letadla, na jehož palubě byl i Jevgenij Prigožin, se místo havárie změnilo k nepoznání. Záběry pořízené štábem stanice CNN ukazují buldozery zarovnanou plochu, kterou úřady následně zasypaly pískem. Skon šéfa vagnerovců pak připomíná jen maličké pietní s květinami a jedním odznakem.
Květiny, fotografie, plyšové hračky i masivní kladivo. Lidé k petrohradskému památníku zesnulého šéfa ruské žoldnéřské Vagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina donáší nejrůznější předměty. Někteří Rusové pláčou, či se dokonce modlí. O podrobnostech přímo z místa informoval v živém vstupu reportér CNN Mathew Chance. Prigožin letos v červnu zosnoval neúspěšnou vzpouru. Ve středu se měl nacházet na palubě letadla, které se zřítilo při letu z Moskvy do Petrohradu.
Ukrajinští elitní snajpři jsou považováni za „neviditelné“. Jejich jednotka spadá pod tajnou službu. Má jasný úkol — trefit každý cíl. Odstřelovači na frontových liniích platí za významnou sílu v boji proti Rusku. Štábu CNN teď poskytli exkluzivní rozhovor, kde popisují, co jejich nelehká práce obnáší.
Tragicky skončil první vyučovací den v americkém Ohiu. Školní autobus se vyhýbal vozidlu, při manévru sjel z krajnice a převrátil se. Cestovalo v něm přes padesát žáků, jeden z nich následkem nehody zemřel a dalších třiadvacet bylo zraněno.
V Pákistánu probíhá záchranná akce s cílem vysvobodit cestující lanovky. Osm dětí a dva dospělí v ní uvízli poté, co prasklo jedno ze dvou lan, na kterých kabina držela. Do akce byl nasazený i vrtulník, aby osoby z výšky asi 365 metrů vysvobodil. Premiér země Anvar-ul-Haq Kakar mezitím nařídil všechny zastaralé lanovky okamžitě uzavřít.
Analýza stanice CNN odhaluje, co se v Západním Dárfúru dělo 15. června: v den, kdy byly při snaze o útěk ze země brutálně povražděny stovky obyvatel nearabského původu.
Afghánské hnutí Tálibán oslavuje dvouleté výročí převratu, při kterém se radikálové zmocnili vlády nad zemí. Americká CNN při té příležitosti vyzpovídala Afghánku, která ve státě žije. Ta popsala, že v zemi je život pro ženy peklem. Mnohé dívky proto prý dokonce páchají sebevraždy.
Severní Korea ohlásila, že Travis King původem z Wisconsinu, který překročil její hranice, utíkal před „nelidským zacházením a všudypřítomným rasismem v armádě Spojených států“. Voják v hodnosti vojína během červencové prohlídky demilitarizované zóny mezi státy rozděleného Korejského poloostrova přešel hranice a dostal se na území KLDR, píše web CNN.
Ukrajinská armáda se učí nový způsob rozpoznávání přesných míst, kde jsou nastraženy ruské miny. V jejich odhalování jim pomáhají drony s termokamerou, které dokáží lokalizovat nášlapné výbušniny nahřáté od slunce. O nové taktice obránců informovala americká stanice CNN.
Ukrajinská kontrarozvědka SBU se poprvé přihlásila k červencovému útoku na Kerčský most a zároveň poskytla americké CNN záběry z dlouho utajované operace. Při útoku Ukrajinci použili speciální námořní dron, kterému ukrajinské armádní síly přezdívají Sea Baby (mořské dítě). Při sabotáži bylo použito 850 kilogramů trhaviny.
Ukrajina se přihlásila k červencovému útoku na Kerčský most a varovala, že podobné útoky budou následovat. K útoku měly být použity experimentální vodní drony. Informoval o tom server CNN. Ukrajinské…
Štáb americké CNN se podíval na palubu restaurovaného vlaku 20th century Limited, zřejmě nejslavnější soupravy historie. V polovině minulého století se stala ikonou luxusu a elegance. Točily se v ní slavné filmy. A v souvislosti s ní se poprvé použil červený koberec – symbol, který přetrval u památných akcí dodnes.
Na rušném tokijském nádraží Seibu-Šindžuku nainstalovali speciální skleněné okénko, které umí překládat do japonštiny z 12 světových jazyků. Systém poháněný umělou inteligencí má každému umožnit komunikaci s japonským personálem. Štáb CNN si vynález vyzkoušel.
Válka s sebou přináší řadu mrtvých, vojáků i civilistů. Jejich těla musí ze zničených oblastí, zákopů a bitevního pole někdo odklízet. Své jednotky k tomu určené mají i Ukrajinci. Americká televizní stanice CNN se dostala k exkluzivním záběrům těchto sběračů padlých.
I přes ujišťování ukrajinských představitelů si zahraniční pozorovatelé všímají, že protiofenziva postupuje mnohem pomaleji, než se čekalo. A to podle americké CNN představuje pro Kyjev velký problém. Americká politická scéna je už teď v pohledu na válku rozdělená a případný neúspěch protiútoku může s miskami vah pořádně zamávat.
Dronové útoky v ruském vnitrozemí jsou čím dál častější a Ukrajina postupně přestává zapírat, že za nimi stojí. Podle americké CNN se Kyjev snaží nalomit postoj Rusů. Právě oni mohou být klíčem k ukončení krvavé války.
Dosud nepříliš známý medvěd malajský si po celém světě užívá záře reflektorů a zvýšeného zájmu návštěvníků zoologických zahrad. Všechno to začalo videem z Číny, na kterém se toto zvíře objevilo, jenže si mnoho lidí myslelo, že jde o převlečeného člověka. Po vysvětlení odborníků se teď z medvěda malajského stal hit, uvádí CNN.
Většina lidí si ani neuvědomuje, že některé potraviny skladuje špatně. Jsou na to například zvyklí z domova nebo je jiný způsob ani nenapadne. Příkladem je kečup, který mnoho lidí skladuje ve skříňce a on přitom má být v lednici. Ačkoliv ani to se neví přesně. Správné skladování kečupu dokonce zveřejnila společnost Heinz na svém twitteru, kam rovnou dala i anketu, zda lidé skladují kečup v lednici, nebo ve skříňce.
Ruský prezident Vladimir Putin patrně nepoleví ve snaze pokračovat v ruské invazi na Ukrajinu až do konce roku 2024, kdy USA zvolí svého příštího prezidenta, domnívají se podle stanice CNN vysoce postavení američtí a evropští představitelé. Putin totiž podle nich doufá v porážku současného prezidenta Joea Bidena, která by s sebou mohla nést snížení podpory USA Ukrajině.
Štáb americké CNN se vydal na unikátní letiště Barra na stejnojmenném ostrově ve Skotsku. Jedná se o jediné letiště s pravidelnými linkami, kde piloti přistávají na pláži. Zaměstnanci letiště proto musejí sledovat příliv a odliv a také hlídají, aby se na pobřeží nikdo ve špatnou dobu nezatoulal.
Jedním z nejnovějších přírůstků v ukrajinském zbrojním arzenálu jsou dálkově ovládaná plavidla určená pro útoky na ruské síly v Černém moři. Píše to server stanice CNN, jejíž reportér námořní drony viděl na provizorní utajené ukrajinské vojenské základně u blíže nespecifikovaného jezera.
V dnešní době si člověk může na jídelním lístku vybrat z desítek jídel, může si vymýšlet, co jíst bude, a co naopak ne. Lidé v pravěku tolik štěstí neměli. Bylo jasně dané, co se bude jíst. Jaké potraviny tehdy byly na denním pořádku a jak přispěly k vývoji lidstva? Lidé v době kamenné se živili především stravou skládanou z ovoce, zeleniny, ryb a mořských plodů, masa, ořechů a hmyzu.
Čína ve snaze hledat nerostné bohatství navrtává Zemi. Hloubí gigantické jámy, které mají být hluboké přes deset tisíc metrů. Upozornila na to americká CNN. Dosud nejhlubší vrt se zatím nachází v Rusku, kde se dostali až do 12 tisíc metrů.
Hranice mezi americkým státem Texas a Mexikem platí za jednu z nejvytíženějších lokalit pro nelegální přechody migrantů z Latinské Ameriky do Spojených států. Místní pohraničníci mají o práci postaráno. Zaráží však postupy, jež Texas proti nelegálním migrantům, kteří se často pokoušejí do USA dostat po řece Rio Grande, používají. Žiletkové dráty ve vodě, shazování migrantů zpět do řeky, či dokonce zákaz dávat v tíživém horku migrantům jakékoliv tekutiny, to je jen pár věcí, které texaští pohraničníci činí. Obětmi opatření jsou mnohdy i děti, informaci přinesl web CNN.
Ukrajina zahájila v Černém moři novou éru námořní války, uvedla americká televize CNN. Využívá k tomu speciální drony. Ty jsou navržené tak, aby narazily do cíle a explodovaly, popsal vývojář těchto bezpilotních strojů reportérovi CNN Alexi Marquardtovi.