Součástí doprovodných akcí 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech je rovněž výstava v karlovarské galerii umění nazvaná Play it again. Jedná se o retrospektivní výstavu, která nabízí návštěvníkům ukázky plakátů, katalogů a dalších tiskovin a předmětů spojených s MMF za posledních dvacet osm let.
Nejen filmy je živ festivalový divák milující umění. Vedle plných sálů nabízí 56. ročník MFF KV i jiné kulturní akce: výstavy, koncerty, přednášky a divadelní představení. K těm nejočekávanějším patří čtvrteční vystoupení uskupení Tros Sketos a přidaný KVIFF Talk s Geoffreym Rushem.
Filmový festival v Karlových Varech doprovázejí tradičně výstavy nebo koncerty. Výstavy se obvykle tematicky zaměřují na film. Letos například Muzeum Karlovy Vary připravilo výstavu…
Filmový festival v Karlových Varech doprovázejí tradičně výstavy nebo koncerty. Výstavy se obvykle tematicky zaměřují na film. Letos například Muzeum Karlovy Vary připravilo výstavu Detektivové, četníci a sběratelé kostí. Galerie umění Karlovy Vary zase připomíná na výstavě Play it again 28 let trvající spolupráci festivalu se studiem Najbrt. V okolí festivalu se také každodenně konají koncerty, které pořádají partneři festivalu.
Prasátko, promítač, ležatá osmička, kamzík nebo oči, a to všechno na taškách, hrníčcích, plakátech nebo na billboardech. Vizuální motivy filmového festivalu v Karlových Varech se dávno staly jeho nedílnou součástí. Už od roku 1995 za nimi stojí Aleš Najbrt se svým grafickým studiem. Na 56. ročníku připravili výstavu všech předešlých plakátů a zveřejnili dokonce i návrhy, které neprošly. Na letošním plakátu je v podstatě všechno, co nějak s filmovými Vary souvisí.
Nad bruselskými ulicemi se od pátku vznáší třiadvacet vlajek. Nejsou však obyčejné, jedná se o uměleckou instalaci ve veřejném prostoru Imagine me (for what I could be) (Představ si mě, čím bych mohla být, volný překlad), která doprovází první měsíc Českého předsednictví v Radě Evropské unie.
Václav Marhoul převlékl parodii na gangsterky Mazaný Filip z divadelního do filmového roucha. V podstatě se dá říct, že vzal z převážné části hru a jen ji trochu upravil.
Rok se s rokem sešel a opět se hlásí o pozornost český svátek filmu. Už 56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary nedávno zveřejnil nový grafický vizuál a aktuálně začíná odhalovat bohatý program. V hlavní soutěži je hned několik tuzemských filmů a nová soutěž Proxima disponuje také filmy od českých tvůrců. Kromě toho festival připomene dlouholetou uměleckou šéfku Evu Zaoralovou, bez níž by festival nikdy nebyl tím, čím je dnes.
„Kniha, která zrodila Frankensteina“ – tímto podtitulem se honosí publikace nazvaná Fantasmagoriana, která vyšla v ostravském nakladatelství Protimluv a jejímž editorem je publicista a znalec hororu Martin Jiroušek. Pod atraktivní obálkou se skrývá kniha určená především staromilcům z řad milovníků hrůzy a literárním historikům.
Julie Vrabelová, Jakub Spurný, Zdeněk Trinkewitz a Aleš Najbrt – to je vítězný tým ceny o nejlepší filmový plakát roku. Českou filmovou a televizní akademii zaujal jejich plakát ke snímku Davida Ondříčka Zátopek natolik, že mu přiřkli pomyslnou zlatou medaili v klání o nejlepší filmový plakát uplynulého roku.
Divadelní a filmový tvůrce, architekt i fotograf, jehož snímky jsou zastoupeny i ve sbírkách pařížského Centre Pompidou a Uměleckoprůmyslového muzea v Praze. A také kutil, i když to slovo nemá rád. Právě v show Dream Team – Mistři dílny pro řemeslně zručné ženy a muže vídáme Šimona Cabana (58) každý týden coby porotce.
První skladba z nového alba Vladimíra Mišíka nese název Šedesátá léta. Účinkuje v ní slavný gospelový vokální soubor Blind Boys of Alabama a doprovází ho animovaný klip.
Vladimír Mišík vydal první skladbu z chystaného alba. Vrací se v ní do mládí, kdy se očekávání věcí příštích neslo na vlnách naděje, kterou následně utnul příjezd sovětských vojsk.
První skladba z nového alba Vladimíra Mišíka nese název Šedesátá léta. Účinkuje v ní slavný gospelový vokální soubor Blind Boys of Alabama a doprovází ho animovaný klip. Skladba, která má premiéru dnes, anoncuje album Noční obraz. Jeho vydání je naplánované na 24. září, sdělila dnes ČTK za tvůrce Johana Turnerová.
Pětadvacet let s karlovarským filmovým festivalem oslaví letos bratři Michal a Šimon Cabanovi. Tedy Cabani. Jejich jméno je totiž zároveň zavedenou značkou. Michal je režisérem, choreografem, scénáristou, ceremoniářem, filmovým a televizním tvůrcem. Jeho bratr Šimon zase režisérem, scénografem, architektem, choreografem, divadelním a filmovým tvůrcem.
BankID vytváří národní standard online ověření a elektronického podpisu. Vizuální koncept a grafická podoba značky včetně nového loga s prvky zámku a klíče, vznikly ve spolupráci strategické a inovační agentury Unicorn Attacks a Studia Najbrt. Komunikaci má na starosti PR agentura Bison & Rose. BankID má ambici stát se synonymem pro pohodlné, bezpečné a jednoduché digitální ověřování a elektronický podpis v Česku.
Jaromír Nohavica potěšil v těchto dnech své příznivce a po třech letech vydal své nové album pod názvem Máma mi na krk dala klíč. Předposlední písní nového alba je skladba Řekni sýr. Podívejte se na její koncertní podobu v nejnovějším videu.
Digitálně zrestaurovaná verze slavného filmu Karla Kachyni Kočár do Vídně bude mít premiéru na listopadovém filmovém festivalu v Karlových Varech. Pořadatelé po zrušeném řádném termínu 55. ročníku festivalu, který se měl konat v červenci, uspořádají v listopadu čtyřdenní nesoutěžní přehlídku s pořadovým číslem 54 1/2. Programový ředitel festivalu Karel Och dnes na tiskové konferenci řekl, že protagonisté Kachyňova snímku Jaromír Hanzlík i Iva Janžurová přislíbili účast na slavnostní premiéře filmu.
Pětapadesát bílých triček s grafickými návrhy z dílny předního představitele českého grafického designu Aleše Najbrta nově vystavuje Západočeská galerie v Plzni. Přehlídka nazvaná Studio Najbrt Basics mapuje Najbrtovu více pětatřicetiletou kariéru a práce jeho studia. Funguje od roku 1994 a dnes patří k nejznámějším v oboru.