Zavřít
Steve Reich

Steve Reich

Nejnovější články na Seznamu na téma Steve Reich
  • Opera Plus

    Velkolepý Cesar Franck v podání FAMA kvartetu a pianistky Bethany Danel Brooks

    Před 2 měsíci
    V Barokním refektáři Profesního domu MFF UK v Praze se 9. ledna 2023 konal již pátý koncert PKF – Prague Philharmonia komorního cyklu K, na kterém vystoupil FAMA kvartet s americkou pianistkou Bethany Danel Brooks. Na programu byla zařazena novinka mladého slovenského skladatele Henriho Klimenta a repertoárová díla Clauda Debussyho či Césara Francka.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Recenze: Euforie jako na tanečním parketu. Ale hraje klavírista a lidé sedí

    Před 3 měsíci
    Populární berlínský hudebník Nils Frahm v pražském Foru Karlín dlouho budoval napětí. Minuty oddalovaným vyvrcholením posluchače uváděl do rauše.
     Komentáře
  • FMZine

    10 + 1 = Daniel Brandt (Brandt Brauer Frick Ensemble)

    Před 5 měsíci
    Minimalismus ovlivněný technem, ten si říká o živé provedení, ovšem projekt Brandt Brauer Frick se rozrostl do podoby živého akustického souboru.
     Komentáře
  • Classic Praha

    Tři příběhy po 20 letech. V Divadle Archa zazní video opera minimalisty Steva Reicha

    Před 5 měsíci
    Video operu Steva Reicha a Beryl Korot nazvanou Three Tales uvede 9. listopadu orchestr BERG.
     Komentáře
  • Opera Plus

    Peter Graham: Na interpretovi záleží, co se od skladatele k publiku dostane

    Před 5 měsíci
    Hudební identita Petera Grahama (vlastním jménem Jaroslav Pokorný-Šťastný) je bezhraničná – působí jako klavírista ve freejazzových skupinách, improvizátor, skladatel, pedagog, je autorem bezpočtu textů o hudbě. V souvislosti s jeho letošním životním jubileem (narozen 1952) je mu na Expozici nové hudby věnován koncert, na kterém členové VENI ensemble uvedou v premiéře také jeho skladbu Písně lidové.
     Komentáře
  • Classic Praha

    Pulitzerovu cenu za hudbu poprvé získal indiánský skladatel

    Před 10 měsíci
    Raven Chacon z kmene Navahů se stal laureátem hudební Pulitzerovy ceny za rok 2022 se svou kompozicí Voiceless Mass.
     Komentáře
  • Národní divadlo

    36 min

    Podcast
    K jádru věci: FORSYTHE | CLUG | MCGREGOR

    Před 1 rokem

    ·

    36 minut

    Jeden večer, tři tváře současného tance, tři významní choreografové. Forsythe, Clug a McGregor. Co je spojuje? Čistá radost z pohybu, zkoumání možností lidského těla, objevování estetiky, cizelování výtvarného pojetí, přesahy od tance dál k výtvarnu, k hudbě, ale také k filozofii. A tohle všechno vede Kateřinu Hanáčkovou, PR Baletu Národního divadla, k otázce, zda lze bez umění vůbec žít?! Triptych baletů otevírá The Second Detail Williama Forsytha. Co udělá s přesnou strukturou příchod Cate, tanečnice v bílých šatech? Odpoví vám přímo sólistka Baletu ND Kristýna Němečková, která zažívá všechny tři pohybové rejstříky na vlastní tělo. Následuje hravý Handman Edwarda Cluga, „shooting star" světové choreografie. Nad tím, co v divácích vyvolává ikonický moment tanečníků v kruhu, se zamýšlí taneční teoretička Zuzana Rafajová. Večer uzavírá choreografie Eden | Eden Wayna McGregora. Už jste někdy viděli balet o klonování?    Možná při poslechu zjistíte, že abstraktních baletů není třeba se bát. A vyrazíte do Státní opery objevovat krásy současného tance a hledat v něm svoje vlastní příběhy…    Hudba podcastu je hudbou inscenace. The Second Detail: Thom Willems. Handman: Milko Lazar pro soubor NDT a skladby Justina Hurwitze z filmu Whiplash. Eden | Eden: opera Three tales Steva Reicha. 
     Komentáře
  • Aktuálně

    Filharmonie Brno slaví Glassovo jubileum. Za spojení vděčí šéfdirigentovi

    Před 1 rokem
    Šéfdirigent Dennis Russell Davies a jeho manželka Maki Namekawa na klavír zahrají skladby, které Philip Glass zkomponoval přímo pro ně.
     Komentáře
  • FMZine

    Radio FMz: Yaeji, Black Country, New Road a další šlágry

    Před 1 rokem
    Novinky z posledního týdne? Pravidelné elektronické okénko tentokrát doporučuje zlomené beaty producenta Ploye, nezapomínáme ale ani na přítulnější skladby.
     Komentáře
  • Opera Plus

    Český debut Caroline Shaw na Strunách podzimu

    Před 1 rokem
    19. října 2021 byl v multifunkčním sále pražského DOX+ zahájen již 25. ročník festivalu Struny podzimu. Jednalo se přitom o poměrně exkluzivní záležitost, jelikož všichni interpreti večera – americká skladatelka, zpěvačka a houslistka Caroline Shaw a renomovaný smyčcový soubor Attacca Quartet – se v České republice představili vůbec poprvé.
     Komentáře
  • Pražská Drbna

    Happening v Bubnech opět připomene výročí nacistické deportace Židů

    Před 1 rokem
    První židovský transport, který nacisté před 80 lety vypravili z Prahy do Lodže, dnes připomene happening na nádraží v pražských Bubnech. Uskuteční se již posedmé. Organizátoři akce s názvem Bubnování pro Bubny chtějí jejím prostřednictvím narušit nepatřičné ticho pasivního přihlížení událostem, které se stát neměly.
     Komentáře
  • České noviny

    Výročí nacistické deportace Židů z Prahy připomenulo Bubnování v Bubnech

    Před 1 rokem
    Happenning s názvem Bubnování pro Bubny dnes připomenul 80. výročí prvního židovského transportu, který nacisté za 2. světové války vypravili z Prahy. Akce, na níž přišli i pamětníci tehdejších událostí nebo jejich potomci, se uskutečnila již posedmé. Jejím smyslem bylo narušit ticho pasivního přihlížení mlčící většiny k potlačování lidských práv a genocidě. Právě mlčení bylo a je podle organizátorů v čele s Pavlem Štinglem spolupachatelem masové vraždy, která se může opakovat.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Balet Národního divadla nastudoval díla tří současných choreografů

    Před 1 rokem
    Tři velká jména soudobého baletu spojí ve společném večeru Balet Národního divadla. Projekt s názvem Forsythe-Clug-McGregor je triptychem z děl Williama Forsytha, Edwarda Cluga a Wayna McGregora.
     Komentáře
  • Classic Praha

    Forsythe / Clug / McGregor

    Před 1 rokem
    Triptych z děl Forsytha, Cluga a McGregora se představí v premiéře Baletu Národního divadla.
     Komentáře
  • FMZine

    Úskalí rytmiky a síla orchestrů (Ostravské dny 2021)

    Před 1 rokem
    Vidět živě současnou orchestrální skladbu není úplně jednoduché. Samozřejmě: instrumentální, organizační a finanční náročnost v kombinaci s poměrně malou posluchačskou základnou často omezuje interpretaci moderních děl na komorní provedení. Ostravské dny ale vznikly i díky možnosti využívat orchestr a skladbám pro velké ansámbly bylo věnováno hned několik večerů s tím, že několik skladeb napsali autoři přímo na zakázku festivalu.
     Komentáře
  • FMZine

    Ivan Bierhanzl (Ostravské dny): Nejde o výdrž s dechem, ale sluchem

    Před 1 rokem
    Ostravské dny nejsou jistě tak masovou záležitostí, jako třeba Colours, ale jejich publikum je zasvěcené. O festivalu i dalších věcech promluvil Ivan Bierhanzl.
     Komentáře
  • Novinky

    Paul Frick ze skupiny Brandt Brauer Frick Ensemble: Nikdy jsme nesložili klubový hit

    Před 2 roky
    Berlínská desetičlenná skupina Brandt Brauer Frick Ensemble, která dokázala převést techno do akustické podoby, měla 1. listopadu vystoupit na festivalu Struny podzimu v Praze. To možné není, ale milovníci hudebních výbojů nebudou ochuzeni. Soubor vystoupí v neděli večer v berlínské Kuppelhalle a koncert se bude online přenášet na festivalovém webu, na facebookovém profilu Struny podzimu a na stránkách ČTart. Rozhovor před koncertem poskytl Novinkám.cz a Právu klavírista Paul Frick.
     Komentáře
  • Náš region

    Výstava v litoměřickém kostele ukazuje jedinečnost lidských tváří a těl, jejich duchovní krásu a tajemství

    Před 2 roky
    Pavel Mára: Site specific. To je název výstavy jednoho z nejzajímavějších současných českých fotografů, instalované v odsvěceném kostele Zvěstování Panně Marii v Litoměřicích.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Reich a Beethoven. Minimalismus s klasicismem České filharmonii dobře fungovaly

    Před 3 roky
    V hudbě Ludwiga van Beethovena a Steva Reicha se na programu České filharmonie setkávají snad nejpřijímanější žánry ve vážné hudbě.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Dirigent Robertson: Nemusíme hrát jen hudbu z dob, kdy se jezdilo v kočárech

    Před 3 roky
    "Skladatelé žijí ve stejném světě jako my. V době internetu, genocidy nebo třeba požárů v Austrálii. Tíží je stejné problémy jako nás ostatní," říká.
     Komentáře
Reklama