Zavřít
Buňka

Buňka

Nejnovější články na Seznamu na téma Buňka
  • Fonetech

    Vědci vytvořili živý počítač pomocí 80 000 myších mozkových buněk. Přiblížili nás kyberpunkové budoucnosti

    Před 9 dny
    Američtí vědci hlásí zásadní objev. Podařilo se jim sestavit hybridní bio počítač kultivací více než 80 000 myších kmenových buněk.
     Komentáře
  • Knihy

    Jak si vybudovat lepší mozek (v jakémkoli věku)

    Před 1 měsícem
    Chcete zlepšit výkonnost svého mozku? Pak je toto video určeno právě vám!
     Komentáře
  • TechFocus

    Vědci objevili, jak přesně se v buňce přenáší informace o bolesti

    Před 1 měsícem
    Dva důležité mechanismy, které objasňují, jak přesně se v buňce přenáší informace o bolesti nebo teplu a chladu, odhalil mezinárodní výzkum vědců z Univerzity v Lundu, na němž se podíleli experti Fyziologického ústavu AV ČR..
     Komentáře
  • FocusOn rozhovory

    Nejdražší lék v historii medicíny je u nás a pomáhá v léčbě spinální svalové atrofie

    Před 4 měsíci
    U příznakových pacientů dokážeme zastavit zhoršování spinální svalové atrofie, ale nejsme schopni tuto nemoc zcela uzdravit. Díky novorozeneckému screeningu ji ale umíme zachytit v novorozeneckém věku, kdy příznaky nejsou plně rozvinuté. Spuštěn byl v lednu tohoto roku a evidujeme již děti, které jsou odléčeny a zatím se vyvíjejí normálně, říká Jana Haberlová, vedoucí lékařka Neuromuskulárního cen
     Komentáře
  • Techsvět

    Poprvé se můžete podívat na video, jak virus infikuje buňku

    Před 6 měsíci
    Vědci z Harvard Medical School pořídili živý záznam toho, jak virus proniká do buňky a infikuje ji. Viry se připojily k živým buňkám a později do nich vnesly své genomy. Výsledky výzkumu byly zveřejněny v časopise PNAS. Viry infikují buňky uvolňováním svého genetického materiálu (RNA) do cytosolu, gelovité látky uvnitř buněk. RNA pak může vstoupit do jádra, kde se replikuje a poté je ribozomy přeložena do virových proteinů mimo jádro.
     Komentáře
  • CzechSight

    Ptačí neurony jsou energeticky úspornější než savčí — a to hned třikrát

    Před 6 měsíci
    Ptačí mozek obsahuje v porovnání se savčím mnohem více neuronů. Nabízí se tak otázka, jak ptáci zvládají takové množství energeticky pokrýt. Němečtí vědci nyní ukázali, že mozkové buňky letců jsou mnohem spořivější.
     Komentáře
  • CzechSight

    Byl objeven nový druh plicních buněk. Jejich absence souvisí s rozvojem CHOPN

    Před 11 měsíci
    Výzkum publikovaný v prestižním vědeckém časopise Nature (i.f. 49,96) popisuje analýzu tkáně lidských plic, díky které byly identifikovány tzv. RASCs buňky, které ohraničují vlákna hluboko v plicích blízko plicních sklípků, kde se dochází k výměně kyslíku a oxidu uhličitého.
     Komentáře
  • Sport je věda

    První doping na světě? Jed na krysy! Z dnešních látek jde ještě větší mráz po zádech

    Před 11 měsíci
    Thomas Hicks byl prvním olympionikem, který užil doping: několik dávek strychninu rozmíchaných v brandy. To ho kupodivu nezabilo, dokonce závod vyhrál. V 30. letech došlo k dalším událostem, na nichž měl podíl i jugoslávský chemik českého původu Leopold Ružička – vyvíjely se syntetické látky a testosteron. Sport už nikdy nebyl jako dřív. A současný dopingový trend? Z toho už jde mráz po zádech.
     Komentáře
  • Jihlavská Drbna

    Zloděj vykradl unimobuňky a mysliveckou chatu. Sebral nářadí a víno za skoro 400 tisíc korun

    Před 11 měsíci
    Třebíčští policisté pátrají po zloději, který se v době od pátečního odpoledne 1. dubna do pondělního rána vloupal do unimobuněk a myslivecké chaty. A způsobil vysokou škodu.
     Komentáře
  • CzechSight

    Buňka odsouzená k zániku může zvrátit svůj osud, potvrzuje výzkum

    Před 1 rokem
    Programovaná buněčná smrt je nevratný proces, který směřuje k zániku buňky. Speciální typ buněčné smrti zvaný pyroptóza ale zánikem buňky skončit nemusí. Američtí vědci objasnili mechanismus, který za tím stojí.
     Komentáře
  • Vědecké kladivo

    Co je to Downův syndrom?

    Před 1 rokem
    Video bylo vytvořeno ve spolupráci s pacientským hubem - https://www.pacientskyhub.cz/ spolupráce spočívá v návrhu témat a doporučení pacientských organizací k získání materiálů na vytvoření videa. http://www.usmevy.cz/ - dobré informace, velice poztiivní https://downuv-syndrom.cz/ - suší prezentace, ochotní lidé https://www.downsyndrom.cz/ - skvělý zdroj informací
     Komentáře
  • Vědecké kladivo

    Co je to lupénka?

    Před 1 rokem
    Video bylo vytvořeno ve spolupráci s pacientským hubem - https://www.pacientskyhub.cz/ spolupráce spočívá v návrhu témat a doporučení pacientských organizací k získání materiálů na vytvoření videa.
     Komentáře
  • CzechSight

    První žijící roboti, kteří se dokáží množit

    Před 1 rokem
    Malé živé stroje zvané “xenoboti” dokáží vytvářet své kopie. Stroje, které vypadají jako Pacman jsou vyrobené z žabích buněk. Nově popsaná forma replikace nabízí vhled do navrhování biologických robotů, kteří se budou sami množit.
     Komentáře
  • CzechSight

    Synchronizace neuronů pomocí théta vln zlepšuje paměť

    Před 1 rokem
    Každý z nás si mnohdy nemůže vzpomenout na informaci kterou právě slyšel, nebo si vybavit kam položil klíče. Paměťové stopy se v mozku ukládají pomocí speciálních vzorců. Tento experiment testoval nový způsob vytváření vzorců mozkových vln, které by mohly pomoci s lepší pamětí.
     Komentáře
  • TechFocus

    Vědci odhalili nový mechanismus ovlivňující fungování genů v buňce

    Před 1 rokem
    Mezinárodní vědecký tým vedený Courtney Hodgesem z Baylor College of Medicine v USA a Václavem Veverkou z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR odhalil důležitý díl ve složité a z velké části neznámé skládačce procesů, které řídí zapínání a vypínání (tzv. expresi) genů v buňce.
     Komentáře
  • Magazín Plus

    Vědci se obávají neznámých patogenů z vesmíru. Mohou pro život znamenat větší zkázu než asteroid

    Před 1 rokem
    Vědci mají v souvislosti s nárůstem vesmírných letů v posledních desetiletích stále větší obavy o to, aby se na Zemi nedostaly neznámé patogeny z vesmíru. Přestože se může jednat pro většinu lidí o sci-fi, vědci upozorňují, že tato hrozba se může stát do konce století naprosto reálnou.
     Komentáře
  • TechFocus

    Čeští vědci objevili univerzální systém pro dopravu nukleových kyselin do buněk

    Před 1 rokem
    Vědci z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR objevili nový typ látek schopných bezpečně transportovat do buněk různé typy nukleových kyselin, které se používají pro léčebné účely, od základních stavebních kamenů až po dlouhé řetězce RNA či DNA. .
     Komentáře
  • TechFocus

    Čeští vědci prokázali existenci unikátní bílkoviny, která se podílí na stavbě buňky

    Před 1 rokem
    Detailní fungování molekulárního komplexu klíčového pro růst buněk popsali odborníci z Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR ve spolupráci s kolegy z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a dalších institucí.
     Komentáře
  • TechFocus

    Vědci objevili další síly, které dělí buňky

    Před 1 rokem
    Kontraktilita dává buňkám možnost dělení, pohybu a změny tvaru. Doposud se mělo za to, že jediným mechanismem kontraktility v živočišných buňkách je vzájemná interakce proteinů aktinu a myozinu.
     Komentáře
  • Chill zone

    Slova, která vás sladí s vortexem

    Před 1 rokem
    Tato ranní meditace Abraham Hicks je zaměřená na naladění na vortex. Ranní meditace je dobrým začátkem dne a tato je považována za jednu z nejúčinnější od Abraham Hicks.
     Komentáře
  • TechFocus

    Vědci zmapovali původ „enzymu nesmrtelnosti“ v časovém okně více než miliardy let

    Před 1 rokem
    Biologie telomer patří ke žhavým výzkumným tématům vzhledem ke své relevanci k buněčnému stárnutí a nesmrtelnosti, ale také díky své úloze ve stabilitě genomu a rozvoji závažných lidských onemocnění včetně rakoviny.
     Komentáře
  • inStory

    Po více než 140 letech vědci vzkřísili rod záhadných žlutých buněk

    Před 1 rokem
    Hluboko v tkáních mořských sasanek a některých korálů jsou přítomné zvláštní žluté buňky, které jsou odlišné od buněk všech ostatních mořských tvorů. Více než 140 let po jejich objevení nyní vědci přicházejí s několika novými druhy těchto zvláštních buněk.
     Komentáře
  • CzechSight

    Vědcům se podařilo vyvinout myší embryo s bijícím srdcem

    Před 1 rokem
    Díky pokroku, který věda udělala za několik posledních dekád, jsme mohli slyšet o nejrůznějších případech laboratorním vytvoření tkáně či celých orgánů. Nedávno publikovaný výzkum popsal další posun. Vědci vyvinuli myší embryo s funkčním srdcem.
     Komentáře
  • CzechSight

    Vědci vytvořili první syntetický organismus schopný dělení

    Před 1 rokem
    První syntetický jednobuněčný organismus, který se dělí jako běžná živá buňka – k takovému výsledku se propracovali vědci z J. Craig Venter Institute (JCVI). Projekt, kterým strávili více než 10 let práce, by mohl vést k novým metodám produkce vybraných molekul, například léků.
     Komentáře
  • CzechSight

    "Zombie geny" se po smrti probouzejí, odhalil výzkum

    Před 2 roky
    Pozoruhodný objev učinili američtí vědci, kteří analýzou mozkových buněk při simulované smrti zjistili, že se některé z nich probouzejí k životu a výrazně zvyšují expresi konkrétních genů. Tyto poznatky zřejmě ovlivní budoucí léčbu obvyklých neurologických poruch.
     Komentáře
  • CzechSight

    Slzné žlázy z kmenových buněk. Naděje pro léčbu Sjogrenova syndromu

    Před 2 roky
    Vědcům se poprvé podařilo vypěstovat slzné žlázy přímo z lidských kmenových buněk tak, aby dokázaly produkovat skutečné slzy. Zdánlivě nevýznamný objev by mohl pomoci lidem trpících poruchami produkce slz.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Bývalí členové brněnského ANO podají žádost o vznik nové buňky

    Před 2 roky
    Jihomoravské hnutí ANO přijalo dalších 12 členů z bývalé brněnské organizace, kterou loni zrušilo předsednictvo kvůli sporům. Celkem jich je už 17 a požádají o založení nové brněnské organizace.
     Komentáře
  • TechFocus

    Nový optický mikroskop umožňuje vidět změny tvaru molekul řídících základní procesy v buňkách

    Před 2 roky
    Čeští vědci vyvinuli nový optický mikroskop, který svou citlivostí vysoce předčí ostatní. Je totiž schopný zachytit pohyb v nitrobuněčných strukturách složených jen z několika molekul a umožňuje přímé pozorování změny tvaru bílkovin.
     Komentáře
  • CzechSight

    Chytrá kmenová buňka může opravovat poškození kdekoli v těle

    Před 2 roky
    Vědci z University of New South Wales vyvinuli "chytré buňky", odborně zvané "indukované multipotentní kmenové buňky (iMS), které jsou vyjmuté z lidské tukové tkáně a přeprogramovány tak, aby fungovaly jako kmenové. V budoucnu by mohly zastávat důležitou roli v klinické praxi.
     Komentáře
  • TechFocus

    Molekuly proteinů v buňkách fungují podle vědců jako miniaturní antény

    Před 2 roky
    Vědci pod vedením Josefa Lazara z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR (ÚOCHB) prokázali, že molekuly fluorescentních proteinů se chovají jako antény, jejichž optické vlastnosti, tedy to, jak dokáží pohlcovat a vyzařovat světelné záření, závisí na jejich prostorové orientaci.
     Komentáře
  • Drbna

    Zloděj vzal na ubytovně klíče jinému muži a vykradl buňku na výpadovce na Pelhřimov

    Před 2 roky
    Škodu za více než třicet tisíc korun má na svědomí osmatřicetiletý muž z Ústecka, který se v polovině září vloupal do stavební buňky na staveništi u silnice ve směru od Jihlavy na Pelhřimov. Tohoto muže nyní vypátrali jihlavští policisté.
     Komentáře
  • TechFocus

    Vědci popsali, jak přesně se vyvíjí a roste pyl

    Před 2 roky
    Tým vědců z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR publikoval nové poznatky o vývoji a klíčení pylu v Plant Physiology, jednom z nejprestižnějších vědeckých časopisů zaměřených na rostlinnou biologii.
     Komentáře
  • iReceptář

    Zapomeňte na diety. Bramborák může být zdravější než salát, tvrdí vědkyně

    Před 2 roky
    „I bramboráky nebo smažený sýr nasáklé olejem jsou zdravější než salát, pokud je děláte s pozitivní energií. Je prokázáno, že lze jídlo ovlivňovat myšlenkou,“ říká profesorka Anita Woollandová.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Invaze koronaviru pod mikroskopem. Třicet podob nepřítele, který sužuje celý svět

    Před 2 roky
    Podívejte se na částice viru získané ze vzorků od pacientů i těžce napadené laboratorní buňky ve stadiu buněčné smrti.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Vědci z Brna a Curychu odhalili část mechanismu stárnutí buněk

    Před 2 roky
    Vědci z Brna a Curychu odhalili důležitou část procesu dělení buněk. Jejich zjištění mohou pomoci k pochopení vzniku nádorových buněk, ale i buněčného stárnutí.
     Komentáře
  • CzechSight

    Nanočásticové vypínače se mohou stát nejefektivnější známou genovu terapií

    Před 2 roky
    Genová terapie zaznamenává ve 21. století zásadní rozvoj. V pondělí byla publikována práce vědců z MIT, jejichž speciálně upravené nanočástice mohou znamenat revoluci nejen v léčbě rakoviny, ale možná mnohých jiných nemocí.
     Komentáře
  • CzechSight

    Britští vědci objasnili schopnost buněčné navigace v miniaturních bludištích

    Před 2 roky
    Výzkum migrace buněk je, především z hlediska studia nádorové biologie důležitou disciplínou, neboť nám umožňuje pochopit způsoby, kterým se otevírají dveře nebezpečným metastázám. Ve Velké Británii bylo v tomto oboru dosaženo dalšího čerstvého objevu.
     Komentáře
  • Deník

    VIDEO: Jak funguje buňka? Vědci odpovídají zpěvem a tancem

    Před 2 roky
    DNA dlouhá je, v klubíčku smotaná, chromozom tvaruje a je jí celá buňka protkaná, zpívá ve videoklipu sdružení studentů brněnské Masarykovy univerzity Kampustňáci. Hudební počin mladých vědců popisuje fungování buňky.
     Komentáře
  • Drbna

    Ze stavební buňky zmizelo nářadí za více než 50 tisíc korun. Zloděje hledá policie

    Před 2 roky
    Policisté z Bystřice nad Pernštejnem hledají zloděje, který se z pátka na sobotu vloupal do stavební buňky umístěné v ulici Nový Dvůr. Vypáčil vstupní dveře, kterými se dostal dovnitř.
     Komentáře
  • CzechSight

    Pohřbeny zaživa — japonští vědci probudili 100 milionů let spící bakterie z oceánského dna

    Před 2 roky
    Země je pohřbila ještě dříve, než na ni poprvé stanul Tyranosaurus rex. Uplynulo 100 milionů let a objevil se člověk, který je probudil. Japonští vědci zjišťují, že i po takto dlouhé době a bez potřebných nutrientů jsou bakteriální buňky schopné růstu a dělení.
     Komentáře
  • Magazín Plus

    Studie odhaluje znepokojivá fakta. Imunita proti koronaviru může trvat jen velmi krátce

    Před 2 roky
    Nový vědecký výzkum naznačuje, že lidé, kteří prošli nemocí COVID-19, nemusí být proti novému typu koronaviru imunní příliš dlouho. Tvrzení vychází z dat lidí nakažených koronavirem, kterým se podařilo úspěšně zotavit.
     Komentáře
  • Magazín Plus

    Vědcům se podařilo objevit anomálie v DNA. Výzkum může být klíčem k léčbě vážných onemocnění

    Před 2 roky
    Vědcům z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR se podařilo nahlédnout do DNA způsobem, který moderní věda nezná. Jejich nová metodologie totiž umožňuje vyhledat poškozená místa DNA, která byla již opravena funkční molekulou. Tyto pomyslné jizvy zůstávají například v buňkách pacientů trpících neurodegenerativním onemocněním.
     Komentáře
  • TechFocus

    Buňky si značkují podle molekulárních biologů opravená místa DNA

    Před 2 roky
    Tým vědců z Ústavu molekulární genetiky AV ČR pod vedením Hany Hanzlíkové objevil způsob, jak v buňkách označit a sledovat místa, kde byla poškozena a následně opravena molekula DNA, tzn. zaznamenat paměť buněčných oprav.
     Komentáře
  • TechFocus

    Mikroby mohou pomáhat v léčbě a prevenci autoimunitních chorob

    Před 2 roky
    Studie vědeckého týmu Ústavu molekulární genetiky AV ČR může zásadním způsobem změnit chápaní vzniku autoimunitních chorob, jejich prevence a léčby. Ukazuje totiž, že pomoci mohou právě mikroby.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Buňky si umí ochočit nepřítele. Čeští vědci přišli s významným objevem

    Před 2 roky
    Vědci z brněnské Masarykovy univerzity popsali způsob, jakým umí buňky využít takzvané bakteriofágy, tedy viry, které je napadají, k přenosu své vlastní DNA. Popis struktury částice označované jako GTA (gene transfer agent) a mechanismy, které těmto částicím brání, aby znovu napadaly buňky, zveřejnil časopis Nature Communcations.
     Komentáře
  • TechFocus

    Biologové odhalili propojení mezi klíčovým rostlinným hormonem a buněčnými membránami

    Před 2 roky
    Auxin je jeden z nejdůležitějších rostlinných hormonů. Mezinárodní tým vědců, v jehož čele stál mimo jiných i český rodák Jiří Friml, nyní zkoumal, jak je řízen transport auxinu mezi buňkami.
     Komentáře
  • Magazín Plus

    Koronavirus dokáže zničit lék na vši. Vědci mají dobré laboratorní výsledky

    Před 2 roky
    Australští vědci přišli na to, že virus SARS-CoV-2 lze účinně zničit za pomoci léku proti vším. V laboratorních zkouškách na uměle vytvořených buněčných kulturách vykazoval lék z názvem ivermektin velice dobré výsledky a virus dokázal zlikvidovat během dvou dní.
     Komentáře
  • Magazín Plus

    Vědcům z Izraele se podařilo vyrobit hovězí maso ze sojové bílkoviny. Od pravého je k nerozeznání

    Před 2 roky
    Tým izraelských vědců dokázal vyrobit s pomocí kravských buněk a sojové bílkoviny hovězí maso, které je od toho pravého takřka k nerozeznání. Sojovou bílkovinu použili jako strukturu, na které rostou kravské svalové buňky. Výsledný produkt svou chutí a strukturou skutečně připomíná hovězí maso.
     Komentáře
  • TechFocus

    Miniaturní repliky orgánů pomáhají při vývoji léčiv

    Před 3 roky
    Miniaturní repliky milionkrát zmenšených lidských orgánů disponují v podstatě stejnými schopnostmi jako orgány skutečné. Experti, kteří vyvíjejí léčiva, mohou lépe určovat výhody i nevýhody sloučenin při výzkumech.
     Komentáře
  • TechFocus

    Výzkumníci zjišťují, jak se adaptovat k životu bez kyslíku

    Před 3 roky
    Parazitologové v BIOCEV objevili anaerobní peroxisomy u volně žijícího prvoka Mastigamoeba balamuthi. Informace přinesl časopis "Proceedings of the National Academy of Science of the USA".
     Komentáře
  • TechFocus

    Vědci objevili dosud neznámou část RNA tvořenou signalizačními molekulami

    Před 3 roky
    Při studiu modelové střevní bakterie E. coli vědci objasnili funkci „alarmonů“, malých molekul, které se ve zvýšené míře vyskytují ve všech typech organismů ve chvílích, kdy jsou vystaveny zátěži.
     Komentáře
  • TechFocus

    Vědci objevili nový mechanismus, jak dokáže buňka odstranit překážky v přepisu DNA

    Před 3 roky
    Molekula DNA se někdy nazývá „kniha života“, neboť jsou v ní zakódovány všechny zásadní informace o organismu. Při přepisu z DNA do RNA, což je nezbytné pro výstavbu bílkovin, se však občas celý proces zastaví a na úrovni chromozomů vznikne překážka.
     Komentáře
  • TechFocus

    U pobřeží Japonska byl nalezen chybějící článek mezi bakteriemi a mnohobuněčnými organismy

    Před 3 roky
    Bahno pocházející z hloubky více než 2,4 kilometrů pod hladinou oceánu obsahovalo zvláštní jednobuněčný organismus, jehož existence by podle vědců mohla vysvětlit původ života.
     Komentáře
  • TechFocus

    Rostliny reagují na gravitaci daleko přesněji, než se čekalo

    Před 3 roky
    Kořeny rostlin odpovídají na různé podněty včetně gravitace. Podstatnou roli v tomto procesu mají rostlinný hormon auxin a bílkoviny, které ho přenášejí mezi buňkami.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Český vědec opustil Cambridge, aby vedl tým v Ostravě. V buněčné terapii jsou špička

    Před 3 roky
    Mezinárodně uznávaný vědec Michal Šimíček odešel z Cambridge zpět na Ostravsko, aby zde žil, bádal a farmařil.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Z masa bude nová brokolice. Můj burger ze zkumavky koupíte za 10 dolarů, říká vědec

    Před 3 roky
    Mark Prost z univerzity v nizozemském Maastrichtu byl první, kdo před šesti lety vypěstoval maso ve zkumavce. Firma, ve které působí, teď bude žádat o povolení k jeho komerčnímu prodeji. V rozhovoru pro deník Aktuálně.cz vysvětluje, proč si myslí, že běžné maso zakáže Evropská unie, a jak prodej toho umělého ovlivní vegetariánství.
     Komentáře
  • Proženy

    Cukrovka hrozí každému. Jde se jí vyhnout?

    Před 3 roky
    Cukrovka (neboli diabetes mellitus) patří mezi civilizační choroby. Nevyzpytatelná je hlavně tím, že se může objevit u kohokoliv a kdykoliv. Nebolí, ale nechává za sebou pořádnou spoušť.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Nepravděpodobný spojenec: Anthrax pomáhá při rakovině močového měchýře

    Před 3 roky
    Anthrax je smrtící bakteriální infekcí. Jeho toxin ale skvěle funguje proti nádoru močového měchýře.
     Komentáře
  • LepšíJá

    Snadný způsob, jak čistit pěnové i syntetické polštáře a v čem se liší

    Před 3 roky
    Postel a všechno, co k ní patří, je zřejmě tím nejoblíbenějším místem v naší domácnosti. Podle toho se také chováme, balíme se do peřiny, převalujeme se po prostěradle, jen abychom si našli tu nejpříjemnější polohu a mačkáme si polštář pod hlavou tak, abychom mohli ležet pohodlně a oddávat se hlubokému spánku. Bohužel, ale náš polštář je také plný slin, odumřelých kožních buněk, roztočů a jejich výkalů. Nechutné, že? Proto bychom neměli zapomínat čistit polštáře každé tři měsíce. Bojíte-li se, abyste je nezničili, ukážeme vám, jak bezpečně na to!
     Komentáře
  • Echo24

    Pražské ANO si volilo vedení. Post předsedy obhájil Říčař, kterého Babiš dříve vyzval k rezignaci

    Před 3 roky
    Pražskou organizaci ANO nadále povede Jan Říčař. Rozhodl o tom v úterý krajský večer sněm hnutí. Pro Říčaře hlasovalo 132 ze 197 členů, kteří se volby zúčastnili. Rozhodnutí musí ještě schválit celostátní předsednictvo. Říčař je předsedou pražské buňky od listopadu 2017, kdy nahradil bývalého ministra a současného českého velvyslance v Izraeli Martina Stropnického. Sněm zvolil také zbylé členy předsednictva.
     Komentáře
Reklama