Zavřít
Hnojník

Hnojník

Okres Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj
  • Seznam Zprávy

    Vzpoura školáků na vsi. Co se děje v obci, kde si starostka prosadila svou

    Před 1 dnem
    Malá obec u hranic s Polskem ukazuje, proč není dobré spojovat školství a lokální politiku. Starostka Hnojníku se rozhodla dosadit do ředitelské funkce místní základky svého koně. Výsledkem jsou protesty rodičů i dětí.
     Komentáře
  • Ve stínu

    40 min

    Podcast
    Vzpoura školáků na vsi. Ředitelnu obsadil kůň starostky

    Před 1 dnem

    ·

    40 minut

    Malá obec u hranic s Polskem ukazuje, proč není dobré spojovat školství a lokální politiku. Starostka Hnojníku se rozhodla dosadit do ředitelské funkce místní základky svého favorita. Výsledkem jsou protesty rodičů i dětí. „Tak kvalifikovaného ředitele, jako jsem já - neberte to jako chválu -, nemá 95 procent škol v tomto státě, ani v Evropě. Ať to máme ujasněno.“ Takto se sám prezentuje nový ředitel základní školy v Hnojníku Pavel Olšovský. Z jeho slov by se tedy mohlo zdát, že v malé obci na severovýchodě Moravy mají obrovské štěstí, že tamní základku vede právě tento pedagog a zastupitel Pardubického kraje za ANO. Jenže je to naopak: jmenování Olšovského vyvolalo v obci vlnu protestů, bouří se rodiče i žáci. Vadí jim netransparetnost jednání obce coby zřizovatele školy a také fakt, že starostka Dagmar Malíková (Nezávislí) ignorovala výsledek výběrového řízení a do ředitelny na příštích šest let dosadila svého favorita, který se v konkurzu nedostal skoro ani do druhého kola. Na zvláštní dění okolo jmenování ředitele základní školy upozornil pořad Ve stínu Adam Gallus. Tento dětmi oblíbený učitel přírodních věd výběrové řízení s přehledem vyhrál, ředitelem se ale nestal. Teď přemýšlí, že ze školy v Hnojníku odejde.---Ve stínu: Případy a příběhy od vás. Z míst, kam média většinou nevidí, je na světlo vynáší investigativní a reportážní tým Jiřího Kubíka. Nová epizoda vždy v neděli dopoledne na Seznam Zprávách, Podcasty.cz a ve všech podcastových aplikacích. Své náměty, postřehy a připomínky nám pište na e-mail: vestinu@sz.cz
     Komentáře
  • Frýdecko-místecký a třinecký deník

    Inspekce uzavřela šetření v Hnojníku. Škola pochybila, ředitel lidem tvrdil opak

    Před 11 dny
    /KAUZA DENÍKU, VIDEO/ Krátce před Vánoci se problémy na Masarykově ZŠ a MŠ v Hnojníku, které rezonovaly i prosincovým zastupitelstvem a zapříčinily několik protestů rodičů i žáků, zabývala školní inspekce. Jak fungování školy zhodnotila a jak se k věci staví ředitel Pavel Olšovský?
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Dusno na škole ve Hnojníku: Vzpoura žáků, pak emoce na zastupitelstvu. Debata byla plná křiku

    Před 29 dny
    Vzpoura žáků před ředitelnou, demonstrace a nakonec bouřlivé zastupitelstvo. V Hnojníku na Frýdecko-Místecku to na poklidnou adventní dobu nevypadá. Rodiče žáků se tam hádají s vedením školy a starostkou o to, kdo by měl či neměl být ředitelem, a děti se prý pořádně neučí.
     Komentáře
  • iRozhlas

    Děti se dobývaly do zamčené ředitelny. Kauza základní školy v Hnojníku kvůli jmenování ředitele

    Před 30 dny
    Zastupitelé v Hnojníku na Frýdecko-Místecku v pátek projednávali problematickou situaci okolo vedení tamní základní školy. Občané protestují proti tomu, že starostka obce nejmenovala ředitelem školy vítěze výběrového řízení.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Vzpoura na škole v Hnojníku pokračuje. Tragédie, diletant, kritizují rodiče ředitele

    Před 1 měsícem
    Vzpoura v základní škole v Hnojníku má pokračování. Po žácích, kteří před dvěma týdny cinkali klíči před ředitelnou a kopali do jejích dveří, protestovali ve středu v obci i jejich rodiče. Na demonstraci před obecním úřadem požadovali, aby starostka odvolala ředitele školy, kterého nedávno potvrdila ve funkci. Je prý nekompetentní.
     Komentáře
  • Frýdecko-místecký a třinecký deník

    Ve schránkách, v obchodě i ve škole. Hnojník zaplavily letáčky s fotkou ředitele

    Před 1 měsícem
    Nespokojenost části obyvatel, rodičů i učitelského sboru s poměry na Masarykově základní a mateřské škole v Hnojníku po jmenování Pavla Olšovského ředitelem školy nepolevuje. Ředitel žádá klid na práci, nyní ale musí řešit i to, že letáčky s jeho podobiznou visí v Hnojníku de facto na každém rohu.
     Komentáře
  • Refresher

    Vzpoura žáků v Hnojníku. Protest proti vedení školy skončil příjezdem policie

    Před 1 měsícem
    Napjatá atmosféra na Masarykově ZŠ a MŠ v Hnojníku vybuchla v úterý v otevřený žákovský protest.
     Komentáře
  • Frýdecko-místecký a třinecký deník

    VIDEO: Školáci v Hnojníku protestovali na chodbě školy. Ředitel přivolal policii

    Před 1 měsícem
    Netypický školní den se uskutečnil v úterý na Masarykově Základní a Mateřské škole v Hnojníku, kde byl v pondělí jmenován ředitelem Pavel Olšovský. Rodiče a část učitelského sboru s tím nesouhlasí. Ve stejném duchu se během velké přestávky projevila asi pětina žáků školy, která na chodbách demonstrovala. Ředitel se měl zamknout v ředitelně a přivolal policii.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Vzpoura žáků na moravské škole: Kopání do dveří mělo vyvolat vydírání. Vedení nařčení odmítá

    Před 1 měsícem
    Školní vzpoura, kvůli které museli na základní škole v Hnojníku na Frýdecko-Místecku v úterý zasahovat policisté, má vážnější důvod, než by se na první pohled mohlo zdát. Žáci školy dali najevo svůj nesouhlas se jmenováním nového ředitele, podle reakcí na sociálních sítích hnojnícké komunity s ním mají problém především jejich rodiče. Frýdecko-Místecký deník v souvislosti s novým vedením školy dokonce mluví o korupční kauze, jejíž součástí mělo být i vydírání. Škola již podobná nařčení odmítla.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Školní vzpoura na Frýdecko-Místecku: Děti kopaly do dveří ředitelny, vedení volalo policii

    Před 1 měsícem
    V základní škole v Hnojníku na Frýdecko-Místecku zasahovala v úterý policie – vypukla tam nefalšovaná vzpoura. Asi 100 rozvášněných dětí cinkalo klíči před ředitelnou, křičelo a někteří žáci pak začali bušit a kopat do dveří. Ředitel, jeho zástupce i sekretářka školy se před nimi museli zamknout.
     Komentáře
  • TV Polar

    Po demonstrujících rodičích převzali iniciativu za spravedlnost i školáci, ředitel se musel schovat

    Před 1 měsícem
    Několik týdnů táhnoucí se spor související s obsazením postu ředitele základní školy v Hnojníku přiměl rodiče k protestu, který se konal v pátek před místním zámkem. V úterý iniciativu převzaly samotné děti, když skandovaly hesla a cinkaly klíčky.
     Komentáře
Reklama