Exkancléř exprezidenta Zemana loni dle majetkového přiznání dostal desítky milionů korun od firmy bez kanceláří. Kolem transakce se pohybovali lidé z okruhu zbrojaře Michala Strnada, za jehož byznys ve světě Miloš Zeman lobboval.
Maroko jako první africká země dodá vojenské vybavení Ukrajině, která od února čelí ruské invazi. Konkrétně se má jednat o náhradní díly pro tanky T-72. Podle informací afrických médií se Maroko k tomuto kroku odhodlalo poté, co k němu bylo v podstatě dotlačeno Spojenými státy. Africké země obecně zaujímají v souvislosti s konfliktem na Ukrajině spíše neutrální postoj.
Od začátku války na Ukrajině se ve zbrojařské továrně v malém moravském městě Šternberk kousek od Olomouce nezastavili. Přesčasy a práce o víkendu nejsou letos ve firmě Excalibur Army nic mimořádného, protože objednávky nejen z Ukrajiny rostou každým dnem.
Společnost MICo dlužila půl miliardy korun kvůli ztrátovým projektům, nevydařeným investicím, zdražování materiálu a komplikacím při plnění zakázek za pandemie koronaviru.
Bývalý zbrojařský magnát Jaroslav Strnad, dnes vládce průmyslové skupiny CE Industries, přesvědčil věřitele společnosti MICo a třebíčského výrobce komponentů pro energetiku může převzít.
Čeští průmyslníci René Matera a Jaroslav Strnad, ovládli skupinu Đuro Đaković Group d.d. (DDG), která představuje klíčovou značku chorvatského průmyslu. Do chorvatské skupiny vstoupili prostřednictvím investičního vehiklu DD ACQUISITON a.s.
Majitelé kopřivnické automobilky Tatra Trucks, čeští průmyslníci René Matera a Jaroslav Strnad, ovládli obří chorvatskou strojírenskou skupinu Đuro Đaković Group (DDG).
Zachránci kopřivnické automobilky Tatra, čeští průmyslníci René Matera a Jaroslav Strnad, ovládli skupinu Đuro Đaković Group (nadále též DDG), která představuje klíčovou značku chorvatského průmyslu. Do chorvatské skupiny vstoupili prostřednictvím investičního vehiklu DD ACQUISITON. Náročný investiční projekt, který začal již v roce 2020, byl završen konáním valné hromady DDG konané 31. srpna 2022. Investice přesáhla 750 miliónů korun. Vůči tomuto kapitálu bude upsáno 23.2 milionů nových akcií. Výsledný vlastnický podíl českého investora bude 82 procent.
Zachránci kopřivnické automobilky Tatra, čeští průmyslníci René Matera a Jaroslav Strnad, ovládli skupinu Đuro Đaković Group d.d. která představuje klíčovou značku chorvatského průmyslu. Do chorvatské skupiny vstoupili prostřednictvím investičního vehiklu DD ACQUISITON a.s. Náročný investiční projekt, který začal již v roce 2020, byl završen konáním valné hromady DDG konané 31. srpna 2022.
V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že stát nemá přehled o tom, jestli se tkáně zemřelých pacientů nestávají v zahraničí předmětem zisku. Píše to Deník N. Ceny za nájem skladů v Praze podle deníku E15 stouply oproti loňskému roku víc než o třetinu. Oproti průměru evropských metropolí bylo české tempo zdražování až pětkrát rychlejší. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Jaroslav Strnad sice už není některými tuzemskými médii řazen mezi české miliardáře, protože před čtyřmi lety předal zbrojní impérium CSG, které vybudoval, svému synovi Michalovi. Ten se tím vyšvihl mezi nejbohatší Čechy. Otec Jaroslav však neztrácí chuť dál přebírat perspektivní české firmy v potížích. Nyní dokončuje převzetí třebíčské společnosti MICo. Mezi miliardáře jistě dál patří.
V českém byznysu už tři roky zuří válka, k níž se žádná ze stran nehlásí. V konfliktu se však skloňují jména miliardářské rodiny Strnadů a byznysmena Františka Savova. Aktuálně se bojuje o vymahačskou agenturu Cashdirect Plus.
Společnost Excalibur Army je předním českým výrobcem pozemních vojenských systémů a speciálních vozidel. V posledních letech představila řadu nových projektů v oblasti dělostřeleckých a raketových systémů, obrněných vozidel a speciální techniky pro vojenské i civilní použití. Spolupracuje také se světovými výrobci vojenské techniky ze západní Evropy.
Šternberská společnost Excalibur Army je předním českým vývojářem a výrobcem pozemních vojenských systémů a speciálních vozidel. V posledních letech představil řadu nových projektů v oblasti dělostřeleckých a raketových systémů, obrněných vozidel i speciální techniky pro vojenské a civilní použití. Spolupracuje také s významnými světovými výrobci vojenské techniky ze západní Evropy.
Šternberská společnost Excalibur Army je předním českým vývojářem a výrobcem pozemních vojenských systémů a speciálních vozidel. V posledních letech představil řadu nových projektů v oblasti dělostřeleckých a raketových systémů, obrněných vozidel i speciální techniky pro vojenské a civilní použití. Spolupracuje také s významnými světovými výrobci vojenské techniky ze západní Evropy.
Je skvělé vědět, že i v dnešní neklidné době se některé z našich oblíbených značek těší tomu, co si skutečně zaslouží: komerční popularitě. Řeč je například o kopřivnické Tatře, která po dražbě v roce 2013 vstala z popela jako fénix.
Průmyslově-zbrojní holding Czechoslovak Group (CSG) Michala Strnada loni vydělal nejvíce ve své historii. I přes nižší tržby vydělal 2,7 miliardy korun. A to je teprve začátek.
/FOTOGALERIE/ Deset tisíc vyrobených vozidel za zhruba devět let, takovou bilanci má aktuálně na svém kontě kopřivnická Tatra Trucks. Dnes, ve středu 27. dubna, oficiálně představili zástupci společnosti vozidlo s pořadovým číslem 10 000.
Kopřivnická automobilka Tatra Trucks a.s. dnes slavnostně představila desetitisící vůz značky Tatra, který vyrobila od doby, kdy značku a továrnu převzali současní čeští vlastníci. Výročním vozem je Tatra Phoenix 10×10 pro australského zákazníka. Už devět let je kopřivnická továrna plně v českých rukách. V roce 2013 ji koupila společnost Tatra Trucks a.s.
Starosta Chrudimi František Pilný před několika dny uvedl, že město uvažuje o koupi několik let zavřeného hotelu Bohemia. Ten je zatížen soudním sporem a…
Někdejší zbrojařský magnát a zakladatel Czechoslovak Group Jaroslav Strnad obrací svou pozornost na Balkán. Současný majitel několika firem ve Vítkovicích a dalších průmyslových společností aktuálně dotáhl převzetí srbského výrobce pracích prášků a čističů pro domácnost Beohemija.
V polovině září byla podepsána smlouva o prodeji srbské společnosti Beohemija do rukou českého holdingu CE Industries, který vlastní podnikatel Jaroslav Strnad. Holding, který doposud podnikal v železničním průmyslu, recyklacích a energetice, tak nově expanduje do oblasti FMCG, konkrétně domácí chemie, ve které Beohemija tradičně působí. Strany se dohodly, že cenu transakce nebudou zveřejňovat.
Radar vidící přes zeď, který vyvinula pardubická společnost Retia našel své první prestižní zákazníky. Společnost ho začala dodávat americké policii. Malý přenosný radar, který Retia vyvinula pod názvem ReTWis 5, ale na americkém trhu je prodáván pod značkou POLR 1, už byl nasazen i v ostrých akcích. V arizonském Phoenixu pomohl místní policii odhalit skrytého ozbrojeného pachatele. V texaském San Antoniu asistoval místnímu SWAT týmu při osvobození rukojmích z rukou ozbrojeného únosce.
Miliardový soudní spor mezi společnostmi ČEZ a Škoda JS v kauze svary se může vyřešit mimosoudní dohodou. Podle dobře informovaného zdroje Ekonomického deníku se rýsuje dohoda, podle níž by ČEZ získal finanční kompenzaci, ale také menšinový podíl jaderné Škodovky v podniku ÚJV Řež.
Společnost Czechoslovak Group dnes oznámila, že v rámci veřejné nabídky dluhopisů s pohyblivým úrokovým výnosem v předpokládané celkové jmenovité hodnotě do 1,5 miliardy korun, s možností navýšení až do výše 2 miliard, splatných v roce 2026, emitovala celkem 200 tisíc kusů dluhopisů v celkové jmenovité hodnotě 2 miliardy korun.
Řečeno bez obalu, jím požadované navýšení zapojení „domácího průmyslu“ může být jen průhledná záminka, jak fakticky zvýhodnit jednoho ze soutěžících. A shodou náhod toho, kdo má podporu prezidenta Zemana a zbrojaře Strnada.
Průmyslově-technologický holding Czechoslovak Group, vlastněný českým podnikatelem Michalem Strnadem, si jde na finanční trh pro zdroje, které mu umožní další investice. Strnad junior, syn zakladatele CSG Jaroslava Strnada věří české i světové ekonomice a na financování aktivit holdingu jde cestou emise dluhopisů.
Družstevní záložna Artesa se stala novým bitevním polem zájmových skupin zahrnujících špičky tuzemského byznysu. Do hry vstoupila také Česká národní banka, která do kampeličky vyslala kontrolu.
Hlavní sponzor prezidentské kampaně Miloše Zemana čelí v USA žalobě amerických investorů. Ti kritizují proruské vazby Zemanova okolí, za jehož stěžejního hráče označili poradce Martina Nejedlého.
Nestává se často, aby soud v USA rozkrýval proruské vazby českého prezidenta Miloše Zemana a jemu blízkých byznysmenů. Přesně k tomu v současnosti dochází u soudu v Delaware, jak ukazují exkluzivní dokumenty Seznam Zpráv.
Dlouholeté obchodní spojenectví mezi zbrojařskou rodinou Strnadových a vlivným slovenským miliardářem s ruskými kořeny Alexejem Beljajevem definitivně končí.
Exportní průmyslové a montážní firmy v době covidu procházejí těžkou zkouškou. Jak připravit lidi a dostat je na druhý konec světa, zjišťují firmy z Ulčákovy skupiny Witkowitz.
Společnost Skatlop doplatila kupní cenu a převzala ostravský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM). Oznámil to dnes insolvenční správce Lukáš Zrůst. Skatlop firmu získal ve veřejné dražbě za více než 1,2 miliardy korun. Skatlop vlastní olomoucký podnikatel Karel Hubáček, který se mimo jiné ve spolupráci se společností Accolade zaměřuje na investiční příležitosti v oblasti průmyslových parků a areálů. Dlouhodobě spolupracuje i se skupinou Creditas, která patří jeho bratranci Pavlu Hubáčkovi.
Novým majitelem ostravské společnosti Vítkovice Heavy Machinery (VHM) se stane společnost Skatlop. Podnik získala ve veřejné dražbě, když nabídla nejvyšší cenu. Zaplatí za něj přes 1,2 miliardy korun. V písemném prohlášení to uvedl insolvenční správce Lukáš Zrůst.
Trojnásobek vyvolávací ceny a jeden z největších prodejů průmyslové firmy v insolvenci v české historii. Společnost Skatlop vydražila ostravké Vítkovice Heavy Machinery za 1,2 miliardy korun. Odhadovaná cena činila 1,3 miliardy.
Novým majitelem ostravské společnosti Vítkovice Heavy Machinery (VHM) se stane společnost Skatlop. Podnik získala ve veřejné dražbě, když nabídla nejvyšší cenu. Zaplatí za něj přes 1,2 miliardy korun. ČTK o tom v písemném prohlášení informoval insolvenční správce Lukáš Zrůst. S výsledkem dražby podle něj už vyjádřil souhlas věřitelský výbor i zajištění věřitelé, prodeji tak nic nebrání. Mediální zástupce Skatlopu Ondřej Hubatka uvedl, že firma chce průmyslový areál revitalizovat a nehodlá pokračovat v současném výrobním programu.
Jedna z největších chorvatských strojírenských firem Đuro Đaković jedná o restrukturalizaci s českými byznysmeny Jaroslavem Strnadem a René Materou. Ti ve firmě drží 18,8 procenta, více než čtvrtinu vlastní chorvatský stát.
Jméno bývalého šéfa Věcí veřejných Víta Bárty se objevilo v souvislosti s tažením Pražského hradu proti řediteli BIS. Seznam Zprávy zmapovaly, v jakém byznysu tento expolitik v současnosti figuruje.
Ostravská firma Vítkovice Heavy Machinery (VHM), kterou soud v létě poslal do konkurzu, jde do prodeje. Odhadní cena nemovitostí i movitého majetku, které se prodávají vcelku, činí 1,3 miliardy korun. Prodejem pověřil věřitelský výbor aukční a dražební společnost Gaute. Za Gaute to ve středu uvedl Jaroslav Martínek. Samotné výběrové řízení začne 6. ledna.
Ostravská firma Vítkovice Heavy Machinery (VHM), kterou soud v létě poslal do konkurzu, jde do prodeje. Ve výběrovém řízení se prodávají obří výrobní haly i se strojním vybavením na více než 50 hektarech pozemků. Odhadní cena nemovitostí i movitého majetku, které se prodávají vcelku, činí 1,3 miliardy korun. Prodejem pověřil věřitelský výbor aukční a dražební společnost Gaute. ČTK to dnes za Gaute sdělil Jaroslav Martínek.
Koncem srpna definitivně padly šance, že by vagonku v Lounech získala společná firma českého průmyslníka Michala Strnada a slovenského magnáta Alexeje Beljajeva. Další rána pro letité spojenectví Strnad–Beljajev.
Podnikatel Michal Strnad prodal jihočeskou strojírenskou firmu Kovosvit MAS ruskému investičnímu fondu Trust Union Fund. Cena transakce byla ve stovkách milionů Kč. Investora hledal Strnad přes rok.
Podnikatel Michal Strnad prodal jihočeskou strojírenskou firmu Kovosvit MAS ruskému investičnímu fondu Trust Union Fund. Cena transakce byla ve stovkách milionů Kč. Investora hledal Strnad přes rok. Noví majitelé vlastní průmyslovou skupinu podnikající v podobném oboru v Rusku. Chtějí pro Kovosvit otevřít nové trhy. Firmě přinesli kontrakt za 15 milionů eur (asi 393 milionů Kč). ČTK to dnes řekl mediální zástupce Kovosvitu Jaroslav Martínek.
V kopřivnické Tatře mají v těchto týdnech celozávodní dovolenou. Nikde ani noha. Uprostřed obrovského areálu automobilky jsou ale přísně střežené haly obehnané ostnatým drátem a hlídané kamerami, kde se výroba ani v horkém létě nezastavila a vše běží na plné obrátky.
Krajský soud v Ostravě vyhlásil v pátek konkurz na společnost Vítkovice Heavy Machinery. Firma je v úpadku od poloviny března, chystala reorganizaci, její návrh ale před několika dny stáhla. Majetek firmy, která produkuje ocel a výrobky z ní, teď bude rozprodán.
Český miliardář Michal Strnad v uplynulých týdnech nechal zrušit mateřskou firmu svého zbrojařsko-strojírenského holdingu Czechoslovak Group v Nizozemsku a sloučil ji s českou skupinou. Sídlo svého podnikání tak vrátil do Česka.
Pokus o záchranu strojíren Vítkovice Heavy Machinery průmyslníkovi Jaroslavu Strnadovi nevyšel. Na troskách původního ostravského projektu teď však začíná stavět nový byznys: síť železničních opraven.