
Před 39 minutami
Před 2 dnyBlíží se dětský den!Už tento týden budeme slavit Den dětí! V sobotu 6. června 2026 od 14.00 hodin se v Nové Bystřici uskuteční dětský den. Letošním tématem bude Svět zvířat. Od 14.00 hodin se vám otevře brána fotbalového hřiště, kde při vstupu dostanete kartičku a poté vás čeká stezka Světem zvířat, která povede přes Ovčárnu, a na které budete plnit úkoly, abyste získali písmenko do tajenky. Za správně vyluštěnou tajenku vás na konci čeká odměna v podobě hodnotného balíčku. Součástí odpoledne budou tvořivé dílny, malování na obličej, dočasné tetování, skákací hrady, rodeo, papoušci, jízda na ponících a další. Občerstvení zajištěno. Vstupné pro děti je zdarma, pro dospělé 90 Kč. Od 16.00 hodin se můžete těšit na dog dancing a od 17.00 hodin vystoupí Karol a Kvído. Celé odpoledne zakončí naši hasiči, kteří děti potěší pěnou a také nás čeká diskotéka. Tak přijďte včas. Všichni jste srdečně zváni!

Před 2 dnyZábavná show Možná přijde i kouzelník... do Nové Bystřice! 2 6. 6. 2026 20:00Na známý televizní pořad Možná přijde i kouzelník si určitě vzpomínáte. A pravděpodobně si asi také vzpomenete, že v loňském roce vystoupili herci z ochotnického divadelního souboru Malinka se zábavnou show inspirovanou právě tímto legendárním pořadem. Máme pro vás skvělou zprávu! Kouzelník přijde do Nové Bystřice i letos. A ne možná, ale určitě! Po velkém loňském úspěchu se můžete těšit na pokračování, ochotnický soubor Malinka si pro vás připravil druhý díl plný skvělé zábavy. Představení se uskuteční ve dnech 30. května a 6. června 2026 od 20.00 hodin v KD Koruna Nová Bystřice. Na programu opět budou ty nejznámější české písničky a ikonické scénky slavných českých herců v podání novobystřických ochotníků. Vstupenky za 150 Kč budou v prodeji od 13. dubna v informačním středisku. Můžete si je pochopitelně také rezervovat na tel.: 384 386 909.
Před 2 dnyDětský den 6. 6. 2026 14:00I letos oslavíme Den dětí! V sobotu 6. června 2026 od 14.00 hodin se v Nové Bystřici uskuteční dětský den. Letošním tématem bude Svět zvířat. Od 14.00 hodin se vám otevře brána fotbalového hřiště, kde při vstupu dostanete kartičku a poté vás čeká stezka Světem zvířat, která povede přes Ovčárnu, a na které budete plnit úkoly, abyste získali písmenko do tajenky. Za správně vyluštěnou tajenku vás na konci čeká odměna v podobě hodnotného balíčku. Součástí odpoledne budou tvořivé dílny, malování na obličej, dočasné tetování, skákací hrady, rodeo, papoušci, jízda na ponících a další. Občerstvení zajištěno. Od 16.00 hodin se můžete těšit na dog dancing a od 17.00 hodin vystoupí Karol a Kvído. Celé odpoledne zakončí naši hasiči, kteří děti potěší pěnou a také nás čeká diskotéka.
Před 5 dnyPŘIPOMENUTÍ: Premiéra show Možná přijde i kouzelník 2 už dnes v KD KorunaPřipomínáme všem majitelům vstupenek, že dnes 30. května 2026 od 20.00 hodin se v KD Koruna uskuteční premiéra akce Možná přijde i kouzelník 2.
Před 6 dnyNově otevřeno - Cinderella BistroNově otevřeno - Cinderella Bistro adresa: Rybní 612, Nová Bystřice Tel: +420 778 686 999 MENU: Po-Pá - Závitky - Smažené nudle s hovězím/kuřecím masem - Smažené ryžové nudle s hovězím/ kuřecím masem - Salát - Hamburger - Hranolky So - Ne Speciální menu - "Pho" -Vietnamská tradiční polévka - Smažená rýže s hovězím/ kuřecím masem - Pečená kachna s rýží - A další Těšíme se na Vás

Před 6 dnyProdej jahodDne 1. 6. 2026 proběhne prodej jahod z Litoměřic od 16:30 h do 16:50 h u autobusového nádraží.
Před 6 dnyLesní Hotel Peršlák - Týdenní nabídkaVážení hosté, příští týden nás očekávají 2 svátky. Ve čtvrtek, 04.06.2026, v Rakousku mají celostátní svátek Boží tělo (německy Fronleichnam). Jelikož se jedná o zákonný den pracovního volna, supermarkety, nákupní centra i běžné obchody zůstávají po celé zemi uzavřené. Hned v pondělí, 01.06. je Mezinárodní den dětí, jehož oslavy se konají na mnoha místech už od tohoto víkendu do příštího týdne. Přehled těchto oslav, ale i další volnočasové tipy si můžete prohlédnout v našem kalendáři akcí na našich webových stránkách zde: https://www.perslak.com/kalendar-akci.html Zajímá Vás, jak vznikají umělecká díla? Kde berou výtvarníci inspiraci ke své tvorbě? Nebo byste si přáli vidět, jak vzniká nový obraz? Přijeďte za námi na Lesní Hotel Peršlák na Otevřené ateliéry od čtvrtka 10.06.2026 do neděle 14.06.2026 vždy od 10:00 do 12:00 nebo odpoledne od 16:00 do 18:00 a vše se můžete dozvědět. V našem salonku bude 5 umělců z různých koutů světa tvořit svá díla a určitě je potěší všechny Vaše zvídavé dotazy, které Vám rádi zodpoví. Protože kapacita naší zahrádky i restaurace je omezená, prosíme Vás o včasnou rezervaci na telefonním čísle: 384 386 505. Pro školáky a studenty z Nové Bystřice a širokého okolí i letos, hlavně o víkendech, ale i o prázdninách, nabízíme možnost brigády v restauraci nebo hotelu formou DPP. Minimální hodinové ohodnocení je u nás na Peršláku 180,-- a stravování je během směny zdarma. Rádi v našem kolektivu přivítáme spolehlivé a angažované lidi, které baví gastronomie a práce s lidmi. Již nestudujete, ale rádi byste si při Vaší současné práci přivydělali prací v gastronomií? Taky nás neváhejte kontaktovat, rádi Vás poznáme. PS: Naše restaurace je pro Vás otevřená 7 dní v týdnu, vždy od 11:30. Samozřejmě si můžete po celý den objednat z našeho stálého jídelního lístku. Těšíme se na Vaši návštěvu. S pozdravem a úctou, Marcus O. Hauser

Před 6 dnyNoc kostelů v Nové Bystřici a na HůrkáchV pátek 29. května 2026 nás čeká Noc kostelů! Noc kostelů v Hůrkách proběhne od 18.00 do 23.00 hodin v kostele sv. Jakuba Většího. Na programu je prohlídka kostela a hudební produkce. V Nové Bystřici bude kostel sv. Petra a Pavla otevřen od 21.00 do 23.00 hodin. Těšit se můžete na prohlídku kostela a varhanní koncert.

Před 9 dnyMěstská knihovna a informační středisko - zavřenoZ důvodu závěrečného semináře Univerzity třetího věku budou zítra 27. května 2026 městská knihovna a informační středisko zavřeny. Děkujeme za pochopení.
Před 9 dnyRybářské závody pro děti 31. 5. 2026 07:00Bližší informace naleznete na přiloženém plakátě po rozkliknutí akce.
Před 9 dnyZábavná show Možná přijde i kouzelník... do Nové Bystřice! 2 30. 5. 2026 20:00Na známý televizní pořad Možná přijde i kouzelník si určitě vzpomínáte. A pravděpodobně si asi také vzpomenete, že v loňském roce vystoupili herci z ochotnického divadelního souboru Malinka se zábavnou show inspirovanou právě tímto legendárním pořadem. Máme pro vás skvělou zprávu! Kouzelník přijde do Nové Bystřice i letos. A ne možná, ale určitě! Po velkém loňském úspěchu se můžete těšit na pokračování, ochotnický soubor Malinka si pro vás připravil druhý díl plný skvělé zábavy. Představení se uskuteční ve dnech 30. května a 6. června 2026 od 20.00 hodin v KD Koruna Nová Bystřice. Na programu opět budou ty nejznámější české písničky a ikonické scénky slavných českých herců v podání novobystřických ochotníků. Vstupenky za 150 Kč budou v prodeji od 13. dubna v informačním středisku. Můžete si je pochopitelně také rezervovat na tel.: 384 386 909.
Před 10 dnyOdstávka vodovodního řadu 10.6.2026Ve středu 10. 6. 2026 bude společnost ČEVAK, a.s. z důvodu rekonstrukce objektu lesovny provádět opravu vodovodní přípojky a následné odkalení řadu. Voda nepoteče od 8:00 hod. do 11:00 hod. v ul. Vitorazská, v části od křižovatky s ul. K.H.Borovského směrem k Amenity hotelu. Upozorňujeme na skutečnost, že může dojít k poklesu tlaku vody v Nové Bystřici a v některých lokalitách může dojít i ke krátkodobému omezení dodávky vody. Děkujeme za pochopení. ČEVAK a.s.
Před 10 dny3. novobystřický blešák 30. 5. 2026 08:00Bližší informace naleznete na přiloženém plakátě po rozkliknutí akce.
Před 10 dnyRybářské závody pro dospělé 30. 5. 2026Bližší informace naleznete na přiloženém plakátě po rozkliknutí akce.
Před 10 dnyNoc kostelů v Nové Bystřici 29. 5. 2026 21:00Noc kostelů v Nové Bystřici se uskuteční 29. května 2026 v kostele sv. Petra a Pavla od 21.00 do 23.00 hodin. Na programu je prohlídka kostela a varhanní koncert.
Před 10 dnyNoc kostelů v Hůrkách 29. 5. 2026 18:00Noc kostelů v Hůrkách proběhne 29. května 2026 od 18.00 do 23.00 hodin v kostele sv. Jakuba Většího. Těšit se můžete na prohlídku kostela a hudební produkci.
Před 13 dnyLesní Hotel Peršlák - Týdenní menuVážení hosté, na pondělí, 25. května 2026, připadá Svatodušní pondělí, který má v Rakousku větší význam než v České republice, a proto je oficiálním dnem pracovního klidu od roku 1945, to znamená, že obchody budou zavřené. Tímto svátkem oslavují 50 dní po Velikonocích např. v Rakousku, Německu, Maďarsku, Dánsku či Francii seslání Ducha svatého na apoštoly. Křesťané tento den vnímají jako symbol vzniku církve. V našem česko-rakouském pohraniční se vždy něco děje. Od Jindřichova Hradce, Novou Bystřici přes Litschau až do Heidenreichsteinu. My Vám poradíme kam vyrazit. Naše volnočasové tipy najdete na našich webových stránkách zde: https://www.perslak.com/kalendar-akci.html Protože kapacita naší zahrádky i restaurace je omezená, prosíme Vás o včasnou rezervaci na telefonním čísle: 384 386 505. Pro školáky a studenty z Nové Bystřice a širokého okolí i letos, hlavně o víkendech, ale i o prázdninách, nabízíme možnost brigády v restauraci nebo hotelu formou DPP. Minimální hodinové ohodnocení je u nás na Peršláku 180,-- a stravování je během směny zdarma. Rádi v našem kolektivu přivítáme spolehlivé a angažované lidi, které baví gastronomie a práce s lidmi. Již nestudujete, ale rádi byste si při Vaší současné práci přivydělali prací v gastronomií? Taky nás neváhejte kontaktovat, rádi Vás poznáme. PS: Naše restaurace je pro Vás otevřená 7 dní v týdnu, vždy od 11:30. Samozřejmě si můžete po celý den objednat z našeho stálého jídelního lístku. Těšíme se na Vaši návštěvu. S pozdravem a úctou, Marcus O. Hauser

Před 14 dnyLékárna - oznámení o otevírací době v pátek 22.5.2026Lékárna Nová Bystřice bude v pátek 22.5. 2026 otevřena jen 8.00 - 12.00 h 13.00 - 14.00 h.
Před 16 dnyCeloklubová dokopná TJ Jiskra Nová BystřiceCeloklubová dokopná TJ Jiskra Nová Bystřice uskuteční 13. června 2026 na fotbalovém hřišti. Bližší informace najdete na přiloženém plakátě.

Před 17 dnyŠkolní akce Afrikány pro AfrikuZŠ a MŠ Nová Bystřice vás zve na akci Afrikány pro Afriku - Den otevřené zahrady. Přijďte se podívat, co děti s láskou vypěstovaly a podpořte svým nákupem sazeničky vzdělávací projekty v Africe. Akce se uskuteční 27. května 2026 od 16.00 do 18.00 hodin na školní zahradě. Součástí setkání bude předvedení nových výukových prvků v zahradě. Těšíme se na vás!

Před 17 dnyOznámení o přerušení dodávky el. energie 5.6.2026 - OboraEG.D, s.r.o. oznamuje občanům, že v pátek 5.6.2026 v době od 7.30 h do 15 h bude přerušena dodávka el. energie v části lokality Obora. Bližší informace naleznete na webových stránkách města zde.
Před 17 dnyOPRAVA - Oznámení o přerušení dodávky el. energie 26.5.2026 - HradištěEG.D, s.r. o. oznamuje občanům, že v úterý 26.5.2026 v době od 7.30 h do 19.30 h bude přerušena dodávka el. energie v obci Hradiště. Bližší informace naleznete na webových stránkách města zde.
Před 17 dnyOznámení o přerušení dodávky el. energie 27.5.2026 a 28.5.2026 - N. VojířovEG.D, s.r.o. oznamuje občanům, že 27.5.2026 a 28.5.2026 vždy v době od 7.30 h do 17.30 h bude v Novém Vojířově přerušena dodávka el. energie. Bližší informace naleznete na stránkách města 27.5.2026 - zde a 28.5.2026 zde.
Před 17 dnyOznámení o přerušení dodávky el. energie 26.5.2026 - HradištěEG.D, s.r. o. ozamuje občanům, že v úterý 26.6.2026 v odobě od 7.30 h do 19.30 h bude přerušena dodávka el. energie v obci Hradiště. Bližší informace naleznete na webových stránkách města zde.
Před 18 dnyAutorské čtení knihy Aleny Binterové Za tichem - Česká Kanada 21. 5. 2026 18:00S publicistkou Alenou Binterovou vcházíme do drsné i konejšivé krajiny na pomezí Čech, Moravy a Rakouska, která na každém kroku připomíná dávnou zbožnost svých obyvatel i odhodlání bránit vlastní území. Zdejší lesy ukrývají ostrůvky prastarých balvanů, linii obranných řopíků i stopy železné opony. Cesty protkané kříži a božími muky zvou za tichem kostelů, starých měšťanských domů i k návštěvě místních svérázných srdcařů. Tahle pouť je zároveň osobní kronika znovunabyté síly a naděje. Autorské čtení její nové knihy Za tichem - Česká Kanada se uskuteční 21. května 2026 od 18.00 hodin v poslechovém sále městské knihovny. Součástí bude také autogramiáda.
Před 19 dnyAlena Binterová bude číst ze své nové knihy Za tichem - Česká KanadaS publicistkou Alenou Binterovou vcházíme do drsné i konejšivé krajiny na pomezí Čech, Moravy a Rakouska, která na každém kroku připomíná dávnou zbožnost svých obyvatel i odhodlání bránit vlastní území. Srdečně vás zveme na autorské čtení knihy Za tichem - Česká Kanada, kterou napsala právě Alena Binterová. Autorské čtení spojené s autogramiádou a besedou se uskuteční 21. května 2026 v poslechovém sále městské knihovny od 18.00 hodin. Knihu si zároveň budete moci zakoupit. Těšíme se na vás!

Před 21 dnyCo kamery neviděly se Zuzanou Bubílkovou 18. 5. 2026 19:00Česká komička, televizní novinářka, publicistka a moderátorka Zuzana Bubílková navštíví Novou Bystřici v pondělí 18. května 2026. Na její pořad Co kamery neviděly se můžete těšit od 19.00 hodin v KD Koruna. S nadhledem a humorem sobě vlastním zavzpomíná na zákulisí televizní práce nejen u oblíbeného pořadu S politiky netančím, ale také u dalších jejích televizních projektů. Představí Miloslava Šimka, Ottu Černého i další své kolegy. To vše je propojené oblíbenými písničkami v podání zpěváka, herce a moderátora Šimona Pečenky. Vstupenky za 120 Kč budou v prodeji od 27. dubna v informačním středisku, případně také za 200 Kč v den akce přímo na místě. Můžete si je i zarezervovat na tel.: 384 386 909.
Před 21 dnyUpozornění pro pacienty - ordinace MUDr. Regentíková.V pátek 15.5.2026 v ordinaci nebude přítomná lékařka - účast na vzdělávací akci. Sestra bude přítomna do 10.00 hodin - pro plánované odběry a základní administrativu. Objednaní pacienti nejsou. V případně opravdu akutních potíží lze využít LSP v nemocnici Jindřichův Hradec v čase 16.00-20.00 hodin. Od pondělí 18.5.2026 opět provoz v běžném režimu.
Před 21 dnyČEVAK, a.s. - napouštění bazenůV tomto období každoročně dochází ke zvýšené spotřebě vody z veřejného vodovodu, která souvisí především s napouštěním domácích zahradních bazénů. Abychom předešli možným nepříjemnostem a zajistili stabilní dodávky kvalitní pitné vody pro všechny odběratele, připravili jsme pro majitele bazénů několik tipů, jak je správně napouštět. Připojujeme odkaz na instruktážní video Jak správně napouštět domovní bazén (https://www.youtube.com/watch?v=kl31F9laDkg ). Informace jsou zveřejněny také na Jak napouštět bazén - ČEVAK a.s. (https://www.cevak.cz/cs/vodovody/nejcastejsi-dotazy-a-tipy/jak-napoustet-bazen) ČEVAK a.s. Zákaznická linka: +420 844 844 870

Před 24 dnyZájezd s Novobystřickými ženami: Jaroměřice nad Rokytnou a Kozí farma Ratibořice 16. 5. 2026 07:00Novobystřické ženy pořádají v sobotu 16. května 2026 tradiční autobusový zájezd, tentokrát do Jaroměřic nad Rokytnou a na Kozí farmu Ratibořice. Příspěvek na autobus je 350 Kč, přihlášky i platba probíhají v městské knihovně. Sraz všech účastníků je v 7.00 hodin na Mírovém náměstí.
Před 26 dnyAutorské čtení knihy Za tichem - Česká KanadaS publicistkou Alenou Binterovou vcházíme do drsné i konejšivé krajiny na pomezí Čech, Moravy a Rakouska, která na každém kroku připomíná dávnou zbožnost svých obyvatel i odhodlání bránit vlastní území. Zdejší lesy ukrývají ostrůvky prastarých balvanů, linii obranných řopíků i stopy železné opony. Cesty protkané kříži a božími muky zvou za tichem kostelů, starých měšťanských domů i k návštěvě místních svérázných srdcařů. Tahle pouť je zároveň osobní kronika znovunabyté síly a naděje. Autorské čtení její nové knihy Za tichem - Česká Kanada se uskuteční 21. května 2026 od 18.00 hodin v poslechovém sále městské knihovny. Součástí bude také autogramiáda.

Před 28 dnyLesní Hotel Peršlák - Týdenní nabídkaVážení hosté, naši nabídku menu na příští týden Vám zasíláme opět ve čtvrtek, neboť zítra je v České republice státní svátek, Den vítězství a obchody mají zavřeno. V neděli nezapomeňte popřát všem maminkám, babičkám, protože bude Den matek. Pokud nevíte, jak je překvapit, vemte je na návštěvu do naší restaurace Lesního Hotelu Peršlák třeba na kávu nebo na naši novinku Sarti Rosa. Ve čtvrtek je volno, ale pouze v Rakousku, Německu, Francii a Švýcarsku, jelikož slaví Nanebevstoupení Páně. Připomínají si událost, kdy se Ježíš Kristus 40 dní po svém zmrtvýchvstání naposledy zjevil apoštolům a před jejich zraky vystoupil do nebe. V našem česko-rakouském pohraniční se vždy něco děje. Od Jindřichova Hradce, Novou Bystřici přes Litschau až do Heidenreichsteinu. My Vám poradíme kam vyrazit. Naše volnočasové tipy najdete na našich webových stránkách zde: https://www.perslak.com/kalendar-akci.html Protože kapacita naší zahrádky i restaurace je omezená, prosíme Vás o včasnou rezervaci na telefonním čísle: 384 386 505. Pro školáky a studenty z Nové Bystřice a širokého okolí i letos, hlavně o víkendech, ale i o prázdninách, nabízíme možnost brigády v restauraci nebo hotelu formou DPP. Minimální hodinové ohodnocení je u nás na Peršláku 180,-- a stravování je během směny zdarma. Rádi v našem kolektivu přivítáme spolehlivé a angažované lidi, které baví gastronomie a práce s lidmi. Již nestudujete, ale rádi byste si při Vaší současné práci přivydělali prací v gastronomií? Taky nás neváhejte kontaktovat, rádi Vás poznáme. PS: Naše restaurace je pro Vás otevřená 7 dní v týdnu, vždy od 11:30. Samozřejmě si můžete po celý den objednat z našeho stálého jídelního lístku. Těšíme se na Vaši návštěvu. S pozdravem a úctou, Marcus O. Hauser

Před 28 dnyVýskyt ptačí chřipky k.ú. HůrkyZ důvodu potvrzeného výskytu nebezpečné nákazy jsou na základě nařízení Státní veterinární správy přijata mimořádná veterinární opatření za účelem zamezení šíření onemocnění. Chovatelům ptactva v Nové Bystřici a všech místních částech se nařizuje: - mimo jiné zajistit umístění drůbeže a ptactva do uzavřených prostor - v případě zjištění zvýšené nemocnosti nebo úhynů v chovu neprodleně oznámit tyto skutečnosti na krizovou linku tel. č.: +420 720 955 212 - poskytnout obci soupis drůbeže a jiného ptactva chovaného v zajetí - vyplněním SČÍTACÍHO LISTU Formulář SČÍTACÍHO LISTU a bližší informace a povinnosti chovatelů naleznete na webových stránkách města ZDE. Dále lze formulář vyzvednut na Městském úřadě kancelář č. 9 a 4 nebo v informačním středisku. Vyplněné SČÍTACÍ LISTY můžete zaslat v elektronické podobě e-mailem na adresu podatelna@novabystrice.cz nebo v listinné podobě předat na Městský úřad v Nové Bystřici nejpozději do 14.5.2026. Označená popelnice k bezpečnému uložení uhynulého volně žijícího ptactva je umístěna před vjezdem do sběrného dvora technických služeb.

Před 28 dnyNovobystřický kvíz - Harry Potter 11. 5. 2026 18:00Po velkém úspěchu Novobystřického kvízu, který v únoru přilákal přes stovku nadšených soutěžících a vytvořil skvělou atmosféru plnou zábavy, přicházíme s novinkou, která potěší malé i velké fanoušky kouzelného světa. Novobystřický kvíz na téma Harry Potter nabídne 50 otázek ze známé knižní i filmové série, ve kterých si přijdou na své zapálení znalci Bradavic. Kvíz bude tentokrát pouze jednokolový, uskuteční se v pondělí 11. května 2026 od 18.00 hodin v KD Koruna. Přihlásit se můžete kdykoli v informačním středisku nebo městské knihovně nejpozději do 7. května nebo do té doby, kdy vyhlásíme stop stav. Počet míst je totiž omezený. Soutěží se v týmech o 2 - 7 členech, takže vezměte kamarády, rodinu, kolegy z práce nebo třeba sousedy a nezapomeňte si vymyslet název týmu! Startovné je 100 Kč za celý tým.
Před 30 dnyMěsíční zpravodaj novobystřických občanů - květen 2026V příloze naleznete ke stažení květnové číslo novobystřického zpravodaje.

Před 1 měsícemOdkalování vodovodního řadu - AlbeřVe středu dne 6.5.2026 od 8:00 hod. do 14:00 hod. bude ČEVAK provádět odkalování vodovodního řadu v Albeři. Upozorňujeme na skutečnost, že dojde k poklesu tlaku vody v Albeři a v některých lokalitách může dojít i ke krátkodobému omezení dodávky vody. Děkujeme za pochopení. ČEVAK a.s.
Před 1 měsícemVítání ptačího zpěvu 9. 5. 2026 07:00Bližší informace najdete na přiloženém plakátě po rozkliknutí akce.
Před 1 měsícemVzpomínkový akt na hřbitově 8. 5. 2026 17:00Klub českého pohraničí Nová Bystřice a Staré Město pod Landštejnem spolu s KSČM Nová Bystřice pořádají v pátek 8. května 2026 v 17.00 hodin pietní akt k 81. výročí osvobození Československa.
Před 1 měsícemVítání ptačího zpěvu v AlbeřiVíce informací o akci naleznete na přiloženém plakátě.

Před 1 měsícemPřehled kulturních akcí - květen 2026Milí spoluobčané, na přiloženém plakátě naleznete přehled kulturních akcí na květen 2026.

Před 1 měsícemNovobystřické čáry 30. 4. 2026 16:00Město Nová Bystřice vás ve spolupráci s Rodinným centrem Nová Bystřice srdečně zve na tradiční akci Novobystřické čáry. Čeká vás odpoledne a večer plný kouzelné atmosféry, soutěží a zábavy pro celou rodinu. Program letos začne v městském parku. Od 16.00 hodin má Rodinné centrum Nová Bystřice pro všechny děti připravenou čarodějnickou stezku, kde si malí kouzelníci a malé čarodějnice budou moci vyzkoušet různé úkoly a na konci získají zaslouženou odměnu. Chybět nebudou ani tvořivé dílny. V 17.00 hodin budou novobystřičtí hasiči na Mírovém náměstí stavět májku. O večerní zábavu v parku se od 20.00 hodin postará kapela Benefit, vatra bude zapálena o hodinu později.
Před 1 měsícemUpozornění pro pacienty MUDr. RegentíkovéNB: 27.4. a 28.4. bude ordinace MUDr. Regentikove pouze pro nemocne, provoz do 9 -10 h podle poctu nemocnych, sestra nebude pritomna. Od 29.4. v beznem rezimu.
Před 1 měsícemLesní Hotel Peršlák - Týdenní menuVážení hosté, jaro je v plném proudu, příroda se probudila více k životu a začíná se nám pěkně vybarvovat. Převažuje samozřejmě zelená v mnoha odstínech - tmavě zelená jehličnanů, svěží zelená listů bříz a nové trávy, světlounce zelené skoro až žluté květy javorů. Mezi touto záplavou zeleně občas vysvitne bíle kvetoucí trnky nebo jiné ovocné stromy nebo naopak zahlédnete hnědé hlavičky trávy krvavce, neopadaných listů dubů či zatím jen pučících listnáčů. Občas už můžete zahlédnout i žluté pampelišky. Tento obrázek venkovské krajiny doplňuje ještě modré nebe. Toto vše potkáte cestou na Peršlák. Neváhejte a přijďte pěšky nebo přijeďte na kole, na koni, autem či kočárem pokochat se pohledem na malebnou scenérii a v naší restauraci si pochutnat na Vašem oblíbeném pokrmu či nápoji nebo vyzkoušet naši novinku Sarti Spritz. V našem česko-rakouském pohraniční se vždy něco děje. Od Jindřichova Hradce, Novou Bystřici přes Litschau až do Heidenreichsteinu. My Vám poradíme kam vyrazit. Naše volnočasové tipy najdete na našich webových stránkách zde: https://www.perslak.com/kalendar-akci.html Protože kapacita naší zahrádky i restaurace je omezená, prosíme Vás o včasnou rezervaci na telefonním čísle: 384 386 505. Pro školáky a studenty z Nové Bystřice a širokého okolí i letos, hlavně o víkendech, ale i o prázdninách, nabízíme možnost brigády v restauraci nebo hotelu formou DPP. Minimální hodinové ohodnocení je u nás na Peršláku 180,-- a stravování je během směny zdarma. Rádi v našem kolektivu přivítáme spolehlivé a angažované lidi, které baví gastronomie a práce s lidmi. Již nestudujete, ale rádi byste si při Vaší současné práci přivydělali prací v gastronomií? Taky nás neváhejte kontaktovat, rádi Vás poznáme. PS: Naše restaurace je pro Vás otevřená 7 dní v týdnu, vždy od 11:30. Samozřejmě si můžete po celý den objednat z našeho stálého jídelního lístku. Těšíme se na Vaši návštěvu. S pozdravem a úctou, Marcus O. Hauser

Před 1 měsícemUpozornění pro pacienty - ordinace MUDr. RegentíkováVe dnech 27. 4. 2026 a 28. 4. 2026 bude ordinace pouze pro nemocné, provoz do 9 -10 hodiny podle počtu nemocných, sestra nebude přítomna. Objednaní pacienti nejsou, stejně tak nejsou plánované odběry. Od středy 29.4.2026 opět provoz v běžném režimu.
Před 1 měsícemProdej ovoce a zeleninySoukromý pěstitel přijede v sobotu 25. 4. 2026 v 15.00 hodin Klenová, 15.30 Artolec, 15.50 Nový Vojířov a 16.10 Nová Bystrice u autobusového nádraží a nabízí: jahody za 69 Kč/kg, brambory a cibuli za 9 Kč/kg, sadbové brambory a jablka za 15 Kč/kg, kapie za 39 Kč/kg.
Před 1 měsícemČEVAK - odkalování vodovodního řaduČEVAK a.s. bude ve dnech 28. 4. 2026 až 29. 4. 2026, vždy od 8:00 h do 15:00 h provádět odkalování vodovodního řadu v Nové Bystřici. Upozorňujeme na skutečnost, že může dojít k poklesu tlaku vody v Nové Bystřici a v některých lokalitách může dojít i ke krátkodobému omezení dodávky vody. Děkujeme za pochopení. ČEVAK a.s.
Před 1 měsícemUpřesnění - uzavírka Zahradní ul.Od pondělí 27. 4. 2026 budou zahájeny stavební práce na akci „Stavební úpravy Zahradní ulice, Nová Bystřice“. Práce budou probíhat ve 2 etapách. První etapa bude v úseku od domu č. p. 675 po dům č. p. 705 - viz plánek (pozor, změna pořadí etap oproti DIO!). Následovat bude 2. etapa (předpoklad září) v úseku od domu č. p. 502 k domu č. p. 675. Z tohoto důvodu dojde k dočasné uzavírce místní komunikace. Svoz komunálního odpadu a BIO odpadu bude probíhat jako obvykle (popelnice umístěte před dům). Prosíme obyvatele dotčené lokality o zvýšenou opatrnost a respektování dopravního značení. Dodavatel stavby: Swietelsky stavební, s.r.o. Stavbyvedoucí: Jan Bednář – tel. 724 101 370. Děkujeme za pochopení
Před 1 měsícemZahájení stavby - Zahradní uliceOd pondělí 27. 4. 2026 budou zahájeny stavební práce na akci „Stavební úpravy Zahradní ulice, Nová Bystřice“. Práce budou probíhat ve 2 etapách. První etapa bude zahájena v úseku od domu č. p. 675 po dům č. p. 705. Následně bude probíhat 2. etapa (předpoklad září) v úseku od domu č. p. 502 k domu č. p. 675 včetně. Z tohoto důvodu dojde k dočasné uzavírce místní komunikace. Svoz komunálního a BIO odpadu bude probíhat jako obvykle (popelnice dáte před dům). Prosíme obyvatele dotčené lokality o zvýšenou opatrnost a respektování dopravního značení. Odpovědná osoba: Jan Bednář – tel. 724 101 370. Děkujeme za pochopení.
Před 1 měsícemCharitativní bazar 23. 4. 2026 13:00Kolektiv MŠ Nová Bystřice pořádá také v letošním roce tradiční charitativní bazar. Těšit se na něj můžete ve dnech 23. a 24. dubna 2026 pokaždé od 13.00 do 17.00 hodin. Všechny věci, které již nepotřebujete, ale chcete je věnovat dál, můžete nosit do městské knihovny nebo informačního střediska od 13. do 22. dubna.
Před 1 měsícemLesní Hotel Peršlák - Týdenní menuVážení hosté, více jak polovina dubna je za námi a jarní počasí je typické pro tento měsíc, aprílové. Už jsme zažili sněhovou vánici i ranní mrazíky a mlhy. Vítr silný tak, že by Vám strhnul klobouk z hlavy a rád by vzal i víc. Dokonce i sluníčko se na nás občas usmálo. Narozdíl od slunce, obsluha v naší restauraci Vás potěší svým úsměvem vždy. A ještě větší radost Vám udělají, když Vám přinesou Váš oblíbený nápoj či pokrm. Neváhejte a zavítejte k nám na návštěvu. Ochutnejte náš nový aperitiv SARTI ROSA SPRITZ. Pokud máte v oblibě Aperol Spritz, tak pravý italský SARTI si určitě zamilujete. V našem česko-rakouském pohraniční se vždy něco děje. Od Jindřichova Hradce, Novou Bystřici přes Litschau až do Heidenreichsteinu. My Vám poradíme kam vyrazit. Naše volnočasové tipy najdete na našich webových stránkách zde: https://www.perslak.com/kalendar-akci.html Protože kapacita naší zahrádky i restaurace je omezená, prosíme Vás o včasnou rezervaci na telefonním čísle: 384 386 505. Pro školáky a studenty z Nové Bystřice a širokého okolí i letos, hlavně o víkendech, ale i o prázdninách, nabízíme možnost brigády v restauraci nebo hotelu formou DPP. Minimální hodinové ohodnocení je u nás na Peršláku 180,-- a stravování je během směny zdarma. Rádi v našem kolektivu přivítáme spolehlivé a angažované lidi, které baví gastronomie a práce s lidmi. Již nestudujete, ale rádi byste si při Vaší současné práci přivydělali prací v gastronomií? Taky nás neváhejte kontaktovat, rádi Vás poznáme. PS: Naše restaurace je pro Vás otevřená 7 dní v týdnu, vždy od 11:30. Samozřejmě si můžete po celý den objednat z našeho stálého jídelního lístku. Těšíme se na Vaši návštěvu. S pozdravem a úctou, Marcus O. Hauser

Před 1 měsícemPřerušení dodávky el. energie 5.5.2026 - HradištěEG.D oznamuje občanům, že v úterý 5.5.2026 bude přerušena dodávka el. energie v obci Hradiště v době od 7.30 do 19.30 h. Bližší informace naleznete zde.
Před 1 měsícemZahájení stavby - Pivovarská uliceOd pondělí 20. 4. 2026 budou zahájeny stavební práce na akci „Odkanalizování Pivovarské ulice, Nová Bystřice“. Práce budou probíhat postupně po jednotlivých úsecích. První etapa bude zahájena v úseku od domu č. p. 500 po dům č. p. 506. Z tohoto důvodu dojde k dočasné uzavírce místní komunikace. Svoz komunálního a BIO odpadu bude probíhat jako obvykle (popelnice dáte před dům). Prosíme obyvatele dotčené lokality o zvýšenou opatrnost a respektování dopravního značení. Odpovědná osoba: Petr Závodský – tel. 737 270 909. Děkujeme za pochopení.
Před 1 měsícemOtevřený fotbalový trénink pro dětiZveme všechny malé fotbalisty a fotbalistky na otevřený trénink za účasti trenérů. Vyzkoušejte si, jaké to je být fotbalistou. Máte doma malého sportovce? Přijďte si vyzkoušet fotbal v přátelské atmosféře. Bez stresu, bez tlaku, hlavně radost z pohybu a hry. Jedná se o ročníky 2016 - 2021, sraz je ve čtvrtek 23. dubna 2026 v 17.00 hodin na fotbalovém hřišti v Nové Bystřici. Kopačky nejsou potřeba – stačí sportovní oblečení, tenisky a chuť si zasportovat. Přijď mezi nás, budeme se těšit!

Před 1 měsícemPohádka Dlouhý, Široký a Bystrozraký; hraje Divadlo Koráb 18. 4. 2026 16:00V klasické pohádce v provedení oblíbeného Divadla Koráb hrají herci i loutky a těšit se můžete i na písničky. Dlouhý se ze svých čtyřiceti centimetrů dokáže vytáhnout až do dvou metrů, Široký se šíří k neudržení a Bystrozraký po sundání šátku bystří své světelné oči. Uvidíte statečného prince, krásnou princeznu a škodolibého Černokněžníka, který princeznu unese na svůj zámek. A to je právě něco pro Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého! Jak tohle může dopadnout, na to se přijďte podívat v sobotu 18. dubna 2026 v 16.00 hodin do KD Koruna.
Před 1 měsícemOznámení o přerušení dodávky el. energie 30.4.2026 v části Nové BystřiceEG.D, s.r.o. oznamuje občanům, že ve čtvrtek 30.4.2026 v době od 7:30 do 19.30 h bude přerušena dodávka el. energie v části ulice Hradecká, Na Zátiší, Ovčárna a části ul. Švermova. Bližší informace naleznete zde.
Před 1 měsícemDivadelní představení Apartmá v Hotelu Plaza; hraje Divadelní společnost Jablonský 17. 4. 2026 19:00Divadelní hra Apartmá v Hotelu Plaza je chytrá konverzační komedie z roku 1968 od jednoho z nejvýznačnějších dramatiků 20. století - Neila Simona. Jací hosté obývali hotelový pokoj před vámi? Znáte ten pocit? Kdyby zdi mohly vyprávět… Jedná se o tři zcela odlišné příběhy lidí, jejichž mistrně napsané dialogy, kde nic není černobílé, sás vtáhnou do děje a možná i přimějou k zamyšlení, co byste dělali vy na jejich místě. Vstupenky zakoupíte od 30. března 2026 v informačním středisku za 150 Kč, případně pak v den akce na místě za 200 Kč.
Před 1 měsícemLesní Hotel Peršlák - Týdenní menuVážení hosté, naše menu na příští týden je více zaměřeno na milovníky drůbežího masa. V pondělí se můžete těšit na špíz s krůtím masem. Ve středu, Vás pozveme na veliký řízek z krocana. V pátek Vám náš kuchař připraví hamburger z trhaného husího masa. Srdečně Vás zveme ale na všechna naše menu. Zajímavostí příští týden je Mezinárodní den umění, ve středu 15. dubna. Toto datum bylo vybráno na počest italského renesančního umělce Leonarda da Vinci, který se narodil 15. dubna v roce 1452. Tato významná osobnost byla zvolena jako symbol světového míru, svobody projevu, tolerance a bratrství, což jsou hodnoty, které umění přináší i jiným oborům a které jsou velice blízké také nám, v Lesním Hotelu Peršlák. Mezinárodní asociace umění v roce 2012 vyhlásila právě proto tento den jako Mezinárodní den umění. V roce 2019 také organizace UNESCO uznala tento svátek, jehož cílem je oslavit kreativitu, zdůraznit roli umění ve vzdělání a i běžném životě a propojit umělce s veřejností prostřednictvím výstav, workshopů a diskusí. Naše tipy, kam zajít za uměním, naleznete v našem kalendáři akcí: https://www.perslak.com/kalendar-akci.html Protože kapacita naší zahrádky i restaurace je omezená, prosíme Vás o včasnou rezervaci na telefonním čísle: 384 386 505. Pro školáky a studenty z Nové Bystřice a širokého okolí i letos, hlavně o víkendech, ale i o prázdninách, nabízíme možnost brigády v restauraci nebo hotelu formou DPP. Minimální hodinové ohodnocení je u nás na Peršláku 180,-- a stravování je během směny zdarma. Rádi v našem kolektivu přivítáme spolehlivé a angažované lidi, které baví gastronomie a práce s lidmi. Již nestudujete, ale rádi byste si při Vaší současné práci přivydělali prací v gastronomií? Taky nás neváhejte kontaktovat, rádi Vás poznáme. PS: Naše restaurace je pro Vás otevřená 7 dní v týdnu, vždy od 11:30. Samozřejmě si můžete po celý den objednat z našeho stálého jídelního lístku. Těšíme se na Vaši návštěvu. S pozdravem a úctou, Marcus O. Hauser

Před 1 měsícemMěstská knihovna - dovolenáMěstská knihovna Nová Bystřice oznamuje čtenářům, že v pátek 10. dubna 2026 a v pondělí 13. dubna 2026 bude z důvodu dovolené zavřeno. Knihy si výjimečně můžete půjčit i dnes do 13.30 hodin a v úterý (14. dubna 2026) do 14.00 hodin.
Před 1 měsícemLékárna Arnika Nová Bystřice - oznámeníV pátek 10. dubna 2026 bude lékárna otevřena jenom do 12 hodin. Odpoledne bude zavřeno.
