Zavřít
Vitalweb

Vitalweb

Nejnovější články na Seznamu ze zdroje Vitalweb
  • Vitalweb

    Léto a salmonela – na jaké potraviny je potřeba si dát pozor?

    Před 1 dnem
    Salmonelóza – nemoc, která patří mezi nejčastější průjmová onemocnění u dětí, ale i dospělých, se nám může docela dobře vyhýbat během jiných měsíců. V těch letních, kdy se bezstarostně oddáváme grilování, ochutnáváme exotická jídla v pouličních stáncích a nedbáme tak úzkostlivě na hygienu (například při venkovní přípravě jídla, které se i rychleji kazí), se jí však často vydáváme naproti.
     Komentáře
  • Vitalweb

    Fast food a zdravá strava – jde to dohromady? Ano, za určitých podmínek

    Před 3 dny
    O zdravý životní styl se sice zajímáme stále více a také se více staráme o to, odkud suroviny pocházejí a zda splňují naše speciální kritéria, přesto se i v této době stále těší oblibě klasické fast foody. Jak je to možné? Je pravdou, že i takové řetězce nabízejí zdravější verze rychlého občerstvení, aby dokázaly uspokojit zvyšující se poptávku po těchto jídlech. Přesto v nich stále najdete mnoho lidí, kteří si na tácu odnášejí ke stolu klasická menu.
     Komentáře
  • Vitalweb

    Bojujete s časem? Osvojte si několik pravidel, které vám pomohou si přestat stěžovat

    Před 5 dny
    Snad každý si někdy v životě zoufal, že nestíhá, že toho má moc, že by den měl být delší, že den nemá 48 hodin. Překvapivě, problém je ale hlavně v nás. Žít dobrý život a nebýt v neustálém spěchu je možné. Stíhat je věc vaší volby. Žádná obecná rada neexistuje, resp. neexistuje řešení, které by vyhovovalo všem. Každý žije jiný život, proto se v první řadě řiďte hlavně tím, co je dobré pro vás, a případně inspiraci hledejte ve svém okolí. Zde je pár tipů, které mohou pomoci. Upravte si je podle sebe, inspirujte se a žijte konečně spokojeně.
     Komentáře
  • Vitalweb

    Přilba, chrániče, hořčík, ale i vhodná mastička – jak na účinnou prevenci zranění při sportu?

    Před 7 dny
    Řada úrazů, které se každoročně stanou lidem při sportování, se vůbec přihodit nemusí a dojde k nim jen proto, že dostatečně nedbají vlastní ochrany. Současné sportovní vybavení a ochranné pomůcky nás přitom dokážou ochránit téměř dokonale. Proč tedy úrazům a zraněním chodit naproti?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Není bílkovina jako bílkovina – jak zvýšit využitelnost bílkovin v rostlinné stravě?

    Před 9 dny
    Maso, mléko, vejce, luštěniny….kdo by nedokázal vyjmenovat alespoň některé zdroje bílkovin. Už méně lidí však ví, že mezi bílkovinami jsou značné rozdíly a to zejména v jejich biologické hodnotě a využitelnosti. Na svědomí to mají primárně aminokyseliny, ze kterých jsou bílkoviny tvořeny. Z toho důvodu jsou bílkoviny rostlinné povahy hůře využitelné a musí se vhodně kombinovat. Jak tedy zdroje kombinovat, aby i rostlinné bílkoviny byly pro tělo plnohodnotné?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Lékárnička na cestu k moři – co nezapomenout přibalit a co je naopak zbytečné?

    Před 10 dny
    Dovolená už na sebe nenechá dlouho čekat a vás se už možná trochu zmocňují obavy z překotného, chaotického balení. Jak tentokrát skutečně zůstat u nezbytností a nevláčet se s kufry plnými věcí, které pak vezete zpátky zcela nedotčené? A jak nezapomenout na to, co je skutečně důležité? Co byste určitě neměli podcenit je cestovní lékárnička.
     Komentáře
  • Vitalweb

    Zásady pro sportování během parných letních dnů

    Před 12 dny
    Teplo a sluneční paprsky bývají příjemné, ale pokud chcete i během léta sportovat venku, mohou vás pěkně potrápit. Pokud opakovaně vystavujete své tělo slunci, je fajn se na to dobře připravit a myslet na všechna rizika s tím spojená. Volte proto správné ochranné přípravky nejen na kůži, ale také na vlasy. Zaměřte se i na správnou péči během a po sprchování. A na co nikdy nezapomínejte, jsou tekutiny.
     Komentáře
  • Vitalweb

    Syndrom polycystických vaječníků může způsobit neplodnost. V čem spočívá a jaké ženy ohrožuje?

    Před 14 dny
    Nepravidelná menstruace je jedním z typických příznaků syndromu polycystických vaječníků. Ten způsobuje hormonální nerovnováhu a nejvíce jím trpí ženy v reprodukčním věku. Právě v tom tkví jedno z jeho hlavních nebezpečí, je totiž častou příčinou neplodnosti.
     Komentáře
  • Vitalweb

    V kondici i na dovolené: Jak zůstat fit i během volných dnů?

    Před 16 dny
    Dovolená se nese většinou ve znamení nicnedělání, alespoň co se týká jinak pravidelného pohybu. Je pravdou, že vaše forma po pár dnech nezmizí, ale může lehce povadnout. Stejně jako vaše kytky během doby, co budete pryč. Zkuste si užít volné dny se vším všudy a zároveň nevypadnout z vašeho sportovního režimu. Případně můžete tento volný čas pojmout jako příležitost k tomu s pohybem začít.
     Komentáře
  • Vitalweb

    Alergie na hmyzí bodnutí – jak okamžitě poznáte, že musíte jednat rychle?

    Před 18 dny
    Téměř každý z nás už někdy dostal žihadlo od vosy, včely nebo dokonce sršně, a ví, že ani v jednom případě nešlo o příjemnou zkušenost. Víte ale, že jed každého z těchto tvorů se značně liší, a to jak množstvím, tak chemickým složením a tím i bolestivostí, kterou způsobí?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Počítat kalorie nebo se řídit velikostí porcí? Najděte si svůj ideální systém

    Před 20 dny
    Je více způsobů, jak si kontrolovat to, co sníte. Například si můžete počítat kalorie, vážit si jídlo, nebo řešit porce pomocí velikosti dlaně, hrsti i prstů. Každá metoda má něco do sebe, a to zejména v začátcích, kdy si děláte teprve představu o zdravějším jídelníčku. Ať už ale zvolíte jakoukoliv metodu, měli byste mít alespoň základní povědomí o hodnotě bazálního metabolismu.
     Komentáře
  • Vitalweb

    Přírodní repelenty proti hmyzu – bez zbytečné chemie, zato stejně účinné

    Před 22 dny
    Obliba přírodních repelentů roste přímo závratnou rychlostí. Letní tábory, pobyty u vody nebo v kempu si o ně přímo říkají. Stejně tak je ocení houbaři. Můžete jim věřit, že spolehlivě fungují?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Letní zavařování – jak zavařit v troubě, v hrnci nebo v myčce nádobí?

    Před 23 dny
    Bobule, rajčata, cukety… Letní období je typické úrodou, kterou je hřích nechat ležet ladem v případě, že ji nestihnete zpracovat hned. Pro takové chvíle je tu zavařování, metoda, která pomůže plody zužitkovat a uchovat na pozdější dobu.
     Komentáře
  • Vitalweb

    Strašák těhotných: orální glukózový toleranční test oGTT. Jak jej zvládnout v klidu a v pohodě?

    Před 24 dny
    Mezi 24. a 28. týdnem těhotenství dostane každá budoucí maminka od svého lékaře žádanku na vyšetření s krkolomným názvem oGTT. Ohledně toho se točí mnoho povídaček, které těhulky zbytečně straší. Proč se testu neobávat a jak se na něj připravit?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Bolest hlavy – přehled spouštěčů, které vás třeba ještě nenapadly

    Před 25 dny
    Snad každého někdy v životě bolela hlava. Lidé bolest hlavy nejčastěji popisují jako jednu z nejnepříjemnějších bolestí vůbec. Jde o stav, který se nedá nijak obejít, zapudit, někdy ji nepřelstí ani ta nejsilnější analgetika. Bolesti hlavy patří mezi nejběžnější zdravotní potíže, které ale stále mají řadu otazníků. Sice se dnes mnohem více ví o tom, co způsobuje bolest hlavy, ucelený obraz ale lékařům stále chybí.
     Komentáře
  • Vitalweb

    Mango a avokádo: Jak poznat zralost plodů a podle čeho tyto druhy ovoce vybírat?

    Před 26 dny
    Jsou exotická, lahodná a dají se využít v množství pokrmů studené i teplé kuchyně. Mango i avokádo mají ale společného ještě něco dalšího. Je velmi těžké poznat, kdy nastal vhodný čas ke konzumaci. Jak poznat jejich zralost?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Nejde o obyčejný kartáč! Fenomén suchého kartáčování těla pomůže zatočit s celulitidou

    Před 27 dny
    Rituál suchého kartáčování si v poslední době získal větší popularitu než kdy předtím. Ale co od něho můžete očekávat a opravdu to funguje? Zde jsou důvody, proč byste s ním měli začít a návod, jak si vybrat ten nejlepší kartáč?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Jak zkrotit neustálé chutě na sladké? Základ je správná práce s bílkovinami

    Před 28 dny
    Trápí vás, že si nedokážete odepřít sladkost k odpolední kávě? Neumíte si představit oběd bez sladké tečky? Po něčem sladkém většinou sáhneme během únavy nebo když potřebujeme tělo i mysl rychle nakopnout. Platí to také v případě stresových situací, kdy si naše hlava kousek sladkého dokáže vždy nějak odůvodnit.
     Komentáře
  • Vitalweb

    Základní péče o kolena, aby vás podržela i po padesátce

    Před 29 dny
    Kolena nesou velkou váhu a kromě ní také velkou zodpovědnost za to, že se celkově efektivně pohybujete. Proto je dobré jim věnovat odpovídající péči, za níž se vám odvděčí dlouhou životností a podporou vaší pohybové vitality. Co kolenům dopřát, aby vás po padesátce nezradila?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Přírodní péče o mastnou pleť – pomůže aloe vera nebo jablečný ocet

    Před 1 měsícem
    Mastná pleť trápí mnoho lidí. Ačkoliv má i své benefity, nevýhody nad nimi značně převažují. Proto je dobré vědět, že existují přírodní cesty, které mohou od mastné pleti ulevit. Předtím, než se rozhodnete je vyzkoušet, je ovšem proberte s kosmetičkou nebo dermatologem.
     Komentáře
  • Vitalweb

    Sezonní ovoce a zelenina pro měsíc červen

    Před 1 měsícem
    Teploty venku už jasně vybízejí ke konzumaci čerstvé a křupavé zeleniny i ovoce. Nastává období zrání a růstu mnoha skvělých potravin. Které byste si měli dopřát právě v této době? Před příchodem léta je ideální vyhledávat např. třešně, kopr nebo kedlubny. Dozrává také angrešt a vrcholí období hlávkového salátu. V čem všem tyto plodiny prospívají našemu zdraví a jak je můžeme využít v kuchyni?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Kratom – zázračná bylina, propagovaná influencery i blogery. V čem tkví její kouzlo?

    Před 1 měsícem
    Je možné, že jste v poslední době zaznamenali zvýšený zájem o prášek z listů stromu příbuzného kávovníku – kratom. Propagují ho dokonce mnozí sportovci, blogeři či influenceři jako skvělé sedativum i stimulant. O co se vlastně jedná? A může tato rostlina mít opravdu tak pozitivní účinky, jak se o ní říká, nebo jde spíše o hazard s neznámou „drogou“?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Jaký vliv má letní období na lidskou psychiku?

    Před 1 měsícem
    Dříve se člověk řídil výhradně ročními obdobími. Z té doby nám však něco zůstalo. Podle výzkumů mají různá roční období nesporný vliv na funkce mozku. Na jaře a v létě se bezesporu cítíme a chováme jinak, než na podzim a v zimě. Svůj díl na tom má především světlo, jehož je v létě dostatek a díky tomu jsme mnohem aktivnější.
     Komentáře
  • Vitalweb

    Jednoduché strategie pro zvládání návalů úzkosti

    Před 1 měsícem
    Svíravý pocit na hrudi a sklíčenost, které jsou typické pro pocity úzkosti, přepadnou jednou za čas každého. Pokud nepřerostou do chronické formy, mohou vám v jejich zvládání pomoci účinné strategie, které si zvládnete osvojit sami.
     Komentáře
  • Vitalweb

    Jak správně zamrazit ovoce a zeleninu, aby si zachovaly co nejvíce vitamínů?

    Před 1 měsícem
    Zastánci zdravé stravy obvykle nejsou moc pro úpravu čerstvých plodů, a to kvůli strachu ze ztráty živin a také kvality. V tomto případě ale obavy nejsou na místě. Pokud dodržíte pár pravidel, provedete mražení šetrně a chytře, můžete si užívat čerstvost surovin kdykoliv během roku. Jak na to? A jaký je rozdíl mezi mraženou a čerstvou zeleninou či ovocem?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Vlhké hojení jako moderní metoda hojení ran. Jaké jsou jeho výhody?

    Před 1 měsícem
    Vlhké hojení ran spočívá v tom, že je rána udržována v optimálně vlhkém prostředí, což má podpořit rychlejší hojení. Výsledky výzkumů prokazují, že takový přístup je třikrát až pětkrát rychlejší než způsob, kdy se rány nechávají hojit za sucha. Jak je to možné?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Online jídelníčky mohou být zrádnou pastí. Můžete zhubnout, ale nezdravě

    Před 1 měsícem
    Na internetu dnes již najdete opravdu cokoliv. Platí to i o nejrůznějších online jídelníčcích. Leckoho láká jednoduchost a rychlost získání stravovacího plánu. Jídelníčky se tváří zdravě, dietně, a hlavně jsou mnohdy i zdarma! Případně jsou podstatně levnější než například docházení k odborníkovi. Mohou být ale takové plány k něčemu dobré nebo je to hazard se zdravím?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Krásné nohy do letních bot: přestaňte se stydět za své suché paty

    Před 1 měsícem
    I nohy potřebují péči! A obzvlášť v období, kdy je čekají žabky, balerínky a další otevřené boty. Tedy pokud nechcete nosit v sandálech ponožky. Jak se o ně starat, aby byly krásné a hladké? S přírodními prostředky je to snazší, než si myslíte.
     Komentáře
  • Vitalweb

    Není pupínek jako pupínek: přehled nejběžnějších typů, se kterými se můžete setkat

    Před 1 měsícem
    Když se v zrcadle podíváte sami sobě do očí, určitě vám posléze pohled sklouzne výš nebo níž, aby zkontroloval stav vaší pleti. Najít pupínek, ať už vypadá jakkoliv, obvykle není radostné a tím spíš, když si nejste jistí, co vlastně znamená. Jaké jsou nejčastější typy pupínků a kdy se vyplácí obrátit se na dermatologa?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Upnuté kostýmky a krátká trička nad pupík. V čem neustálé zatahování bříška škodí zdraví?

    Před 1 měsícem
    Běžně se během focení narovnáváte a zatahujete břicho? V takovém případě budiž, jde přece jen o pár minut. Možná ale, ať už vědomě či nevědomě, zatahujete bříško v podstatě celý den a povolíte ho až doma večer u televize. Máte-li podezření, že je tohle váš případ a současně se nemůžete zbavit vypouklého břicha, čtěte dále. Pokud s tímhle zlozvykem nepřestanete, ploché bříško čekat nemůžete.
     Komentáře
  • Vitalweb

    Křeče a tiky: Proč vznikají, jak je řešit a jak jejich výskytu předcházet?

    Před 1 měsícem
    Jsou nepříjemné, mohou být bolestivé a postihují každého bez výjimky. Za výskytem protivných tiků a nepříjemných křečí může stát celá řada různých více či méně vážných faktorů. Abyste se jim vyhnuli, je důležité vědět, čeho se vyvarovat a co dělat pro to, abyste se s nimi nemuseli potýkat. Jak na křeče a tiky?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Gely na intimní hygienu: v čem může přehnaná péče škodit?

    Před 1 měsícem
    Mnoho žen má tendenci řešit očistu intimních oblastí podobným způsobem jako hygienu ostatních částí těla. Řada gynekologů však upozorňuje na možné nežádoucí účinky nadužívání přípravků k tomu určených. Existují dokonce tací, kteří doporučují jen obyčejnou vodu. V čem může přehnaná péče škodit?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Krilový olej: skvělý zdroj omega-3 mastných kyselin a antioxidantů

    Před 1 měsícem
    Krilový olej rychle nabývá na popularitě jako alternativa rybího tuku. Vyrábí se z antarktického korýše, krunýřovky krillové, kterou se živí velryby, tučňáci a další mořští tvorové. V čem všem je krilový olej naprosto bezkonkurenční?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Antikoncepční pilulky a jejich možné vedlejší účinky

    Před 1 měsícem
    Perorální užívání antikoncepčních pilulek je oblíbenou a rozšířenou metodou prevence otěhotnění. Nežádoucí účinky jsou běžné a liší se od člověka k člověku. Jaké nepříjemnosti vás mohou potkat?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Nejlepší přírodní močopudné potraviny pro podporu odvádění odpadních látek

    Před 1 měsícem
    Za normálních okolností disponuje lidský organismus dostatkem prostředků, které provozují pravidelnou a přirozenou detoxikaci, tedy očistu těla od látek či prvků, které nepotřebuje. Odvádění odpadních látek močí ale umí podpořit některé potraviny.
     Komentáře
  • Vitalweb

    Když je pohybu až příliš: Nehrozí syndrom přetrénování i vám?

    Před 1 měsícem
    Je skvělé, pokud patříte mezi nadšené sportovce a pravidelně se hýbete. Pokud se ale dostanete do fáze, kdy trénujete stále víc a víc, aniž byste měli pádný důvod, každý volný den bez pohybu je pro vás ztracený, nebo se snažíte být za každou cenu vždy nejlepší, pozor. Je dost možné, že směřujete do pasti tzv. syndromu přetrénování.
     Komentáře
  • Vitalweb

    Žlutý pyl nepochází jen z řepky, ale ze silnějších alergenů. Jaké pyly jsou ve vzduchu?

    Před 1 měsícem
    Květen je sice čas lásky a procházek pod Petřínem, zároveň je to však doba velkého jarního kvetení. Období alergií na jarní pyly v květnu propuká v plné síle a alergici tak každoročně bojují s řadou příznaků, které je dovedou nepříjemně potrápit.
     Komentáře
  • Vitalweb

    Odbornice radí, jak číst etikety potravin a čeho si na nich primárně všímat

    Před 1 měsícem
    Pořád se mluví o kvalitě potravin, ta ale nemusí být vždycky zjevná na první pohled. Významně mohou pomoci etikety, pro mnohé se ale jejich čtení rovná procházce španělskou vesnicí. Jak se v nich naučit číst a pohlídat si složení?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Rady pro začínající běžce: intervaly, tempo, regenerace nebo volba kroků

    Před 1 měsícem
    Letní počasí každý rok vyláká ven běžce zkušené i ty, kteří s tímto sportem teprve začínají. Protože se jedná o velmi komplexní trénink zapojující svaly a klouby celého těla, vyplácí se začátek nepodcenit. Co byste měli vědět, abyste u běhání vydrželi, aby vám prospívalo a ne ubližovalo?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Znáte renkon? Tato exotická potravina má silnou tradici v Číně a mnoho prospěšných účinků na zdraví

    Před 1 měsícem
    Jako přísada do různých pokrmů je renkon již od nepaměti užíván v mnoha kulturách, v té čínské je používán pro jeho údajně nevyčerpatelnou životní energii. V gastronomii má pevné místo při přípravě různých pokrmů, od polévek přes saláty a svačiny až po hlavní chody. Jaké léčebné vlastnosti nabízí a co dalšího o něm nejspíš nevíte?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Chyby chronických dietářek, kterých byste se měly vyvarovat

    Před 1 měsícem
    Pustíte se do hubnutí, kila jdou dolů, ale pak je opět naberete i s úroky? Pokud se vaše hmotnost podobá jojo hračce, nejspíš opakujete stále stejné chyby a motáte se v začarovaném kruhu. Zkuste se řídit těmito radami a vystupte z kruhu jednou provždy. Stačí začít tím, že se vyvarujete přešlapům, kterých se dopouštějí všechny chronické dietářky.
     Komentáře
  • Vitalweb

    Trápí vás po jídle migrény, nevolnosti nebo vyrážka? Možná máte nedostatek enzymu DAO

    Před 1 měsícem
    Enzym diaminoxidáza, DAO, hraje v těle důležitou roli. Jeho nedostatek může způsobit určité příznaky a nepříznivě se podepsat na prospívání a vitalitě organismu. Jak poznáte, že vám DAO schází, v čem to může být nebezpečné a jak nástupu takového stavu předejít?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Pravidla sázení rajčat v květnu – kdy je zasadit a jak o ně pečovat?

    Před 1 měsícem
    Rajčata patří k nejrozšířenějším a nejoblíbenějším druhům zeleniny a na jejich vlastnoruční pěstování a sklízení se mnozí z nás těší každý rok. Jejich chuť a vůně, to je zkrátka chuť a vůně léta, které se rajčata kupovaná v obchodě nemohou vyrovnat.
     Komentáře
  • Vitalweb

    Těhotenská cukrovka: Komu hrozí, jak se diagnostikuje a jak se léčí

    Před 1 měsícem
    Hormonální změny, jimiž v těhotenství prochází ženské tělo, mohou zapříčinit řadu více či méně příjemných novinek, na něž budoucí maminka doposud vůbec nebyla zvyklá. Jednou z nich je i těhotenská cukrovka. Co byste o ní měly vědět?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Co jsou homeopatika, na jakém principu fungují a jak souvisí s placebem?

    Před 1 měsícem
    Přírodní léčiva známá jako homeopatika se používají již více než 200 let. Působí jinak než léky na bázi biologicky aktivních látek a přesto pomáhají. Mají ovšem jak své zastánce, tak i odpůrce. Který z táborů má pravdu a v čem jsou homeopatika tak specifická?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Neznáte svou krevní skupinu? Velká chyba! Dozvíte se z ní mnohé o sobě i o svém zdraví

    Před 1 měsícem
    Skutečnost, že krevní skupina 0 může dát krev všem, zatímco AB zase může od všech přijmout, asi znáte. Krevní skupiny člověka totiž nejvíc zajímají ve chvíli, kdy musí podstoupit transfuzi. Jak moc je tato informace důležitá?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Potraviny, které vám mohou ulevit od bolesti hlavy

    Před 1 měsícem
    Bolest hlavy je na draka, dokáže pořádně zahýbat s vitalitou i dobrou náladou, i když nemusí mít vážnou příčinu. Místo toho, abyste si pomohli oblíbenou růžovou pilulkou, zkuste ale příště některou z potravin, která může zapůsobit velmi podobně.
     Komentáře
  • Vitalweb

    Sezónní zelenina a ovoce pro měsíc květen

    Před 1 měsícem
    Během každého ročního období přichází na řadu určité druhy potravin, jejichž sezona vrcholí. Dokonce i tradiční čínská medicína doporučuje stravování právě podle ročního období, a tedy podle toho, co v dané době roste či dozraje. Zkuste se proto zaměřit také na sezónnost potravin a užijte si je v době, kdy je jejich čas. Vaše tělo tak získá mnohem více živin. Připravili jsme pro vás miniseriál o potravinách, na které byste v daném období rozhodně neměli zapomenout.
     Komentáře
  • Vitalweb

    Jak překonat frustraci? Klíčové jsou některé techniky, které si můžete snadno osvojit

    Před 1 měsícem
    Může nás zcela ochromit a znemožnit pokračovat v něčem, co jsme započali. Frustrace je přirozená reakce na neúspěch a každý k ní má jinou toleranci, od níž se odráží jeho schopnost jí čelit. Přesto se dá naučit ji překonat tak, aby nás nepohltila. Jak na to?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Typicky jarní potraviny, které obohatí váš jídelníček

    Před 2 měsíci
    Jaro už je nějakou dobu s námi a my si tak užíváme delší dny, více slunce a také stoupající teploty. Společně s tím přichází na řadu také lehčí verze pokrmů, které vynikají svou svěžestí, čerstvostí i barevností. V tomto období je ideální čas na potraviny typické pro první jarní týdny, zejména ty zelené. Na které zelené potraviny je dobré zaměřit se právě teď?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Rozhovor s Michaelou Bebovou: zdravý jídelníček pro děti nesmí být nuda, domácí koláč ano, lízátko raději ne

    Před 2 měsíci
    Těhotenství je obdobím, kdy si žena začíná uvědomovat, že už nejde jen o její zdraví, ale že svým rozhodováním přímo ovlivňuje prospívání někoho dalšího. To pokračuje i po porodu. Jak vypadá zdravý dětský jídelníček? Co do něho patří a co by v něm naopak být nemělo? Je normální, že dítě občas nechce jíst?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Klíšťata a prevence: postupy na výrobu přírodních repelentů, které si připravíte doma

    Před 2 měsíci
    Jak už dnes víme, klíšťata nepotřebují ke své aktivitě nijak velké oteplení, stačí už pár stupňů nad nulou. Dnes si připomeneme pár tipů na bezpečnou a přírodní prevenci proti klíšťatům, protože období jejich aktivity znovu začíná.
     Komentáře
  • Vitalweb

    Jak zmírnit negativní dopady sedavého způsobu života na naše tělo

    Před 2 měsíci
    Lidské tělo nebylo stvořeno k věčnému sezení. Ačkoliv to tak často nevypadá, mnohem přirozenější a také přínosnější je pro nás pohyb a to pravidelný. Za čím vším může stát sedavý životní styl a jak se jeho dopady dají zmírnit?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Zajímavosti o chřestu: Věděli jste například, jak se říká jednotlivým stonkům?

    Před 2 měsíci
    Ačkoliv si jej mnozí stále zařazují do škatulky exotické zeleniny, která se na jejich stolech neobjevuje příliš často z důvodu, že nevědí, jak s ním v kuchyni nakládat, může se chřest stát skutečně cenným pomocníkem při vaření i inspiraci a nositelem chuti i vitality.
     Komentáře
  • Vitalweb

    Pár týdnu do léta – dostaňte se do kondice pohodově a efektivně

    Před 2 měsíci
    Příznivější počasí a stoupající teploty vybízejí k tomu trávit více času venku a věnovat se něčemu, co v zimě možná vědomě opomíjíme, totiž sportu. Jak začlenit pohyb do každého dne a začít se cítit ve své kůži dobře dříve, než se v létě odhalíme světu v plavkách?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Nevolte mezi chutí a zdravím – zde jsou chutné pokrmy, které si můžete dopřát bez výčitek

    Před 2 měsíci
    Chcete si na jídle pochutnat, zároveň ale hledíte i na zdraví a linii, a tak míváte občas pocit, že musíte volit mezi tím, co byste si dát chtěli a měli? Pokud budete vybírat ta správná jídla, není nutné, abyste takovým nepříjemným dilematům čelili.
     Komentáře
  • Vitalweb

    Různé druhy octů a jejich využití v kuchyni

    Před 2 měsíci
    S olivovým olejem a sójovou omáčkou tvoří základní vybavení většiny spíží. Začátečníci i ostřílení kuchtíci jej používají při přípravě omáček, marinád, dresinků či zálivek. Octová ulička v obchodě ale může být poněkud matoucí: tolik různých druhů! Jak se v nich vyznat?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Blahodárný okurkový olej ocení zejména ženy se suchou pokožkou

    Před 2 měsíci
    Kdo by neznal obklady na oči z koleček okurky, okurkové masky s medem nebo další variace této oblíbené zeleniny. Ať už jste to udělali ze zvědavosti nebo je tato kosmetická rutina u vás pravidelností, určitě vás zaujme i další okurkový produkt a tím je okurkový olej.
     Komentáře
  • Vitalweb

    Poslech vážné hudby vám pomůže snížit krevní tlak, zlepšit spánek a nebo vylepšit vztahy, tvrdí vědci

    Před 2 měsíci
    Klasická hudba je více než jen příjemným hlukem na pozadí, podle výsledků četných studií může dokonce významně prospět lidskému zdraví. Jak mohou Mozart, Vivaldi, Beethoven a další podpořit vaši vitalitu a celkovou životní pohodu?
     Komentáře
  • Vitalweb

    Chcete začít sportovat, ale máte problém s motivací? Poradíme, jak si ji udržet

    Před 2 měsíci
    Nedostatek motivace je jedním z hlavních problémů svátečních sportovců. Protože nedokáží vytrvat o toho, k čemu se odhodlali, točí se v začarovaném kruhu a upadají do větší a větší frustrace. Kde motivaci hledat a jak si ji udržet?
     Komentáře
Reklama