Téměř 15 procent cestujících vykázali v noci na sobotu asistenti přepravy a strážníci z tramvají v Ostravě. Nejčastějším důvodem bylo to, že cestující neměli…
1 443 zkontrolovaných cestujících v celkem 47 spojích, a z toho 210 vyloučených pasažérů za nedodržování smluvních přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. DPO zároveň oznámilo, že zpřísňuje pokuty za jízdu bez platného lístku.
V pátek odpoledne se na silnici I/47 spojující Fulnek a Odry srazila dvě osobní auta. Jedno z nich se poté převrátilo na střechu. Tři lidé skončili v péči zdravotníků. Na místě zasahoval i vrtulník.
Nejlepší mladý truhlář se učí v novojičínské škole. Lukáš Klézl, učeň teprve prvního ročníku Střední školy technické a zemědělské, se stal ve svém oboru mistrem republiky. Vyrobil dokonalou stoličku.
Dopravní podnik Ostrava (DPO) si chce pořídit až 25 nových velkokapacitních tramvají. Dodavatele hledá ve veřejné soutěži, kterou dnes vypsal a jejíž součástí je mimořádně i zajištění servisu, takzvané těžké údržby dodaných vozů.
Až 25 velkokapacitních tramvají. Dopravní podnik Ostrava dnes vypsal veřejnou soutěž na nové tramvaje a hledá dodavatele. Součástí zakázky je mimořádně také zajištění servisu, takzvané těžké údržby dodaných vozů. Celková předpokládaná hodnota je 2 miliardy 250 milionů korun.
Žáci karvinské Základní škola Dělnická patří mezi stálice nejlepších a nejrychlejších písařů všemi deseti. Děti se učí psát všemi deseti v hodinách informatiky od 6. třídy a také ve volitelném kroužku, který mohou navštěvovat už od 4. ročníku.
Galerie „Dvorana“, která je součástí radnice Moravské Ostravy a Přívozu se proměnila v dřevěný labyrint včelího úlu. A to díky ojedinělé interaktivní výstavě s názvem Včela – Cesta do včelího města.
Havířovští kriminalisté dopadli 39letého muže, který kradl ve městě a jeho okolí různé druhy železa a další věci. Kabely, víka kanálů, podlahové rošty, ale i nářadí. Ukradl věci za 123 tisíc korun a dál napáchal škodu za 65 tisíc vloupáním a poškozením na různých místech.
V úterý v odpoledních hodinách v Ostravě-Dubině v jednom z kontejnerů na papír strážníci narazili na muže cizí státní příslušnosti, který si v tomto kontejneru ustlal a následně usnul. Zřejmě díky množství vypitého alkoholu si neuvědomoval, jaké nebezpečí mu případně mohlo hrozit.
Moravskoslezský kraj se už pošesté v řadě připojil k mezinárodní akci Vlajka pro Tibet. Krajští radní vyhověli žádosti spolku Lungta, který kampaň koordinuje v České republice. Tibetská vlajka dnes vlaje před budovou krajského úřadu v Ostravě, tedy v den 64. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci.
Dopravní podnik Ostrava (DPO) se chystá kompletně změnit systém tramvajové dopravy ve městě. V novém systému budou tři páteřní linky, které budou jezdit ve špičce v intervalu tři až pět minut a o víkendech co deset minut.
Policii se v pondělí přihlásil řidič, který v neděli odpoledne poblíž centra Duha v Ostravě-Porubě naboural několik zaparkovaných aut a z místa nehody ujel.
/FOTOGALERIE/ Příměstská lyžařská střediska u Ostravy přestála mnohadenní oblevu, během které se teploty vyhouply i přes deset stupňů Celsia. I díky novým technologiím dokázala, byť v omezené míře, udržet sníh na sjezdovkách.
/EXKLUZIVNĚ Z KYJEVA/ Uplynul rok od startu války na Ukrajině a my vám přinášíme unikátní snímky fotografa Deníku Lukáše Kaboně, který vyrazil přímo do hlavního města. Kromě města Kyjev, Horenka, Irpiň nebo Hostomel, navštívil například i Buču, kde v březnu loňského roku proběhlo masové vyvraždění civilistů ozbrojenými silami Ruské federace. Pro další fotografie, sledujte nejen náš web, ale i sociální sítě.
Celkem 18 nových parciálních trolejbusů začne postupně vozit cestující Dopravního podniku Ostrava (DPO). Podnik tento týden převzal prvních šest vozů Škoda 36 Tr od společnosti Škoda Group. Další dodávky po šesti vozech očekává DPO od března do prázdnin 2023. Cena za jeden vůz je přes 11 milionů korun.
Karviná se už podruhé jako jediné město v Moravskoslezském kraji připojila do celorepublikové akce nazvané Ledová města. Nabízí dětem z různých koutů republiky příležitost seznámit se s historií, pamětihodnostmi a zajímavostmi jednotlivých měst, které často znají jen ze školních učebnic.
Český USAR tým nepolevuje v intenzivním hledání přeživších po ničivém zemětřesní v Turecku. V pátek se našim hasičům podařilo ze sutin zříceného domu v Adyiamanu zachránit dvě živé osoby – 17letou dívku a 47letou ženu. Hasiči zároveň děkují všem, kteří je v jejich úsilí podporují. Důležité je to psychicky nejenom pro ně, ale i pro rodiny lidí, kteří jsou stále pod sutinami.
Havířovská nemocnice uvedla do provozu nový mamograf. Mezi jednou z výhod přístroje je nižší dávka záření. Nemocnice bude nyní zabezpečovat diagnostickou a do budoucna i screeningovou péči.
Radnici v Havířově došla trpělivost s firmou, která měla na starosti přestavbu bývalých jeslí na bezbariérový stacionář. Do výtahové šachty se dostává voda. Město si chce nápravu zajistit samo a zařízení zprovoznit v květnu.
Vyhledával zájemce o stavební materiál a nabízel jim ho za levnou cenu. Nechal si zaplatit část peněz dopředu, ale materiál nikdy nedodal. 26letý muž takto za dva roky podvedl 58 lidí a připravil je o milion korun. Po náročné práci ho vypátrali kriminalisté z Ostravy-Přívozu.
Většina Moravy a Slezska se již několik dní skrývá v mlze. Přesně naopak je tomu ve vrcholových partiích hor. Každého, kdo si vyjede na Ovčárnu a Praděd přivítá díky inverznímu počasí sluníčko, sjezdovky a především skvěle upravené běžecké tratě.
Nový příděl sněhu rychle napravil situaci v jesenických skiareálech. Dnes se již lyžuje na všech sjezdovkách a v Malé Morávce dokonce vyrostly nové ledové sochy.
Most v Bohumíně-Skřečoni bude na jaře pro motoristy v obou směrech uzavřen. Necelý měsíc tak budou muset řidič počítat s objízdnými trasami. Omezen provoz bude také v ulici Lidická, kterou čeká kompletní rekonstrukce.
Obdobím puberty si projde každé dítě. Trpělivost s nimi musí mít rodiče i učitelé ve škole. Ale ani v této etapě života by žáci neměli zapomínat na slušné chování. Proto radnice v Horní Suché zajistila pro školáky divadelní představení Trapas nepřežiju! aneb Ten řízek nezvedej.
Ostravské komunikace, které se starají o zimní údržbu bezmála 324 kilometrů silnic II. a III. třídy a místních komunikací na území Ostravy a v nejbližším okolí, zatím spotřebovaly více než 2,4 tisíce tun soli a přes 616 tisíc litrů solanky. Rekord ve spotřebě zatím připadá na silně zasněžený prosinec.
Policisté speciální pořádkové jednotky si během jízdy po dálnici D48 z Frýdku-Místku na Český Těšín všimli, že auto před nimi začíná hořet. Za pomocí majáků vůz okamžitě zastavili a řidiče i auto následně zachránili. Použili hasící přístroj a přivolali hasiče.
Prvních šest parciálních trolejbusů Škoda 36 Tr dorazilo ve čtvrtek vpodvečer do Ostravy. Celkem si Dopravní podnik Ostrava (DPO) objednal u společnosti Škoda Group 18 vozů za 203 milionů korun bez DPH.
Prvních šest parciálních trolejbusů Škoda 36 Tr dorazilo ve čtvrtek vpodvečer do Ostravy. Celkem si Dopravní podnik Ostrava (DPO) objednal u společnosti Škoda Group 18 vozů za 203 milionů korun bez DPH.
Do Ostravy dorazily nové trolejbusy. Jejich odhalení předcházel videomapping, při němž se za dynamické hudby vystřídaly na vratech depa trolejbusů animace všech typů těchto elektrických dopravních prostředků se šrakama. Ty pod značkou okřídleného šípu podniku Škoda v ostravských ulicích jezdí od roku 1952.
Přes 90 milionů cestujících ročně jako v posledních letech před covidovou pandemií. Lidé se podle dat Dopravního podniku Ostrava (DPO) opět vracejí do městské hromadné dopravy. V roce 2022 svezl DPO podobný počet cestujících jako před covidem. Meziročně stouply také tržby z jízdného, v roce 2022 na 422 milionů korun.
Více než 12 procent cestujících vykázali v noci na sobotu asistenti přepravy a strážníci z tramvají v Ostravě. Nejčastějším důvodem pro vykázání bylo to,…
/FOTO, VIDEO/ Metylovická hůrka s vrcholem Čupek se nachází v pohoří Podbeskycká pahorkatina. Svou výškou 524 m n. m. patří mezi ty menší Beskydské vrcholy a ani není nijak výjimečný od ostatních vrcholů v Beskydech. Přesto je vrchol hodně navštěvovaný i pro svou historii a tradici.
Sněhová kalamita komplikuje provoz na železnici i silnicích v Moravskoslezském kraji. Problémy má i hromadná doprava v Ostravě, některé linky nejely i déle než hodinu. Už několik hodin například nejezdí tramvaje v Porubě na smyčku Vřesinská, protože tam kvůli množství sněhu nemohou projet.
Sněhová kalamita komplikuje provoz na železnici i silnicích v Moravskoslezském kraji. Omezila například provoz na železničním koridoru mezi Českem a Slovenskem, kde na trať…
Před Poliklinikou Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě se v pondělí 12. prosince uskuteční smuteční vzpomínka na oběti střelce, který před třemi lety, 10. prosince 2019, připravil o život sedm lidí. Pietní akt začíná v 10 hodin.
Poslední velká investiční akce Dopravního podniku Ostrava v tomto roce skončila. Za 85 milionů korun v nejlidnatější obvodu města - v Ostravě-Jihu - vznikla moderní tramvajová trať, kde budou moci jezdit vozy mezi zastávkami Josefa Kotase a Václava Jiřikovského osmdesátikilometrovou rychlostí. Podívejte se, jak dnešní slavnostní událost zachytili svými objektivy studenti ze Střední školy služeb a podnikání v Ostravě Porubě, obor fotograf.
Dopravní podnik Ostrava (DPO) od neděle obnoví provoz na zmodernizované tramvajové trati v nejlidnatějším obvodu Jih. Renovace mezi zastávkami Josefa Kotase a Václava Jiříkovského stála více než 85 milionů korun.
Neveselé čtení. Tak prezentoval zastupitelům požadavek ostravského dopravního podniku na dofinancování provozu náměstek primátora pro dopravu Jan Dohnal. A spustil hádku na desítky minut.