Zavřít
Dvorce

Dvorce

Okres Bruntál, Moravskoslezský kraj
  • Novinky

    Snazší povolování větrných elektráren: Starostové obcí nejsou nadšení

    Před 21 dny
    Několik dalších větrníků ano, ale takový počet odmítáme. Starostové obcí na Olomoucku a na severu Moravy oslovení Novinkami nesouhlasí s navrhovanou podobou akceleračních zón, tedy vymezených území, v nichž budou obnovitelné zdroje energie procházet rychlejším povolováním. Česko patří k zemím s nejpomalejším rozvojem větrné energetiky v Evropě, ale kvůli energetické krizi způsobené válkou na Blízkém východě lze očekávat rychlejší rozvoj obnovitelných zdrojů.
    Větrníky jsou na území dvou krajů.
    Vypadá to, že jsou na jednom kopci. Některé turbíny jsou ale v olomouckém kraji, další už v tom moravskoslezském.
    Lidé, kteří bydlí blíž, větrníky slyší.
    První větrník v těchto místech vznikl v roce 2007.
    V současnosti je v oblasti 18 větrníků.
    Z každého větrníku, který mají obce na svém území, jdou do obecního rozpočtu peníze.
    Jednotky dalších větrníků by obcím až tak nevadily.
    Jednotky dalších větrníků by obcím až tak nevadily.
    +
     Komentáře
  • Drbna

    Plán na větrné zóny v Moravskoslezském kraji čelí kritice kvůli hluku a krajině

    Před 27 dny
    Vládou navrhované akcelerační zóny, které mají v Česku urychlit výstavbu větrných elektráren, narážejí v Moravskoslezském kraji na odpor i praktické překážky. Anketa mezi starosty dotčených obcí na Opavsku a Bruntálsku ukazuje, že cesta povede přes složitá jednání s místními. Obávají se hlavně hluku, někteří argumentují i ochranou vzácných dravců.
     Komentáře
  • svetmyslivosti.cz

    Plán na větrné zóny v Moravskoslezském kraji čelí kritice kvůli hluku a krajině (ČTK)

    Před 27 dny
    Monitoring zpráv z myslivosti ze všech médií - noviny, časopisy, televize, rádia, internetové zdroje
     Komentáře
  • Ekolist

    Plán na větrné zóny v Moravskoslezském kraji čelí kritice kvůli hluku a krajině

    Před 28 dny
    Vládou navrhované akcelerační zóny, které mají v Česku urychlit výstavbu větrných elektráren, narážejí v Moravskoslezském kraji na odpor i praktické překážky. Anketa mezi starosty dotčených obcí na Opavsku a Bruntálsku ukazuje, že cesta povede přes složitá jednání s místními. Obávají se hlavně hluku, někteří argumentují i ochranou vzácných dravců, vyplývá z jejich vyjádření pro ČTK.
     Komentáře
  • Paměť národa

    Odsouzeny bez rozsudku: osudy žen a dětí z procesu se „Slánského zrádci“

    Před 1 měsícem
    Po vynesení rozsudků ve Slánského procesu se členové rodin odsouzených ocitli v ještě větší izolaci. Všichni žili pod dohledem Státní bezpečnosti, většina manželek a dětí se musela vystěhovat z Prahy do pohraničí.
     Komentáře
Reklama